Jump to content
Jumal666

Roostes vesi

Recommended Posts

muretse brita filter... ära päris roostevett ikka joo!

mul ka kodus maal suht rauarikas vesi, katlakivi alati oranž :rolleyes: aga maitse on parim! ja värvus läbipaistev ka pärast seismist ja keetmist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
muretse brita filter... ära päris roostevett ikka joo!

mul ka kodus maal suht rauarikas vesi, katlakivi alati oranž :rolleyes: aga maitse on parim! ja värvus läbipaistev ka pärast seismist ja keetmist!

Suured t2nud sulle:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
osta vett veefirmadelt toovad sulle koju kätte 20l vaadis. Ise kasutan juba 1a tuntud veefirma vett

L-Virumaa piires tegutsevad ka need firmad v6i Tallinna saab nii teha ainult?ja palju nad raha tahavad yltse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
osta vett veefirmadelt toovad sulle koju kätte 20l vaadis. Ise kasutan juba 1a tuntud veefirma vett

Kas plastikvaadis olnud vesi kahjulik ei ole?

Ma olen nii aru saanud, et plastpudelid eritavad mingeid kahjulikke aineid, aga ma päris hästi ei tea :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis juhtub v6i mis kahju v6ib roostes vesi organismile teha?

Tugev k6rval maitse on kodu kraani veel ja seistes v6i keetes muutub oranzikax pruunix ,yhes6naga ma ei julge seda juua.

Tõenöoliselt on probleem selles,et torustikku pumbatakse korralikult puhastamata toorvett,toorvesi sisaldab palju rohkem rauda,kui kraanivesi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei lugenud välja, kas tegu on eramaja vms puurkaevuga, või suurema asula veesüsteemiga. Kui on ilma töötlemata puurkaevu vms vesi, siis ongi rauasisaldus tavaliselt suur, oleneb konkreetsest asukohast.

Katlakivi muuseas ei teki vees sisalduvast rauast, kui keegi seda peaks arvama, vaid põhiliselt vees sisalduvast kaltsiumist ja magneesiumist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei lugenud välja, kas tegu on eramaja vms puurkaevuga, või suurema asula veesüsteemiga. Kui on ilma töötlemata puurkaevu vms vesi, siis ongi rauasisaldus tavaliselt suur, oleneb konkreetsest asukohast.

Katlakivi muuseas ei teki vees sisalduvast rauast, kui keegi seda peaks arvama, vaid põhiliselt vees sisalduvast kaltsiumist ja magneesiumist.

Eramaja puurkaevuga on muidu tegemist.Ja ma tean isegi mix see vesi selline on,sellp2rast ,et veepumba filtrid kust vesi l2bi jooxeb,mis vett puhastab,et need peab uued panema.Aga minu k6ige suurem kysimus ikkagi seisnes selles ,et kuidas see suure raua sisaldusega vesi mu organismile m6jub kui ma seda joon liiga palju?Et 2kki veresooned hakkavad luppjuma vms:D

Muudetud kasutaja Jumal666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea küll täpselt millised filtrid seal veepumba juures on sul, aga kaldun arvama, et nö tavalised standardsed metallist sõelfiltrid vms. Need püüavad kinni vaid vees olevad mehhaanilised osakesed, vee rauasisaldust need päris kindlasti ei vähenda.:rolleyes: Rauaeralduse süsteem on ikka tunduvalt keerukam ja suhteliselt kallis, vähemalt tavalise keskmise eestlase jaoks oma eramajasse panemiseks, aga kui ikka vaja, siis seda tehakse ka.

Ma tööalaselt puutun kokku muuhulgas ka veest raua eraldamise seadmetega, kui kellelgi huvi tekib, siis küsige. ;)

(Vees sisalduva raua mõju inimorganismile ei oska kommenteerida)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ok, netist: Inimorganismis on rauda 3–4 grammi, sellest suurem osa kuulub vere hemoglobiini koostisse, viimase ülesandeks on õhuhapniku sidumine ja edasikandmine organismis. Kõrgenenud rauasisaldus joogivees ei kujuta tervisele ohtu, kuid halvendab vee organoleptilisi omadusi, eelkõige võib kaasneda ebameeldiv maitse ja hägusus, vee kollakas värvus ning pruun sete. Tervisele on ohtlik juua vett, mille raua sisaldus on rohkem kui 6 mg/l. Kõrge raua sisaldusega joogivesi võib põhjustada positiivset rauabilanssi ja oksüdatiivset stressi, mida peetakse mitmete haiguste, nagu põletikud, südame-veresoonkonna haigused, suhkrutõbi, kasvajad jm põhjustajaks.

