Jump to content
KpoS

Jõutõmme

Recommended Posts

Kas jõutõmmet tohib teha niimodi et mingi 60kg ja mingine 20 kordust, küsin seda sellepärast et olen kuulnud et üle 5e korduste jõutõmmet ei ole soovitatav teha, ja raskus peaks ka olema alates 130kg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas jõutõmmet tohib teha niimodi et mingi 60kg ja mingine 20 kordust, küsin seda sellepärast et olen kuulnud et üle 5e korduste jõutõmmet ei ole soovitatav teha, ja raskus peaks ka olema alates 130kg

Huvitav kust sa sellist teooriat kuulsid :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas jõutõmmet tohib teha niimodi et mingi 60kg ja mingine 20 kordust, küsin seda sellepärast et olen kuulnud et üle 5e korduste jõutõmmet ei ole soovitatav teha, ja raskus peaks ka olema alates 130kg

Raskus alates 130 kg??? :D:) :) Seega siis inimene ,kel jõutõmbe maks on 120 kilo ei tohigi siis seda teha või? :);):lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

heh. Meil on jõusaalis üks selline, kange õpetaja moodi vend, mingi viiekümne alla vanust. Tema ütles ka mulle, et jõutõmme unusta ära, muidu keerad selja kohe p*tsi. Eks selliseid vendasid ikka leidub :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
heh. Meil on jõusaalis üks selline, kange õpetaja moodi vend, mingi viiekümne alla vanust. Tema ütles ka mulle, et jõutõmme unusta ära, muidu keerad selja kohe p*tsi. Eks selliseid vendasid ikka leidub <_<

Kui sa selga nõksutama hakkad , siis keerabki p*tsi :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
heh. Meil on jõusaalis üks selline, kange õpetaja moodi vend, mingi viiekümne alla vanust. Tema ütles ka mulle, et jõutõmme unusta ära, muidu keerad selja kohe p*tsi. Eks selliseid vendasid ikka leidub :rolleyes:

Arvatavasti nimetatud härrasmees vaatas, et sa oled nii algaja ning pidas õigemaks sind eemal hoida tehniliselt nii keerulisest harjutusest nagu seda on jõutõmme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
seal pole enam midagi pu*si keerata, juba ongi puntsis :o

Sama siin <_<:D Kannatab aint eestkükki ja pressi teha. Tavaline ja tõmme keeravad selja hommikuks put..i :rolleyes:

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul tehnikaga kõik korras ma arvan <_< lihtsalt see härra on omaarust tark :rolleyes: ma olen lugenud tehnika kohta palju ja praktiseerinud ka seda, peeglid ja jõusaali sõbrad on abiks :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul tehnikaga kõik korras ma arvan <_< lihtsalt see härra on omaarust tark :rolleyes: ma olen lugenud tehnika kohta palju ja praktiseerinud ka seda, peeglid ja jõusaali sõbrad on abiks :o

Ega ma öelnudki, et sul tehnika korras ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega ma öelnudki, et sul tehnika korras ei oleks.

ei ma usun :rolleyes: aga mu point oli lihtsalt selles, et igast imelikke liigub jõusaalides vahel, wannabe tegijaid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama siin <_<:o Kannatab aint eestkükki ja pressi teha. Tavaline ja tõmme keeravad selja hommikuks put..i :rolleyes:

Mul on ka hommikuti selg aia , peale jõutõmmet . Isegi 3 hommikut on veel aia xD Aga see peaks olema ikka lihase valu :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on ka hommikuti selg aia , peale jõutõmmet . Isegi 3 hommikut on veel aia xD Aga see peaks olema ikka lihase valu :rolleyes:

Valusad peaksid sel juhul olema ka veel tuhara-, ja reie tagumised lihased, vastasel korral oled ikkagi seljale vale tehnikaga liiga teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas jõutõmmet tohib teha niimodi et mingi 60kg ja mingine 20 kordust, küsin seda sellepärast et olen kuulnud et üle 5e korduste jõutõmmet ei ole soovitatav teha, ja raskus peaks ka olema alates 130kg

oeh valet linki vaatasin,igatahes jõutõmbega alusta kergelt ja tee ilusti soojendust.

Muudetud kasutaja dirty scorpion poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult õigest tehnikast päris ei piisa. Keha peab olema natuke ettevalmistatud ka selleks hajutuseks, et ei tekiks vigastusi. Lihastoonus peab olema piisav ning liigeste liikuvus samuti piisav. Jalgadel peavad puusaliigesed ning hüppeliigesed olema sobivaks kohandatud oma liikuvusega. Seljal peava olema süvalihased tugevad ning muidugi ka suured selja- ning kõhulihased. Seejärel hakka tegema õige tehnikaga harjutust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ainult õigest tehnikast päris ei piisa. Keha peab olema natuke ettevalmistatud ka selleks hajutuseks, et ei tekiks vigastusi. Lihastoonus peab olema piisav ning liigeste liikuvus samuti piisav. Jalgadel peavad puusaliigesed ning hüppeliigesed olema sobivaks kohandatud oma liikuvusega. Seljal peava olema süvalihased tugevad ning muidugi ka suured selja- ning kõhulihased. Seejärel hakka tegema õige tehnikaga harjutust.

