Jump to content
night

Kas on sobiv kava 22 aastasele noormehele?

Recommended Posts

Niisiis olen ma 22 aastane, 190 cm pikkune ja ca 90kg kaaluv noormees, kes ootab teie kommentaare oma praegusele treeningkavale. Oma kasvu ja raskuse kohta olen aga küllaltki nõrk, isegi 30kg rinnalt surumine on minu jaoks parajalt probleemne. Sooviksin muidu eelkõige ilusate lihaste nimelt treenida, aga samas oleks vaja ka hädasti jõudu kasvatada. Olen endomorfse kehatüübiga ning muidu küllaltki lodeva eluviisiga. Kasutan kulturismiwebist hangitud algajate kava, mis näeb välja siis selline:

Rind - Kangiga horisontaalpingil surumine 4 seeriat 6...12

Biitseps - Kangiga seistes kätekõverdamised 4 seeriat 6...12

Triitseps - Plokksüsteemil seistes alla 3 seeriat 6...12

Deltalihased - Kangiga tõukamine istudes 4 seeriat 8...12

Selja lailihas - Plokksüsteemil tõmbed lõua alla 4 seeriat 6...12

Reie eesrühm - Trenazööril istudes sääretõsted ette 4 seeriat 8...12

Reie tagarühm - Trenazööril kõhuli sääretõsted 3 seeriat 8...15

Säärelihased - Säärte sirutused trenazööril seistes 3 seeriat 8...15

Seljasirutajale - Keretõsted kõhuli pingil 3 seeriat 12...max

Kõhulihased - Kaldpingil keretõsted 3 seeriat 15...max

Tegelesin jõusaaliga veidi intensiivsemalt ca 2-3 aastat tagasi, aga ega sel lihastele nii suurt tulemust polnud kuna ma ei suutnud seal pikemalt käia; ( küll aga kaalusin ma enne treeningperioodi ca 110 kg ning jõutrenni ja korvpalli mängimisega võtsin poole aastaga 20kg alla ) nüüd aga võtsin end jälle kätte ning kavatsen vähemalt ühe aasta järjepidevalt trenni teha.

Muidu on mul probleeme seljaga, ta on mul küllalt tugev, aga kuna ma seda eriti treeninud pole, siis vajun sageli küüru. Treeningu prioriteetideks on küürust lahtisaamine, jõu kasvatamine, lihaste arendamine ning suveks vormi saamine, kuna seda va pekki ikka jagub :unsure:

Muudetud kasutaja night poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rind Kangiga horisontaalpingil surumine 4 seeriat 6...12

Biitseps Kangiga seistes kätekõverdamised 4 seeriat 6...12

Triitseps Plokksüsteemil seistes alla 3 seeriat 6...12

Deltalihased Kangiga tõukamine istudes 4 seeriat 8...12

Selja lailihas Plokksüsteemil tõmbed lõua alla 4 seeriat 6...12

Reie eesrühm Trenazööril istudes sääretõsted ette 4 seeriat 8...12

Reie tagarühm Trenazööril kõhuli sääretõsted 3 seeriat 8...15

Säärelihased Säärte sirutused trenazööril seistes 3 seeriat 8...15

Seljasirutajale Keretõsted kõhuli pingil 3 seeriat 12...max

Kõhulihased Kaldpingil keretõsted 3 seeriat 15...max

Kes sulle sellise kava andis kus on juba lihasgrupid vales järjekorras? Ja 4 seeriat on algajale nüüd küll palju! Ja kui sa tahad alla võtta, siis on ka kordused valed, need peaksid jääma vahemikku 12-15 või isegi kuni 20, seda siis su kehatüüpi arvestades!Aeroobset pead tegema vähemalt 2-3 korda nädalas. Kas toitud õieti?

Kuna su kehatüüp on su jutu järgi Endomorf, siis peaks su treening keskenduma rasva muutumisele lihasteks!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleksin väga tänulik, kui te praegusesse treeningkavva sobivad muudatused teeksite :unsure:

Praeguse treeningkava leiab muidu siit --> http://www.zone.ee/kulturismiweb/kavadm1p.htm

Trennis muudan ma aga veidi järjekorda, nimelt alustan ma jalalihastest, seejärel liigun kõhu juurde ning hiljem võtan rinna ja käed läbi.