Rauasisaldus on suur (kuni 6 mg/l) eelkõige Võru-, Valga- ja Põlvamaa elanike joogivees, kus devoni liivakividest saadav põhjavesi on juba looduslikult rauarikas...

Rauarikastest puurkaevudest ammutatud vesi on esmapilgul täiesti puhas ja läbipaistev. Paarikümne minuti pärast muutub vesi hägusaks, omandades spetsiifilise kollaka tooni. Mõne tunni möödudes hägu sadestub, moodustades koheva sette. Setteprotsess võib kesta mitu päeva. Settimise kiirus sõltub vee temperatuurist ja koostisest. Raua sisaldusest vees saab aimu ka vett maitstes, kontsentratsioon 1,0-1,5 mg/l annab veele tugeva metallimaitse.

Raua sisaldus vees annab tunda sellest valmistatud teed või kohvi juues. Sellise koostisega veest ei saa teha maitsvaid kompotte, mahlu, kalja. Suure kontsentratsiooni korral mõjub raud pikapeale ka tervisele negatiivselt, tekkivad allergilised reaktsioonid või kõrvalekalded normaalsest laboratoorsest verepildist. Kui vees on rauda rohkem kui 1 mg/ liitri kohta, siis muutub nahk pikapeale kollasemaks, juuksed tuhmuvad ning linalakad kaotavad oma loomuliku kauni värvi. Suurema kogus rauda kui 10 mg liitri vee kohta võib juuksed tuhmiks muuta kahe-kolme nädalaga ning ükski kohevust ja läiget lubav šampoon ei aita...

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ok, netist: Inimorganismis on rauda 3–4 grammi, sellest suurem osa kuulub vere hemoglobiini koostisse, viimase ülesandeks on õhuhapniku sidumine ja edasikandmine organismis. Kõrgenenud rauasisaldus joogivees ei kujuta tervisele ohtu, kuid halvendab vee organoleptilisi omadusi, eelkõige võib kaasneda ebameeldiv maitse ja hägusus, vee kollakas värvus ning pruun sete. Tervisele on ohtlik juua vett, mille raua sisaldus on rohkem kui 6 mg/l. Kõrge raua sisaldusega joogivesi võib põhjustada positiivset rauabilanssi ja oksüdatiivset stressi, mida peetakse mitmete haiguste, nagu põletikud, südame-veresoonkonna haigused, suhkrutõbi, kasvajad jm põhjustajaks.

Rauasisaldus on suur (kuni 6 mg/l) eelkõige Võru-, Valga- ja Põlvamaa elanike joogivees, kus devoni liivakividest saadav põhjavesi on juba looduslikult rauarikas...

Rauarikastest puurkaevudest ammutatud vesi on esmapilgul täiesti puhas ja läbipaistev. Paarikümne minuti pärast muutub vesi hägusaks, omandades spetsiifilise kollaka tooni. Mõne tunni möödudes hägu sadestub, moodustades koheva sette. Setteprotsess võib kesta mitu päeva. Settimise kiirus sõltub vee temperatuurist ja koostisest. Raua sisaldusest vees saab aimu ka vett maitstes, kontsentratsioon 1,0-1,5 mg/l annab veele tugeva metallimaitse.

Raua sisaldus vees annab tunda sellest valmistatud teed või kohvi juues. Sellise koostisega veest ei saa teha maitsvaid kompotte, mahlu, kalja. Suure kontsentratsiooni korral mõjub raud pikapeale ka tervisele negatiivselt, tekkivad allergilised reaktsioonid või kõrvalekalded normaalsest laboratoorsest verepildist. Kui vees on rauda rohkem kui 1 mg/ liitri kohta, siis muutub nahk pikapeale kollasemaks, juuksed tuhmuvad ning linalakad kaotavad oma loomuliku kauni värvi. Suurema kogus rauda kui 10 mg liitri vee kohta võib juuksed tuhmiks muuta kahe-kolme nädalaga ning ükski kohevust ja läiget lubav šampoon ei aita...

Suured t2nud.

Muudetud kasutaja Jumal666 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
L-Virumaa piires tegutsevad ka need firmad v6i Tallinna saab nii teha ainult?ja palju nad raha tahavad yltse?

L Virumaale saab ka vett tellida (nt.saku läte) Veehind oleneb kokkuleppest.

Et vesi on plasttünnis ei ole kahjulik.

Et kui on huvi võin aidata :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×