Jump to content
Char27

Seljasirutajale keretõsted pukil ja pulss

Recommended Posts

Selline probleem siis, et teen harjutust nimega Selasirutajale keretõsted pukil ( lisaraskusega )...

teen mingi 10-12 ära ja sis tunnen kuida süda klopib ja pulss on mingi 180 lähedal..ei tea, milles võib probleem olla, teiste harjutustega ei lähe nii..

või peaks väiksema raskuse võtma? kuigi jõuan küll..ja mul aiult mingi 20 kilone ketas käes

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline probleem siis, et teen harjutust nimega Selasirutajale keretõsted pukil ( lisaraskusega )...

teen mingi 10-12 ära ja sis tunnen kuida süda klopib ja pulss on mingi 180 lähedal..ei tea, milles võib probleem olla, teiste harjutustega ei lähe nii..

või peaks väiksema raskuse võtma? kuigi jõuan küll..ja mul aiult mingi 20 kilone ketas käes

hingad ikka ? kui raskus liiga suur on vms ja hinge kinni hoiad koguaeg, siis kipub lendama jah päris kõrgele see pulss.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et sa ei peaks niivõrd suurt raskust taga ajama kuivõrd pikendama korduse kestust, ehk siis tegema veidi aeglasemalt ja kontrollitult:)

Ehk on abi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline probleem siis, et teen harjutust nimega Selasirutajale keretõsted pukil ( lisaraskusega )...

teen mingi 10-12 ära ja sis tunnen kuida süda klopib ja pulss on mingi 180 lähedal..ei tea, milles võib probleem olla, teiste harjutustega ei lähe nii..

või peaks väiksema raskuse võtma? kuigi jõuan küll..ja mul aiult mingi 20 kilone ketas käes

Aga kuidas sul üldise aeroobse vastupidavusega lood?

20 seal on tõsine raskus, võiksid ehk tõesti keskenduda rohkem tehnikale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb ka kuidas täpselt teed. Mõned teevad nii, et kõverdavad selga ja teevad väikese raskusega. Ma arvan, et selja kõveraks laskmine pole hea mõte ja ise teen enam-vähem sirge (kergelt nõgusa) seljaga, ülevale jõudes tõmban rohkem nõgusaks, siis on eriti tunda kuidas seljasirutaja töötab. Teen 25 kg-ga.

Teemaalgatajal soovitaksin kusagil spordikeskuses või vastavas meditsiiniasutuses koormustesti teha (google otsingusse "koormustest").

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on kolm voimalust

esiteks, uletreening

teiseks, ebapiisav hulk aeroobset treeningut sudamele

kolmandaks, moni sudamerike

ilmselt voib veel midagi olla aga ei tulnud pähe rohkem

Paljud ei kipu kas jooksmas käima voi mond muud regulaarset aeroobset treeningut tegema, kuid see on väga tähtis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

käisin jah spordi arsti juures..mis mul seal oli...

* aeglane pulsi taastumine

* koormustaluvus normaalne vms..või pigem natuke alla keskmise

* üsna kiirelt pulss läheb üles

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeglane pulsi taastumine viitabki vähesele aeroobsele treeningule. Kui ma 3 aastat tagasi (enne jõusaalis käima hakkamist) koormustesi tegin, siis oli umbes sama lugu: "Pulsi reaktsioon koormusele adekvaatne, taastumine aeglustunud". Koormustaluvus oli hea: 8,3 Met-i. Max. koormus 200W, sealjuures pulss 166, vererõhk 220/95. Soovitati rohkem aeroobset teha pulsivahemikus 130-145. Umbes pool aastat tegingi, viimasel ajal väga vähe teinud, ei tea kas julgengi uuesti testi minna tegema... :D :D

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui 4 korda nädalas jõusaal ja kord nädalas jooksmas käia...nii 30min-1h .. on piisav?

ja kuskilt lugesin et hüppenööriga 10 min hüppamine = 1h jooksu..tõsi? kaaaahtlane

Muudetud kasutaja Char27 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

10 min hüppamist võibolla kulutab sama palju kaloreid kui tund jooksmist, aga südant/vereringet see nüüd küll sama palju ei treeni.

