Jump to content
davew

toitumiskava

Recommended Posts

Tere,

Olen 27 a. mees ning mureks on liialt suur keha kaal (180 cm ja 114 kg). Õige toitumise ja treeninguga peaks suutma päris palju ära teha. Eestis aga napib toitumis-spetsialiste. Kas Teilt oleks võimalik toitumiskava tellida ja ka konsultatsiooni saada?

Taavi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult kavast ka võib väheks jääda. Sest toitumiskava on ühe päeva kohta üks menüü, ja siis on paar lauset, et vahelduseks võid asendada seda sellega ja toda toiduainet tollega menüüs. Aga nii süies tekib mõne nädalaga juba vastumeelsus sellesama menüü suhtes. Jasiis tuleks teda, milliseid toiduained saaks asendada, et muuta menüü vaheldusrikkamaks. Selleks aga on vaja nõks teadmisi toiduainetest. Seetõttu tuleks veidi toidunduse temaatikat uurida, mis toiduaine mida sisaldab, milliseid toiduaineid on kasulik koos tarbida ja milliseid mitte. Sest kui piisavalt teadmisi pole, siis võidakse asendada menüüs mingi loomne valk hoopis taimse valguga näiteks, ja siis veel tagatippu selgub, et kokk usatuvad konfliktsed valgud. Et sestap oleks hea ku iainult toitumiskava peale ei loodetaks. Ka mina ei tea toiduainete suhtes piisavalt, olgu siis mainimiseks ära öeldud. Aga internetist saab toiduainete kohta teavet küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellest ühest päevast on tõesti vähe:(

Kuid kaalust oleks vaja tõsiselt alla saada.. Kas siis tõesti pole olemas spetsialisti, kes selle alast konsultatsiooni annab. Peab hakkama ise raamatuid järjest läbi töötama?!

Taavi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ainult kavast ka võib väheks jääda. Sest toitumiskava on ühe päeva kohta üks menüü, ja siis on paar lauset, et vahelduseks võid asendada seda sellega ja toda toiduainet tollega menüüs. Aga nii süies tekib mõne nädalaga juba vastumeelsus sellesama menüü suhtes. Jasiis tuleks teda, milliseid toiduained saaks asendada, et muuta menüü vaheldusrikkamaks. Selleks aga on vaja nõks teadmisi toiduainetest. Seetõttu tuleks veidi toidunduse temaatikat uurida, mis toiduaine mida sisaldab, milliseid toiduaineid on kasulik koos tarbida ja milliseid mitte. Sest kui piisavalt teadmisi pole, siis võidakse asendada menüüs mingi loomne valk hoopis taimse valguga näiteks, ja siis veel tagatippu selgub, et kokk usatuvad konfliktsed valgud. Et sestap oleks hea ku iainult toitumiskava peale ei loodetaks. Ka mina ei tea toiduainete suhtes piisavalt, olgu siis mainimiseks ära öeldud. Aga internetist saab toiduainete kohta teavet küll.

Kes sulle sellise toitumiskava koostas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul olid umbes sarnased näitajad 4-5 aastat tagasi kui teemaalgatajal, kaalu isegi paar kilo rohkem. Praeguseks olen oma ideaalkaalu saavutanud, 73 kg ja selles kaalus püsinud paar aastat.

Kaalu langetamisel kasutasin sellist menüüd:

hommikusöök:

2 võileiba ja 2 võisaia (hiljem 2 võileiba ja 1 võisai) lahja singi, kanafilee, soola lõhe või tuunikalaga + kurki-tomatit-salati lehti sinna veel juurde. või asemel kasutasin vähese rasvasisaldusega margariine (Keiju, jne). Sinna juurde kohv ilma koore ja suhkruta

lõunasöök:

tavaline lõunasöök, mida söögikohtades pakutakse: kartul/riis/tatar + guljass/kana filee/karbonaad/kotlet/vms + toorsalatid. sinna juurde vesi

õhtusöök:

valmis poe toorsalat (vitamiinisalat, hiinakapsa-krabisalat, kapsa-porgandisalat, kreeka salat, vms) 200g. vahel sinna juurde veel krevette või vähisabasid. õhtu jooksul veel mõned puuviljad (välja arvatud banaan ja viinamari)

päeva/õhtu jooksul jõin ka u 2 liitrit vett, eelistasin mullidega, maitsestatud vett

Selline oli menüü tööpäevadel, nädalavahetusel lubasin sellest ka kõrvalekalgeid, aga ei õginud ka kohutavalt.

