Jump to content
VoodooMagic

Atkinsi spurt

Recommended Posts

Plaanin kaalus alla võtta 10-15kg põhiliselt kõhu arvelt.

Nagu kõik tahaks seda kiiresti teha.

Mis arvate kui alustada dieeti Atkinsi süsteemi järgi? Seejärel minna üle tava dieedile, fitness.ee-s vist propageeritakse 30/30/40(r/v/s) põhiliselt.

Kui tava dieediga langeb kaal kuni 4 kilo kuus siis Atkinsi süsteemiga saaks peaaegu kaheksa kilo 2 nädalaga alla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ennegi ju inimesed Atkinsi dieeti üle eland, niipalju kui mina tean on võibolla üksikuid kel midagi halvemat juhtunud, osad on kogenud enesetunde langemist.

Ka maailma tasemel tuntud toitumisspetsialistid kasutavad vahel Atkinsi dieeti.

Mis te selles nii katastroofilist näete ei mõista hästi?

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennegi ju inimesed Atkinsi dieeti üle eland, niipalju kui mina tean on võibolla üksikuid kel midagi halvemat juhtunud, osad on kogenud enesetunde langemist.

Ka maailma tasemel tuntud toitumisspetsialistid kasutavad vahel Atkinsi dieeti.

Mis te selles nii katastroofilist näete ei mõista hästi?

no, aga anna minna siis, mis mõttega sa veel targutad, et ennegi üle elatud..

Isegi Atkinsit proovinud ja kui sa tahad 24/7 deprekat, näost kaame olla ning kondine, siis oled sa õigel teel...Ei ütle, et ma seda dieeti õigesti tegin, kuid minu puhul läks nii nagu paljudega, võtsin juurde, selle asemel, et alla. Ta lihtsalt tapab su enesetunde nii ära(Ma isiklikult sain valesti aru ja tühjendasin end mingi kuu aega, ilma laadimisteta, ega millegita ning isegi juur- ja köögivilju ei söönud). Kuid ole sa targem ja tee täpselt kava järgi.Kui tõesti kiire on, siis miks mitte. Edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Plaanin kaalus alla võtta 10-15kg põhiliselt kõhu arvelt.

Nagu kõik tahaks seda kiiresti teha.

Mis arvate kui alustada dieeti Atkinsi süsteemi järgi? Seejärel minna üle tava dieedile, fitness.ee-s vist propageeritakse 30/30/40(r/v/s) põhiliselt.

Kui tava dieediga langeb kaal kuni 4 kilo kuus siis Atkinsi süsteemiga saaks peaaegu kaheksa kilo 2 nädalaga alla.

Kuskohas sa toda 30/30/40 suhet oled näinud?

Mulle on voorumis rohkem silma jäänud 40/30/30 suhe ...

Mis Atkinsi dieeti puutub,siis isiklikult suhtun äärmiselt negatiivselt.Minu jaoks liiga ekstreemne.

Aga eks sa ise tea.

btw,miks sa üldse teiste arvamust küsid,kui sul raudne veendumus Atkinsi dieedi kasulikkuses olemas,nagu su postitustest selgub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuskohas sa toda 30/30/40 suhet oled näinud?

Mulle on voorumis rohkem silma jäänud 40/30/30 suhe ...

Mis Atkinsi dieeti puutub,siis isiklikult suhtun äärmiselt negatiivselt.Minu jaoks liiga ekstreemne.

Aga eks sa ise tea.

btw,miks sa üldse teiste arvamust küsid,kui sul raudne veendumus Atkinsi dieedi kasulikkuses olemas,nagu su postitustest selgub?

40/30/30 on vist jah populaarsem siin.

No ju ma siis veel vähe kõhklen, et siia arutlema tulin. Atkinsi dieet räägib ju tegelikult elustiili muutmisest pikaajaliselt. Olen täitsa nõus, et inimene kes tahab 50kg alla võtta ei tohiks seda teha Atkinsi järgi. Arvan, et on vahe sees, kas rääkida pikaajalisest või kahe nädalasest dieedist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süüa vastav kogus kaloreid päevas ei olegi ju nii raske aga kuidas kiiremini ja efektiivsemalt hävitada just neid naha aluseid rasvu?

