Jump to content
Piparkoogimehike

Vigastasin kätt

Recommended Posts

Probleem selline, et vigastasin maal paremat kätt kirvega (üsna pikk ja lai haav, mitte eriti sügav siiski) ning kaotasin ka üsna palju verd.

Tahtsingi küsida, kas keegi oskab midagi konkreetset soovitada (mingit ravimit kasvõi), et haav kiiremini kinni kasvaks? Ei soovi treeningule pikka pausi sisse jätta. Kätt saab kerge vaevaga rusikas küll hoida, aga kardan, et õmblus läheb trenni ajal lahti. ;)

Lisaks tahaks teada, kas verekaotus kuidagi lihastele mõjus ka? Ning kui kaua südamel verevarude taastamiseks umbes aega läheb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

selle vere taaastumise koha pealt on küll üsna ükskõik ise andis pool liitrit verd ära sama õhtul oli trenn jama ja veits jõuetu kaa piimhapet tekib kuna ei jõua piisavalt hapnikku lihastesse a järgmine päev oli trenn juba normaalne ja jõudu küll. Vere taastumisele aitab kaasa punase söömine joomine - peet punane vein ja muud mis kätte saad ;) aga nende õmblustega äraküll trenni mine enne kui täiesti kinni on mudu jääb mingi jama arm ja võib akata igast pulli see hav tehema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osta hematogeeni näiteks. Eelnimetatu on ka kasulik.

Aga mees, ära siis tee selliseid harjutusi kus Sa käelihaseid pingutad.

Tähendab jumalaeest ära tee.

Ma tean mis tunne see on. Oli ka käsi vahepeal katki. Mitte suur haav(5õmbluse jagu).

Igaljuhul käsi ära treeningusse küll säti. Tee jalgu või midagi seesugust.

Ole ettevaatlik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Osta hematogeeni näiteks. Eelnimetatu on ka kasulik.

Aga mees, ära siis tee selliseid harjutusi kus Sa käelihaseid pingutad.

Tähendab jumalaeest ära tee.

Ma tean mis tunne see on. Oli ka käsi vahepeal katki. Mitte suur haav(5õmbluse jagu).

Igaljuhul käsi ära treeningusse küll säti. Tee jalgu või midagi seesugust.

Ole ettevaatlik.

Saad ehk hematogeenist sutsu lähemalt rääkida? Mida ta täpselt teeb ning mis kujul teda müüakse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kannata ära niikaua, kuni siidid maha saavad. Need võetakse nädalaga ära.

See pole pikk aeg trennist eemal olemiseks. Pigem kassvatab isu treenimise järele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kannata ära niikaua, kuni siidid maha saavad. Need võetakse nädalaga ära.

See pole pikk aeg trennist eemal olemiseks. Pigem kassvatab isu treenimise järele.

Ok. Selline plaan enam-vähem oligi. Mõnda kergemat harjutust, mis kätt ei pinguta, prooviks isegi natuke varem võib-olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siinkohal võiks tuua välja vana hea lööklause: Kes kannatab, see kaua elab!

Tee see nädalake või paar ainult aeroobset või lihtsalt puhka. Kui liiga vara treenima hakkab võib asi märksa hullemaks minna: tüsistused jne.

Ega see väike puhkus sind tapa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siinkohal võiks tuua välja vana hea lööklause: Kes kannatab, see kaua elab!

Tee see nädalake või paar ainult aeroobset või lihtsalt puhka. Kui liiga vara treenima hakkab võib asi märksa hullemaks minna: tüsistused jne.

Ega see väike puhkus sind tapa.

Alles oli puhkus, selles ongi asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui just oli puhkus, siis oli puhkus. Nüüd pead uuesti puhkama. Vaata asja pikemas perspektiivis: puhkad veel 2 nädalat ja saad terveks, hakkad uuesti trenni tegema. Lähed kohe trenni ei lase haaval paraneda ja siis vindud saalis kuu-kaks ja pead ikka puhkuse võtma.

Ma räägin omast kogemusest. Kunagi, kui loll ja noor veel olin, siis venitasin rinnalihase kuidagi paigast ära. Arst soovitas puhata, sõbrad soovitasid puhata ja treener soovitas puhata. Ma loll läksin ikkagi trenni ja tegin rinda ka veel, kuigi väikeste raskustega. Lõppkokkuvõttes keerasin parema rinnalihase kaukas ajaks tuksi ja pidin kuu aega trennist hoiduma.

Ma saan aru, et tahe on suur trenni minna ja kui ei lähe tekib tunne nagu jääks arengult maha, aga usu mind antud olukorras on puhkus ainuke lahendus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saad ehk hematogeenist sutsu lähemalt rääkida? Mida ta täpselt teeb ning mis kujul teda müüakse?

Ega ta mingi imeasi ka pole. Mu vend koguaeg sööb.

Hematogeen

Tõstab hemoglobiinitaset ja sellega tugevdab verd ning kosutab organismi. Hind: 7 krooni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

haavaliim selline asi et määrid haava peale ja mõne aja ( umb 10 mintsa) möödudes tõmbab kilekihi naq peale ja siis ta seal rahulikult teeb oma asja et haav kiiremini paraneks( ma ei tea kuda pranemisprotsess täpselt käib)( ta ei ole kallis umb 30 eeq) võid veel apteekri käest küsida lisainfi selle kohta

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Heakene küll isehakanud tohtrid oma liimidega. Esiteks räägi pädeva (spordi)arstiga ja kindlasti saad sealt normaalse soovituse. Tervis ei ole mängimise koht ning ülepingutades võid treeningud pikaks ajaks p..sse keerata. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see on siuke asi et nt õhtul paned peale sis lääd maga ja ooseks jääb peale ommikuks oled sa ta maha hõõrund või siis aitad nati (eemaldad kilekorra) seal on kasutamisjuhend ka kaasas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina soovitaks ka puhata - jõutrenni kohapealt. Aeroobset võid teha väikse koormusega. Aga jõutrenni - EI!

edit: Mina küll ei teeks!

Muudetud kasutaja St poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×