Lisaks toidu jälgimisele kõndisin kiires tempos iga päev hommiku poole 1 tund.

Sellise kavaga langes kaal alguses 1-2 kilo nädalas, hiljem aeglasemalt.

Praeguseks on see kava natuke muutunud, sest tegelen jõutreeninguga. õhtusöök on toekam ja valgurikkam plus üks söögikord on lisaks peale trenni

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes sulle sellise toitumiskava koostas?

Kui mõtled seda, et toidu-kava oli nö menüü ühe päeva kohta, siis seda see oli küll jah, et ei hakatud 7 päeva kohta menüüd esitama. Aga selle ühe päeva menüü juures oli variante toodud, näiteks, et süia hommikusöögina seda või siis toda komplekti toiduainetest, küll aga ei toodud kõiki võimalikke söögi-variante. Ja oli ka öeldud, mida võib asendada toiduainetes, ja toodi mõned näited, kül laga ei esitatud tabeli kujul andmebaasi sellest, mis toiduained ekvivalentseks pidada asenduse mõttes. Ka nimetati üldisemat laadi söögi kohta, millest see koosneda võiks, ntx "hautatud aedviljad", küll aga ei hakatud tooma üksikasjalikult kõiki aedvilju ja juurikasorte välja.

Minu toitumiskavas polegi kahte loomset valku koos söögikorras, aga võib ju mõnes kavas olla, ala "et juua liiter piima, 200gr liha ja veel mingit valku veel peale", küll aga pole ka tabelit, mislaadi asju koos süia poleks õige.

Ma usun, et see kava oli kompetentne, võib-olla ma lihtsalt ilmsestasi neelmise postitusega liiga värvikalt mõningaid aspekte näitlikustamsie huvides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen 27 a. mees ning mureks on liialt suur keha kaal (180 cm ja 114 kg). Õige toitumise ja treeninguga peaks suutma päris palju ära teha. Eestis aga napib toitumis-spetsialiste. Kas Teilt oleks võimalik toitumiskava tellida ja ka konsultatsiooni saada?

Taavi

e-ee ... vata,mul pikkust sama palju,kaalu na-a-atuke vähem(107kg) ja vanust 42.Ja probleemi nagu ei ole.Seetõttu täpsustaks -

mis sa tahad vähendada kaalu või rasva osa oma kehakaalus,s.t. rasvaprotsenti?

btw,toidukava saad siit

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rasvaprotsent ongi suur ~42%.

Praegu on toidukorrad sellised:

hommikul:

veidi müslit piimaga + kohupiim(~125g) jogurtiga

lõunal:

tavaline söögikohtades pakutav söök: riis, keedu kartul + kanafilee, karbonaad, kotlett jne ja klaas mahla või keefiri

õhtul:

ise tehtud toorsalat (kapsas, tomat, kurk, kanafilee, paprika, sampinjonid) ja joogiks vett.

Taavi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
e-ee ... vata,mul pikkust sama palju,kaalu na-a-atuke vähem(107kg) ja vanust 42.Ja probleemi nagu ei ole.Seetõttu täpsustaks -

mis sa tahad vähendada kaalu või rasva osa oma kehakaalus,s.t. rasvaprotsenti?

btw,toidukava saad siit

Kui inimene oleks 180 cm ja 114 kg ja see mass oleks põhiliselt lihased (rasva% väike), siis oleks tegemist kõva kulturistiga ja arvatavasti ei küsiks ta sellel moel nõu siin foorumis. Arvata on, et nagu minulgi oli (183 cm ja 118 kg) on probleemiks rasv. Minul näiteks oli vöö ümbermõõt 115 cm B) . Praeguseks on see kahanenud 80 cm peale.