Päeviti kordamööda teha vastupidavus ja lihastreeningut. Uuringud tõestavad, et toimib. Juurde tekkiv lihasmass põletab lisakaloreid.

Siin foorumis soovitati, et HIIT põletab ka treeningajast väljaspool võrreldes tavalise kalori põletamise treeninguga.

Foorumist lugesin, et hommikul kohvi ja seejärel tühja kõhuga 30 min aerooset peaks toimima.

Lihastreeningul teha harjutusi, kus korraga treenitakse arvuliselt rohkem lihaseid peaks vist kasuks tulema.

Mida veel soovitate?

Tere,

Otsustasin hakata järgima sellist programmi: http://www.tervispluss.ee/101004

Programmis on soovitatud trenni teha peale oodet(tsiteerin: "Kell 17–19 Ideaalne aeg vastupidavustrenniks.

Lihased on valmis pingutuseks ja rasvade põletamine on maksimaalne.")

Mulle õhtune aeg eriti ei sobi, sobiks trenni minna tund peale lõunat.

Mis tegema peaksin?

1)siiski programmi järgima

2)ei ole nii oluline

3)võin muuta, muutes teisi asju programmis(näiteks lõuna ajal söödavaid kaloreid paigutada ümber õhtuootesse vms)

Olen 29a 180/90, tugevama kehaehitusega, treenin erinevalt programmist tööpäeviti 60-90minutit, üldiselt on mu päevane füüsiline koormus madal, mureks õllekõht.

Mis üldiselt arvate sellest kaalu langetamise programmist?

29a 90/180 muidu lihaselise kehaga aga õllekast tahaks vabaneda.

Tegin 2 nädalat madala kalorsuse dieeti, liiga madalat 500-1000kcal päevas. Avastasin, et asi ei toimi, keha läks ilmselt nälja reziimile. Kaotasin mõned kilod.

Harisin end vahepeal, otsustasin üle minna http://www.tervispluss.ee/101004 dieedile, tarbin 1600-1800kcal päevas ja kulutan treeninguga 5-600 kalorit päevas, ülejäänud päeva on energiakulu madal.

Esmaspäevast neljapäevani on mu kehakaal stabiilselt 90, ei mõista, kas mu keha on ikka "nälja reziimis", mida peaks tegema?

Ja nii need Sinu postitatud teemad jätkuvad. Nii palju, kui olen neid jälginud, on jäänud mulje, et alati oled oma idees kinni, küsid nõu, kuid seda kuulda ei võta, tüdined mingisugusest järjekordsest dieediprogrammist ja otsid uue, postitad uue küsimuse, nõu ikka kuulda ei võta jne.

Võib-olla olen valesti aru saanud, ei tea, aga soovitaks Sul vähe järjekindlam olla. Ja seda mitte uute dieetide otsimisel, vaid jälgimisel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennegi ju inimesed Atkinsi dieeti üle eland, niipalju kui mina tean on võibolla üksikuid kel midagi halvemat juhtunud, osad on kogenud enesetunde langemist.

Ka maailma tasemel tuntud toitumisspetsialistid kasutavad vahel Atkinsi dieeti.

Mis te selles nii katastroofilist näete ei mõista hästi?

Atkinsi dieedi viga on see, et kaalulangus toimub liiga kiiresti. Kilo nädalas peaks olema viimane lagi. Pigem vähem, kui rohkem. Igasugustele kiirete muutustele kehas hakkab organism vastu töötama.

Lisaks soovitan mitte sv täielikkult välja lülitada, rasvade osakaal võiks olla suurim, sv osakaal väike.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"hehee" jah olen suga täitsa nõus, muide olen ka edukalt 6kg alla saanud aga selleks et ebastabiilsust vältida tellin toitumiskava.

Ühest küljest võib selles mind süüdistada, teisest küljest toitumine kui olululine protsess meie elust võiks mu arust olla selgeks õpetatud juba koolis.

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"hehee" jah olen suga täitsa nõus, muide olen ka edukalt 6kg alla saanud aga selleks et ebastabiilsust vältida tellin toitumiskava.

