Jump to content
tiigur

uus haigus ortoreksia

Recommended Posts

http://buduaar.ee/Artiklid/articleId,28756

ma tahaks teada, mida ma pean arvama sellistest inimestest.

kelle jaoks tervislik toitumine on haigus. mitte kyll nii yliv6rdes, nagu seal kirjeldatud, iga 22rmus on halb ja iga asjaga saab minna hulluks. aga see kogu artikkel tundub kuidagi fake ja kantud sellest vaimust et "ole 6nnelik oma kehas ja nii j22bki", nagu vahepeal propageeritakse pekisust. inimesed, kes ei viitsi midagi ette v6tta ja ei usu muutustesse. on neid kes on r66msad trullad aga on ka neid kes sisimas ei ole ja sellist laadi enesepetturlust on v2ga paha n2ha. okei ma ei tahtnud nyyd fleimi tekitada aga mind kohutavalt 2rritab selline asi.

nagunii tuleb tuumas6da, tuubist keemia imemine ja l6puks mullatoit, aga on normaalne veidi enda ymber ringi vaadata ja selliseid suurkontsernide v2ljam6eldud "haigusi" ei tohiks lasta inimeste maailmapilti kinnistuda.

ma vist pean nad p6lema panema ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

..eks iga vähemuses olev asi on elupäevad ebanormaalne olnud ja üldisele massile (kes erinevad) vastuvõetamatu - antud juhul siis tervislik toidu jälgimine haigusena. No eks tegelikult mingi iva seal peitud sest jah, eks igasugu asju peaks sööma ja mitte kõike menüüst välja viskama tänu kavale..aga selleks võib ju korra kuus teha mõne vabatoitumisega päeva näiteks kus väikse burksi võiks teha ju väikestviisi vms. Ega liialdada ei tasu päris ühegi asjaga - ka heade asjadega mitte. Kas kava järgimine ja toiduainete valimine just haigus on - vot see on küll mõneti kaheldav. Igaüks sööb ka ilma kavata suht ühtemoodi toitu ju. Aga ka tervislik toit võib olla vaheldusrikas ja koguste jälgimine on pigem tervitatav kui end rasva süüa....Miks mul on tunne, et näiteks USAs eriti selle haigusega probleeme ei ole ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa pead silmas, et nende meelest ebatervislikku eksju - teatavasti ei ole olemas valet toitu, on olemas valed kogused pigem. Aga jah - ilmselt selles see haigus siis peitubki ,et nähakse kolli palju seal kus teda ei ole...ehk et likvideeritakse kõik menüüst mis nn. kahjulik on- tegelikult see ju nii ei ole...kõike võib süüa, aga õigetes kogustes ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa pead silmas, et nende meelest ebatervislikku eksju - teatavasti ei ole olemas valet toitu, on olemas valed kogused pigem. Aga jah - ilmselt selles see haigus siis peitubki ,et nähakse kolli palju seal kus teda ei ole...ehk et likvideeritakse kõik menüüst mis nn. kahjulik on- tegelikult see ju nii ei ole...kõike võib süüa, aga õigetes kogustes ;)

Ma ei saa kuidagi nõustuda. Kas sa pole siis kuulnud, et on olemas kasulikumad produktid (N: mahepõllumajanduslikud) ja kahjulikumad (sisaldavad palju soola, valget suhkrut, intentsiivpõllumajanduse produktid sisaldavad tihti igasuguseid mürke, reostunud veekogude kalu pole ka mõtet süüa).

Oluline on antud teemas just vaimne tasakaal, mida sa pead ise suutma kontrollida. Kui 'tervislik' elustiil tekitab paanikahoogusid jmt, siis tuleb oma psüühikaga tegeleda, aga mitte säilitusaineid ja värvi- ja maitseregulaatoreid hakata sisse ajama. Sel juhul ei saa ka seda kuidagi tervislikuks elustiiliks nimetada.

Olen Vägivalduriga nõus. Kuidas saab teadlik toituja menüüst vajalikud toitained välja jätta?! Perfektsionismis pole midagi halba, kui seda adekvaatselt teostada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa kuidagi nõustuda. Kas sa pole siis kuulnud, et on olemas kasulikumad produktid (N: mahepõllumajanduslikud) ja kahjulikumad (sisaldavad palju soola, valget suhkrut, intentsiivpõllumajanduse produktid sisaldavad tihti igasuguseid mürke, reostunud veekogude kalu pole ka mõtet süüa).

Oluline on antud teemas just vaimne tasakaal, mida sa pead ise suutma kontrollida. Kui 'tervislik' elustiil tekitab paanikahoogusid jmt, siis tuleb oma psüühikaga tegeleda, aga mitte säilitusaineid ja värvi- ja maitseregulaatoreid hakata sisse ajama. Sel juhul ei saa ka seda kuidagi tervislikuks elustiiliks nimetada.

Olen Vägivalduriga nõus. Kuidas saab teadlik toituja menüüst vajalikud toitained välja jätta?! Perfektsionismis pole midagi halba, kui seda adekvaatselt teostada.

