Jump to content
paks

ka jooksmine..

Recommended Posts

Ma alustasin ka jooksuga mõnda aega tagasi. Aga mul tunne et jooksu ajal ma hingan valesti :lol: Kas keegi teab midagi rääkida sel teemel. Kuidas jooksmise ajal õieti hingata? kas nina kaudu või kuidas?

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõltub täitsa kopsumahusuurusest, koormuset ja harjumusest.

Eks selle õige rütmi leiab igaüks ise peale pikemaajalist jooksmist.

Mina isiklikult (kui pikamaajooksja olin) siis kasutasin järgmist skeemi.

Iga sammu ajal siis hingasin sisse (läbi nina), nii et üks samm oli siis üks hingetõmme. EI hingand lõpuni (kuna jooksmist olin just alustanud kerge sörgiga ja väsimust kah polnud), nii et sain veel järmised 3 sammu kah sisse hingata, ennem kui kops oli 'ääreni täis'. Järmise nelja sammu jooksul hingasin siis ennast tühjaks (läbi suu) ja jälle otsast pihta.

Peale pikemat jooksmist (no maitea.. pool kilti, kilt olenevalt tempost) tahab juba organism rohkem hapniku korraga saama nii et pidin hingamist lühendama ja rohkem sisse korraga tõmbama - seega kolm sammu sisse, kolm välja.

Ja siis lõpupoole, kui päris rihm siis sai 2 sisse 2 välja tehtud.

Väga vabalt võib ka alguses kasutada sellist 4 sammu ajal sisse, 2 sammu välja meetodit, kuna sörkimise puhul võib väga kergelt selline õhu otsalõppemistunne tekkida ning see omakorda võib rütmi segi peksta. Nii et maitea - proovi seda Rebase 4-2 süsteemi ja vaata kas funkab (nina kaudu sisse, suu kaudu välja).

Nagu ütlesin, oleneb see hingamine jällegi vägagi palju treenitusastmest ja jooksuharjumustest. Nii et vast igale ühele oma.

EDU!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
suust sisse, ninast välja ja vahepeal läbi kopsude :D

Ma hingan küll ninast sisse ja suust välja.

Ei tea, kas nii küll õige on, aga kui nt praegu - talvel õues suusatades või joostes suust sisse hingad, võid üsna kindel olla, et saad kurguvalu või köha ;)

Ma alustasin ka jooksuga mõnda aega tagasi. Aga mul tunne et jooksu ajal ma hingan valesti  :lol:  Kas keegi teab midagi rääkida sel teemel. Kuidas jooksmise ajal õieti hingata? kas nina kaudu või kuidas?

Ette tänades.

Minu puhul toimib selline asi, et hingan vaikselt ja sügavalt, siis ei väsi nii ruttu ja tunne on hea :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu viga, ajasin natuke sassi.. loomulik tuleb nina kaudu hingata ja suust välja , sest vastasel juhul on oht kopsudesse liialt õhku "ahmida" ning võib pistmagi hakata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hingamine tuleb igayhel endal paika saada. ise kah kunagise pikamaajooksjana tean kindlalt öelda et pead omale sobiva takti leidma. minul on see takt : sisse-v2lja, sisse-sisse-välja ja uuesti otsast peale. tean et paljudele kes jooksmisega tegelenud tundub see võibollanatukene naljaka rütmina, kuid mina olen sellega väga hästi toime tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tõesti keegi hingab nina kaudu sisse? Milleks selline lisapingutus, kui suu kaudu käib õhk palju paremini läbi?

Ise hingan ainult suu kaudu ja kah taktis kahe sammu jooksul sisse- kahe sammu jooksul välja.

Hea küll, natuke karmimat teksti kah; kes tõesti nina kaudu jooksu ajal hingab, ei tohiks ennast küll pikamaajooksjaks nimetada. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vanasti sai ikka pikamaajooksuga tegeletud.

nagu rebanegi ütles, sõltub hingamine treenitusastmest ja jooksuharjumusest.

ise olen ikka jooksu ajal läbi suu hinganud, läbi nina ei ole mulle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hea küll, natuke karmimat teksti kah; kes tõesti nina kaudu jooksu ajal hingab, ei tohiks ennast küll pikamaajooksjaks nimetada. :)

Sinu postitusest jääb mulje nagu sa oleks väga hästi kursis kõigi pikamaajooksjate hingamisrütmidega?

Ehk seletad siis veelkord mulle kui "algajale", miks ükski pikamaajooksja läbi nina ei hinga? Praegu tuleb välja, et olen 10 aastat pikamaajooksu asemel vist hoopis sprindiga või hoopis mingi muu jooksualaga tegelenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jäi ehk siis tiba täpsustamata.

Kui tegemist on sellise paarikildise sörgiga, ei ole probleeme läbi nina hingamisega. Keskkoolis sai aja peale kilti joosta väga vabalt sellise stiiliga. Kui me räägime võistlusspordist ja pikemast distantsist (millest ma kahtlen, et teema algataja tahtis rääkida) siis miks mitte kasutada teisi meetodeid.

Kui on tegemist karmi andmisega, siis ega jah lõputult läbi nina ei saa ega suuda hingata - rohkem oleks vaja. Lõpusprint (või noh mis paarsada metra lõpus head tempot) siis läheb tõesti läbi suu lahmimiseks ära.

Lihtsalt mainisin ära, mis mul töötab ja kuidas mul meeldib jooksmist alustada - hingamine on hea ja kontrolli all, kui läbi nina tõmmata alguses ja läbi suu lahmimine lihtsalt ei meeldi.

See on sama tark vaidlus, nagu 'kui keegi sulle tänaval kallale tungib ja sa talle jalaga julged lüüa, siis sa oled kehv mees (sest õiged mehed kaklevad ainult kätega)'. Skruu juu hipi. Kes lööb käega otse lõuga, kes jalaga munadesse, kes jookseb - igas situatsioonis ja igale inimesele oma valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teema algataja...

noh, siin viimane nädal olen kõiki eri variante proovinud, ja tundub et see variant: kahel sammul ninast sisse ja järgneval kahel sammul suust välja, sobib kõige paremini. Ei hakka hingeldama ja ära ei väsi nii ruttu. Ennem oli nii et mingi 25 min jooksen ja hakkas kohe pistma. Praegu pole seda enam olnud.

Tänud! oli kasu Teie soovitustest! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei suuda välja mõelda ühtegi põhjust, miks peaks nina kaudu jooksu ajal hingama. Mesilane lendab kurku ja nõelab hingamisteed kinni? :)

Ausaltöeldes ei olnud ma tõesti varem mõelnud, et maailmas keegi jooksmise ajal läbi nina hingaks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma olen ka tegelenud jooksmisega. mingi 1000m maastikul tuli kunagi oma vanuseklassis maakonna meistritiitel. ja mulle seletati seda asja nii, et ninas ikka sisse, siis neli sammu ja suu kaudu nelja sammu jooksul välja. viimasel ajal ei ole ma seda teinud, aga nii oli parem. ilmselt peab siis sammud kiiremini tegema

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei mõista ausalt millega siin tegeletakse, jooksmisega?, vaevalt. Nt 1000m joostakse täest jõust, see on keskmaa, elatakse anaeroobses keskkonnas;) Kui eesmärgiks vaikne sörkimine, siis võib ka nina kaudu hingata, pole probleemi. Kuid kui eesmärgiks ikka jooksmine, siis teisiti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×