Jump to content
Noorsand

Kaalulangetamine

Recommended Posts

Mu BAV on 1826. Lugesin kuskilt, et kui kaalu langetada, ei tohiks süüa rohkem kui 200-300 kCal alla soovitatava päeva kalorite normi, kuna muidu saab kahjustada seedimine. Teen ka päris palju trenni(4x nädalas 1,5h jalgpalli ja 2x 2h jõusaali). Küsimus siis, et kui sööksin u 1500-1600 kcal päevas, kas seda jääks siis väheks, kuna teen päris palju trenni ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No esijalgu hakkab sinu kaal kindlasti langema (kui sa oled varem korralikult toitunud).

Aga mingi hetk jääb su kaal pidama ja sealt edasi pead kas rohkem aeroobset tegema või BAV hulka vähendama (juhul kui soovid veel alla võtta)

Ma ei saa aru, millest se seedimine sul saab kahjustada ? Kui jood piisavald vedelikku, siis on kõik korras.

Küsimus siis, et kui sööksin u 1500-1600 kcal päevas, kas seda jääks siis väheks, kuna teen päris palju trenni ?

Mismõttes jääb väheks ? Ise sa ju tahad alla võtta ja siis küsid, kas toitu jääb väheks ?

Alusta alguses BAV (või isegi üle selle, sest kui oled varem korralikult toitunud, siis niivõinaa sinu kaal hakkab langema) ja siis muudkui alanda seda vaiksetviisi.

Ma ei tea, kas asi on minus või varahommikus, kuid ei mõista sinu muret hästi.

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mu BAV on 1826. Lugesin kuskilt, et kui kaalu langetada, ei tohiks süüa rohkem kui 200-300 kCal alla soovitatava päeva kalorite normi, kuna muidu saab kahjustada seedimine. Teen ka päris palju trenni(4x nädalas 1,5h jalgpalli ja 2x 2h jõusaali). Küsimus siis, et kui sööksin u 1500-1600 kcal päevas, kas seda jääks siis väheks, kuna teen päris palju trenni ?

Muidugi jääb väheks, BAV on kalorite hulk, mida sul on tarvis et elus püsida. Sellele tuleb juurde liita aktiivsus, ehk siis kui palju liigud päevas. Kui nõndapalju trenni teed, siis 3000kalorit kulutad kindlasti päevas ära või isegi rohkem. Ehk siis tee kindlaks enda päevane energiakulu ja sellest võid maha arvutada ca500 kalorit. Siis võtad kaalus alla ilma ennast rikkumata. Edu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mingi hetk jääb su kaal pidama ja sealt edasi pead kas rohkem aeroobset tegea või BAV hulka vähendama (juhul kui soovid veel alla võtta)

Misasja ???? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kellelgi jah BAV ja päevane kalorite hulk puha segamini (ehk siis puudub arusaamine, mis on BAAS ainevahetus ja mis on tegelik päevane kalorikulu) :-P Samas kui võtta niipidi, et osade inimeste puhul võib BAV kõikuda isegi kohati kuni 25%, siis võimalik, et BAV piires püsimine ongi ok konkreetse isiku puhul. Minul näitab ka BAV 1850 kanti ja söön ka hetkel sinna tuuri, kaal kukub stabiilselt umbes 0,5-1kg nädalas. Loomulikult on selline madal kaloraash ajutine nähtus ja muidu ikka seal 2200 vms kandis, et kaalu hoida, massiperioodil lisakski. Olgu öeldud, et mul on meeletult aeglane ainevahetus ja olen suht täielikult endomorf, samas pole see siiski takistanud rasvaprotsenti madalaks lihvimast, lihtsalt rohkem tegelemist ja jälgimist on vaja (nn. oma keha kuulamist ja erinevate tulemuste hindamist).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tubli. Seega oluline on siiski total päevane kaloraash ja sellega manipuleerimine, mitte BAV vähendamine. BAV on veel ka selles suhtes huvitav nähtus, et võib olla tegelikkuses (kalkulaatorid muidugi eeldavad kohe oluliselt suuremat) suhteliselt sama isikutel, kes kaaluvad näiteks 80kg ja 90kg, kuid ühel rasva arvelt juures näiteks, siis võtab küll liigutamine rohkem kaloreid, kuid lebotamisel rasv selgelt niipalju ei kuluta kui lihas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mina langetasin kaalu nii, et alguses sõin päevas mingi 2000kcal, siis 1800,1600,1400 ja lõpus 1200kcal.

