Jump to content
Siim Kelner

Spagaat

Recommended Posts

korralikult sooja teha enne ning siis võiks vaikselt venitada.peaasi et üle ei pinguta,et ei rebestaks.

arvan,et pea igapäev võiksid harjutada sest painduvus kaob ka üsna kiirelt kui ei harjuta.

mõni targem teab ehk rohkem öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

t2is sbagaatidega l2heb r2igelt kaua,oleneb inimesest ka muidugi,m6ni on 9 a TKD trennis k2ind ja ikka t2is spagaati 2ra ei tee.igap2ev ja v6imalikult kaua.nii peax vast k6ige kiiremini saama.TKD trennis igaljuhul 20 min j2rjest painutavad.

Muudetud kasutaja Jumal666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lülisamba painduvust( nö ette kummardamine sirgete jalgadega) ei saa mingil juhul võrrelda spagaadiga. Ma panen külmast peast randmed sirgete jalgadega varvaste ette maha, aga spagaati ei paindu pea et üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meil on kehalise õps maadlustreener ja ütles, et laseb spagaati millalgi hindele teha. Küsisin, et kaua harjutamine aega võtab siis vastas, et 1 kuu kui igapäev harjutada. 12.klass.

Seda sa küll ei pea tegema. Ta ei saa sind hinde peale spagaati panna kuidagi tegema. Olge normaalsed. Saada ###### võimidagi, see küll normaalne ei ole :)

Sama hästi võiks ta öelda, et hindab järgmine kuu teie kõhulihaseid või maei tea hüppevõimet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hinnata võib kõike asju kuid spagaat olgu siis juba sinupoolt nö ekstra võimekuse näitaja ja mille eest on võimalik lisa hinnet saada.

tavalises tunnis muidugi spagaati hinde peale nõdua ei saa ega tohikski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Meil on kehalise õps maadlustreener ja ütles, et laseb spagaati millalgi hindele teha. Küsisin, et kaua harjutamine aega võtab siis vastas, et 1 kuu kui igapäev harjutada. 12.klass.

Krdi ebaõiglane on lasta selliseid asju hindele teha, meil pidi venitusi hindele tegema- istud maas ja venitad käsi varvaste poole, ma sain vist kolme oma mäletamist mööda, trenni ma sel ajal veel aktiivselt ei teinud. Üks klassiõde, kes ka elusees trenni polnud teinud, paindus nagu oleks Vaherite perekonnast pärit, temal muidugi 5+. Nüüd, kui olen juba aastaid trenni teinud, ei veni ma ka paremini kui siis, pole küll spetsiaalselt harjutand, aga peale trenni ikka venitan kõik lihased korralikult läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled muidu suhteliselt painduv inimene, siis hea harjutamisega võib küll 1 kuuga saada. Aga kas mõtled harkspagaati või seda tüüpilist, iluvõimlejate oma?

Googelda, eristatakse kolm põhilist venitamistüüpi ja heade tulemuste saamiseks peaks kõiki vaheldumisi kasutama. Üle pingutada ei tasu. Intensiivset venitus-pinge-puhkus ei soovita üle 3 korra nädalas teha. Passiivset venitamist ja nö proovimist aga iga päev, hommikul mõni minut, lõuna ajal korra ja õhtul vähemalt 30 minutit veidi erineva nurga alt puusadele venitusi.

Kui paremaks hakkab minema, siis pane padjad alla ja siis hakka aga järjest ära võtma.

Kui tahad kiiresti venivust parandada, siis tegelikult intensiivne trenn sellele piirkonnale pidurdab arengut. Nt ka jooks, rattasõit, lihastrenn.

Teravat valu ei tohi olla! Võib olla selline mõnus kergelt ehk valulik tunne, nagu massaaži ajal

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krdi ebaõiglane on lasta selliseid asju hindele teha, meil pidi venitusi hindele tegema- istud maas ja venitad käsi varvaste poole, ma sain vist kolme oma mäletamist mööda, trenni ma sel ajal veel aktiivselt ei teinud. Üks klassiõde, kes ka elusees trenni polnud teinud, paindus nagu oleks Vaherite perekonnast pärit, temal muidugi 5+. Nüüd, kui olen juba aastaid trenni teinud, ei veni ma ka paremini kui siis, pole küll spetsiaalselt harjutand, aga peale trenni ikka venitan kõik lihased korralikult läbi.

Painduvus on nagu iga teine fyysiline v6i vaimne v6imekus, kui spetsiaalselt ei arenda, siis teeb v2hik2iku.

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pole kunagi paindunud ja ego Ott ka ju ei olnud, kuid sai siiski spagaadi maha. Kui õieti painutus, venitus harjutusi teha ning üle ei pinguta, siis ehk saad spagaadi maha kah. Aeg aga sõltub sinust endast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.flashmavi.com/stretching_front_...kout_plan.shtml

http://www.yogatic.com/yoga-video/yoga-pos...nto-the-splits/

http://www.oracle-base.com/flexibility/splits/

http://www.eliteathletetraining.com/Tips/Stretching.aspx

Võib neid uurida. Aga üldiselt, kui väike üldvenivuse ettevalmistus on tehtud, siis ei ole väga mõtet täpselt kava järgi teha. Kui väike kogemus käes, siis tunnetab ise päris hästi, kuidas ja mida teha. NN front spliti saab suure harjutamisega ka mittepainduv inimene u kuuga kätte (järjepidevalt päevas mitu korda lahti võimeldes). NB! Tugeva venituse puhul võid järgmine päev väga kange olla ja see pole hea!

Side split on tunduvalt raskem, öeldakse, et paljud ei saagi seda kätte. Harjutamine on tüütu ja nii kui reielihased on mingis trennis rohkem vatti saanud, on jälle vaja tükk aega tagasi venitada. Olen vahelduva eduga üritanud harjutada, aga üsna raske on edusamme hinnata

Igasugu martial art inimesed kasutavad tihti ka sellist julma meetodit, et teine inimene astub harjutaja jalgade peale ja siis saad spagaada maha :huh::) Ei soovitaks eriti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas mitte ei olnud 2liiki spagaate: piki spagaat ja harki spagaat, piki spagaadi tegemine tuleb palju kergemalt kui harjutada. Aga tolle harki spagaadiga on keerulisem, kui puusad väga kinni on siis läheb ikka kaua aega. Kui ma ykskord harjutama hakkasin siis oli stiimuliks see, et isegi Reet Linna suudab seda vanast peast ja miks ma ei peaks suutma. Harki spagaati pole siiamaani veel ära teind, kuid tean, et siuke suur mees nagu Kaido höövelson teeb selle ka ära, ning suur stiimul on mul jällegi olemas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas mitte ei olnud 2liiki spagaate: piki spagaat ja harki spagaat, piki spagaadi tegemine tuleb palju kergemalt kui harjutada. Aga tolle harki spagaadiga on keerulisem, kui puusad väga kinni on siis läheb ikka kaua aega. Kui ma ykskord harjutama hakkasin siis oli stiimuliks see, et isegi Reet Linna suudab seda vanast peast ja miks ma ei peaks suutma. Harki spagaati pole siiamaani veel ära teind, kuid tean, et siuke suur mees nagu Kaido höövelson teeb selle ka ära, ning suur stiimul on mul jällegi olemas...

Vello Vaher ütles, et arengut silmas pidades on tähtis venitada ennast tund aega päevas.

Kes teist venitab ennast tund aega päevas? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×