Jump to content
Ott Kiivikas

Mikk Raudsepp

Recommended Posts

Uuele kavale on tiir peale tehtud. Uute harjutuste, kavade juures ma ei hakka esimesel korral kohe rassima, vaid vaatan kuidas harjutused, pausid mõjuvad. Sellega väldin kava kinnijooksmist. Hoida ennast alguses natuke tagasi, kuna see tagab parema lõpptulemuse. Järgnevalt panen kirja esmaspäevase trenni, kus läks juba andmiseks:'

Õlg, Tric

Hantel lend kõrvale:

14x10 14x10 16x10 | 3,5

Trenaz lend kõrvale (etx3):

55x10 65x10 80x10 | 5

Lõua alla tõmb plokil:

12x10 12x10 12x10 | 4

Seist kangi surumine:

50x10 50x10 55x10 | 4,5

Ploki alla surum, tric:

91x10 114x8 114x11 | 5

Ülev trenaz küünarvarre sirut:

57x10 57x10 64x12 | 5

Köiega alla surumine kummargil, ühe käega:

4x10 4x10 4x12 | 5

Kuna treenitud lihasgrupid olid väiksed, siis tundsin, et trenni lõpus oli isegi veel "powerit" sees. Vaatamata sellele, et trenn oli küllaltki raske.

Lõpetuseks panen mõned kodused toidupildid.

Külmikus ei olegi ainult ketšup ja vesi.

p1010001tl.jpg

Puuviljavaagen:

p1010003es.jpg

Pudruvarud:

p1010004h.jpg

Lemmikmüsli(tegelikult on selle šokolaadi variant aga seda pole juba pool aastat olnud <_< ).

p1010005kj.jpg

Kui kuketibusid ei söö, siis biitseps ei kasva.

p1010006m.jpg

Lisadest söön muidugi: Fast Hera80 (tahtsin lihtsalt uut banaani šokolaadi maitset proovida), dextro, joint+, pump+, Olimp vitamiinid.

Muudetud kasutaja Mikk Raudsepp poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et hommikul pudru asemel sööd hoopistükis teraleiba?

Hommikused süsivesikud saan peamiselt tavaliselt teraleivast jah, ei meeldi need pudrud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Uuele kavale on tiir peale tehtud. Uute harjutuste, kavade juures ma ei hakka esimesel korral kohe rassima, vaid vaatan kuidas harjutused, pausid mõjuvad. Sellega väldin kava kinnijooksmist. Hoida ennast alguses natuke tagasi, kuna see tagab parema lõpptulemuse. Järgnevalt panen kirja esmaspäevase trenni, kus läks juba andmiseks:'

Õlg, Tric

Hantel lend kõrvale:

14x10 14x10 16x10 | 3,5

Trenaz lend kõrvale (etx3):

55x10 65x10 80x10 | 5

Lõua alla tõmb plokil:

12x10 12x10 12x10 | 4

Seist kangi surumine:

50x10 50x10 55x10 | 4,5

Ploki alla surum, tric:

91x10 114x8 114x11 | 5

Ülev trenaz küünarvarre sirut:

57x10 57x10 64x12 | 5

Köiega alla surumine kummargil, ühe käega:

4x10 4x10 4x12 | 5

Kuna treenitud lihasgrupid olid väiksed, siis tundsin, et trenni lõpus oli isegi veel "powerit" sees. Vaatamata sellele, et trenn oli küllaltki raske.

Lõpetuseks panen mõned kodused toidupildid.

Külmikus ei olegi ainult ketšup ja vesi.

Puuviljavaagen:

Pudruvarud:

Lemmikmüsli(tegelikult on selle šokolaadi variant aga seda pole juba pool aastat olnud <_< ).

Kui kuketibusid ei söö, siis biitseps ei kasva.

Lisadest söön muidugi: Fast Hera80 (tahtsin lihtsalt uut banaani šokolaadi maitset proovida), dextro, joint+, pump+, Olimp vitamiinid.

krt, pole midagi öelda, hästi elame!muide, huvi pärast lihtsalt küsin: milline (kui see pole saladus) on sinu kui võistleva sportlase praegune päevakaloraaž?

Muudetud kasutaja kirp2 poolt
Huge *** pic quote

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
krt, pole midagi öelda, hästi elame!muide, huvi pärast lihtsalt küsin: milline (kui see pole saladus) on sinu kui võistleva sportlase praegune päevakaloraaž?

