Jump to content
Aile

Muusika digitaalseks

Recommended Posts

see on täiesti võimalik.... ise tegelesin eelmine aasta sellega aga hetkel pole enam tehnikat kahjuks ...

samas mõni suurem muusikapood ehk tegeleb ka sellega .....

Huvitav, palju selline asi maksaks?

Ametlikult... See tegevus tundub mulle vähe illegaalne olevat...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis illegaalset seal on, originaalist varukoopia võib igaüks endale teha. Vaja lihtsalt makk ja arvuti helikaart (kui vastav sisend on) ühendada ja mingi vastava programmiga asi arvutisse salvestada.

Muudetud kasutaja Hirmus Ants poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis illegaalset seal on, originaalist varukoopia võib igaüks endale teha. Vaja lihtsalt makk ja arvuti helikaart (kui vastav sisend on) ühendada ja mingi vastava programmiga asi arvutisse salvestada.

Mhm.. Mul on vist abi vaja. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas kas on üldse mõtet? Väike kvaliteedi kadu ikkagi on, niipalju kui ise kunagi nö. koduste vahenditega proovisin (võimalik et parema tehnikaga on asi teisiti). Kas kindlasti pole neid lugusid võimalik juba digitaalsel kujul kusagilt saada?

Muudetud kasutaja Hirmus Ants poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Samas kas on üldse mõtet? Väike kvaliteedi kadu ikkagi on, niipalju kui ise kunagi nö. koduste vahenditega proovisin. Kas kindlasti pole neid lugusid võimalik juba digitaalsel kujul kusagilt saada?

Ma usun, et midagi saaks... Mul on Kings Singers i vanu asju...enne, kui nad kommertslikku värki hakkasid tegema. Seda ma usun, et leiab...amazon näiteks.

Kuid mul on ka Tallinna Ladina kvartalis pesitsenud musitseerimist. Linnamuusikud koos Püha Miikaeli poistekooriga...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma suvel praktikal olin siis seal pidi ka tegema ..pm kui sul on olemas makk millel on kaabli pesa olemas mis laseb ühendada makki arvutiga siis eghas muud olegi kui paned maki arvutile järgi, makis paned lindi käima ja programm ise salvestab failina selle arvuti ja hiljem teed plaadile ümber selle ... kuigi võtab sama kaua aega kui pikk lint on ... seega kui poolteist tundi on lint siis see peab ka sama kaua jooksma ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma suvel praktikal olin siis seal pidi ka tegema ..pm kui sul on olemas makk millel on kaabli pesa olemas mis laseb ühendada makki arvutiga siis eghas muud olegi kui paned maki arvutile järgi, makis paned lindi käima ja programm ise salvestab failina selle arvuti ja hiljem teed plaadile ümber selle ... kuigi võtab sama kaua aega kui pikk lint on ... seega kui poolteist tundi on lint siis see peab ka sama kaua jooksma ...

Suur tänu! :huh:

Kui kellegi juhtub sobilik aparatuur näppu, siis palun andke teada, äkki ei ole mina veel sinnamaani jõudnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma suvel praktikal olin siis seal pidi ka tegema ..pm kui sul on olemas makk millel on kaabli pesa olemas mis laseb ühendada makki arvutiga siis eghas muud olegi kui paned maki arvutile järgi, makis paned lindi käima ja programm ise salvestab failina selle arvuti ja hiljem teed plaadile ümber selle ... kuigi võtab sama kaua aega kui pikk lint on ... seega kui poolteist tundi on lint siis see peab ka sama kaua jooksma ...

Mulle tundub, et nii on kvaliteedikadu (kui me mingist kvaliteedist kasseti puhul üldse rääkida saame) meeletult suur. Teoorias peaksid heliprofid salvestatud materjali veel korralikult üle masterdama, et asi mõistlik jääks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle tundub, et nii on kvaliteedikadu (kui me mingist kvaliteedist kasseti puhul üldse rääkida saame) meeletult suur. Teoorias peaksid heliprofid salvestatud materjali veel korralikult üle masterdama, et asi mõistlik jääks...

Ma olen ka selles üsna veendunud :huh:

Küsimus on lihtsalt selles, et kuidas teooriast praktika saaks ja kui palju see maksma läheb.

Mingi võimalus on ka autoreid tülitama minna,kuid isiklikult ma neid ei tunne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sul tõesti on vaja kõrgkvaliteetset helisalvestist siis peaksid jah stuudiosse minema, kui aga lihtsalt mp3 pleieri või autos kuulamiseks, siis kõlbavad ka need õpetused mis ülal toodud on. see on ülimalt lihtne, olen seda ise ka teinud, võtad kassetimängija, pistad 3.5 jack juhtme kõrvaklappide auku ja teise otsa arvutisse(arvatavasti sinisesse auku, roosa ja rohelise augu kõrval), paned arvutis käima windowsi Sound recorder'i, vajutad punast nuppu ja samal ajal ka play nuppu makil, heli salvestatakse wma'na, mille sa saad vabatarkvaraga muuta näiteks mp3'ks(näiteks programmiga SUPER).

wma on kadudeta formaatehk ta salvestab kõike nii nagu ta "kuuleb", programmis mp3'e salvestades kvaliteet langeb, kuna see on kadudega formaat, parim on 320kbps. pmst salvestamise kvaliteedi määrab ära sul helikaart mis sul arvutis on. kuid olgem ausad ega kassett ei ole mingi kvaliteetne asi, kassetist ülihea heli saamiseks on vaja csi arvuteid:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma usun, et midagi saaks... Mul on Kings Singers i vanu asju...enne, kui nad kommertslikku värki hakkasid tegema. Seda ma usun, et leiab...amazon näiteks.

Kuid mul on ka Tallinna Ladina kvartalis pesitsenud musitseerimist. Linnamuusikud koos Püha Miikaeli poistekooriga...

Kiire otsing, ehk on abiks: http://crescendo.ee/miikaeli/index.php?opt...6&Itemid=27

Ma ise üritaks enne kuskilt plaate leida, ei usu sellesse ümbersalvestamisesse..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kiire otsing, ehk on abiks: http://crescendo.ee/miikaeli/index.php?opt...6&Itemid=27

Ma ise üritaks enne kuskilt plaate leida, ei usu sellesse ümbersalvestamisesse..

Mingit osa olen ma otsinud... Kui keegi teab, kust saaks Folkmilli...näiteks, oleks väga tänulik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see on täiesti võimalik.... ise tegelesin eelmine aasta sellega aga hetkel pole enam tehnikat kahjuks ...

samas mõni suurem muusikapood ehk tegeleb ka sellega .....

e-ee ...

mis "erilisest" tehnikast jutt?

Vajalik:

1.kassetmakk - tol peab siiski olema mingi audioväljund

2.helikaart

3.programm(tasulisi ei maini) - ntx Audacity.

Ongi kõik.

Ega's kassetid ole vinüülplaadid,mille KORRALIK digitaliseerimine nõuab tõesti soliidseid investeeringuid ...

tõsi,ka tulemus on seda väärt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×