Ma ei kahtle, et siin pakutavad toitumiskavad on väga kvaliteetsed ja professionaalsed, aga minuarust on need liiga keerulised jälgida inimesele, kes alles alustab oma keha vormimisega. Süüa 5 korda päevas ja kogu söök ise valmistada ja tööle kaasa pakkida on üsna tülikas...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei kahtle, et siin pakutavad toitumiskavad on väga kvaliteetsed ja professionaalsed, aga minuarust on need liiga keerulised jälgida inimesele, kes alles alustab oma keha vormimisega. Süüa 5 korda päevas ja kogu söök ise valmistada ja tööle kaasa pakkida on üsna tülikas...

Ja mismoodi siis peaks alustama? Sa kas alustad ja muudad sellise toitumise omal elustiiliks või sa jätkad nagu siiani ning ei muuda seega enda juures midagi. Minumeelest kaksipidi mõtteviisi ei saa olla. Loomulikult võib igaüks toitumiskavu enda järgi mugandada, kuid põhireeglid peaksid paika jääma. Ja miks on sellel, kes on nö juba ammu alustanud oma keha vormimisega, vähem tülikas toitu valmistada ja kaasa pakkida? Tekib harjumus ning nii lihtne see ongi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hommikul:

veidi müslit piimaga + kohupiim(~125g) jogurtiga

lõunal:

tavaline söögikohtades pakutav söök: riis, keedu kartul + kanafilee, karbonaad, kotlett jne ja klaas mahla või keefiri

õhtul:

ise tehtud toorsalat (kapsas, tomat, kurk, kanafilee, paprika, sampinjonid) ja joogiks vett.

Sellise menüüga peaksid alla võtma küll, kui seda järjepidevalt jälgid. Kui sa veel füüsilise aktiivsuse ka lisaksid, siis peaks kaal veel kiiremini langema hakkama.

Minuarust on hommikusöök isegi liiga lahja. Lõuna kohta on selline kommentaar, et piimatooted ja liha ei sobi kokku - asenda keefir veega. Mahlad on ka minuarust mõttetud, selle asemel võiks hoopis puuvilju süüa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui inimene oleks 180 cm ja 114 kg ja see mass oleks põhiliselt lihased (rasva% väike), siis oleks tegemist kõva kulturistiga ja arvatavasti ei küsiks ta sellel moel nõu siin foorumis. Arvata on, et nagu minulgi oli (183 cm ja 118 kg) on probleemiks rasv. Minul näiteks oli vöö ümbermõõt 115 cm B) . Praeguseks on see kahanenud 80 cm peale.

Ma ei kahtle, et siin pakutavad toitumiskavad on väga kvaliteetsed ja professionaalsed, aga minuarust on need liiga keerulised jälgida inimesele, kes alles alustab oma keha vormimisega. Süüa 5 korda päevas ja kogu söök ise valmistada ja tööle kaasa pakkida on üsna tülikas...

No minu ümbermõõt oli 2meetri kanti, ;)

Mida varem ja kiiremini inime harjub sööma 5x päevas,seda parem - kiireneb ainevahetus,vajalikke aineid omastab organism paremini.

Pealegi,algajal on kalduvus oma söögikavast rasv välja rookida,alandada kaloraazhi liiga järsult(btw,siuke mulje jäi ka teema-algataja poolt toodud menüüst) ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No minu ümbermõõt oli 2meetri kanti, B)

Mida varem ja kiiremini inime harjub sööma 5x päevas,seda parem - kiireneb ainevahetus,vajalikke aineid omastab organism paremini.

Pealegi,algajal on kalduvus oma söögikavast rasv välja rookida,alandada kaloraazhi liiga järsult(btw,siuke mulje jäi ka teema-algataja poolt toodud menüüst) ...

ega ma siis niisama ei tulnud abi küsima?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega ma siis niisama ei tulnud abi küsima?