3000 kcal ümber. Massiperioodiajal söön ma samamoodi nagu kaalulangetuse ajal, kuid vahepeal luban endale midagi rohkemat ja ei löö risti ette, kui midagi head suu ette juhtub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline soovitus, et kui sa ei plaani banaane väga kiirelt ära süüa, siis ei tasu neid hoida koos õuntega samal vaagnal. Ühes populaarteaduslikus saates tehti katse ja banaanid koos õuntega lähevad kordades kiiremini mustaks, mingid gaasid mõjuvad nii, mis õuntest erituvad.

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline soovitus, et kui sa ei plaani banaane väga kiirelt ära süüa, siis ei tasu neid hoida koos õuntega samal vaagnal. Ühes populaarteaduslikus saates tehti katse ja banaanid koos õuntega lähevad kordades kiiremini mustaks, mingid gaasid mõjuvad nii, mis õuntest erituvad.

Oh, tänud info eest, kuid tavaliselt panen selle koorma kiiresti nahka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere foorumikülastajad!

Algatuseks panen eilse trenni kirja:

Selg:

Traptor lai + kitsas:

100x10/80x8 100x10/80x8 110x10/90x8 | 4,5

Istudes row plokil:

70x10 80x10 90x10 | 4

Pullover trenaz + lõuatõmb althaare:

96x10/8 96x10/6 96x10/5 | 5

Õlahekitus smith kangil:

120x10/90x10 120x10/90x10 120x10/90x10 | 4,5

Pukil selja sirut:

3 x max

Pec tec tagaosale (õlg):

77x10/57x8 77x10/57x8 77x10/57x8 | 4,5

Kõht:

3 x max

Ükspäev küsis mult Revali külastaja, et kas sa teed koguaeg nii kergelt (mitte et ta ise väga halva tehnikaga teeks)? Ise panin raamatusse harjutuse raskuseks 4. Sügasin natuke kukalt ja mõistsin, et minu tehnika on rahulikum ja kontsentreeritum. See jätab sellise mulje, et pingutus ei ole nii suur, kuigi ise jään kohe kangi alla. Mind hakkab kohe häirima, kui ma ei tunne treenitava lihase pingutust. Harjutuse ajal või peale harjutust. Esimene asi mida ma sellisel juhul teen, võtan raskust vähemaks. Eriti just uute harjutuste puhul, kus ei tea kõiki nippe ja trikke. Isegi kui ei tea täpselt õiget liikumis trajektoori, siis saab selle ise vahel välja mõistatada. Arendad sa jõudu või suurt biitsepsit, ei ole mõtet ülemäära varastada, mille käigus väheneb harjutuse mõju treenitavale lihasgrupile. Muidugi on ka "plahvatuslikke" harjutusi. Loogiliselt mõeldes kasutatakse ju keha liigutamiseks samas koguses jõudu, olgu see siis inertsiga või ilma, kuna treenija on ju see, kes annab kehale inertsi. Aga paljude harjutuste puhul on nende osad erinevate raskusastmetega ja kui kiirendada keha kergemas faasis, siis kogu töö jääb ju ikka samaks? Vahe on selles, et kergemas faasi inerts kandub üle raskemasse ossa ja seal peab rakendama vähem jõudu. Aga kas siis ei olegi kõik korras? Ei kuna 95%(hüpoteetiline number) inertsi rakendamis juhtudest kaasatakse kõrvalisi lihaseid. Loodan, et meeldis selline füüsikaline lähenemine ja loodan, et millegagi ämbrisse ei pannud. Kuna tegelikult rakendatakse seda ju tehnilisematel aladel koguaeg, et saada paremaid tulemusi.

Sellega seoses tuli üks youtube channel meelde: CLICK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Video on küll hea. :D

Aga ise kui trapetsit teinud olen, siis ma aitan alati säärtega kaasa. Tunnetus kuidagi nii parem ja järgmine päev on subtsellulaarseid vigastusi tunda :) . Kui olen puhtalt teinud, ei ole tundnud. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Video on küll hea. :D

Aga ise kui trapetsit teinud olen, siis ma aitan alati säärtega kaasa. Tunnetus kuidagi nii parem ja järgmine päev on subtsellulaarseid vigastusi tunda :) . Kui olen puhtalt teinud, ei ole tundnud. ;)

Ma just vastupidi olen viimasel ajal 200+ raskused trapetsit tehes 100+ raskuste vastu vahetanud ja tundub, et lihaskasvule on see hoopis rohkem kaasa aidanud. Subtsellulaarssed vigastused võid endale ..... istuda. :D Tegelt on sul säärtega aidates vist amplituut lihtsalt suurem, muidu ei jõuaks sa kangi nii kõrgele tõsta, säärtega tekitad inertsi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma just vastupidi olen viimasel ajal 200+ raskused trapetsit tehes 100+ raskuste vastu vahetanud ja tundub, et lihaskasvule on see hoopis rohkem kaasa aidanud. Subtsellulaarssed vigastused võid endale ..... istuda. :) Tegelt on sul säärtega aidates vist amplituut lihtsalt suurem, muidu ei jõuaks sa kangi nii kõrgele tõsta, säärtega tekitad inertsi.