Ühest küljest võib selles mind süüdistada, teisest küljest toitumine kui olululine protsess meie elust võiks mu arust olla selgeks õpetatud juba koolis.

Kle,kes ja milles sind süüdistanud on, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Plaanin kaalus alla võtta 10-15kg põhiliselt kõhu arvelt.

Nagu kõik tahaks seda kiiresti teha.

Mis arvate kui alustada dieeti Atkinsi süsteemi järgi? Seejärel minna üle tava dieedile, fitness.ee-s vist propageeritakse 30/30/40(r/v/s) põhiliselt.

Kui tava dieediga langeb kaal kuni 4 kilo kuus siis Atkinsi süsteemiga saaks peaaegu kaheksa kilo 2 nädalaga alla.

Üsna teadlik/haritud tundud olema, pakuks et oled targem kui suurem osa siinse foorum ikasutajatest, küsimuses on näha mitmeid mõisteid ja fakte, enamik neid ei tea.

Kuna arvan, et oled piisavalt kompetentne, arvan sisetunde ja selle postituse baasil, siis seetõttu vastaks, et miks mitte proovida. Oleks hea kui teeksid ka blogi. Miljonid on seda dieeti proovinud ma arvan muidu, suur osa võib-olla isegi mitte-teadlikult, kõik pole nii taibukad.

Et ma ei näe midagi eluohtlikku selles mõttes, seejuures kuna näen, et arvan, et oled üsna intelligentne, nagu mainisin, siis ohtu peaaegu üldse ei näe, kui tunned tõrkeid kogu protsessi jooksul siis pole kahtlust, et reageerid hea intellektiga sellele. Kui kaua nn atkinsi stiilis madalat süsivesikute dieeti kavatseksid jälgida, 3 nädalat, 4? Ja kui radikaalselt kavatsed üle minna teistlaadi dieedile nö, kas järsult koheselt kardinaalselt päeva pealt, või, pigem nn atkinsi-faasi lõpupäevadel järk-järgult üle minnes päeva kaupa uue dieedi poole, ala, et süsivesikuid ei tõsta päeva pealt mitmekordsels, vaid progresseeruvalt nädala jooksul päev päeval kogust tõstes?

Võimalik, et juba 3ndal päeval otsustad projektist loobuda, võimalik aga et üldse ei loobu, oleks huvitav jälgida!

Lisaks ülemõtlemiseks veel selle mõtte, et kaalu langus 1 kg ei tähenda keharasva kaalu muutust 1kg võrra, et eks see 1 kg ole keerukam number, koosneb lihaskadust, vee kadust, uriini kadust,riiete kaalu muutusest, juuste kasvust jmst, et päris nii lihtsalt sellesse kaalulanguse progressi ei maksa suhtuda, et see kaalukaotus selline suhteline arv, et selle üle võiks mõelda, ja vajadusel harida ennast.

Et siis minuarust võiks proovida küll sinu ideed, kui otsustad idee kasuks, siis ole hea, tee ka blogi, oleks huvitav jälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennegi ju inimesed Atkinsi dieeti üle eland, niipalju kui mina tean on võibolla üksikuid kel midagi halvemat juhtunud, osad on kogenud enesetunde langemist.

Ka maailma tasemel tuntud toitumisspetsialistid kasutavad vahel Atkinsi dieeti.

Mis te selles nii katastroofilist näete ei mõista hästi?

Selles ei ole midagi katastroofilist. Isiklikust kogemusest võin lihtsalt öelda, et mullle see ei sobinud, kuna peale kolmandat päeva oli selline nälg, et silme eest must...

Aga iga inimene individuaalne, küllap lihtsalt mulle ei sobinud. Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore kuulda, et keegi ka positiivselt asjale vastab, tänan toetuse eest.

Jah tõsi, kogu langus ei toimu rasva arvelt, arvan, et umbes 1-2 kilo sellest on muu kui rasv.

Atkinsi perioodiks planeerisin kaks nädalat, süüa 20g süsivesikuid päevas.

Üleminekule Atkinsilt tavadieedile ei ole veel mõelnud, on Teil soovitusi selles osas?

