Jump to content
qllu

valutav alaselg

Recommended Posts

tere probleem selline et hakkasin nyyd paar nädalat tagasi aktiivsemalt jöusaalis käima ja suudsin köhulihaseid tehes oma alaselga vigastada treeningkava on mul siit fitnessist vöetud ja toitumis kava ott kiivikaselt tellitud kava teen algajate kava ja viimane tren n kui tegin köhulihaseid löi alaselga valu.mis peaksin tegema?trennis edasi käima? vöi selga puhkama paar nädalat valu on kogu aeg ja eriti hommikul t6ustes! ostsin apteegist mingit geeli aga sellest ei ole erilist abi vötab valu kuskil pooleks tunniks ära ja siis jälle tagasi eile yritasin jooksmas käia aga selg ei ole absaluutselt lubanud jooksin 0,5 kilti ja rohkem valu ei luband!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tere probleem selline et hakkasin nyyd paar nädalat tagasi aktiivsemalt jöusaalis käima ja suudsin köhulihaseid tehes oma alaselga vigastada treeningkava on mul siit fitnessist vöetud ja toitumis kava ott kiivikaselt tellitud kava teen algajate kava ja viimane tren n kui tegin köhulihaseid löi alaselga valu.mis peaksin tegema?trennis edasi käima? vöi selga puhkama paar nädalat valu on kogu aeg ja eriti hommikul t6ustes! ostsin apteegist mingit geeli aga sellest ei ole erilist abi vötab valu kuskil pooleks tunniks ära ja siis jälle tagasi eile yritasin jooksmas käia aga selg ei ole absaluutselt lubanud jooksin 0,5 kilti ja rohkem valu ei luband!

kindlalt lase puhata, ma ei lasknud, oli sarnane olukord ja kusagil pool aastat ei saanud midagi teha selle pärast. Kui lased korralikult puhata peaks jah paari nädalaga korda minema. Arsti juurest käi ka igaks juhuks läbi, soovitatavalt spetsialisti, sest perearstid väga aru ei saa mis seal viga on...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Anna seljale puhkust kõigepealt jah, ise tegin ka alaseljale liiga, veebruarikuust saati selg valutanud, trenniga puhkust ei andnud sai veelgi liiga tehtud, kui valu üle ei lähe käi kõigepealt perearstil võta igaksjuhuks röntgenisse saatekiri, äkki on miadgi paigast nihkunud(ei pruugi sinu puhul) aga igaksjuhuks. Peale röntgeni pöördu mõne seljaarsti poole juba, oleneb ka sellest mida sulle röntgeni vastus ütleb..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui valu kadunud ja/või arst on kinnitanud et midagi hullu pole, siis hakka tegema 2-3 trenni ryhilihaste tugevdamiseks! Tehes 2 trenni nädalas, treeni ühes staatilist vastupidavust ja teises dynaamilist ning vali funktsionaalsed harjutused selleks.

Kui trennid valutult sujuvad ja keskkoht tugev on, jätka nt siit võetud kavadega, seniks väldi kükke, jalapressi, jõutõmmet! Soovitaksin tahaasteid/Bulgarian squats(antud harjutus on hea kuna ta venitab puusapainutajat-mis sul kindlasti pinges on, tugevdades tuharat-mis sul kindlasti tugev pole), ylesseasteid ja seda kõike õige rühiga, muud alaselga koormavad harjutused omal riskil!

Yrita konsulteerida pädeva proffesionaaliga, kes su ryhti diagnoosiks ja määraks vajaliku kava.

Algajate kavas antud kõhulihaste harjutused tuleks lõpetada.

Valu leevendamiseks võid proovida järgnevat: lama selili põandal ja too vasak põlv puusa kohale ning võta mõlema käega põlvest kinni,liiguta käsi kasutades põlve edasi-tagasi, vasakule-paremale, tee ringe ka. Korda sama teise jalaga ja lõpuks mõlemad korraga. See on yks pajudest ja ohutuim, loodan et aitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas lõi järsku tugev valu alaselga? Kui nii, siis 1 võimalus variant on see, et tugilihased on nõrgad ja ei suutnud selgroog sirgena hoida. Selgroog läks vastu seljanärvi. Endal oli selline probleem. Lahendus on selline, et tuleb neid väikseid nimmelihaseid eraldi treenida, nende jaoks on eraldi harjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on jõutõmbega tekkinud kerged probleemid alaseljaga, kuid olen aru saanud, et sooritus pole kõige õigem ning sellest tulenevalt ka valu ehk.

