Jump to content
TLC

Kordused, lihase kasvatamine.

Recommended Posts

Nii, lugesin ühest välismaisest artiklist järgmist:

Selleks, et jõusaalis saavutada maksimaalne lihaskasv,

  • Tuleb eelmine korduste arv nt. 3x8 muuta 3x4-6
  • Treenida 3x4-6, aga tunduvalt suurema raskusega ca. 80-90% võimetest.
  • Ja peale treeninguid mis kestavad seni kuni kõik lihasgrupid on läbi võetud tuleb 5-10 päevane paus.

Nimelt, siis kas sellisel artiklil võib mingisugunegi tõepõhi all olla. <_<

Ettetänades,

TLC

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas linki artiklile saaks? tahaksin ka läbi lugeda, et mõista, mis seal kirjutatud on. sellise lühikese refereeringu baasil ei oska moidagi ütelda.

Kahjuks ei leidnud enam seda artiklit ülesse <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina usun, et ega see jutt nüüd VÄGA vale ei olegi.On ju loogiline, et treenides suuremate raskustega ( enda maxist 90% ) stimuleerib see lihaste kasvu palju rohkem ja puhkus käib sinna juurde ...

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ektomorfidele pidid ka madalad kordused olema soodsamad lihaskasvuks...äkki on see artikkel neile ? Muidugi Janar Ryckenberg kirjutas ka, et suured raskused pidid lihaskasvu paremini stimuleerima...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
et suured raskused pidid lihaskasvu paremini stimuleerima...

Arvata võib et Mitti ja Murumetsa sugused ei saanud selliseks 3x10 tehes :)

Julgen väita et mida kiiremini areneb maksimaaljõud, seda rutem ja rohkem tuleb massi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihas EI loe korduseid.

Hari meid siis! Hakka nüüd rääkima,et asi ajas. Igal pool vastad ainult nii aga ära unusta ,et on erinevaid keha tüüpe!! Ja kui tegu ektomorfiga siis asi pole ajas vaid ta peab sooritama võimalikult puhtalt ja suure raskusega harjutusi!

Tava kehatüübiga kehtib rohkem see ajaline sooritus :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hari meid siis! Hakka nüüd rääkima,et asi ajas. Igal pool vastad ainult nii aga ära unusta ,et on erinevaid keha tüüpe!! Ja kui tegu ektomorfiga siis asi pole ajas vaid ta peab sooritama võimalikult puhtalt ja suure raskusega harjutusi!

Tava kehatüübiga kehtib rohkem see ajaline sooritus :)

Ükskõik, kas sa oled ekto-, endo-, meso- või mingi muu morf, tuleb treenida tasa ja targu. See on kui mingi sisse kodeeritud meheajju et mida rohkem ma tõstan seda parem. Tegelikult ei ole see päris tõsi. Tuleks just pöörata tähelepanu tehnikale ja see kergete raskustega omandada. Kehv tehnika lõpeb üldjuhul vigastusega ja mis siis oleks targem, kas see kui üks alustab kergete( kõrvalseisjate arvates mõtetult kergete) raskustega, pöörab tähelepanu tehnikale, lisab raskust perioodiliselt ja treenib aasta vigastusevabalt või on parem see, kui isik läheb jõusaali, pöörab kogu tähelepanu raskuste kasvule, treenib olematu tehnikaga, vigastab see läbi selga või mõnda muud olulist keha osa ja on aasta jooksul 3-4 kuud vigastuste tõttu eemal või veel hullem, asub treenima poolvigasena?

Võtan kogu jutu kokku lühidalt: Ole kes tahes, selleks et oma suuri eesmärke täita ei pea suurelt alustama või väikselt lõpetama. Suru ego alla, treeni perioodiliselt ja tulemused tulevad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ükskõik, kas sa oled ekto-, endo-, meso- või mingi muu morf, tuleb treenida tasa ja targu. See on kui mingi sisse kodeeritud meheajju et mida rohkem ma tõstan seda parem. Tegelikult ei ole see päris tõsi. Tuleks just pöörata tähelepanu tehnikale ja see kergete raskustega omandada. Kehv tehnika lõpeb üldjuhul vigastusega ja mis siis oleks targem, kas see kui üks alustab kergete( kõrvalseisjate arvates mõtetult kergete) raskustega, pöörab tähelepanu tehnikale, lisab raskust perioodiliselt ja treenib aasta vigastusevabalt või on parem see, kui isik läheb jõusaali, pöörab kogu tähelepanu raskuste kasvule, treenib olematu tehnikaga, vigastab see läbi selga või mõnda muud olulist keha osa ja on aasta jooksul 3-4 kuud vigastuste tõttu eemal või veel hullem, asub treenima poolvigasena?