1200 kcal puhul oli kogu tarbitavas toidus valke 160g, süsivesikuid ja rasvu umbes 30-40g

Kuigi ega see vast soovituslik pole jah.Samas elan ja kõik on korras. Seega kellel soov kiirelt kaalu alandada, siis mina teeksin nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1200 :-O Ajuvaba number, mul siin vahest prooviks olnd 1550-1600 päevad ja on ikka suht karm, kaal kukub ka veel 1700-1800 juures... Mis kaalus ja pikkuses sa oled? Mis oli sellise dieedi tulemus, kas oli rasvaprotsent miski 4 kandis, nagu võistlevatel kulturistidel ja kui suur oli seejuures lihaskadu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See oli jah minu võistluseelne dieet. Kuna olin kopsupõletikus, siis algas minu dieet teistest hiljem ja pidin ka rohkem agu andma.

Aasta lõpus oli kaal 97 (rasvaprotsenti näitas fitshopis olev mõõdik 15). Siis aga olin kopsupõletikus ja kaal langes 85 peale(sest söök ei tahtnud eriti alla minna). Taastudes ja uuesti trenni tehes tõusis lühikese ajaga 93-94 peale ja siis algas dieet. Võistlustel olin kaalumisel 78 kg. Nüüd jälle tagasi 92 ja muudkui tõuseb : )

Päris lõpus oli päevas kolm trenni. Kaks aeroobset ja üks jõusaali trenn. Jõusaali trenn oli algajate kava järgi kõik lihasgrupid ühe päevaga läbi võimalikult intensiivselt.

Aga nagu oodata oli, siis ega midagi head vormi ei tulnud sellest. Kogenematu veel ja ei oska vormi ajastada. Dieet oleks pidanud varem ka pihta hakkama, siis oleks saanud kõrgematel kaloraažidel püsida esijalgu ja poleks ehk nii suurt lihaskadu olnud. Aga vigadest me õpime : )

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks nii suures vahemikus kõigutad? Kas mõistlikum poleks ka offseason hoida seal kuskil 5-7kg piires võistluskaalust, vähem lihaskadu ja aega vaja dieetimisel, samas ikkagi vaikselt ülekaloraashil ja jõud ning mass peaks piisavalt areneda saama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No seljuhul oleks pidanud ma siis naiste kategoorias võistlema :D

Kuuldavasti elab Imre Vähi pakist kohupiimast päevas ära ja teeb päevas oma neli trenni. Mis ta on siis proua juba või ?

Tere tali ;)

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No seljuhul oleks pidanud ma siis naiste kategoorias võistlema :D

Kuuldavasti elab Imre Vähi pakist kohupiimast päevas ära ja teeb päevas oma neli trenni. Mis ta on siis proua juba või ?

Tere tali ;)

Oled sa kuulnud teda taolist rezhiimi propageerimas?

Üldiselt - kui arvad,et see sind aitab,näri või uksepiita,aga kui jagad soovitusi,hoia oma ekstreemsused endale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja arvad, et sinu soovitused on need ainuõiged ?

Äärmused ongi need, mis annavad parima tulemuse ! Sina ei pea ekstreemsusi harrastama, kui ei taha.

Igatahes, aitab sellest mulast. Inimesed on erinevad. Igaüks leidku endale vastav dieet mis talle sobib.Mina ei öelnud, et see ainuõige tegu. See võib olla isegi täiesti vale, kuid mina jagasin oma kogemusi ja nägemust.

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja arvad, et sinu soovitused on need ainuõiged ?

Äärmused ongi need, mis annavad parima tulemuse ! Sina ei pea ekstreemsusi harrastama, kui ei taha.

Igatahes, aitab sellest mulast. Inimesed on erinevad. Igaüks leidku endale vastav dieet mis talle sobib.Mina ei öelnud, et see ainuõige tegu. See võib olla isegi täiesti vale, kuid mina jagasin oma kogemusi ja nägemust.

Milliseid ekstreemsusi sina või mina kasutame,ei oma tähtsust.Kui aga soovitada midagi ,eriti veel algajale,peab järgima põhimõtet neminem laede.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×