Ehk pole sa loodud jõutõmmet tegema! Minuga näiteks on nii, alaselja piirkonnas on iseärasused, kergelt võin, aga vanasid rekordeid võin ainult unes purustsda

Mul savi ka see harjutus, kasvan ilma ka!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk pole sa loodud jõutõmmet tegema! Minuga näiteks on nii, alaselja piirkonnas on iseärasused, kergelt võin, aga vanasid rekordeid võin ainult unes purustsda

Mul savi ka see harjutus, kasvan ilma ka!

Hmm, mulle nagu hullult meeldib see harjutus, aga alaselg on nõrk, jalad veel nõrgemad. Olen aru saanud, et esiteks pean küki tugevamaks saama, siis panen rohkem rõhku jõutõmbele, sest praegu mida suuremaks läheb raskus, seda rohkem seljaga tõmban. Ma arvan, et kui sa juba kord oled head tulemused teinud, siis oled ei saa rääkida sellest, et see pole sulle loodud :D või mis ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm, mulle nagu hullult meeldib see harjutus, aga alaselg on nõrk, jalad veel nõrgemad. Olen aru saanud, et esiteks pean küki tugevamaks saama, siis panen rohkem rõhku jõutõmbele, sest praegu mida suuremaks läheb raskus, seda rohkem seljaga tõmban. Ma arvan, et kui sa juba kord oled head tulemused teinud, siis oled ei saa rääkida sellest, et see pole sulle loodud ;) või mis ?

Mu selg talus seda aastaid, aga mõned kuud tagasi oli viimane piisk karikasse ja enam ei paranenud mõne päevaga, fysio tegi mulle selgeks milles asi! Lisax 180kg sain selja haigeks, olex pidanud 150-ste seeriate juurde jääma :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui valu kadunud ja/või arst on kinnitanud et midagi hullu pole, siis hakka tegema 2-3 trenni ryhilihaste tugevdamiseks! Tehes 2 trenni nädalas, treeni ühes staatilist vastupidavust ja teises dynaamilist ning vali funktsionaalsed harjutused selleks.

Kui trennid valutult sujuvad ja keskkoht tugev on, jätka nt siit võetud kavadega, seniks väldi kükke, jalapressi, jõutõmmet! Soovitaksin tahaasteid/Bulgarian squats(antud harjutus on hea kuna ta venitab puusapainutajat-mis sul kindlasti pinges on, tugevdades tuharat-mis sul kindlasti tugev pole), ylesseasteid ja seda kõike õige rühiga, muud alaselga koormavad harjutused omal riskil!

Yrita konsulteerida pädeva proffesionaaliga, kes su ryhti diagnoosiks ja määraks vajaliku kava.

Algajate kavas antud kõhulihaste harjutused tuleks lõpetada

kuna ma alles algaja äkki oskad anda möned head harjutused rühi parandamiseks ja t2nan su harjutusest oli kasu valu hakkab taanduma olemine juba suht norm !:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tegin ise jõutõmmet ja täna hommikul pärast ülesse tõusmist andis ja annab siiani alaselg.See ei valuta otseselt vaid nagu selga tahapoole paintutades hakkab valus,ehk on lihtsalt alaselja lihased valusad eilsest treenist ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuna ma alles algaja äkki oskad anda möned head harjutused rühi parandamiseks ja t2nan su harjutusest oli kasu valu hakkab taanduma olemine juba suht norm !:D

1. Bird dog, glute bridge, reverse plank

2. Plank, side plank, bench crunch

3. Russian twist/ wood chop

4. Jala harjutused mis oma pikas vastuses andsin

5. Googelda: lower back streches ja hip flexor strech ning piriformis strech.

Syvene tehnikasse ja tunneta lihase tööd, tee vähemalt 6 nädalat nende harjutustega trenni, progresseeru tehes pikemaid seeriaid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuna ma alles algaja äkki oskad anda möned head harjutused rühi parandamiseks ja t2nan su harjutusest oli kasu valu hakkab taanduma olemine juba suht norm !:D

Näedsa Aktivist, neti teel saab ikka midagi teha kyll ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×