Võtan kogu jutu kokku lühidalt: Ole kes tahes, selleks et oma suuri eesmärke täita ei pea suurelt alustama või väikselt lõpetama. Suru ego alla, treeni perioodiliselt ja tulemused tulevad!

Millest sa räägid :) Muidugi on jutt õige kui oled algaja,et tuleb alustada kergemate raskustega ja õppida kõigepealt harjutusi õigesti sooritama! Oled sa ektomorf ,et juttus nii kindel!!?? Olen näinud selliseid tüüpe küllaga kes targutavad aga samas ise pole ektomorf ja siis suruvad jõuga peale ,et tee rahulikult ja kergemalt,ise arenedes! Kuulasin ka algul üle aasta selliseid udupeasi,kes surusid oma mõtteid peale aga peale seda kui hakkasin rohkem lugema ektomorfide kohta siis sain alles aru mis moodi ja kui erinevalt peavad ektomorfid treenima. Muidugi ise olin loll ,et kuulasin teisi aga noh mis teha enam. Peale seda kui hakkasin tegema suurte raskustega ja ajaliselt polnud enam nii tähtis ,et aegluubis suruda jne. hakkas asi ülessmäge minema!

Seega ei ole kõik ühe puuga lõõdud!!!!! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millest sa räägid ;) Muidugi on jutt õige kui oled algaja,et tuleb alustada kergemate raskustega ja õppida kõigepealt harjutusi õigesti sooritama! Oled sa ektomorf ,et juttus nii kindel!!?? Olen näinud selliseid tüüpe küllaga kes targutavad aga samas ise pole ektomorf ja siis suruvad jõuga peale ,et tee rahulikult ja kergemalt,ise arenedes! Kuulasin ka algul üle aasta selliseid udupeasi,kes surusid oma mõtteid peale aga peale seda kui hakkasin rohkem lugema ektomorfide kohta siis sain alles aru mis moodi ja kui erinevalt peavad ektomorfid treenima. Muidugi ise olin loll ,et kuulasin teisi aga noh mis teha enam. Peale seda kui hakkasin tegema suurte raskustega ja ajaliselt polnud enam nii tähtis ,et aegluubis suruda jne. hakkas asi ülessmäge minema!

Seega ei ole kõik ühe puuga lõõdud!!!!! :D

Kuule vabandan :o Kogu jutt ei olnud sulle mõeldud vaid algajatele. Ütle üks edasijõudnu, kellele pole suurte raskustega treenimine kasulik?

Selles suhtes olen nõus et kehad on erinvad :) ja seega ka treening. Mina ei soovita ühelgi edasijõudnul tuima massi laduda, pigem pöörata enda jõu arengule tähelepanu. Mida rutem läheb jõud üles, seda rutem ehitab keha ennast vastavaks, õige toitumise juures muidugi.

Aegluubis surumine?? Tundub jälle mingi müüdi moodi :) Mis eesmärki see täidab, kui surud võimalikult rahulikult?

Minu arvates anna aga suurte raskustega takka ja lõika saaki :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuule vabandan ;) Kogu jutt ei olnud sulle mõeldud vaid algajatele. Ütle üks edasijõudnu, kellele pole suurte raskustega treenimine kasulik?

Selles suhtes olen nõus et kehad on erinvad :) ja seega ka treening. Mina ei soovita ühelgi edasijõudnul tuima massi laduda, pigem pöörata enda jõu arengule tähelepanu. Mida rutem läheb jõud üles, seda rutem ehitab keha ennast vastavaks, õige toitumise juures muidugi.

Aegluubis surumine?? Tundub jälle mingi müüdi moodi :o Mis eesmärki see täidab, kui surud võimalikult rahulikult?

Minu arvates anna aga suurte raskustega takka ja lõika saaki :D

Kui sa vaatad paar posti ülesse poole siis näed ,et seal oli ajaliselt mõeldud :D Ma vaatan ,et pole mõttet enam edasi rääkida kuna jutud hakkavad juba laiali vajuma :) Aga seda rahulikult surumist ,mine loe,siin kusagil artikkel ka sellest ja sellest räägitakse palju!

Ühesõünaga ma väidan ,et igaühel peaks olema erinev treenimis metoodika!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niiet vähe kordusi ja suured raskused? - ma olen kuulnud, et loeb korduste arv, mitte see kas sa teed 2*150 vaid see, et sa teed 6*70 vms .

Ma olen siin foorumites ringi uidates vapsee aru saanud, et lihase kasvatamiseks on parem teha rohkem ja kergemate raskustega, mitte vähem aga max. raskusi, see pidi peamiselt hoopiski jõudu treenima ?

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvata võib et Mitti ja Murumetsa sugused ei saanud selliseks 3x10 tehes :)

Julgen väita et mida kiiremini areneb maksimaaljõud, seda rutem ja rohkem tuleb massi.

Sellele kirjutaks iga kell alla :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×