Jump to content
Guest kõrvits

Kõrvetised aka reflukshaigus

Recommended Posts

Guest kõrvits

olen 3 päeva proteiin nr 2 võtnud ja kohe hakkas sees kõrvetama. Kas see võib olla proteiinist või lihtsalt kokkusattumus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Katseta, siis saad teada.Ole nüüd mõnda aega ilma ja vaata, kas kõrvetab edasi. Ja jälgi, kas oled peale proteiinishakede ja muul moel oma toitumisharjumusi muutnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest kalewiste

krt olen nagu tähele pannud, et trenni ajal hakkab kõrvetama just-ise võtan rennie tablaka sisse ja selleks korraks on asi tahe jälle

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Avastasin et mul kõrvetised :D algul ei saand, aru paha oli kõhus selline kõrvetsv tunne ja kurgus vastik ja kibe maitse suus...

Tegelt tahtsin küsida, et mis toiduaineid vältima peaks ja kuidas trenni tegemisega on...seni pole hea old trenni teha, aga kannatan ära kui tean et hullemaks ei lähe :D

On kellegil sama mure või teab sellest rohkem kui mina..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trenn ei tohiks asja hullemaks teha.

Mul endal sama jama.

Hoidu eemale rasvastest toitudest, friikartulid näiteks.

Halb on jah, kui kürvetab, eriti kehv on joosta, või kõhulihaseid teha.

Tuleks pöörduda arsti poole. Minul on see jama arvatavasti parandamatu, isalt päritud.

Kannatan ära, siis kui rasvasti ei söö, on hea, mingeid tablette, mis peaks kõrvetisi leevendama ei võta ma põhimõtteliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Trenn ei tohiks asja hullemaks teha.

Mul endal sama jama.

Hoidu eemale rasvastest toitudest, friikartulid näiteks.

Halb on jah, kui kürvetab, eriti kehv on joosta, või kõhulihaseid teha.

Tuleks pöörduda arsti poole. Minul on see jama arvatavasti parandamatu, isalt päritud.

Kannatan ära, siis kui rasvasti ei söö, on hea, mingeid tablette, mis peaks kõrvetisi leevendama ei võta ma põhimõtteliselt.

Ravimata jäänud reflukshaigus põhjustab pidevat ärritust söögitorus, kurgus või isegi kopsudes ning võib viia söögitoru põletiku või armistumiseni, astma ägenemiseni ja isegi vähi tekkeni.

Peaksid siiski ravima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Avastasin et mul kõrvetised :D algul ei saand, aru paha oli kõhus selline kõrvetsv tunne ja kurgus vastik ja kibe maitse suus...

Tegelt tahtsin küsida, et mis toiduaineid vältima peaks ja kuidas trenni tegemisega on...seni pole hea old trenni teha, aga kannatan ära kui tean et hullemaks ei lähe :D

On kellegil sama mure või teab sellest rohkem kui mina..

Toidud, mis ärritavad magu ja soodustavad sellega k?rvetisi, on igal inimesel personaalsed.

Tavaliselt kuuluvad välditavate toitude nimekirja rasvased ja vürtsised road, gaseeritud joogid,

kange kohv ning tee, piparmünt ja tsitrused. Väärad toitumisharjumused aitavad samuti kaasa pidevatele vaevustele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ravimata jäänud reflukshaigus põhjustab pidevat ärritust söögitorus, kurgus või isegi kopsudes ning võib viia söögitoru põletiku või armistumiseni, astma ägenemiseni ja isegi vähi tekkeni.

Peaksid siiski ravima.

. Isa käis arsti juures, uuringud ja värk.

Ravida eriti võimalik ei ole, küll on aga võimalik leevendada. Tabletid maksavad kuskil 1500-2000 krooni kuus. Mul ei ole seda raha kuskilt võtta. Pealegi ei ole mul asi hull. Tavasöögi peale kõrvetama ei hakka, kui süüa palju rasvarikast rämpstoitu( friikartulid) siis hakkab kõrvetama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli just enne voistlusi valmistudes korvetised kurgus.proovisin rennit kuid see saast ei aita kedagist :D

peale dieeti kadus ka korvetised :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

endal on ka need, aga mitte väga tihti, võibolla korra kuus või korra kahe kuu peale:)

vahest ka tihedamalt võibolla isegi, aga hea ei ole see igatahes

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
peale dieeti kadus ka korvetised :D

Tuleb tuttav ette ...

minu puhul tähendavad kõrvetised seda,et peab söömist piirama.

