Jump to content
ants16

kuidas olla terve

Recommended Posts

Endal selline mure, et olen iga talve kuu vähemalt 1x haige, söön koguaeg antibiootikume. Vahelduva eduga on põskkoopa põletikud ja angiinid. Angiini vastu mõtlesin, et võiks mandlid ära lõigata? Oskab keegi soovitada midagi? Nüüd mõtlesin et üritaks oma elukvaliteeti parandada. Hetkel magasin keskmiselt 7h päevas, nüüd üritan 9h peale lükata, äkki aitab.. Siis üritan vähemalt 3x nädalas saunas käia + igapäev küüslauku süüa? Mis te arvate kas on sel mõtet üldse?

Ja üleüldse, mida teie teete/sööte et terved oleksite?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal selline mure, et olen iga talve kuu vähemalt 1x haige, söön koguaeg antibiootikume. Vahelduva eduga on põskkoopa põletikud ja angiinid. Angiini vastu mõtlesin, et võiks mandlid ära lõigata? Oskab keegi soovitada midagi? Nüüd mõtlesin et üritaks oma elukvaliteeti parandada. Hetkel magasin keskmiselt 7h päevas, nüüd üritan 9h peale lükata, äkki aitab.. Siis üritan vähemalt 3x nädalas saunas käia + igapäev küüslauku süüa? Mis te arvate kas on sel mõtet üldse?

Ja üleüldse, mida teie teete/sööte et terved oleksite?

Mul oli aastaid sama mure - angiin sügisel algas ja kevadel lõppes - kogu aeg mingi häda ja viletsus selle kurgu ja üleüldise tervisega. Siis otsustas perearst mind kurguarstile suunata ja ennäe imet - poolteist aastat olin mandlite lõikuse järjekorras ja siis võeti nagu nipsti need mädakolded kurgust ära ja nüüd juba 2 aastat olen terve nagu purikas (ptüi, ptüi, ptüi!)

Minu elukvaliteet on peale mandlite eemaldamist paranenud isegi väga ja ma tunnen ennast juba 2 aastat inimesena.

Aga kahtlemata on sellele ka kaasa aidanud sportlik eluviis, tervislik toitumine, 20 kilo kaalulangust, mittesuitsetamine ja stressivaba elu. Ja uni on kahtlemata oluline taastusvahend ja küüslauk... maitseasi, aga tarvitan seda isegi suht ohtralt.

Easy!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal selline mure, et olen iga talve kuu vähemalt 1x haige, söön koguaeg antibiootikume. Vahelduva eduga on põskkoopa põletikud ja angiinid. Angiini vastu mõtlesin, et võiks mandlid ära lõigata? Oskab keegi soovitada midagi? Nüüd mõtlesin et üritaks oma elukvaliteeti parandada. Hetkel magasin keskmiselt 7h päevas, nüüd üritan 9h peale lükata, äkki aitab.. Siis üritan vähemalt 3x nädalas saunas käia + igapäev küüslauku süüa? Mis te arvate kas on sel mõtet üldse?

Ja üleüldse, mida teie teete/sööte et terved oleksite?

Head emotsioonid-hea enesetunne-hea tervis :)

Sygis- talvisel perioodil vit D3 ja v6imalikult palju looduslikke antioksydante.

Kui juba kurk natuke k2he...siis salliga magama ja j2rgmine p2ev olen j2lle kombes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja üleüldse, mida teie teete/sööte et terved oleksite?

Mina näiteks söön lihtsaid täisväärtuslikke toiduaineid, joon rohelist ja taimeteed, liigun võimalikult palju värskes õhus, panen end soojalt riidesse (+müts, sall, kindad!). Selle tulemusena pole sel talvel kordagi haigusi põdenud, isegi mitte köha-nohu. Ei mäletagi ausalt öeldes, millal viimati haige olin. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alusta mandlite opist. Ilma selleta sa põletikukoldest lahti ei saa.

...et siis j2rgmiseks... mida 2ra l6igata?

Kui on v6imalik ravida, tuleb ravida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...et siis j2rgmiseks... mida 2ra l6igata?

Kui on v6imalik ravida, tuleb ravida.

Ravida mandleid? Good luck. Niipalju kui mina arste tunnen, kõik on nagu ühest suust tunnistanud, et täiskasvanud inimesel pole mandlitest enam kasu, vaid kahju, nad ainult mürgitavad organismi. Ja niipalju kui ma kogemustest kasvõi siin foorumis olen lugenud, elukvaliteet on 99% inimestest paranenud. Kaasa arvatud minul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen sarnastes teemades korduvalt kaasa rääkinud- peale madnlilõikust elukvaliteet hoopis teine- enesetunne supper. Haige olen muidugi kahe ja poole aasta jooksul paar korda olnud, kuid mitte midagi tõsist - natuke nohus ja palavikus, ilmselt miski väike viirus. Muidugi küüslauku ja sibulat kasutan toitutegemisel iga päev, pluss veel mesi ja sidrun, eks need aitavad ka tõvedest eemale hoida :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas on võimalik ravida kroonilist angiini??

Ennetada on alati kergem, kui ravida. Kus olid teie vanemad 6igel ajal?

Minul on ka mandlid 2ra l6igatud. Peale seda tuli nii reumatoidartriidi 2genemine jne. Ega see ei t2henda, et kurk ei j22 enam valusaks, lihtsalt asi liigub allapoole kiiremini...