Kl. tõstjad hakkavad juba esimesest treeningpäevast õiget tehnikat õppima ja eelneval lihaste tugevusel ei ole küll mingit tähtsust. Vale tehnikaga ja ülejõu käiva raskusega võib ükskõik kui tugev inimene endale vigastuse tekitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On ikka küll ja kriitiline tähtsus ;). Liigeste õige liikumine on puhtalt teha õigete proportsioonidega arenenud ning õige motoorikaga lihaste poolt. Kui lihasgrrupp on nõrk, siis ta ei taha väga töötada suure amplituudiga. Selle tulemusena tekivad liigestes lisapinged(närvisüsteem teeb nõrga piirkonna/liigese toestuse liiga jäigaks ning annab seeläbi sellele vale kinemaatika), mis viivadki miskil õnnetul hetkel traumani.

Jõusaalis on hästi näha see kükidel, kus kehva vormiga kükkija kasutab liiga palju tuharalihaseid - ajab tagumiku liiga taha. Antud juhul on liiga jäigaks või piiratud amplituudga töötavaks lihasgrupiks nelipealihased, mis ei kannata kükkimisraskust välja antud kükkimissügavuse piires. Tuharalihased ning seljasirutajad peavad seda siis kompenseerima. Tagumiku taha ajamise tulemusena selg nõtkub kaardu läbi(selgroo ebatervislik asend, pinged kontsentreeruvad diskide servadele) + ta tekitab ebanormaalselt pika "kangiõla" turjal oleva raskuse keskpunkti ning jalgade maha toetumise punktide vahel, mis omakorda lisab koormust seljale. Sealt need kükimise seljavigastused tulevadki.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Valusad peaksid sel juhul olema ka veel tuhara-, ja reie tagumised lihased, vastasel korral oled ikkagi seljale vale tehnikaga liiga teinud.

Ma ei oska seda öelda , kui jõutõmbe trenn on , siis on mul jalad veel jalatrennist hellad ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei mõista, miks jätta tuharatele ja reie taguosale vähem tööd. Minu arvates ongi kükis nelipealihasel väiksem roll.

Sellega olen nõus, et selja kõverdumine ja puusade nn "alla keeramine" (posterior pelvic tilt) võib tekitada küki tegemisel vigastusi. Selle põhjuseks on ebapiisav paindumine, ei osata keha kontrollida jne.

See aga ei tähenda, et ei tuleks nö taha kükkida. Küki tehnikaid on muidugi erinevaid, aga suurimaid raskusi võimaldab ja minu arvates õigeim ongi puusade taha laskmine.

Muideks, puusad taluvad koormust palju paremini, kui põlved. Kui hoida puusi ees, peavad ka põlved rohkem ette minema. See paneb suurema koormuse põlvedele ja nelipealihasele. Kui see ongi eesmärgiks, siis võib ju nii teha.

Kordan uuesti, et selg ei kõverdu pelgalt taha kükkimise tõttu, vaid ebapiisava painduvuse tõttu.

Küki üheks tähtsamaiks aspektiks ongi see, et jõud tuleb puusadest (hip drive).

Ka baasharjutuse seisukohalt võttes on taha kükkimine palju efektiivsem. Sel juhul töötab rohkem lihaseid ja raskus on suurem.

See on minu arvamus ja vabandan, kui olen millestki valesti aru saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõusaalis on hästi näha see kükidel, kus kehva vormiga kükkija kasutab liiga palju tuharalihaseid - ajab tagumiku liiga taha. Antud juhul on liiga jäikaks või piiratud amplituudga töötavaks lihasgrupiks nelipealihased, mis ei kannata kükkimisraskust välja antud kükkimissügavuse piires. Tuharalihased ning seljasirutajad peavad seda siis kompenseerima. Tagumiku taha ajamise tulemusena selg nõtkub kaardu läbi(selgroo ebatervislik asend, pinged kontsentreeruvad diskide servadele) + ta tekitab ebanormaalselt pika "kangiõla" turjal oleva raskuse keskpunkti ning jalgade maha toetumise punktide vahel, mis omakorda lisab koormust seljale. Sealt need kükimise seljavigastused tulevadki.

Aga mida sa arvad sellisest asjast? Väljavõte Ryckenbergi artiklist Kükk, teine osa...

"Kükkimise ajal vaadake ette ja kergelt üles, see väldib ülaselja kumerdumist. Küki kui liigutustegevuse algus initsieeritakse esmalt puusadest, surudes tagumiku taha, mitte alla. Tagumiku suunamine taha aitabki hoida sääred võimalikult vertikaalsed. Alustades kükki, laskumist alla, tuleks ka kere võimalikult vertikaalne üritada hoida, tagumik ja puusad tuleks endiselt taha suunata, põlved liiguvad kahele poole välja külgedele."

Kuna raskused kükil on mul viimasel ajal suurenenud, siis üritan kehaasendit igal juhul nii sättida, et kangi ikka üles tagasi suudaks tuua. Kuna ma kuskilt panin tähele, et kükkides viidi taguotsa taha, siis mõtlesin et äkki aitab ja rakendasin ka ise seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See teada wärk, et näiteks jõutõstjad kasutavad samuti päris suurel määral tuharalihaseid, kuna nendelt saab kõige rohkem võimsust kätte (keha suurim lihasgrupp siiski). Rückenbergi poolt mainitud ülesvaatamine on suhteliselt võimatu nendel kükkidel, mida ma mõtlesin. Neid pole mina veel korralike sportlasi tegemas näinud, ent algajad teevad suhteliselt tihti, kui ei ole treenerit käeulatuses . Profisportlased ei siruta alaselga nii välja kui pooled pühapäevatreenijad, seetõttu ei ole neil selg "nii" kumer.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×