Jump to content
Guest Külaline_külaline_*

kõhulihaste väljatoomine

Recommended Posts

Guest Külaline_külaline_*

Tere kõik fitnessistid!

Alustuseks, olen 24aastane naine ning eile tehtud fitness-test analüüsis mu tulemuseks sportlase (athlete) vormi. Rasvaprotsent 17,3, kehamassiindeks 20.

Minu mure on lühidalt selline, et teen tublisti regulaarselt trenni (ca 4-6 korda nädalas, käin vaheldumisi vastavalt meeleolule kas spinningus, bodypumpis, tantsimas, intervallis, ka joogas vms), toitumine on üldjuhul väga tervislik ja balansis (4-5 korda päevas väikesed portsjonid, tarbin palju puu- ning köögivilja, samuti pööran tähelepanu valkudele, kiudainetele jne). Vahetustudengina lisandub siia paraku kord-paar nädalas üsna intensiivne veinitarbimisõhtu.

Tean, et lokaalset rasvapõletust kui sellist pole olemas, aga no kogu selle analüüsi juures on ikkagi pekikõht. Kas ainuke lahendus oleks mul siiski kaalu langetada ja loota, et lihased seeläbi välja joonistuksid? Ei taha samas, et rangluud turritama hakkaksid ning viimasedki büstiriismed jalga laseksid.. Tundub, et kogu rasv, mis mu kehas on, on kogunenud just vööpiirkonnale. Treener, kes mu testi läbi viis, soovitas teha rohkem madala pulsisagedusega trenne, tahaksin sellele kinnitust või kummutust saada. Või saab asi olla just ehk siiski liigses pidutsemises? Kuigi nende õhtute/ööde jooksul ei söö ma tavaliselt midagi, väga harva vaid paar snäkki (rämpstoitu ei tarbi üldse), vahel olen koju jõudes lihtsalt midagi valgulist ampsanud, et veresuhkru taset taastada. Ühtlasi olen siiski tähele pannud, et magamata ööd kajastuvad vähemalt ajutiselt paari päeva pärast ka kaalul.

Eesmärgiks pole niivõrd üliterav sixpack, vaid täiesti lameda, kergelt lihaselise kõhu saavutamine. Kui keegi oskaks mingit asjalikku nõu mulle anda, oleksin väga tänulik :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere kõik fitnessistid!

Alustuseks, olen 24aastane naine ning eile tehtud fitness-test analüüsis mu tulemuseks sportlase (athlete) vormi. Rasvaprotsent 17,3, kehamassiindeks 20.

Minu mure on lühidalt selline, et teen tublisti regulaarselt trenni (ca 4-6 korda nädalas, käin vaheldumisi vastavalt meeleolule kas spinningus, bodypumpis, tantsimas, intervallis, ka joogas vms), toitumine on üldjuhul väga tervislik ja balansis (4-5 korda päevas väikesed portsjonid, tarbin palju puu- ning köögivilja, samuti pööran tähelepanu valkudele, kiudainetele jne). Vahetustudengina lisandub siia paraku kord-paar nädalas üsna intensiivne veinitarbimisõhtu.

Tean, et lokaalset rasvapõletust kui sellist pole olemas, aga no kogu selle analüüsi juures on ikkagi pekikõht. Kas ainuke lahendus oleks mul siiski kaalu langetada ja loota, et lihased seeläbi välja joonistuksid? Ei taha samas, et rangluud turritama hakkaksid ning viimasedki büstiriismed jalga laseksid.. Tundub, et kogu rasv, mis mu kehas on, on kogunenud just vööpiirkonnale. Treener, kes mu testi läbi viis, soovitas teha rohkem madala pulsisagedusega trenne, tahaksin sellele kinnitust või kummutust saada. Või saab asi olla just ehk siiski liigses pidutsemises? Kuigi nende õhtute/ööde jooksul ei söö ma tavaliselt midagi, väga harva vaid paar snäkki (rämpstoitu ei tarbi üldse), vahel olen koju jõudes lihtsalt midagi valgulist ampsanud, et veresuhkru taset taastada. Ühtlasi olen siiski tähele pannud, et magamata ööd kajastuvad vähemalt ajutiselt paari päeva pärast ka kaalul.