Mandlid on ysna oluliseks t6kkeks.

Kui nad t6esti on pidevalt m2dased...siis ei j22 ju midagi muud yle, kuid suhtuda neisse kui yleliigsesse kehaorganisse, ei tohi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennetada on alati kergem, kui ravida. Kus olid teie vanemad 6igel ajal?

Minul on ka mandlid 2ra l6igatud. Peale seda tuli nii reumatoidartriidi 2genemine jne. Ega see ei t2henda, et kurk ei j22 enam valusaks, lihtsalt asi liigub allapoole kiiremini...

Mandlid on ysna oluliseks t6kkeks.

Kui nad t6esti on pidevalt m2dased...siis ei j22 ju midagi muud yle, kuid suhtuda neisse kui yleliigsesse kehaorganisse, ei tohi.

Minule tegi asja selgeks prof. Mart Kull. Kui pidev probleem siis nuga sisse. ;) - :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennetada on alati kergem, kui ravida. Kus olid teie vanemad 6igel ajal?

Minul on ka mandlid 2ra l6igatud. Peale seda tuli nii reumatoidartriidi 2genemine jne. Ega see ei t2henda, et kurk ei j22 enam valusaks, lihtsalt asi liigub allapoole kiiremini...

Mandlid on ysna oluliseks t6kkeks.

Kui nad t6esti on pidevalt m2dased...siis ei j22 ju midagi muud yle, kuid suhtuda neisse kui yleliigsesse kehaorganisse, ei tohi.

Kui mul mandlid haiged siis halvad vanemad??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei maksa ka treeninguga (nii tiheduse kui kestvusega) üle pingutada. Kui ületreening on, siis võib kergemini haigeks jääda, ma vähemalt enda peal täheldasin seda u. aasta tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui mul mandlid haiged siis halvad vanemad??

imuunsysteem on ylekoormatud. 6igel ajal ei ole last ravitud. Immunsysteem n6rk...Miks on n6rk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ravida mandleid? Good luck. Niipalju kui mina arste tunnen, kõik on nagu ühest suust tunnistanud, et täiskasvanud inimesel pole mandlitest enam kasu, vaid kahju, nad ainult mürgitavad organismi. Ja niipalju kui ma kogemustest kasvõi siin foorumis olen lugenud, elukvaliteet on 99% inimestest paranenud. Kaasa arvatud minul.

Kas oskad öelda ka kaua sa trenni ei saanud/tohtinud teha pärast mandlioppi. Ja mis tagajärjed üldse olid? Mida teha tohtis/ mida mitte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennetada on alati kergem, kui ravida. Kus olid teie vanemad 6igel ajal?

Minul on ka mandlid 2ra l6igatud. Peale seda tuli nii reumatoidartriidi 2genemine jne. Ega see ei t2henda, et kurk ei j22 enam valusaks, lihtsalt asi liigub allapoole kiiremini...

Mandlid on ysna oluliseks t6kkeks.

Kui nad t6esti on pidevalt m2dased...siis ei j22 ju midagi muud yle, kuid suhtuda neisse kui yleliigsesse kehaorganisse, ei tohi.

Mina olen sellel arvamusel, et mandlid maha ja kiiresti. Hoia neid palju tahad, aga suht kergesti jäävad ikka põletikku ja siis sealt edasi juba tekivad väga hullud asjad - näiteks südame reuma minu puhul. Pole mõtet riskida..

Kõik arstid, kellega sellel teemal suhtlesin suhtusid just täpselt nii asjasse - et mandlid on ühed mõttetud organid, mida täiskasvanutel üldse vaja ei lähegi...

Isiklikult olin ka väga tihti haige, kuid suvel lõikasin mandlid maha ja pole seni haige olnud :)

Nii et soovitan minna erakliinikusse ning paari tuhande eest kiiresti vabaneda nendest juurikatest.. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas oskad öelda ka kaua sa trenni ei saanud/tohtinud teha pärast mandlioppi. Ja mis tagajärjed üldse olid? Mida teha tohtis/ mida mitte?

Operatsioonist taastumine võtab aega 2-3 nädalat. Ise jätkasin treeninguid 3 nädalat peale op-i.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Operatsioonist taastumine võtab aega 2-3 nädalat. Ise jätkasin treeninguid 3 nädalat peale op-i.

Mina seevastu näiteks võtsin natuke kauem taastumiseks.. ei tahtnud riskida, et katud liiga järsult maha tulevad vms ja verejooks tekiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korralik trenn, vitamiinirikas tasakaalustatud toitumine ja piisav puhkus - nendest piisab, et mitte üldse haigeks jääda..

Ma ei mäletagi, millal ma viimati haige olin (ptui-ptui-ptui)

edit: viibimine värskes õhus mõjub ka positiivselt

Muudetud kasutaja Tohman poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Korralik trenn, vitamiinirikas tasakaalustatud toitumine ja piisav puhkus - nendest piisab, et mitte üldse haigeks jääda..

Ma ei mäletagi, millal ma viimati haige olin (ptui-ptui-ptui)

edit: viibimine värskes õhus mõjub ka positiivselt

trenni polnud teinud aasta,vitamiinidele tähelepane ei pööranud,puhkus oli nii kuidas jumal juhatas. ja kah haige polnud.. (oma teooria talvel haigestumise vastu on jäätist süüa )

Sellist asja pole olemas nagu terve olemis valem !

:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×