Jump to content
vormel

Selg ei saa kurnatud

Recommended Posts

Mul on selline mure, et kui selga treenin, siis väsivad ennem käed ja õlad kui selg.Üldse pole seljas mingit kurnatust tunda.Mida ette võtta, et ka selg kurnatud saaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu võid ka ise järeldada oled kasutanud harjutuse sooritamisel valesid lihaseid. Väsivad ikka ju need lihased, mida treenind oled.

Oluline on harjutuse sooritamisel tunnetus, et liigutad raskust ikka vaid selle lihasega, mida treenid, mitte ei jõunksuta kogu kehaga ja ei võta kasutusse teisi lihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul kah sama asi, mingil määral võtab selga kah, aga üldiselt jah väsitab käsi ja õlgu tunduvalt rohkem. Ainuke, mis tõesti selga võtab on siis laia haardega lõua tõmbamine, mille juures ei saa midagi eriti valesti teha. Aga jah kuigi olen nii kaua jõusaali teinud on selja treenimine üks paras jama. Samuti on mul sama probleem kaldpingil rinnalt surumisega, kus ei ole tunda, et rinnalihased töötaksid, olen küll proovinud erinevate kallete ja käte laiustega, aga päris kätte pole saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmme sirgete jalgadega. Võtad raskuse millega jaksad teha 10 korda ja teed sellega 1 seeria. Ja siis teed 2. seeria 20 kordusega (jaksad küll, asi on rohkem peas kinni). Pärast ei jaksa sital ka käia.

Nii lihtne ongi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul kah sama asi, mingil määral võtab selga kah, aga üldiselt jah väsitab käsi ja õlgu tunduvalt rohkem. Ainuke, mis tõesti selga võtab on siis laia haardega lõua tõmbamine, mille juures ei saa midagi eriti valesti teha.

Selja puhul on oluline, et selg oleks nõgus, mitte sirge (rääkimata kumerast). Ploki tõmme kukla taha laia haardega, sama harjutus ploki rinnale tõmbega. Kui selja asend õige (ja koormus tõmbel vastav jõudmisele), siis hakkab seljale pihta küll.

On hea, kui lased kellelgi kõrvalt jälgida oma selja asendit. Pane selja asend paika väikese raskusega ja siis hakka raskust lisama. Umbes nii.

PS. Muide ka lõuatõmbe puhul saab keha jõnksutamisega muid lihaseid "kampa võtta" e. siis mitte (puhtalt) seljalihasele suunatuna teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõmme sirgete jalgadega. Võtad raskuse millega jaksad teha 10 korda ja teed sellega 1 seeria. Ja siis teed 2. seeria 20 kordusega (jaksad küll, asi on rohkem peas kinni). Pärast ei jaksa sital ka käia.

Nii lihtne ongi.

Kui sa mõtled niimoodi,et jalad koguaeg sirged ja ainult seljaga tõstad,siis seda küll ei soovitaks,sest oioi milline pinge on siis seljale,kui teha ju sirgete jalgadega siis tahest tahtmata on selg ka kumeruses väljapoole ju??

Niimoodi on päris lihtne selg ära tõmmata!!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa mõtled niimoodi,et jalad koguaeg sirged ja ainult seljaga tõstad,siis seda küll ei soovitaks,sest oioi milline pinge on siis seljale,kui teha ju sirgete jalgadega siis tahest tahtmata on selg ka kumeruses väljapoole ju??

Niimoodi on päris lihtne selg ära tõmmata!!!!

Ei ole ju selg kumeruses väljapoole. selja hoiad ikka nõgusa koguaeg nagu jõutõmbes muiste.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa mõtled niimoodi,et jalad koguaeg sirged ja ainult seljaga tõstad,siis seda küll ei soovitaks,sest oioi milline pinge on siis seljale,kui teha ju sirgete jalgadega siis tahest tahtmata on selg ka kumeruses väljapoole ju??

Niimoodi on päris lihtne selg ära tõmmata!!!!

Ei ole ju selg kumeruses väljapoole. selja hoiad ikka nõgusa koguaeg nagu jõutõmbes muiste.

Hmm ime paenduvusega vennad ikka siin,siiski siiski mina teen parem nii nagu ikka jõutõmme käib,mitte ei hakka sirgete jalgadega mõllama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selja treenimisel on oluline nagu ka mainiti see, et kasutad õigeid asendeid ja õigeid harjutusi, selge on see, et kui selg läbi ei ole töötatud, siis oled kuskil vigu teinud Proovi katsetada erinevaid harjutusi ja erinevaid kordusi ja seeriaid, muidu ei saagi teada,mis sulle mõjub ja mis mitte!Ja nagu eelpool öeldud TEHNIKA!!! Eelkõige puhkus ja töö ainult lailihasega! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seeriaid tahab ka rohkem saada kui teised... Siis ca 12-14 seeiat.

Nagu mainitud jõutõmme on oluline. Siis kehatõsted pukilt ka on üsna väsitav.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×