Jump to content
cust4rd

Vesi

Recommended Posts

Küsimus siis selline: Kui palju peaks vett jooma? Teen 3 korda nädalas jõusaali ja sel nädalal olen ikka suht palju vett sisse juginud. On see hea?

Väga tihti käin kempsus ka <_< On see nii, et mida rohkem joon seda parem?

Muudetud kasutaja cust4rd poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei või juua siis kui janu pole?

Võib ikka. Vett tuleb juua pidevalt, mitte ainult siis, kui janu on.

Mina aga rääkisin sellest, et oma keha ei tohi sundida vett vastu võtma. Piiri peaks iga inimene oskama ise tunnetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui liigne on liigne?

kui 4-6 liitrit järjest ära jood võid ajuturse kätte ära surra. Liiga palju vett päevas pole neerudele hea, kui uriin on läbipaistev siis on liig, va trennijärgne.

Muudetud kasutaja Amarillo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui 4-6 liitrit järjest ära jood võid ajuturse kätte ära surra. Liiga palju vett päevas pole neerudele hea, kui uriin on läbipaistmatu siis on liig, va trennijärgne.

et kui kollane on siis on liig? või mõtlesid vastupidi et kui valge on siis on liig?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei usu, et kui läbipaistev valge, siis on kohe halvasti... mul pea terve elu nii olnud, pigem mida tumedam, seda haigem ma parajasti olen olnud(palavik jne), ja aju kah funktsioneerib (ptüh-ptüh-ptüh)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei usu, et kui läbipaistev valge, siis on kohe halvasti... mul pea terve elu nii olnud, pigem mida tumedam, seda haigem ma parajasti olen olnud(palavik jne), ja aju kah funktsioneerib (ptüh-ptüh-ptüh)

ei olegi halvasti, endal ka kui palju joon, see annab märku et võiks vähme juua, halvasti pole midagi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida kollasem seda suurem vee puudus, kui läbipaistev siis ei ütleks et liig, minu puhul vähemalt normaalne!

Ja jah kui suur vee janu siis juba hilja, seega mina joon koguaeg natukese aja tagant ja söögi kordade ajal. Enne magama minekut ei joo nt. mina üldse kuna öösel muidu uni häiritud <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suudad ühe trenni vältel niivõrd palju vett sisse ahmida <_< ?

Kunagi kui judos käisin, ei lubanud treener palju juua, et viib mineraalained välja vms. Võib olla oli loll iba veearve vähendamiseks või on siis mingi tõetera ka olemas?

Ise tarbin kuskil 2-3l kandis päevas muidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Usaldaga oma keha signaale, kui on janutunne tuleb natuke juua. Janu kannatada ei tohiks, pigem natuke rohkem kui et vajaka jääks. Keegi ei sa sulle öelda, et joo päevas 1 liiter või 10liitrit. Inimesed on erinevad (kehakaal, vanus, mees -naine jne.), erinev on ka füüsiline aktiivsus, väliskeskonna temperatuur jne. Selleks meile ongi antud janu, nälja, sooja ja külma tundmine, et vastavalt vajadusele tegutseda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiskasvanud inimene vajab 40-50 ml vett kehakaalu kilogrammi kohta.

Kuna toitainete seedimine toimub vesikeskkonnas, siis võib arvestada 1ml iga 1kcal energia kohta + sõltuvalt välistemperatuurist ja treeningul higistamine. Eriti oluline on vee roll valgurikka toidu söömisel.

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täiskasvanud inimene vajab 40-50 ml vett kehakaalu kilogrammi kohta.

Kuna toitainete seedimine toimub vesikeskkonnas, siis võib arvestada 1ml iga 1kcal energia kohta + sõltuvalt välistemperatuurist ja treeningul higistamine. Eriti oluline on vee roll valgurikka toidu söömisel.

Stamp. Selle järgi peaks mina 4-5 liitrit vett jooma igapäev. Ok ka söögist saab mingi osa vedelikku aga isegi kõige kuumemel suvepäeval ei tarbi ma niipalju vedelikku. See oleks minujaoks veeuputus, ma tõesti ei vaja sellist kogust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Stamp. Selle järgi peaks mina 4-5 liitrit vett jooma igapäev. Ok ka söögist saab mingi osa vedelikku aga isegi kõige kuumemel suvepäeval ei tarbi ma niipalju vedelikku. See oleks minujaoks veeuputus, ma tõesti ei vaja sellist kogust.

Inimene saab toiduga üllatavalt palju vett, nt. kurk sisaldab ca 90 % vett.

Ma ei kirjutanud, et PEAB JOOMA, ma kirjutasin, et inimene VAJAB. <_<

Osa vett saadakse söögist ja osa tekib ainevahetuse käigus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimene saab toiduga üllatavalt palju vett, nt. kurk sisaldab ca 90 % vett.

Ma ei kirjutanud, et PEAB JOOMA, ma kirjutasin, et inimene VAJAB. :D

Osa vett saadakse söögist ja osa tekib ainevahetuse käigus.

Vajab, aga ei joo, nagu mina näiteks. Ma siis teen valesti, et enadale vett ämbriga sisse ei vala?

Kurki söön ma küll minimaalselt, kõige vesisem on mu menüüs ehk õun, neid läheb ikka kilo päevas. Samas kohvi ja õlu vedelikuna arvesse ei lähe, kuna viivad organismist vett rohkem välja kui ise sisaldavad. Näiteks üks tass keskmise kangusega kohvi = miinus kaks tassi vedelikku.

Aga eks ma suht piiripeal seda vatt tarbin tõesti on olnud hetki kus on äkki tekkinud seletamatu janu, sel päeval on siis joodud ikka rohkem kuigi eelnevalt pole olnud tavapärasest rutiinist (trenn, kuum ilm, saun) mingit muutust. Vaikselt tekkinud võlg pakun. Eks ma olen sedasorti tegelane siis, et pean ennast natuke sundima jooma. Mingi signaali rike, lühis, pikad juhtmed keha ja aju vahel. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suudad ühe trenni vältel niivõrd palju vett sisse ahmida <_< ?

Kunagi kui judos käisin, ei lubanud treener palju juua, et viib mineraalained välja vms. Võib olla oli loll iba veearve vähendamiseks või on siis mingi tõetera ka olemas?

Ise tarbin kuskil 2-3l kandis päevas muidu.

vesi viib elektrolüüdid kehast välja, selles see veemürgitus seisnebki

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×