Jump to content
Schlange

Kuidas tõsised bodyfitnessiga tegelejad alani jõudsid?

Recommended Posts

Tervist!

Kas mõni alaga tegelev naine ehk viitsib kirjeldada, kuidas/miks ta antud alaga tõsisemalt tegelema hakkas? Kas keegi soovitas, mitu aastat võttis tippvormi jõudmine etc :rolleyes:

Ja kuidas saada teada, kas inimesel on eeldusi antud alaga tegelemiseks ning mis on viimane vanusepiir alustamiseks?

Heameelega astuks ka saalis ligi mõnele tegijale, aga ei julge ju segada... :rolleyes:

Aitäh vastajatele ja tahtsin ka lisada, et väga meeldivad on foorumi püsikasutajad - selline sõbralik ja toetav õhkkond. Algajale on see ikka suureks abiks.

Muudetud kasutaja Schlange poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tasakesi arenda vaja ainult. Targemadelt nõu küsida ja võimalikult vähe möödalaske teha toitumises ja treeningus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Heameelega astuks ka saalis ligi mõnele tegijale, aga ei julge ju segada... :rolleyes:

Miks mitte? See kes tegija, need tavaliselt juba üle saanud kompleksidest ja on kaunis sõbralikud ja abivalmid. Saab ju alati leida aja, et vestelda. Ei pea täpselt keset trenni või seeriat peale lendama :rolleyes:

Ja pealegi trennis alati näed ja tead kellega räägid. Foorumis võid lihtsalt mõnele jutulinnu otsa sattuda, "kes teab kõigest kõike", aga praktika ja tulemused on 0 :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Heameelega astuks ka saalis ligi mõnele tegijale, aga ei julge ju segada... ph34r.gif

Pole ise naine, niiet päris teemasse kirjutada ei saa, aga mis ma öelda tahaks on see, et mina ei tea küll ühtegi teist spordiala, mille kohta saab küsida nõu Eesti absoluutsetelt tippudelt (Kiivikas, Kalmus, Otsus, Vähi, Ader jne.) Kas teiste spordialade tippude käest saab Eestis otse nõu küsida??? :rolleyes:

Seoses sellega arvan, et see seltskond, kes selle alaga tegeleb on nii lahe küll, et võid saalis alati juurde ja küsima minna :rolleyes: Eriti naiste käest, nende puhul on võimalus, et mingi machodebiiliku otsa satud ka kaduvväike :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hiljuti oli Revali spordiklubis võistlus, kus kõik 11 osalejat olid esimest korda publiku ees. Oli ka neli naist.

Minu teada oli neil spetsiifiline ettevalmistus selleks võistluseks kusagil pool aastat, kus O.Kiivikas andis näpunäiteid jm.

Naistel on ilmselt pisut lihtsam ennast taoliseks võistluseks vormi viia, meestel vaja pisut kauem alaga tegeleda enne, kui võistelda

oleks mõtet.

Halba ei tee hea geneetika. Kui olemas alaks sobilik luustik (proportsioonid) ja teatud sportlik põhi all, siis isiklikult arvan, et aasta-pooleteisega

saaks naissoost isik juba mõnest võistlusest osa võtta küll.

Naistel olemas ka eri kategooriad, kus ühes tuleb vabakavas pisut "võimelda" - see annab eelise neile, kes hea painduvusega ja tegelenud mõne

tantsulisema alaga varasemalt.

Kui huvi, siis võiksid küll, mõne teadliku treeneriga ühendust võtta ja kuulata kuidas ta su potensiaali hindab ja kindlasti oskab ka soovitusi anda.

(Selline on siis asjaarmastajast mehe arvamus)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hiljuti oli Revali spordiklubis võistlus, kus kõik 11 osalejat olid esimest korda publiku ees. Oli ka neli naist.

Minu teada oli neil spetsiifiline ettevalmistus selleks võistluseks kusagil pool aastat, kus O.Kiivikas andis näpunäiteid jm.

Naistel on ilmselt pisut lihtsam ennast taoliseks võistluseks vormi viia, meestel vaja pisut kauem alaga tegeleda enne, kui võistelda

oleks mõtet.

Halba ei tee hea geneetika. Kui olemas alaks sobilik luustik (proportsioonid) ja teatud sportlik põhi all, siis isiklikult arvan, et aasta-pooleteisega

saaks naissoost isik juba mõnest võistlusest osa võtta küll.

Naistel olemas ka eri kategooriad, kus ühes tuleb vabakavas pisut "võimelda" - see annab eelise neile, kes hea painduvusega ja tegelenud mõne

tantsulisema alaga varasemalt.

Kui huvi, siis võiksid küll, mõne teadliku treeneriga ühendust võtta ja kuulata kuidas ta su potensiaali hindab ja kindlasti oskab ka soovitusi anda.

