Jump to content

Creek

Kasutajad
  • Sisu loend

    512
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Creek postitused

  1. Sisemised rinnalihased

    Üks teine võimalus on ka: Paned kaabli ülevalt jooksma, siis seisad plokkide vahele, võtad need tõmberauad kumbagi kätte, kallutad ette ja hakkad tegema lendamist. Vähem jamamist pingiga, mis on eriti nõme kui sa ei tea kus on plokkide vahel keskkoht.
  2. Valk+kreatiin

    Aastaringselt?! Ma nüüd pole kreatiini küll kunagi tarvitanud, kuid olen kuulnud (eriti siit samast foorumist), et keratiini tarbitakse periooditi ning, et pidevalt tarbimine, seda just lisandina (tavatoidus nagunii veidike kreatiini), üõhjustab tervise hädasi. Eriti just selliseid sugu hädasi nagu impotentsus? Kui ma nüüd eksin palun parandage, kuid nii ma olen lugenud .
  3. Areng...

    Tõesti, intensiivsusest jaab nagu puudu. Analüüsime: Ühe harjutuse seeriate sooritamisele kulub ~15min. 4seeriat teed. Oletame, et üks seeria kestab keskmiselt 1min (tegelikult kahtlen, et nii kaua, vähemalt enamik ei tee nii aeglase tempoga, kahjuks ). 4seeriatx1min=4min seeriate peale kokku. 15min-4min=11min. 11min on siis seeriate vaheliste pauside kogupikkus ühel harjutusel, pause 4 seeria vahel on 3: 11/3=3,666666667min ehk umbes 3,7min ehk 3min 42s ketab üks paus keskmiselt (muidugi arvutus on toimunud väga umbkaudsete arvudega ja vastus on ka seetõttu umbkudne). Olgugi, et umbkudne on see 3min 42s ilmselgelt liiga pikk paus ja intensiivsus massi kasvatamiseks liialt väike. Sobiv oleks umbes 0,5-1,5min pausid. NB! Muidugi ma pakun, et see ei ole hetkel seisaku paeamine põhjus.
  4. Areng...

    Toitumise spets ma pole ja seda ma kommenteerida ei oska. Kuid tihti on viga toitumises nii, et selle kohta võiks keegi midagi öelda või näitad seda mõnele treenerile, mis on ehk parem, kuna tema näeb sind näost näkku ja oskab paremini hinnata, kui palju midagi vajad. Üks võimalus on ka ületreening- laod ehk ka lagedale oma treening kava. Sa teed 8-12 kordust ja seda püramiidis, aga kuidas sa seda täpselt teed- kas raskused kasvavad või langevad? No enamasti tehakse kasvavate raskustega... aga vat sellest polegi ma päris aru saanud, kuidas inimesed seda teevad... oletame, et püramiidi tehakse 3s seerias: 12, 10, 8... Aga pikad siis foorumi rahvas need pausid teeb... kui ise treenin valin traskuse millega teen esimeses seerias 12 kordust siis on paus, mis on umbes 1min, siis on järgmine seeria ja ma jõuan teha üldjuhul umbes 10 kordust sama raskusega kuna lihas on juba esimeses seerias andnud edast palju, siis jälle umbes 1min paus ja siis viimane seeria jõuan, jälle sama raskusega, 8 kordust... aga kui ma iga seeria lisaks veel nt. 2,5kg siis ma küll ei jõuaks iga seeria kordusi vahemikus 8-12 hoida... Siit siis jälle mu küsimus: Kui pikad on teie seeriate vahelised pausid, et te jõuate püsida määratud kordusvahemikus? Kas ma olen lihtsalt mingi erand, et ma ei suuda püsida selles vahemikus või treening ma lihtsalt intensiivsemalt ? NB! Küsimus mõeldud kõigile massipüramiidi kasutajatele (jõudu teen ise püramiidis kasvavate raskustega, aga see eest on ka pausid pikemad).
  5. Kulturism!

    See video juba pikemat aega sportlabis üleval olnud. Väga huvitav muidu, mulle meeldis. To robert27: Kasuta otsingut, sellest teemasi küll ja küll olnud! Ära roni mingisse suvalisse teemasse küsimustega, mis pole antud teemaga üldse seotud!!!
  6. Tahtmine!