Eesmärgiks pole niivõrd üliterav sixpack, vaid täiesti lameda, kergelt lihaselise kõhu saavutamine. Kui keegi oskaks mingit asjalikku nõu mulle anda, oleksin väga tänulik :)

Kuna sa siia postitad ja näed probleemi,siis

su menüü ei saa olla nii korras,kui väidad - ntx mulle tundub,et oled rasvad oled oma menüüst praktiliselt eemaldanud.

Tundub,et oled rasvapõletamise asemel hoopis lihast kaotanud.

Äkki tood siiski oma korras menüü ära?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere kõik fitnessistid!

Treener, kes mu testi läbi viis, soovitas teha rohkem madala pulsisagedusega trenne, tahaksin sellele kinnitust või kummutust saada. Või saab asi olla just ehk siiski liigses pidutsemises?

Eesmärgiks pole niivõrd üliterav sixpack, vaid täiesti lameda, kergelt lihaselise kõhu saavutamine. Kui keegi oskaks mingit asjalikku nõu mulle anda, oleksin väga tänulik :)

See treener, kes soovitab sul teha rohkem madala pulsisagedusega trenne saada pikalt.

Üks artikkel on siin:

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=723

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teemaalgataja:

Avastasin ka ise mõned kuud tagasi ilmselt siitsamast foorumist, et varasem paljude naiste põhiväide rasv-on-suurim-vaenlane on tegelikult täielik müüt. Ning pärast seda olen proovinud rohkem "häid" rasvu süüa kui varem, aga võib-olla tõesti siiski mitte piisavalt, vaid pigem killukese avokaadot või teelusikatäie õli :)

Toon siia oma tavatoitumise näidispäeva:

H 2 dl kaerahelbeputru (dl piimaga), 7 sarapuupähklit, kiivi

L suur toorsalat, kuhu peale köögiviljade lisatud ka kikerherneid, feta juustu; viil täisteraleiba mingi määrdega; väike klaas rasvatut keefiri

VP latte, õun

Õ täisterapasta (vaevalt, et üle 1 dl), kana-kookosekaste; pool potti rohelist salatit + tomatit (ilma õlita.. samas pastas kasutatud kookoskoor oli 25% rasvasisaldusega)

Vahel on päeva jooksul ka teine vahepala - kui tunnen end kohe pärast trenni näljasena, söön tavaliselt banaani ja/või mõne piimatoote või proteiinibatooni.

Vett ja rohelist teed joon palju, kindlasti kokku üle 2 liitri päevas.

Üsna tihti söön ka suppi, aga olen proovinud siis kõrvale täisteraleiba nt avokaadoga süüa. Rasva ma otseselt ei karda, kuid samas kipun ilmselt ikkagi pigem teadlikult tarbima minimaalselt vajaliku koguse. Kunagi täpselt mõõtnud ma enda tarbitavat rasvakogust pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See treener, kes soovitab sul teha rohkem madala pulsisagedusega trenne saada pikalt.

Üks artikkel on siin:

http://www.fitness.ee/?act=article&articleID=723

Olen ka ise seda artiklit varem lugenud ning üritasin mokaotsast treeneri käest küsida, et kas ta on ikka kindel oma soovitustes - kuna mina ei olnud, siis otsustasingi siit üle küsida :) Jooga-laadsed treeningud meeldivad mulle küll, aga pigem vaimse efekti tõttu ja mitte tihedamini, kui kord nädalas (igav hakkab..).

Äkki peakski selle lokaalse rasvapõletusgeeli kohta uurima tõesti, eriti, kuna elangi praegu Eestist väljaspool.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka ise seda artiklit varem lugenud ning üritasin mokaotsast treeneri käest küsida, et kas ta on ikka kindel oma soovitustes - kuna mina ei olnud, siis otsustasingi siit üle küsida :) Jooga-laadsed treeningud meeldivad mulle küll, aga pigem vaimse efekti tõttu ja mitte tihedamini, kui kord nädalas (igav hakkab..).

Äkki peakski selle lokaalse rasvapõletusgeeli kohta uurima tõesti, eriti, kuna elangi praegu Eestist väljaspool.

Siin artiklis tuuakse välja ka füsioloogilised põhjendused:

http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMul...tives_to_A.aspx

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×