Jump to content
Siim Kelner

Suure valgukoguse suhe neerudega.

Recommended Posts

Tere,

Olen kuskilt lugenud, et liigne valk pidi neerudele halb olema. Probleem on muidu selline, et viimasel ajal on just alaseljas seal paemal pool täpselt neeru kohal pakitsend ja mõnikord ja õrnalt valutanud. On mul põhjust muretsemiseks? Muidu on ka nii old, et seljasirutaja pukil alaselga treenides on alaselja lihas paremalt poolt rohkem täis läinud. Ehk on see pakitsuse põhjus?

Muidu tarbin regulaarselt valgukokse kohe peale trenni. A, seda ka et olen kohe kohe 16 ja trenni teinud 2005 aasta sügisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üleliigne valk eraldatakse organismist neerude kaudu.

Mina arvan, et asja parandaks vee piisav tarbimine, sest vee tarvidus suureneb valgurikka toidu söömise korral.

Muidu jääb sul osa valku seedumata ning väljutatakse kehast ja see on ka neerudele koormaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neerudele on äärmiselt koormav ka üleliigse valgu kasutamine energiaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on kiire ainevahetus, kas siis muutub üleliigne valk rohkem süsivesikuteks, kui tavalise ainevahetusega?

Kui suur on siis see sobiv portsion alguses, et neerud ära harjuksid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui on kiire ainevahetus, kas siis muutub üleliigne valk rohkem süsivesikuteks, kui tavalise ainevahetusega?

Kui suur on siis see sobiv portsion alguses, et neerud ära harjuksid?

Mitte valk ei muutu süsivesikuteks vaid see kasutatakse ära energiaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen kuskilt lugenud, et liigne valk pidi neerudele halb olema. Probleem on muidu selline, et viimasel ajal on just alaseljas seal paemal pool täpselt neeru kohal pakitsend ja mõnikord ja õrnalt valutanud. On mul põhjust muretsemiseks? Muidu on ka nii old, et seljasirutaja pukil alaselga treenides on alaselja lihas paremalt poolt rohkem täis läinud. Ehk on see pakitsuse põhjus?

Muidu tarbin regulaarselt valgukokse kohe peale trenni. A, seda ka et olen kohe kohe 16 ja trenni teinud 2005 aasta sügisest.

Valkude ületarve annab korraliku töö ka maksale. Seedumisel tekkinud aminohapetelt tuleb eemaldada aminorühm ning tuleb sünteesida kehaomaseid aminohappeid. (ümbersünteesil langebki koormus maksale). Neerude ülesandeks jääb põmst jääklämmastiku eraldamine.

Vedelikku tarbid liigse valgu korral tõenäoliselt nii või teisiti rohkem, kuna organismis tekib rohkem kusiainet.

Kuidas muidu liigsete valkude energiakasuga lood on? Põhimõtteliselt pole ju valk kuigi suur energiaallikas? (valkude lagunemine ei lähe lõpuni vms)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kust maalt algab LIIGNE valgukogus? :rolleyes:

Kas asi ei olene ka kaloraažist? Et näiteks mul on vaja süüa ööpäevas sisse 3500 KCal, et oma kaalu hoida ja võibolla ka veidi tõsta, aga kui söön 3000 KCal ja kaal langeb, siis ei saa olla ei valke, ega ka süsivesikud ja rasvasid LIIGA palju. :lol:

Ise söön vist üle 200 g valku ööpäevas ja ei ole mingeid probleeme sellega seoses täheldanud. :blink:

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selleks, et valk tõesti maksa või neeru kahjustama hakkaks, peab ikka meeletu kogus olema. Ei maksa väga karta, kui te keskmisest valguvajadusest veidi rohkem sööte. 200g ei ole palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõonäoliselt hakkad sa ennem oksendama liiga suurest valgukogusest, ennem kui see neerudele mõjuma hakkab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
....ja valulik :lol:

Ei pruugi valulik olla. P6desin korra 2gedat hemorraagilist vaskuliiti (neeruvorm...peaegu oleks teile k6igile Hyvasti pidanud ytlema). 2gedal perioodil oli uriinis veri, hiljem pikka aega valk. Ma ei m2leta kyll mingit valu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×