    Kui endal tekib tunne, et ülehakkab viskama, siis võtan uue kava või teen nädalase puhkuse.
  7. Ma arvan, et rind ja selg saavad selgelt liiga palju. Soovitaks 1. päeva teha näiteks niimoodi: 1päev rind ja selg 1 lamades surumine seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 2 ette kallutatult kangi tõmbed vastu kõhtu 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 puhkus 2-3 minutit 3 kaldpinnal lamades surumine seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 4 ploki tõmbed kukla taha seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 5 kaldpinnal hantlitega lendamine seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 6 ploki tõmbed vastu kõhtu istudes seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 puhkus 2-3 minutit Siia lõppu sobiks keretõsted pukil või jõutõmme. Jõutõmmet oleks hea kui tehtaks kord üle kahe nädala. Kasutada sama püramiidi lihtsalt ei tee vastandlihast (hetkel oleks see kõhulihas) vahele, jätaks lihtsalt ~1min pausid vahele. 2. päeval tundub sai normaalne, kuigi tegelikult tahaks reie esiosa ehk veidi rohkem, kuid see on sinu enda tunnetada. Üks asi mis siis oleks vaja lisada oleks sääre treening. Näiteks 2 harjutust, sama püramiid. Teed 1. harjutuse ära 4 seeriat ja siis teed 2. harjutuse sama moodi. 4. päev... no see on sul ikka sassis: artikli sõnul on point antagonist (vastas) lihaseid kasutamises, kuid sinul on koos biitseps-õlg ja sis triitseps-õlg. Kui aru ei saanud siis biitseps ja triitseps on vastas lihased õla võid panna näiteks trenni lõppu- Pakun sellise variandi: 4 päev käed õlad 1 seistes kangiga küünarvarte kõverdamine seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 2 lamades sirutus seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 puhkus 2-3 minutit 3 küünarvarte kõverdamine pingil seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 4 plokil allasurumine seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 puhkus 2-3 minutit Nüüd siis õlad: valveseisangus surumine seeria 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 (teenib õla esiosa) Hantlitega lendamine küljele 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 (õla keskosa) ettekallutatult hantlitega lendamine 12-10,10-8,8-6,6-4,4-2 (õla tagaosa) Õla treeningud soovitaks teha ka eraldi mitte läbisegi (1. harjutus ja selle seeriad ja siis 2. harjutus ja selle seeriad jne.) Kirjutasin üla harjutuste taha mis harjutus õla millist pead mõjutab, et sa saaks soovi korral ümber järjestada. Kui sul on mingi õla osa teistest arengus maas siis oleks soovitusliksee teha enne teisi. Näiteks on paljudel (isegi enamikel) õla tagaosa arengust maas, sellisel juhul oleks targem teha õla tagaosa enne. Kuklatagant surumise asendasin valveseisangus surumisega (see loomulikult eest) kuna kangi kukla taha laskmine on vaäga vigastusohtlik. Peaks olema kõik. Seda ka, et vaata, et sa selle kavaga ületreeningu kätte satu. Mulle valmistab muret, et nagu ma aru saan on sul üks päev biitseps, triitseps ja õlg, ülejärgmine päev aga juba rind ja selg, kardan, et bic ja tric ei taastu selleks päevaks ära, nii, et seda jälgi.
  8. korvpallur jõusaalis ?!

    See ongi alustajal nii, algul tuleb nii massi kui jõudu, seda ükskõik kui p..... su treening on. Keha loomulik reaktsioon sellele millega ta pole harjunud - suurenenud koormus. Peagi areng aeglustub ja kui sa midagi ette ei võta (palun ära mõtle selle all, et sa pead ette võtma proteiinipulbrid ja kreaiinid ja muu sellise), lõpuks ta ka peatub. Ja kui su treening põhjustab ka ületreeningut siis hakkab toimuma ka taandareng.
  9. Oldman vasta.

    paremini ei saagi vastata
  10. korvpallur jõusaalis ?!

