Jump to content
mc-getostyle

jõutõmme

Recommended Posts

Vööd kasutan siis, kui teen madalate korduste/suurte raskustega jõudu või proovin oma maksimumi.Niisama massi tegemisel ei pea vajalikuks vööd kasutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Varasemalt ma üldse ei kasutanud, ka maksimumid tegin ilma. Nüüd ikka olen muretsenud endale. Kasutan tavaliselt kükil ja tõmbel alates kahest seeriast enne maksi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kasutanud vööd, või siis proovinud, aga ausalt, ma ei ütleks, et midagi muutus. Võib-olla ma ei oskagi seda õigesti kasutada ;) Hetkel teen kõike ilma vööta, siiani on paar korda olnud kui tunnen, et midagi vist on kuskil valesti olnud....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kasutan alati vööd, ka soojendusseeriate juures alates seal kusagilt 100 + kilost. Soojendusseeriate korral on vaid vöö natuke nõrgemini kinni tõmmatud ja soovitan ka teistel kasutada. Kui ei kasuta, siis kunagi saad ikka vigastuse, suht kindel. Võid teha 5 aastat ilma vigastuseta ja alles siis võid vigastuse saada, kuid tulemata see ei jää:-). MINU ARVAMUS VAID:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa just jõutõstja ei ole ning ei plaani jõutõstmise võistlustel osaleda, siis ei ole mõtet vööd kasutada.

http://stronglifts.com/weight-lifting-belt...or-not-to-wear/

http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=1429608

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa just jõutõstja ei ole ning ei plaani jõutõstmise võistlustel osaleda, siis ei ole mõtet vööd kasutada.

http://stronglifts.com/weight-lifting-belt...or-not-to-wear/

http://cat.inist.fr/?aModele=afficheN&cpsidt=1429608

Kas sa ikka lugesid ka, mis selle teise lingi taga kirjas oli?

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa ikka lugesid ka, mis selle teise lingi taga kirjas oli?

"Although the data support the hypothesis that the belt stiffens the torso's response to sudden loading, the effects are small, and considerable individual differences exist."

"At the same time the belt appears to alter the muscle response strategy so that the belt's overall effect on an individual's safety is hard to determine."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kasutan alati vööd, ka soojendusseeriate juures alates seal kusagilt 100 + kilost. Soojendusseeriate korral on vaid vöö natuke nõrgemini kinni tõmmatud ja soovitan ka teistel kasutada. Kui ei kasuta, siis kunagi saad ikka vigastuse, suht kindel. Võid teha 5 aastat ilma vigastuseta ja alles siis võid vigastuse saada, kuid tulemata see ei jää:-). MINU ARVAMUS VAID:

Õige. Ise kasutan ka juba soojendussseeriatega vööd. Ainult tühja kangiga vööd peale ei tõmba. Olen selga nii palju vigastanud ja siiamaani pole veel täiesti korras...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"Although the data support the hypothesis that the belt stiffens the torso's response to sudden loading, the effects are small, and considerable individual differences exist."

"At the same time the belt appears to alter the muscle response strategy so that the belt's overall effect on an individual's safety is hard to determine."

Loe ikka kogu jutt läbi, eriti see osa, kus kirjeldatakse uuringu katselist osa.

"Objectives. To determine whether a lifting belt would help protect the spine in sudden symmetric and asymmetric loading situations. Summary of Background Data. Unexpected loading events have long been associated with the onset of back pain."

"Methods: A weight, equal to 7.5% of the subjects' trunk extension force, was allowed to fall 1 m before the bottom of a box held by blindfolded subjects was pulled."

Jõutõmbega on sellel üsna vähe pistmist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe ikka kogu jutt läbi, eriti see osa, kus kirjeldatakse uuringu katselist osa.

"Objectives. To determine whether a lifting belt would help protect the spine in sudden symmetric and asymmetric loading situations. Summary of Background Data. Unexpected loading events have long been associated with the onset of back pain."

"Methods: A weight, equal to 7.5% of the subjects' trunk extension force, was allowed to fall 1 m before the bottom of a box held by blindfolded subjects was pulled."

Jõutõmbega on sellel üsna vähe pistmist.

No siiski mingilmääral on.Lisaks loe veel esimest linki ka ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma jään ikkagi enda juurde, et on väga suur vahe, kas sa tõmbad kopsud õhku täis ja surud kõhulihased vastu rihma või ootad side ümber silmade, kuni raskus kukub sinu hoitavasse kasti. Need ei ole võrreldavad asjad. Sul võib üldiselt võttes õigus olla, aga mulle lihtsalt ei meeldi vigane argumentatsioon.

McGilli jutu peale peab veidi mõtlema... selles artiklis siis väideti, et õhku täis kopsud ja kõhulihaste surve hoopis suurendab koormust selgroolülidele. Mis siis on alternatiiv? Isegi kui ma ei kasuta rihma(ja seda tuleb küllaltki tihti ette), siis ma ei tea, mismoodi peaksin selja asendit säilitama hinge kinni hoidmata... Ja ma ei taha mõelda, millised on tagajärjed kui asend ei säili.

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma jään ikkagi enda juurde, et on väga suur vahe, kas sa tõmbad kopsud õhku täis ja surud kõhulihased vastu rihma või ootad side ümber silmade, kuni raskus kukub sinu hoitavasse kasti. Need ei ole võrreldavad asjad. Sul võib üldiselt võttes õigus olla, aga mulle lihtsalt ei meeldi vigane argumentatsioon.

McGilli jutu peale peab veidi mõtlema... selles artiklis siis väideti, et õhku täis kopsud ja kõhulihaste surve hoopis suurendab koormust selgroolülidele. Mis siis on alternatiiv? Isegi kui ma ei kasuta rihma(ja seda tuleb küllaltki tihti ette), siis ma ei tea, mismoodi peaksin selja asendit säilitama hinge kinni hoidmata... Ja ma ei taha mõelda, millised on tagajärjed kui asend ei säili.

ei tea ise panen alati alguses juba rihma peale. ei saa seljavigastusega riskida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu arust on väga õige see lause:

Using a weight lifting belt gives you a false sense of security, when the real problem is in technique, flexibility or muscle activation patterns.

Ehk minu arust tuleks kõigepealt veenduda, et töötavad õiged lihased, oled piisavalt painduv ja tehnika on õige. Nende puudumisel tekivad muidugi seljavigastused. Väga halb on, kui sa teed vööga ja vale tehnikaga ning arvad, et kõik on korras, kuna valusid ei ole.

Vööga võib suuta tõesti tõsta mõned kilod rohkem, aga see on tähtis ainult võistlustel. Palju tähtsam on kui hästi sa oled treeninud ja kui tugev sa tegelikult oled, mitte vale tehnika ja vööga tõstetud numbrid. Sama mõtetu on minu arvates surumissärgiga surumine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×