Võta ühendust oma kohapealse treeneriga või siit Tööriistad ---->Webtrainer ja saad omale kava.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja mismoodi siis peaks alustama? Sa kas alustad ja muudad sellise toitumise omal elustiiliks või sa jätkad nagu siiani ning ei muuda seega enda juures midagi.

Kui sa eelnevat juttu lugesid, siis nägid et mina sain ilma selleta hakkama. Kindlasti peab oma toitumist muutma, aga see ei pea olema nii radikaalne. Mida keerulisem ja tülikam on kava, seda suurem tõenäosus on, et sellest ei suudeta kinni pidada. Näiteks võtame lõunasöögi: et toitumiskava jälgida, pead sa juba eelmine päev sellele mõtlema, toiduained varuma ja õhtul või hommikul söögi valmistama. See pole alati võimalik ja ongi kava untsus. Kontori inimesed käivad tihti ärilõunatel või arutavad töö asju lõunal kolleegidega. Sinna ei võta ju oma toitu karbiga kaasa.. jne

Minu puhul toimib normaalse toidu söömine praegugi, kus mu eesmärk on lihaste kasvatamine ja rasva% alandamine. Selle aasta jooksul on rasva% alanenud 16%-lt 12%-le ja eesmärk on see alla 10% saada. Kindlasti aitaks 5x päevas spetsiaalsete, isevalmistatud toidukordade söömine sellele kaasa ja kiirdendaks protsessi, aga mul pole sellega kiiret kuhugi ja seega minu arust ei tasu see ära. Seepärast jäägu karbist toidusöömine sportlaste ja kulturistide pärusmaale, kes tahavad toitumisest ja treeningust viimast võtta.

P.S. See on lihtsalt minu arvamus ja minu kogemus enda keha vormimisel ja ei pretendeeri mingile absoluutsele tõele. Tore oleks siit lugeda ka spetsialistide arvamust.

Muudetud kasutaja Kägu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa eelnevat juttu lugesid, siis nägid et mina sain ilma selleta hakkama. Kindlasti peab oma toitumist muutma, aga see ei pea olema nii radikaalne. Mida keerulisem ja tülikam on kava, seda suurem tõenäosus on, et sellest ei suudeta kinni pidada. Näiteks võtame lõunasöögi: et toitumiskava jälgida, pead sa juba eelmine päev sellele mõtlema, toiduained varuma ja õhtul või hommikul söögi valmistama. See pole alati võimalik ja ongi kava untsus. Kontori inimesed käivad tihti ärilõunatel või arutavad töö asju lõunal kolleegidega. Sinna ei võta ju oma toitu karbiga kaasa.. jne

Minu puhul toimib normaalse toidu söömine praegugi, kus mu eesmärk on lihaste kasvatamine ja rasva% alandamine. Selle aasta jooksul on rasva% alanenud 16%-lt 12%-le ja eesmärk on see alla 10% saada. Kindlasti aitaks 5x päevas spetsiaalsete, isevalmistatud toidukordade söömine sellele kaasa ja kiirdendaks protsessi, aga mul pole sellega kiiret kuhugi ja seega minu arust ei tasu see ära. Seepärast jäägu karbist toidusöömine sportlaste ja kulturistide pärusmaale, kes tahavad toitumisest ja treeningust viimast võtta.

Kui sa ka minu juttu lugesid, siis seal olid öeldud midagi ka mugandamise kohta. Ja ka ärilõunatel on võimalik söögikohas tellida midagi ligilähedast. Ning 2-3x nädalas poes käimine ja paar päeva ette mõtlemine pole ju kellelegi üle jõu käiv? Asi ongi tahtmises, ei muus ning eesmärkides. Lihtsalt menüü annaks algajale pidepunktid, kuidas edasi minna. Kui asi käpas, suudab ta juba ise mõelda ja toimetada...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa eelnevat juttu lugesid, siis nägid et mina sain ilma selleta hakkama. Kindlasti peab oma toitumist muutma, aga see ei pea olema nii radikaalne. Mida keerulisem ja tülikam on kava, seda suurem tõenäosus on, et sellest ei suudeta kinni pidada. Näiteks võtame lõunasöögi: et toitumiskava jälgida, pead sa juba eelmine päev sellele mõtlema, toiduained varuma ja õhtul või hommikul söögi valmistama. See pole alati võimalik ja ongi kava untsus. Kontori inimesed käivad tihti ärilõunatel või arutavad töö asju lõunal kolleegidega. Sinna ei võta ju oma toitu karbiga kaasa.. jne