Kui ei jõua nii kõrgele tõsta siis on raskust palju. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma just vastupidi olen viimasel ajal 200+ raskused trapetsit tehes 100+ raskuste vastu vahetanud ja tundub, et lihaskasvule on see hoopis rohkem kaasa aidanud. Subtsellulaarssed vigastused võid endale ..... istuda. ;) Tegelt on sul säärtega aidates vist amplituut lihtsalt suurem, muidu ei jõuaks sa kangi nii kõrgele tõsta, säärtega tekitad inertsi.

No, lihaskasvu koha pealt ei oska ma trapetsile küll midagi öelda kuna treenin trapetsit paari kuu jooksul korra. Aga kuskil oli öeldud, et ekstsentriline faas tekitab rohkem subtsellulaarseid vigastusi, et siis on jällegi kasulikum suuremat raskust kasutada väikse abiga ja suure vastupanuga kang alla lasta. :)

Ja ei näe erilist suurt vajadust trapetsit eraldi treenida ka. Sama asi nagu käsivartegagi, et saavad teiste harjutustega ka piisavalt koormust. Ei ole vaja nüüd ütlema hakata, et siis pole mõttet õlga, triitsa ja biitsa ka treenida. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No, lihaskasvu koha pealt ei oska ma trapetsile küll midagi öelda kuna treenin trapetsit paari kuu jooksul korra. Aga kuskil oli öeldud, et ekstsentriline faas tekitab rohkem subtsellulaarseid vigastusi, et siis on jällegi kasulikum suuremat raskust kasutada väikse abiga ja suure vastupanuga kang alla lasta. :D

Ja ei näe erilist suurt vajadust trapetsit eraldi treenida ka. Sama asi nagu käsivartegagi, et saavad teiste harjutustega ka piisavalt koormust. Ei ole vaja nüüd ütlema hakata, et siis pole mõttet õlga, triitsa ja biitsa ka treenida. :P

Eino negatiivne faas nö ehk raskuse langetamine tekitab rohkem lihaste mikrotraumasid tõesti. See on päevselge. Samas ei saa öelda, et kui venitav faas on lihaskasvu seisukohalt olulisem, siis miks mitte ainult venitadagi lihaseid ja massi tuleb? ;)

Bonsuna, kes äsja seda teemat vaatas, kiidaks kindlasti suure raskuse kasutamist isegi tehnika arvelt. Ok, kõlab loogilisena, et suur raskus stimuleerib lihast rohkem, lihas peab rohkem lihaskiude töösse rakendama jne. Samas kui lihas ise tööd ei teegi, vaid tõstmine toimub ainult inertsi ja teiste lihaste abil, siis kas treenitav lihas ikkagi saab suuremat stimulatsiooni? Kas isoleeritult töötades ei tee eesmärgiks olev lihas mitte rohkem tööd, kuna peab nö omade jõududega läbi ajama? See on muidugi pikk ja keeruline teema ja võib ka öelda, et üht metoodikat, mis toimib kõigile, ei ole. Samuti ei pea koguaeg ühtmoodi treenima.

Sellega, et trapetsit ei pea eraldi treenima ma küll nõustuda ei saa. Tõsi, käsivarre olen ka hooletusse jätnud ja toimin selle puhul pigem Lee Priesti õpetuste kohaselt, :) aga selliseid lihaseid nagu õla tagaosa või trapets vms mitte treenida ei pea ma ka õigeks.

PS! Sul pole üldse mõtet midagi treenida: ega korvpallurist ikka kulturisti ei tee. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga, seda ma mõtlengi, et trapets saab koormust erinevate selja harjutustega ja õla tagaosa treenides. :)

Täna ongi plaanis õlg. Mwhaha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga, seda ma mõtlengi, et trapets saab koormust erinevate selja harjutustega ja õla tagaosa treenides. :)

Täna ongi plaanis õlg. Mwhaha.