Sa ei peagi nõustuma kui aus olla, igaühel on oma arvamus esiteks. Teiseks on sul täiesti õigus - vb sa said minust valesti aru natuke--- Ma pidasin silmas pigem haiglaslikku ainete jälgimist viimse piisani.Ehk et tahame või ei siis ei ole olemas täiesti puhtaid asju enam kahjuks. Loomulikult peab jälgima, mida sisse endale ajad - aga ma ei näe põhjust iga milligrammi arvestamisega. Kusjuures ainete seedimine on ka individuaalne - mõned ju söövad ka roiskunud liha ja joovad uriini ning pole ka häda midagi. Mina ei leia, et need oleksid kasulikud või mürgitud ained, aga mõnele ei tee ta midagi ilmselt. Ja on ju olemas ka aineid, mis üliväikeses koguses on kasulikud, kuigi tegemist mürkainetega jne (kahjuks ei tule mingit head näidet praegu meelde)....Ehk et minu sisu oli asja juures see (nagu sina ütlesidki) ,et on olemas kasulikumad produktid küll aga...ka nn. kahjulikud produktid ei tee liiga kui neid vähe tarbida - olgu siis näiteks E-sid täis topitud poola limonaad või soolast ja ning rasvast pakatav mäki burger...Aga kõik su jutt õige- Natuke raskesti väljendasin end vast mis muud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, sina jälgid kava eksole aga vahel ju ikka lubad endale head paremat, mõistuse piires muidugi. Aga ortoreksid ei luba endale midagi ebatervislikku mitte kunagi, ma arvan nii.

No sel juhul olen ma ennast sunnitud kah tolleks ortoreksiks lugema - no ei võimalda organism mulle head-paremat,kaal reageerib kole äkiliselt, ;)

Ja millegipärast meeldib mulle mu praegune kaal (102,5kg) rohkem kui kunagine (~200kg) ...

ilmselt ülalmainitud haiguse tunnus, :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No sel juhul olen ma ennast sunnitud kah tolleks ortoreksiks lugema - no ei võimalda organism mulle head-paremat,kaal reageerib kole äkiliselt, ;)

Ja millegipärast meeldib mulle mu praegune kaal (102,5kg) rohkem kui kunagine (~200kg) ...

ilmselt ülalmainitud haiguse tunnus, :o

sooviks enne ja pärast pilte sust näha, jube kõva saavutus ju!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sooviks enne ja pärast pilte sust näha, jube kõva saavutus ju!

Ega mul oma "rekordvormi" aegadest(aastatest 1999-2003) teisi eriti olegi.Sõpradel vast siiski on,pidude käigus tehtud - ei kippunud ma siis eriti pildile ja kui ka pilti tehti,siis endale ei tahtnud, :o

offtopKunagi tuli kenjaalne mõte pähe,et peaks mõnele toidulisandite tootjale koostööd pakkuma,et paneks üles pildid "enne" ja "nüüd" ja alla kirjad,et "enne teie toodangut" ja

"peale teie toodangu kasutamist" ... a kui koostööd ei soovi,vahetan allkirjad piltidel ära ..., ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pisike lugu kah kohe - Kadi Toomi raske võitlus - aga jah see juba psüühiline haigus

Uus s6na hakkas neile meeldima. Miks mitte vana hea anoreksia?

Ahjaa...et siis tuli mul meelde, et anoreksiat p6deval naisel peaks olema amenorr8a v2hemalt kolm kuud, ortoreksia puhul selline symptom puudub st ta ikka veel menstrueerib.

Mina olen siis kes? Teadlik ortorektik, kellel on mittesymptomaatiline sydametunnistus :o Seda v6iks kuidagist ilusasti nimetada... ;) polkovniku lesk...ma

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Järjekordne moehaigus. Nüüd pole enam pop olla lihtsalt peenike, vaid lisaks sellele peab sööma ainult "tervislikku" toitu!! :rolleyes: Nõrgema psüühikaga inimesed ja need, kes põhitõdesid toitumisest ei tea, võivad suurest hasardist minna äärmustesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest räägitakse siin just nendest tervislikest toitujatest, kes on läinud on tervislikkusega äärmuseni, mitte ei ole halvustatud otseselt tervislikku toitumist.

"Neile on iseloomulik toitude sildistamine headeks ja halbadeks ning loobumine kõigest, mis näib rasvane, säilitusaineterohke või kunstlikes tingimustes kasvatatud. "

Ehk siis - tegelikult sellist toitumist tervislikuks pidada ei saa. Pahatihti nad praagivad oma toidusedelist välja just rasvad.

Mul endal on tutvusringkonnas selline inimene, kes läks tervislikkusega üle piiri ja lõpuks oli haiglas, sest ta jäi kohutavalt kõhnaks ja lihased kärbusid ära. Tema üks vigadest oligi see,et toidusedelis on ülimalt vähe rasvasid. Lihast sõi ainult kala. Loomulikult on see kasulik, aga võiks ju veel ka kana või veiseliha süüa. Lõpuks juhtus see, et ta sai oma päevase energia ainult süsivesikutest, ja need süsivesikud tulid loomulikult taimsetest toiduainetest.

Söömisega on ta hetkel nii palju hakkama saanud, et menüüs on koha leidnud rasvad ja erinevad lihad, aga mõtteviis on ikkagi suhteliselt sama. Samasse auku kukkumine on tal väga kerge.

Näide: Üks neiu tuttvusrinkonnas jõi karastusjooki, mille peale siis neiu "tervislikkus" ütles, et appi kui ebatervislik, kuidas sa üldse võid seda juua. Mitte, et ma pooldaks karastusjooke, aga see näitab, et mõtteviis ei ole muutunud.

Aga võib olla vaatan ka ainult mina seda artiklit sellest vaatepunktist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seega,tuleb osata oma keha kuulata,mitte kuulata endast veel lollimaid. Tuleb süüa seda,mida inimene juba aastasadu söönud . :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×