Minu puhul toimib normaalse toidu söömine praegugi, kus mu eesmärk on lihaste kasvatamine ja rasva% alandamine. Selle aasta jooksul on rasva% alanenud 16%-lt 12%-le ja eesmärk on see alla 10% saada. Kindlasti aitaks 5x päevas spetsiaalsete, isevalmistatud toidukordade söömine sellele kaasa ja kiirdendaks protsessi, aga mul pole sellega kiiret kuhugi ja seega minu arust ei tasu see ära. Seepärast jäägu karbist toidusöömine sportlaste ja kulturistide pärusmaale, kes tahavad toitumisest ja treeningust viimast võtta.

P.S. See on lihtsalt minu arvamus ja minu kogemus enda keha vormimisel ja ei pretendeeri mingile absoluutsele tõele. Tore oleks siit lugeda ka spetsialistide arvamust.

Lihtsalt üks äärmuslik näide - et isegi kirurgil kes viib läbi näiteks 6 tunnist keerulist ajuoperatsiooni on võimalik reziimist kinni pidada, kui nt juua vahepeal valmis pro fx valgu-süsivesiku jooki, mis võtab aega 10-15 sekundit. Alati leiab sada põhjust miks ei saa nii ja miks ei saa naa. Iseasi kas see muidugi on nii vajalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt üks äärmuslik näide - et isegi kirurgil kes viib läbi näiteks 6 tunnist keerulist ajuoperatsiooni on võimalik reziimist kinni pidada, kui nt juua vahepeal valmis pro fx valgu-süsivesiku jooki, mis võtab aega 10-15 sekundit. Alati leiab sada põhjust miks ei saa nii ja miks ei saa naa. Iseasi kas see muidugi on nii vajalik.

Nõus 100%

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa eelnevat juttu lugesid, siis nägid et mina sain ilma selleta hakkama. Kindlasti peab oma toitumist muutma, aga see ei pea olema nii radikaalne. Mida keerulisem ja tülikam on kava, seda suurem tõenäosus on, et sellest ei suudeta kinni pidada. Näiteks võtame lõunasöögi: et toitumiskava jälgida, pead sa juba eelmine päev sellele mõtlema, toiduained varuma ja õhtul või hommikul söögi valmistama. See pole alati võimalik ja ongi kava untsus. Kontori inimesed käivad tihti ärilõunatel või arutavad töö asju lõunal kolleegidega. Sinna ei võta ju oma toitu karbiga kaasa.. jne

Minu puhul toimib normaalse toidu söömine praegugi, kus mu eesmärk on lihaste kasvatamine ja rasva% alandamine. Selle aasta jooksul on rasva% alanenud 16%-lt 12%-le ja eesmärk on see alla 10% saada. Kindlasti aitaks 5x päevas spetsiaalsete, isevalmistatud toidukordade söömine sellele kaasa ja kiirdendaks protsessi, aga mul pole sellega kiiret kuhugi ja seega minu arust ei tasu see ära. Seepärast jäägu karbist toidusöömine sportlaste ja kulturistide pärusmaale, kes tahavad toitumisest ja treeningust viimast võtta.

P.S. See on lihtsalt minu arvamus ja minu kogemus enda keha vormimisel ja ei pretendeeri mingile absoluutsele tõele. Tore oleks siit lugeda ka spetsialistide arvamust.

Loomulikult saab ka ise hakkama.Sina said,mina sain ...

anlt et tagantjärele vaadates võin öelda - spetsialisti abiga oleks asi olnud palju valutum.Ja nii mõnigi lollus jäänuks tegemata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsalt üks äärmuslik näide - et isegi kirurgil kes viib läbi näiteks 6 tunnist keerulist ajuoperatsiooni on võimalik reziimist kinni pidada, kui nt juua vahepeal valmis pro fx valgu-süsivesiku jooki, mis võtab aega 10-15 sekundit. Alati leiab sada põhjust miks ei saa nii ja miks ei saa naa. Iseasi kas see muidugi on nii vajalik.