Eino saab, aga ega see erilist massi kasvu ikka põhjusta. Siis peaks mul käsivars ka nagu Popeyel olema, sest see saab ka alati koormust, aga võta näpust...

post-3216-1305816604_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oi kurja, nii kaua pole postitanud. Sess käis ja kõik ilmalised tegevused lükkasin kõrvale. Muidugi mitte trenni :P. Sellel nädalal pidin aasta esimesed trennid vahele jätma, kuna haigusepoiss kimbutama. Eelmine aasta jäi ka üks trenn haiguse pärast aasta peale vahele. Limpsan siin meega teed ja loodan, et homme saab juba midagi kerget minna tegema. Haigusega ongi see lugu, et muidugi võid minna ja oma trenni kuidagi ära venitada, kuid pigem kaevad sellega auku sügavamaks.

Eelmisel nädala neljapäeval kohtusin ka Hr. Otsusega trennis, kus ta jälgis ka minu tegemisi. Kokkuvõtvalt oli kommentaariks see, et ma teen liiga rasket trenni. Ei taastu ära ja sealt hakkab juba kava kinni jooksma. Leppisime kokku, et jätkan ikkagi kahe eri kava süsteemi (üks nädal kava A järgmisel :lol:, ei tee tsükleid vaid hoian ennast lihtsalt tagasi. Tavaliselt tekibki sportlase vaim, et keerad kõik vindid üle. Olles ennast juba ületreeningusse viinud mõtled et ikka on vähe, puhata ei tohi, kergeid päevi ei tohi lubada. Kuid tuletame endile vahel meelde, et me ei ole üliinimesed. Muidugi on ka selliseid inimesi, kes ei suuda olla enda suhtes kriitilised ja löövad ainult trennis luuselanti. Siit ka mõte algajatele või nendele inimestele, kes hakkavad enda kunagist füüsilist vormi taastama. See ei tähenda, et sa aasta tagasi surusid 170kg rinnalt, et sa nüüd aasta aega diivanil lesides saaksid naasta ja hakata samade raskuste, intensiivsuse ja mahuga treenima. Kui algaja hakkab kerge üldfüüsilise ülesehitamise asemel Kiivika kavaga rapsima, siis hakatakse sellega hoopis endi arengut pärssima. Või siis hakatakse tegema tehniliselt liiga raskeid harjutusi, ise lihastunnetust omamata. Vaadates tundub ikka kerge, kuid praktikas ei tule see paljudel nii välja nagu peaks. Olen ise ka algajaid juhendanud ja päris raske on neid õigele teele juhatada, et nad saaks aru kuidas harjutus toimima peaks. Ennem õpime ikka tähed selgeks, siis hakkame lugema ja kirjutama. Kannatust, küll kõik tuleb omal ajal.

Teine asi on võistlusettevalmistuse ajal raskete trennidega keha koormamine. Minagi olen neid teinud, kuid nüüd tagasi vaadates ei usu ma, et neist erilist kasu oli. Kuna negatiivse kaloraaži juures ei kipu lihas kasvama ja taastumise osas jääb vajalikest materjalidest vajaka. Siit ka mõttetera, et rassima peab aasta läbi, massiperioodil raskeid trenne tegema ja sellega lihast kasvatama. Kaalulangetusperioodil rohkem toitumist jälgima ja võib-olla aeroobse poolt rohkem esile tõstma. Nii hakkadki mõtlema et terve treening on jaotatud eri osadeks. Sellepärast ongi raske vastata küsimusele aga kuidas sa nii suureks oled saanud? Seekord selline mõttelend, kerget rauda teile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mina just mõtlesin kus on väike Mikk, pole ammu näinud ja äkki küsiks nõu oma kepsu treenimisel, nii et ootame sind saali tagasi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njaa. Ma võtsin ka endale eesmärgiks, et järgmise dieedi ajal ei tee mingeid "iga seeria suutlikkuseni, pooled kordused abiga" trenne. Ülimalt loogiline on, et alakaloraažis pahatihti suurenenud treeningmahu ja -sageduse juures on kehal veel vähem ressursse taastumiseks. Ja siis tekibki efekt, kus keha on stressis ja ei taha pekist lahti lasta või kogub vett vms. Samas kergem on seda öelda kui teha. Kui trennis ei lammuta, siis kaloreid ei põleta ja kui kaloreid ei põleta, ei lange kaal ikka. Oh jah... Mis muud kui iga kogemus õpetab enda keha rohkem tundma.

Meenutusi meie "balls to the wall" rinantrennist eelmise aasata laagris. :lol:

post-3216-1308226952_thumb.jpg

Passipilt :P

post-3216-1308226991_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×