    Algajate kava on mõeldud tegemiseks 3x nädalas ülepäeviti. 5x nädalas lõppeb arvatavasti ületreeninguga.
  11. Rinna keskosa

    Tõsi kuid kui võtta tavalisest veidi kitsam haare, siis saab siseosa veits rohkem kui tavaliselt. Aga peamiselt siis jak on ristvedu millega eriti häsit saab keskosa.
  12. Lihas ei kasva...

    1x nädalas biitsepsit teha pole kindlasti vähe, nagu juba öeldud öeldud saab biitseps nagunii ka selja treeningul vatti. Pealegi kui biitsepsit treenida seljast eraldi, paari päevase vahega, tulebki ~72tundi vahet biitsepsile. Kangiga küünarvarte kõverdustega kitsa haardega pole võimalik isoleerida biitsepsi pikka pead (välimine pea, nö. kõrgus), kuna see harjutus üks kõik kui kitsa haardega kaasab töösse peamiselt biitsepsi lühikest pead (sisemine pea, nö. laius). Kitsa haardega kaasatakse pikka pead töösse lihtsalt rohkem kui laia haardega kangiga küünarvarte kõverdustel. Põhi rõhu saab pikk pea näiteks sellise harjutusega nagu kaldpinnal hantlitega küünarvarte kõverdused. Ma kujutan nüüd ette kuidas mõned tulevad nüüd ütlema, et ma ajan jama ning, et nemad tunnevad kitsa haardega tehes just väga hästi välimist pead ja, et see pikk pea annab ka pärast tunda, kuid mitte lühike pea. Põhjus väga lihtne, sisemine pea saab nagunii pidevalt vatti kui tehakse harjutust veidi laiema haardega, kuid kui sa nüüd teed harjutust kitsama haardega, võibolla ka kergema raskusega, kaasad sa ka pikka pead ja lühikesel peal on veidi kergem ning teda siis nii korralikult läbi ei treenita kui tavaliselt ning siis pole ju tal põhjust järgmine päev valutada.
  13. Lihas ei kasva...

    1x nädalas biitsepsit teha pole kindlasti vähe, nagu öeldud saab biitseps nagunii ka selja treeningul vatti. Pealegi kui biitsepsit treenida seljast eraldi, paari päevase vahega, tulebki ~72tundi vahet biitsepsile. Kangiga küünarvarte kõverdustega kitsa haardega pole võimalik isoleerida biitsepsi pikka pead (välimine pea, nö. kõrgus), kuna see harjutus üks kõik kui kitsa haardega kaasab töösse peamiselt biitsepsi lühikest pead (sisemine pea, nö. laius). Kitsa haardega kaasatakse pikka pead töösse lihtsalt rohkem kui laia haardega kangiga küünarvarte kõverdustel. Põhi rõhu saab pikk pea näiteks sellise harjutusega nagu kaldpinnal hantlitega küünarvarte kõverdused. Ma kujutan nüüd ette, et mõned tulevad nüüd ütlema, et ma ajan jama, et nemad tunnevad kitsa haardega tehes just väga hästi välimist pead ja, et see pikk pea annab ka pärast tunda, kuid mitte lühike pea. Põhjus väga lihtne, sisemine pea saab nagunii pidevalt vatti kui tehakse harjutust veidi laiema haardega, kuid kui sa nüüd teed harjutust kitsama haardega kaasad sa ka pikka pead ja lühikesel peal on veidi kergem ning teda siis nii korralikult läbi ei treenita kui tavaliselt ning siis pole ju tal põhjust järgmine päev valutada.
  14. Jay Cutler

    Midagi väga hullu ja revutsioonilist polegi ju. Väga palju seeriaid lihase kohta ei tulegi. Sobiv treening mõne aastase treening staažiga isikule.
  15. Ma olen kuulnud, et Ameeriklased on kitsa silmaringiga ja muud sarnast aga, et kohe nii! Valmis ründama igat riiki sellest midagi teadmata: Prantsusmaa, Saksamaa jne.
  16. selg

    Siin on just rohkem selja keskosale: http://bodybuilding.com/fun/exercises.php?...cle=Middle+Back
  17. ideaalmees

    Jälle teemast kõrvale kaldudes: Miks kõik nii väga Bushi vihkavad? Palun kui viitsite seletage ära, mis on see mis temast nii lõpmatu halva mehe on teinud? Endal pole tema vastu otseselt midagi.
  18. ebaühtlane rinnalihase areng :S

    99% algajatest ~80% kõigist. Nii pakun mina
  19. Sain sellise kava?!?!