Ma ei kahtlegi selles, et toitumiskava on võimalik jälgida ja ma ei kahtle ka selles, et sellise kava jälgimine on kasulik. Loomulikult kui muidu kaal ei lange, lihased ei kasva, rasva% ei lange või mis iganes eesmärk on, siis võtaks ka mina selle kasutusele. Küsimus on selles, kas ebamugavused mis kaasnevad toidu varumise, valmistamise, pakendamise, tassimisega, kaaluvad üles tulemuse mis selle eest saab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei kahtlegi selles, et toitumiskava on võimalik jälgida ja ma ei kahtle ka selles, et sellise kava jälgimine on kasulik. Loomulikult kui muidu kaal ei lange, lihased ei kasva, rasva% ei lange või mis iganes eesmärk on, siis võtaks ka mina selle kasutusele. Küsimus on selles, kas ebamugavused mis kaasnevad toidu varumise, valmistamise, pakendamise, tassimisega, kaaluvad üles tulemuse mis selle eest saab.

kamoon, see toiduvarumise probleem on küll marginaalne ... aga noh-igaühe enda valik, mis seal´s ikka. alati leiab põhjuse!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei kahtlegi selles, et toitumiskava on võimalik jälgida ja ma ei kahtle ka selles, et sellise kava jälgimine on kasulik. Loomulikult kui muidu kaal ei lange, lihased ei kasva, rasva% ei lange või mis iganes eesmärk on, siis võtaks ka mina selle kasutusele. Küsimus on selles, kas ebamugavused mis kaasnevad toidu varumise, valmistamise, pakendamise, tassimisega, kaaluvad üles tulemuse mis selle eest saab.

Minul läheb hommikul päevaks kaasa võetava 4 toidukorra kaasa tegemiseks 10-15 minutit, selle aja sisse mahub ka hommikusöögi valmistamine. Mis seal keerulist ja aeganõudvat on ma ei saa aru. Ma olen kuulnud seda juttu juba pea 10 aastat. Sama kehtib treeningu kohta, et pole aega, laps ja naine ja maja ehitus jne. Tõusku siis tund varem üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja mida siis viis korda päevas süüa?

Mina ise söön putru, teraleiba, sinki, mune, kodujuustu, kohupiima, kana/kala/loomaliha/sealiha, toorsalat, jogurt, mahl, tee, kohv. vahel ka õlu B) Ärkan tavaliselt kell 7.15-7.30, kell 8ks olen juba nö pestud-kustud-kammitud, toit pakitud, hommikupuder keedetud, trenniasjad koos, kell 8 söön ja 8.10-8.15 astun uksest välja, et minna tööle!

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja mida siis viis korda päevas süüa?

Sellest ma ennist rääkisingi, et sedalaadi küsimused tekivad, kui kava käes.

Sellepärast ei piisagi vaid toitumiskava tellimisest.

Ja minuarvates põhiliselt seeõttu, et niikuinii murdutakse mingil määral, ja ei suudeta kava üks-ühele järgida. Näiteks ollakse murdumis-momendil, olgu selleks siis inimlik uudishimu katsetada, või vahelduse soov toidumenüüsse või pood, kus polegi muud müügil peale kartulikrõpsude, maisi-krõbinate, juustu ja sinihallitusjuustu ja sinu toitumiskava ei räägi ühegist neist tootest, siis olekski vaja nõks uurida nende kohta ennem. Ma ei oska öelda, kuidas kiirelt ja mugavalt neid teadmisi saada, aga tean niipalju, et neid aspekte pole palju ja need pole keerukad, aga jah toitumiskava üksühele niikuinii järgida minuarust ei suuda, ikka katsetad ju, kallad kastmetesse veini jm asju, proovid erinevaid juustu sorte jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×