Kindlasti eeldab diiet tugevamat tahtejõudu kui tavadieet.

Konsulteerin sel teemal ka Kalmusega, ta mu plaane hukka ei mõistnud ja lubas aidata.

Annan teada progressist... :D

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle ka ilmselt päris äärmuslik null süsikatega dieet ei sobiks. Hetkel olen aasta ja ühe kuuga kaotanud umbes 46-47kg ja söön nagu loom 6x päevas, tõstnud süsikate osakaalu pisut ja eesmärk madala rasvaprotsendi poole on veel ikka toimumas täiesti edukalt. Esimene 40-42kg läks sujuvalt kilo nädalas ja seda ilma nälgimata, edasi on langus rahulikum, aga kuna teen korralikult trenni, siis polegi eesmärk nälgida, vaid vormi parandada ja võimalikult palju lihast arendada. Päris massivormi teen sügisest, selleks ajaks keha kohanenud sellise kaaluga (hetkel 83,5kg, alla 80kg ei lase mingil juhul, muidu päris kilu valmis:-P).

Eks äärmuslike dieetidega jääbki tulemus kahtlaseks, sest on paras enesepiitsutamine, järk järgult oma menüüd korrigeerides ja samal ajal piisavalt liigutades on soovitud tulemus kõige kindlam ja püsivam, kuigi mitte nii kiire.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle ka ilmselt päris äärmuslik null süsikatega dieet ei sobiks. Hetkel olen aasta ja ühe kuuga kaotanud umbes 46-47kg ja söön nagu loom 6x päevas, tõstnud süsikate osakaalu pisut ja eesmärk madala rasvaprotsendi poole on veel ikka toimumas täiesti edukalt. Esimene 40-42kg läks sujuvalt kilo nädalas ja seda ilma nälgimata, edasi on langus rahulikum, aga kuna teen korralikult trenni, siis polegi eesmärk nälgida, vaid vormi parandada ja võimalikult palju lihast arendada. Päris massivormi teen sügisest, selleks ajaks keha kohanenud sellise kaaluga (hetkel 83,5kg, alla 80kg ei lase mingil juhul, muidu päris kilu valmis:-P).

Eks äärmuslike dieetidega jääbki tulemus kahtlaseks, sest on paras enesepiitsutamine, järk järgult oma menüüd korrigeerides ja samal ajal piisavalt liigutades on soovitud tulemus kõige kindlam ja püsivam, kuigi mitte nii kiire.

Päris edukas oled olnud, mainiks, keegi on sulle ilmselt ka juhendajaks olnud, kes kui tohib küsida?

Ega nii suure arvu langetavate kilode puhul selline ekstreemsem dieet ei sobikski, tahtejõud ei peaks vastu seda 2,5 kuud, mis oleks vajalik 45 kg langetamiseks. Kuigi eskimod toituved terve elu Atkinsi dieedi järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu juhendaja on olnud foorum (lihtne pole leida omale sobivat metoodikat ja vaja ikka katsetada enda peal) ja iseenda peal katsetamine. Muuseas ka see kilo nädalas oli liigestele jne suht piinav vahelduvalt (aeg ajalt olid imelikud valud kohtades kus polnud iialgi olnud, ilmselt koormuse langusest), ses mõttes mingi mõne kuuga on see raudselt meeletu enesehävitamine ja kohanemisega koos läheb ikkagi aega samakaua. Kuni 4kg kuus on igati normaalne ja piisav kiirus. Siiani ootan millal nahk korralikult kokku tõmbab jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tore kuulda, et keegi ka positiivselt asjale vastab, tänan toetuse eest.

Jah tõsi, kogu langus ei toimu rasva arvelt, arvan, et umbes 1-2 kilo sellest on muu kui rasv.

Atkinsi perioodiks planeerisin kaks nädalat, süüa 20g süsivesikuid päevas.

Üleminekule Atkinsilt tavadieedile ei ole veel mõelnud, on Teil soovitusi selles osas?

Kindlasti eeldab diiet tugevamat tahtejõudu kui tavadieet.

Konsulteerin sel teemal ka Kalmusega, ta mu plaane hukka ei mõistnud ja lubas aidata.