    Muretse jah endale uus kava. Praegune nagu kohugi eriti ei kõlba. Lühidalt kokkuvõttes on peamised asjad: 1. Rind saab liiga palju seeriaid (eriti võrreldes tiste lihasgruppidega). 2. Selg saab liiga vähe seeriaid. 3. Lihaste treenimis järjestus on täiesti sassis. PEA MEELES: Suuremad lihasgrupid (jalg, selg, rind) teha enne väiksemaid lihasgruppe (biitseps, triitseps, ranne, kõht, säär). 4. Eriti oluline oleks siis see mis juba teistel mainitud, et jalgu ka ikka regulaarselt treenida. Jalad pole millegi poolest halvemad lihased kui kõik teised! 5. Ka alaselga pole kavas sees. 6. Õla esiosale teed sa 10 seeriat - nii "Hantlite surumine istudes" kui ka "Hantlite ette tõstmine õlgade laiuselt" treenivad mõlemat õla esiosa. Õla kesk ja tagaosa aga sa ei treenigi. 7. "Biitsepsitele seistes kangiga 5x10 ( yle nädala vahetan ja teen pealthaardega )" Harjutust pealthaardega tehes treenid peamiselt siiski rannet, mitte biitsepsit (mis iseenesest ei ole halb... sea enda kavasse ka rendme treening) Rohkem praegu silma ei hakanud. NB! Biitsepsi ja triitsepsi trenni kohta nagu midagi öelda ei osanud, kuna kava on nii sassis ja ma ei saanud aru mis harjutus lõppude lõpuks mis lihasele mõeldud on.
  20. Probleem biitsepsil!

    Algajate kava sisaldab: "küünarvarte kõverdamine seistes hantlitega 3 x 8 - 10" Seeriaid kokku: 3 Edasijõudnute kava jaotatuna viieks sisaldab: » Istudes kaldpinnal hantlitega küünarvarte kõverdus 4 x 6 – 10 » Kangiga üle scottpingi küünarvarte kõverdused 3 x 8 – 10 » Ühe käega hantliga konsentreeritult 3 x 8 – 10 » Seistes köitega küünarvartekõverdused 4 x 8 – 12 Seeriaid kokku: 14 Algajate kavas ei võeta biitca "läbi" nii nagu edasijõudnute kavas, kui su biitsepsid oleks peale 3 seeriat järgmine päev valusad oleks see ime, kui nad oleks valusad peale 14 seeriat siis see oleks ju täiesti normaalne. Ühesõnaga algaja lihased taastuvad kiiremini ära kuna nad ei ole saanud vatti, kui aga algaja teeks üks päev biitsepsile 14 seeriat siis biitsepsid poleks taastunud kahe päeva pärast. Nii lihtne see ongi. NB! Ei ole arvestanud igast looduse imesi kelle lihased taastuvad hüper kiiresti.
  21. shake

    Ega see sulle halba vast ei tee, ja energiat taastb ka. Aga soovitan teha mõned arvutused, ei imestaks kui see isetehtud shake on kallim kui tavaline.
  22. Kolm hurraad härra Antsonile!
  23. Kas sellise kavaga saab asja?

    Oleneb kui kõvasti sa igat lihast treenid. Kui võtta siit 2päeva treeningkava siis ei tohiks see olla probleem ja trennid ka ei veniks ülemäära pikaks aga kui sa hakkad kõiki lihaseid korralikult läbi võtma siis pole enam nii hea. Kui hakkad tegema 2päeva kava ja jõusaalis käima 4x nädalas siis soovitan varsti (umbes kuu või väheke rohkem) liikuda edasi 4päeva kavani.
  24. Kas sellise kavaga saab asja?

    Need nagu olekski jõusaali päevad
  25. Proteiinist kõht rasva???

    Muidugi oleks kaldega pinkidel parem mõjutada rinnalihase eri osi, kuid see kas sa langedad kangi rangluule või rinna alaosale(või päris kõhule) annab tuntava vahe. