Jump to content
kpiibe

Triitseps

Recommended Posts

Tere

Kas selline kava pigem juba tapab triitsepsit või tundub veel okei?

Surumine lamades kitsa haardega 3x8-12

Küünarvarte sirutamine plokksüsteemil köiega seistes 3x8-12

Prantsuse surumine kangiga lamades (kolbapurustaja) 3x8-12

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kava ei ütle eriti midagi. Loeb mis raskusi kasutada, kui hea on tehnika/tunnetus ning kui tihti treenida. Samuti milline on kogu ülejäänud kava teistele lihastele. Mille üldine koormus jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tehnika õige, tunnetus olemas :)

Raskused:

Surumine lamades kitsa haardega 3x8-12 55-60 kg

Küünarvarte sirutamine plokksüsteemil köiega seistes 3x8-12 35 kg

Prantsuse surumine kangiga lamades (kolbapurustaja) 3x8-12 17,5-20 kg

Ja triitsa teen ikka nädalas korra, mitte rohkem.

Esmaspäevane kava näeb välja selline

Esmaspäev (rind, triitseps)

Surumine kangiga lamades (lai haare)

Surumine hantlitega kaldpingil

Surumine trenažööril (käte kokku viimine)

Surumine kangiga lamades (kitsalt)

Küünarvarte sirutamine plokksüsteemil

Prantsuse surumine

Kolmapäeval biitseps, käsivars ja selg ning reedel õlad, trapets, jalad.. ei hakka kogu kava ümber trükkima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julgen pakkuda, et sõltuvalt sellest kuidas inimene harjunud on siis mitte midagi ebatavaliselt hullu selles küll pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

9 seeriat nädalas... Ma ütleks, et seda on pigem vähe.

Ülekoormust ära karda.

Tere

Kas selline kava pigem juba tapab triitsepsit või tundub veel okei?

Surumine lamades kitsa haardega 3x8-12

Küünarvarte sirutamine plokksüsteemil köiega seistes 3x8-12

Prantsuse surumine kangiga lamades (kolbapurustaja) 3x8-12

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varem tegin vahelduva eduga "kolbapurustaja" asemel tagatoengus kätekõverdusi, nüüd asendasin selle siis prantsuse surumisega ning olen tundnud, et küünarnukid on kuidagi hellakesed. Aga see võib olla ka sellest, et raskused on viimasel ajal korralikult tõusnud.!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik on suhteline. Mina näiteks teeksin igat lihast 2-3x nädalas läbi. Kõigepealt peaks küsima, et kas triits on nõrk või jääb teistest maha, et sa talle üldse extra tähelepanu pöörata üritad?

Naljakas on minu jaoks see, et Rind, mis on tunduvalt suurem ja tähtsam lihas, saab samapalju koormust sul kui triits. Tegelikult isegi vähem, sest triitseps töötab sul igas rinnaharjutuses mingil määral kaasa, rind aga enam triitsa juures eriti mitte va. kitsalt surumisel. Seega põhimõtteliselt teed sa triitsale niigi mingi 5 harjutust mis on tegelikult enam kui küll ühele päevale.

Minu soovitus oleks see, et kui soov triitsa eelisarendada siis tee hoopiski näiteks jalapäeval veel triitsa lisaks. Minu arust on see 1x nädalas treenimine täielik tobedus, mida kemmi kahe suupoolega õgivatelt Pro-delt üritatakse üle võtta. Naturaal võiks siiski kõiki lihaseid minimaalselt 1,5x nädalasläbi treenida (3x kahe nädala peale) ja soovitavalt isegi 2x kui mitte enam.

Võiksid isegi Esmaspäevalt ühe triitsa harjutuse maha võtta, tee pigem rinda rohkem - kandub sealt niigi veidi triitsale üle ning tähtsam lihas niikuinii.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu soovitus oleks see, et kui soov triitsa eelisarendada siis tee hoopiski näiteks jalapäeval veel triitsa lisaks.

Nokk kinni,saba lahti.Hetkel ta teeb jalapäeval õlga ja trapetsit.Ma kujutan ette ,et koormus jalale langeb veelgi,kui triits sinna otsa lükata.Muidugi see oleks kergem triits trenni lõpus,aga ikkagi. :).Üldsegi mis silma jäi ,et liiga palju sellist triits-trapets-käsivars eelisarendamise alatooni.Ise paneks rohkem rõhku baasharjutustele,siia-sinna abiharjutusi.Aga seda teeks mina :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nokk kinni,saba lahti.Hetkel ta teeb jalapäeval õlga ja trapetsit.Ma kujutan ette ,et koormus jalale langeb veelgi,kui triits sinna otsa lükata.Muidugi see oleks kergem triits trenni lõpus,aga ikkagi. :).Üldsegi mis silma jäi ,et liiga palju sellist triits-trapets-käsivars eelisarendamise alatooni.Ise paneks rohkem rõhku baasharjutustele,siia-sinna abiharjutusi.Aga seda teeks mina :)

Baasharjutuste jutuga olen muidugi nõus. Ma ise põhimõtteliselt õlga, trapetsit, triitsa, biitsa, kõhtu ei teegi. Ainult paar seeriat paar korda nädalas pisikese raskusega. Õlale teen 6kg hantlitega ühe seeria lendamist kesk ja tagaosale (+seistes surumine esiosale) ja kogu lugu, samas kõik pidevalt kiidavad mu õlgu. Selle asemel aga paugutan nädalas 40-50 seeriat rinnale ja seljale erinevate harjutustega, sest tean, et kõik need pisemad lihased saavadki läbi nende oma koormuse kätte. Ning pole mõtet ajada suuri käsi või õlgu taga, kui rinda ja selga pole ollagi. :D

Koormata tuleb baasharjutustega ning siis kui tõesti näed, et mingi lihas vajab veidi järeleaitamist siis töötled veidi isoleerivate harjutustega otsa. :)

Aga see on minu nägemus muidugi. :)

2d7ewwk.jpg

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

9 seeriat triitsale nädalas on täiesti okei kui ei ole vaja järgi aidata. Endal on kava jaotatud 3-eks seega vahest satub nädalasse 2 päeva mil teen sama keha osa. Minu puhul vähemalt asi toimib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei saa aru, kuidas kõigil on nii hästi paigas kõik. Ütlen otse, et kui sul tehnika ja toitumine paigas oleks, siis sa sellise raskusega ei treeniks... Samas pean nõustuma archangeliga, kogu keha kolm korda nädalas labi teha baas harjutustega ja paar lisa veel, on algajale kõige mõistlikum. Siis tuleb ka tulemus... Mina ise teen enamus ajast kogu keha 3-4 korda nädalas läbi... Minu puhul töötab...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×