(Selline on siis asjaarmastajast mehe arvamus)

No ei ole naistel lihtne midagi. Eelmise aasta Eesti meister +163 kategoorias ja ka absoluudis alustas spetsiaalseid nö bodyfitnessi suunitlusega treeninguid 2008 aasta kevadel pärast karikavõistlusi. Pühendumine oli see, mis sihile viis - nädalas 16-20 tundi trenne jne jne. KUna maise teda treenin, siis näen igapäevaselt, mida see inimeselt nõuab. Muidugi - kui tahta lihtsalt heas vormis olla, piisab ka 2..3 trennist nädalas. Selleks aga, et midagi saada, tuleb ka midagi anda ja seda üsna palju ja millegi arvelt. Tulemus on aga seda väärt :rolleyes:

Edit: Lisaks veel, et alates eelmise aasta 1. aprillist kuni käesoleva aasta 31. märtsini kogunes tal treeningpäevi 236 (aastas on 365 päeva)! :rolleyes:

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Naistel on ilmselt pisut lihtsam ennast taoliseks võistluseks vormi viia, meestel vaja pisut kauem alaga tegeleda enne, kui võistelda

oleks mõtet.

Lihtsat ei ole seal midagi, olen tähele panud, et peab kordi rohkem isegi pingutama, kui võistlejaites meestuttavad. Naisel looduse poolt lihast vähem, rasva rohkem, see lihas ei peagi kasvama- pole ette nähtud. Loodusele vastu astuda on väga raske, aega, pühendumust ja mis salata- ka rahanõudev. Kui seda teha võistlustasemel. Süües kasvab isu. Teed mingi vormi, tahad veel ja veel ja veel, ikka paremaks. See on elustiil, sõltuvus. Ei saa nii, et ah täna treenin, homme lasen lõdvaks.

Ise hakkasin sporti kui sellist üldse tegema aastal 1999 (üldfüüsiline, kestvusalad, aeroobika, tants).

Eks minulgi oli jõusaali vastu huvi ikka juba varem olemas, 2004 aastal tartus sai sebitud end tollase fitnessi tipu Kadri Kuusiku jutule, kes mu motivatsiooni veelgi suurendas.

Jõusaal jäi ainsaks alaks suvest 2006, tõuke selleks andis Fitness.ee Võsu laager. Sellest ajast olen keskendunud ainult saalile, kuigi mis seal salata, algul ei olnud küll mõtet, et oh läheks lavale, pigem vastupidi. Esimene võistlus nüüd pani edasised plaanid ka paika.

Püsivamaid saalielanikke ei maksa karta, kuigi jah, keset trenni ollakse üldjuhul nii keskendunud, et väga muid kontakte ei otsita. On isegi minu käest tuldud küsima seda ja teist, vahel olen ka ise ligi astunud kui näha, et keegi abi vajab. Ära ei aja, ei hammusta ka :rolleyes:

Nii mitmeski Tallinna saalis on neid tegijaid lausa mitu, ses suhtes peaks valik üsna lai olema :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No neid marginaalseid spordialasid, kus tipud kõigile nõu jagavad heameelega on kulturismi kõrval ikka omajagu :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sooviksin sarnasel teemal abi. Käisin nädalavahetusel fitness weekendil ilumessi raames ja see andis ilmselt viimase tõuke:) Sooviksin ka saada sellisesse vormi nagu bodyfitnessi tegijad, otseselt soovi pole võistlema hakata, kuid kunagi ei või ette teada:) Hetkel tegelen kergejõustikuga 2x nädalas, kus iga trenni lõpus jõu osa. Paar korda nädalas ülikooli kõrvalt jõuan ka eraldi jõusaalis käia, üks trenn kestab 1,5-2h ja ma kohutavalt naudin seda ! Ilmselt abi oleks vaja kõige enam toitumise koha pealt. Olen 21 aastane, 166,5 cm pikk ja normaalkaal väikese kõikumisega praegu 58,5-59 kg. Enesetunne on hea ja trenni teha meeldib, aga tulemused võiksid väljastpoolt rohkem näha olla. Kuna foorumis ilmselt suhteliselt raske nõu anda, siis äkki oskab keegi mind ka juhatada kuskile? Näitaksin kellelegi ette oma praeguse jõuka kava ja toitumise võiksin ka kirja panna, et siis saaks soovitada mis ajal mida rohkem või vähem tarbida.. Ja ehk vajaksin hoopis eratreenerit kelle käe all regulaarselt treenida?

Kõik soovitused teretulnud igatahes ja väga tänulik neile, kes viitsisid läbi lugeda ja soovad aidata;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kellel veel motivatsioonipuudus on siis 2 tunni pärast antakse EMV avapauk. Lühemas BodyFitnessi kategoorias on üles andnud ennast 3 võistlejat, pikemas 5 võistlejat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×