Mulle soovitas arst teha aeroobset ja anaeroobset võrdselt. Kui teed nädalas 3 tundi anaeroobset, siis võiks teha ka 3 tundi aeroobset. Samas üsna võimatu öelda kui suur osa ühest treeningust anaeroobne on, ega terve trenni aeg ju pole, vast isegi mitte 100% harjutuste sooritamise aeg. Seeriatevahelise pausi ajal enamus aega peaks olema pulss aeroobses tsoonis, samuti soojenduse ajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hüppenööriga 10 min järjest hüpates on ilmselt väga raske pulssi aeroobses tsoonis hoida.

Kuigi ma ei kasuta jõusaalis eriti suuri raskusi, ei tõusnud minu pulss kordagi trenni jooksul (ainult jõudu tegin) märkimisväärselt üle 150. Samas ei saaks öelda ju, et ma seal aeroobset tegin :D .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleneb ka kuidas täpselt teed. Mõned teevad nii, et kõverdavad selga ja teevad väikese raskusega. Ma arvan, et selja kõveraks laskmine pole hea mõte ja ise teen enam-vähem sirge (kergelt nõgusa) seljaga, ülevale jõudes tõmban rohkem nõgusaks, siis on eriti tunda kuidas seljasirutaja töötab. Teen 25 kg-ga.

Teemaalgatajal soovitaksin kusagil spordikeskuses või vastavas meditsiiniasutuses koormustesti teha (google otsingusse "koormustest").

Sellega treenid rohkem tuharaid, seljasirutaja töötab staatiliselt. Et seljasirutajat töösse rakendada, tuleb toestuspunkt panna puusa ülemisele piirile ning keha võimalikult "kerra" tõmmata alla laskudes. Seda kindlasti ILMA RASKUSETA seljaohutuse mõttes. Mul isiklikult niimoodi sooritades on juba 15x peal valugrimass näos :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, tuhar ja reie tagaosa saavad üsna palju koormust. Ilma raskuseta on ikka liiga kerge teha minu arust. Suure raskusega sirge seljaga tehes (lõpus nõgusamaks painutades) ikkagi tunnen, et võtab ka seljasirutaja päris hästi läbi. :D

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui 4 korda nädalas jõusaal ja kord nädalas jooksmas käia...nii 30min-1h .. on piisav?

ja kuskilt lugesin et hüppenööriga 10 min hüppamine = 1h jooksu..tõsi? kaaaahtlane

Kui pole algul eriti aeroobset teinud siis võib, hiljem juba 1-1,5h.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui 4 korda nädalas jõusaal ja kord nädalas jooksmas käia...nii 30min-1h .. on piisav?

ja kuskilt lugesin et hüppenööriga 10 min hüppamine = 1h jooksu..tõsi? kaaaahtlane

Tee treeningu alguseks aeroobsel pulsisagedusel(60% max pulsist) näit.velotrenazööril 15 min. soojendusks ja trenni lõpuks 15 min. nn."mahajahtumist",vabal päeval 30-60 min. aeroobset veel juurde.Nii saad (miinimum) 2,5 tundi nädalas aeroobset ja ei ole vaja karta,et selline aeroobne koormus(60% max-st) läheb lihaste kallale.Max.pulss 220-vanus.

Võid muidugi ainult 15 min. enne treeningut soojendust teha ja 30 min. vabal päeval - 1,5 tundi nädalas.

Muudetud kasutaja samuil poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
käisin jah spordi arsti juures..mis mul seal oli...

* aeglane pulsi taastumine

* koormustaluvus normaalne vms..või pigem natuke alla keskmise

* üsna kiirelt pulss läheb üles

Mul just häda, et pulss ei tõuse pea kunagi, vaid siis kui joosta, trenažööril olles või BP kükke ja selga tehes.

*väga kiire pulsi allaminek

*aeglaselt pulss tõuseb, kui üldse tõuseb

*tavaline taks pulsil on 100-115 ringis (erandeid on vahel)

Sinu puhul paistab, et treenitus madal, kui pulss alla ei lähe ja nii kõrgele läheb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×