Annan teada progressist... :D

Võta igal õhtul ( dieedi ajal ) supilusikatäis kalaõli ( näiteks Mölleri kalamaksaõli ).

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võta igal õhtul ( dieedi ajal ) supilusikatäis kalaõli ( näiteks Mölleri kalamaksaõli ).

Argo

Miks just kalamaksaõli soovitad?

Kas ja mis vitamiine peaks veel Atkinsi ajal tarbima, mingit multivitamiini äkki?

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis kasu sellest, kas vitamiinid?

Kas ja mis vitamiine peaks veel Atkinsi ajal tarbima, mingit multivitamiini äkki?

Vitamiinid on huvitav teema, olen selle kohta päris palju huvitavat lugenud viimasel ajal, ja loen veel siiamaani.

Lihtsustatult selgelt lühidalt öeldes, on jah nii, et soovitatakse just kalamaksa õli iga päev võtta. Ja teine põhi-joon on, et võimalikult naturaalsel kujul vitamiine/mineraale tarbiksid, see kalamaksa õli ongi naturaalsuse näide, ka apelsin on naturaalsuse näide, seevastu Selveris müüdav odav vitamiini-tuubik on näide mitte naturaalsusest, selles olevad mineraalid ja vitamiinid on sünteetilised ja ei omastu. Et siis vitamiinide suhtes need kaks olulist aspekti väga levinud:

* igapäev seda kala õli

* muude vitamiinide/mineraalide suhtes oluline vältida sünteetilisi produkte, enamasti odavad vitamiini-tabletid. Sagedust ei oska hetkel nende võtmisel kommenteerida.

Et need kaks aspekti on kindlasti olulised, neid katsu järgida kindlasti võimalusel, kindlasti need Atkinsi ideed vm ideed ei häiri, vitamiin kui selline sinu kaloraashi ju ei tõsta. Eks see vitamiin ole lihtsalt nagu vajalik abistav osake kogu süsteemist, aitab süsteemil toimida. Head kujundlikku võrdlust reaal-elust hetkel tuua ei oska näitlikustamiseks.

Vitamiine me üldiselt võib arvata, et tarbime niikuinii ebapiisavalt, et ongi põhjendus sellega olemas, miks tarbida vitamiine.

See kalast saadud õli on hea naturaalse A ja D vitamiini saamiseks, veidi kallim vitamiini/mineraali lisand aga võiks olla hea muude vitamiinide/mineraalide (B, C jm) omastamiseks sul, kas sul äkki on rohkem vaba raha, siis soovitaks selle saidi vitamiini toodet, mis kõige kallim siin on, arvan, et see oleks hea soovitus.

Kui soovi on, siis võin veidi vaeva näha ja hea artikli tuua, mis kalast saadud õli väga vitamiin iallikana soovitas ja ära põhjendas kenasti. Seletas ka muud huvitavat sinna juures, kirjutajaks kogemustega arst, väga hea artikkel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk siis näiteks multivitamiin "Spektrumit" pead jamaks jah?

Võid küll soovitada konkreetseid tooteid aga ehk on ka mõistliku hinnaga mittesünteetilisi vitamiine olemas...

Oleneb muidugi mida see sõna "kallis" tähendab

Aga üks meditsiini alane tuttav ütles oopis et vitamiine ei ole hea tarvitada kuna nad pärsivad organismi võimet seda ise toidust kätte saada(see lause ei käinud atkinsi teema kohta)

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tava dieediga langeb kaal kuni 4 kilo kuus siis Atkinsi süsteemiga saaks peaaegu kaheksa kilo 2 nädalaga alla.

Tee mulle see asi aritmeetiliselt selgeks. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tee mulle see asi aritmeetiliselt selgeks. ;)

Toitumisspetsialistina Te peaks ju teadma mis moel keha hakkab ketoosis rasvu põletama :D

Kuigi see määr on erinevates allikates erinev, ühes kohas oli isegi 10kg maksimum tulemusena kirja pandud.

Vitamiinidest veel niipalju, et leidsin teemakohase artikli: http://www.dratkinsdietplan.info/learn/atk...-carb-diet.html

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×