Ehk siis viimase 3 aasta jooksul esinevad 2X aastas:Jaanipäeva ja aastavahetuse paiku ..., :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on kõrvetised juba aastaid olnud ja proovinud olen igasuguseid ravisid. käinud uuringutel (neelanud sondi) jne. aga tundub, et "patsient ei allu ravile". rennie tabletid on mul küll nii tööl, taskus, autos kui kodus, aga need toovad tõesti vaid ühekordset leevendust. leevendava JA raviva toimega on zantac tabletid, mina võtan ühe tableti päevas, vahel jätan mõne päeva vahele ka.

kindlasti tuleks lisaks eelpool mainitud toitudele vältida lahjat alkoholi (eriti vein, õlu, siider).

peale söögikordasid ei tohiks kohe väga rabelema ja ringi sebima hakata, vaid peaks veidi rahulikult istuma. treenimist minul ei sega, kui jätan söögikorra ja trenni vahele piisavalt aega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TÄNAN! :D Sain kõvasti targemaks kõrvetiste koha pealt, mul ennem kaa maoga jama old, aga nüüd järsku hakkas siis kõrvetama :D

Niiet vastav dieet (ei rasvasele, ei vürtsikale, raskesti seeditavatele ja magu ärritavatele toitudele) , trenni võib teha ja arstilt siis väga palju abi pole loota....?nagu aru sain, käin ikkagi ära ja vaatan mis räägib.

Tänud veelkord vastajatele ja ilusaid jõule!

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole kahjuks endale võõras teema.

Esiteks: minul on suhteliselt individuaalsed asjad, mis mind kõrvetama ajavad. Pole sugugi nii, et rasvane ja raskesti seeditav. Seega tuleks vältida kõrvetisi tekitavate toiduainete üksi söömist - koos muu toiduga tavaliselt ei aja kõrvetama.

Teiseks: ära kunagi vedele peale söömist, sest just see tekitab sageli kõrvetisi. Sellest tulenevalt: ära söö enne magamaminekut.

Kolmandaks: ürita süüa suhteliselt kindlatel aegadel ja mitmekülgset toitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

üks variant mis kõrvetisis tekitab on see, et peale söömist heidetakse natukeseks puhkama :D Muide selline jook nagu 7up leevendab kõrvetisi, kuigi on gaseeritud jook, nii nad räägivad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas peaks vähendama koguseid kui tekib kõhus kõrvetised peale proteiini jooki ! kuid järgin täpselt pakil kirjutatud kogust ! tyhja kõhu peale ikka väga hull valu , aga täis kõhule vahest ei juhtu midagi , kuidas kunagi ? millest see võib tekkida?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võimalik, et sul just selles tootes sisalduva aine peale tundlikkus, proovi kas vahetada jooki VÕI kasuta rohkem piimatooteid nagu näiteks keefir mis rahustab magu.

Mul oli ka kunagi päris kehvasti kõrvetistega, siis muutsin toitumist ja lisasin enda menüüsse rohkem piimatooteid, nüüd pole enam vist aasta aega enam kõrvetisi olnud.

Turguta magu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keefiri võid kasutada, aga ära piima jumala eest siis joo (laktoos) .. maol jälle raske seedida muidu. Kahjuks ei maininud sa mis lisaaineid sa kasutad... proteiini puhul soovitaksin vähendada koguseid või sootuks lasta maol mõned päevad puhata - mul aitas nädalane paus. Kreatiini puhul võib viga olla ka väheses vedeliku tarbimises ja tühja kõhu peale ei soovita ka üldiselt "energiat boostivaid" aineid võtta.. enamasti on nad väga happelised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, peale õhtust trenni sõin kõhu korralikult täis, pärast tegin paar krooksu, mille käigus tõusis maomahl kurku, nüüd tänaseni on kurgust vastik tunne-maomahl ju happeline ja kõrvetas arvatavasti kurku korralikult. Kuidas oleks võimalik leevendada antud vastikut tunnet?

Ette tänades! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×