Jump to content
Roio

Parimad harjutused õla tagaosale

Recommended Posts

Mul siis väheke nõu vaja...

Probleem seisneb selles, et kuna trenni tegemisel on olnud ebapiisavad treeningvahendid siiani, ainult rinnalt surumise pink. Enamasti sellega teinud ainult rinda, nagu suhteliselt paljudel minuvanustel kombeks, tean omast käest, paljus sõbrad ja tuttavad on ainult seda "arendanud". :D

Kurb tunnistada aga ise olen ka siiani, aga midagi teha pole, lihtsalt treeningvahenditest ja võimalustest oli puudu...

Nüüd on aga tekkimas võimalus hakata käima korralikus jõusaalid ja seda tihedalt.

Aga aitab sissejuhatusest ja poonatamisest...

Kuna treeninud olen siis olemasolevate vahendite abil ainult rinda ning mõnel määral ka biitsepsit ja triitsepsit ning tänu sellele on õla tagaosa jäänud välja ja see on silmaga nähtavalt palju väiksem kui õla esiosa...

Niiet olge palun nii head inimesed ja andke kaaskodanikule hüva nõu, mis oleksid parimad harjutused mida hiljem kavasse panna, et õla tagaosa võimalikult efektiivselt esiosale järgi kasvatada... ;)

Märgin ära ka selle, et jalgadele olen ma ka siiski trenni teinud ja seda tihedalt rattaga pikki maid sõites ja pean seda enda jaoks piisavaks, sest kükkida jõuan ma normaalsete raskustega kui arvestada suhet mis mul teistes näitajates on. Kükkis aga pole kunagi julgenud maksimumi proovida ilma asjatundja nõuanneteta ja tema valvetta. Kardan selga vigastada aga nii noorelt ei ole seda just meeldiv vigastada. :D

[ Otsisin küll sarnast teemat, mäletan, et midagi taolist oli kuid ei suutnud tõesti leida, võimalik, et polnud ka päris see. ]

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ettekallutatult hantlitega lendamine(kaldpingil lamades)

Trossidega lendamine ettekallutatult, trossid paned alt jooksma, sama asi püsti seistes, trossi paned ülevalt jooksma, sama asi paned ülemalt jooksma ja lamad selili kaldpingil.

Pec-deck trenazööril lendamine õlatagaosale(kui on võimalus masinat nii seadistada)

Lendamine ettekallutatult vastaval õlatrenazööril

Hetkel ei tule rohkem midagi pähe, aga peaks nagu piisama ka juba.

Kui tahad järgi aidata, siis ilmselt tee õlga rohkem, valid õlatagaosale 2 harjutust 1 asemel ja kokku 6 seeriat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et üldse oleks kogu õlg hästi nähtav ja nii esi, külg, kui ka taga osa arenenud, kasutasin ma selle mehe nõuandeid

. Kui kõrvalt vaadata related link'e, siis ta seletab paljusid harjutusi kenasti lahti. Aga õla arendamiseks kõlbab see link suurepäraselt, ise olen ta nõuandeid järginud ja õlg kasvab mehiselt :D. Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enda lemmikuks on samuti atribuutika, kus saab mugavalt istudes asendis käsi küljele taha viia. Leian, et võimaldab mul palju mugavamalt ja puhtamalt sooritusi teha, kui pelgalt püstises asendis hantlitega. Seda isegi juhul, kui pead toetan pukile või kõhuli laman nurga all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ettekaldes õlatagaosale ristiveo korral kahe käega jõuab väiksemat raskust vedada kui ühe käega seda tehes, siis olen teinekord ise leidnud et parem ühe käega teha.

Ja suuremat raskust saab kasutada ka siis, kui ristiveo seadmel ülaploki käsikut tõmmata õla tagaosa jaoks, sel juhul ettekallutada pole vaja, võib aga kallutada veidi vasemale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja suuremat raskust saab kasutada ka siis, kui ristiveo seadmel ülaploki käsikut tõmmata õla tagaosa jaoks, sel juhul ettekallutada pole vaja, võib aga kallutada veidi vasemale.

Gravitatsioon :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Näiteks seda teen 10 kiloga:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Deltoi...teralRaise.html

Seda aga 15 kilogrammiga:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Deltoi...arDeltPull.html

Viimase puhul mul ülaplokk asub kõrgemal, ja seetõttu kummardun plokkist eemale küljega(,et õlavars liiguks selgroo suhtes 90 kraadise nurga all, nagu seal pildilgi ühesõnaga)

Ilmselt viimase harjutuse puhul on abistavaid lihaseid rohkem, seetõttu jõuab suuremat raskust kasutada.

Viimane harjutus on hea kuna ei pea küürutama.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Näiteks seda teen 10 kiloga:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Deltoi...teralRaise.html

Seda aga 15 kilogrammiga:

http://www.exrx.net/WeightExercises/Deltoi...arDeltPull.html

Viimase puhul mul ülaplokk asub kõrgemal, ja seetõttu kummardun plokkist eemale küljega(,et õlavars liiguks selgroo suhtes 90 kraadise nurga all, nagu seal pildilgi ühesõnaga)

Ilmselt viimase harjutuse puhul on abistavaid lihaseid rohkem, seetõttu jõuab suuremat raskust kasutada.

Viimane harjutus on hea kuna ei pea küürutama.

Kas sa vastasid mulle?

Ma tõesti loodan, et sa sellise tehnikaga ÕLA TAGAOSA ei tee, kuna piltidelt näeb suurt selja abistamist raskuse liigutamisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×