Muudetud kasutaja night poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mis sul sis õieti plaanis on?tugevaks saada, lihasmassi kasvatada või kaalus alla võtta, need on kõik erinevad asjad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

samad sõnad. Jaota ikka kava ära mitte et kogu keha ühelpäeval ühe ropsuga. See on muidugi üks treeningu eriviise, kuid ma ei usu et sa seda mõtlesid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Harjutan nüüd Oti algajate kava järgi, aga tegin sinna väikesed muudatused. Kava ise näeb välja nüüd selline:

Lamades surumine kangiga - 25kg

Lendamine trenazööril küljele (õlalihased) – 3kg

Pullover ( ületõmbed) lamades pingil hantliga

Seljalihastele trena?ööril tõmbed kukla taha – 8kg

Seljalihastele trena?ööril tõmbed rinnale – 8 kg

Allasurumised plokil – 5kg

Küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega või Scotti trena?öör 3 kilose raskusega

Jalapress – 20 kg

Jalgade kõverdamine kõhuli trenazööril – 3 – 4 kg.

Säärtele seistes trenazööril pöiale tõus – 3kg

Seljasirutajale Good Morning 10 kilose raskusega.

Kõhulihastele keretõsted kõhupingil või trena?ööril 30nese raskusega

Võtsin algajate kava just sellepärast, et ei taha end treeninguga kohe knock-out`i lüüa. Plaanis on pool aastat ( 3 korda nädalas ) algajate kava järgi teha ning hiljem lihasgrupid eri päevadele jagada.

Üldiselt on kavas ikkagi lihaseid kasvatada, sellest ka väikesed raskused treeningul, aga jõu lisandumine ei teeks ka paha. Arvan, et kaal on mul pikkuse kohta normaalne, aga lihtsalt vormi vaja end ajada ja treenin selga meelega rohkem, sest tahan oma väikesest küürust lahti saada. On see ikka nii, et teatud lihased selja sirgu ajavad või olen ma asjast valesti aru saanud ?

Edit: lisaks jõusaalile on plaanis kõrvale võtta ka 2x nädalas ujumist, et keha ka aeroobset trenni saaks. Tavaelus harjutan ma vastupidavust jalgsi pikki maid kõndides, ntx Õismäelt kesklinna on täitsa mõnus jalgsi minna :rolleyes:

Muudetud kasutaja night poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihasmassi tegemiseks peaks ikka normaalse kava leidma, sellise kavaga tuleb seda üldkehalist treeningut küll aga...lihasmassi eriti mitte, jõudu saab ka kui teha suurte raskustega ja väikeste kordustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jajah ega lihas tea mis kava parajasti käsil on, sest vale kava puhul võib too kasvamise asemel lihtsalt tugevneda ja lisaks veel see hea enesetunne :rolleyes:

Mina alustasin ka suhteliselt homemade kavaga aga näed kasvamine ja areng toimub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere.Küsiks enda kava kohta ka,et kas kannatab kriitikat?

>>rinnalt surumine(trenazöör)

>>kaldpinnal hantlitega surumine

>>selili olles lendamine hantlitega

>>õlale istudes üles surumine

>>lendamine keha ettekallutatult

>>lamades prants.surumine

>>konsentreeritud surumine biits.hantliga

>>küünarvarre sirutamine taha hantliga(triits)

>>kõhulihased kaldpinnal

>>alaselg

>>ploki tõmme kuklataha

>>tõmbed käsikuga ettekallutatult

>>sääresirutaja

>>jalapress

kõiki harjutusi teen 3*10

kodus olemas kang,mida kohas kus trenni käin tegemas pole

ja seega koju jõudes tavaliselt veel 3*10 rinnalt surumist,2*10 jõutõmmet,2*10kükid

Eks ta suht kahtlane ole aga kuulaks kriitikat.Tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

üks selline küsimus veel, et .. kas on jõutrenniga võimalik parandada ortopeedilisi kõrvalekaldeid? Mul on nimelt jalgadega väike probleem, nad kipuvad alatasa X kujulisteks minema. Kõnnin muidu enam-vähem normaalselt, aga joostes jääb mulje nagu oleksin mingi hälvik - jalad kalduvad vastavalt paremale ja vasakule ning mitte otse ;)

Kuna probleem väga suur ei ole, siis on seda arvatavasti võimalik mõningate harjutustega parandada. Siit siis küsimus, mida ma täpsemalt nendega tegema peaksin ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma kunagi veel väga väga väike olin siis oli mul sama probleeb ja ma harjutasin iga-päev kõndimist(jälgisn jalgu. Hommikul kooli 1km ja õhtul tagasi siis jälgisin jalgu ja nii saingi korda aga õel oli lampjalg ja siis peab arsti juurde minema, ning arst teeb sulle spetsiaalsed tallad ja mis ei ole eriti kallid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×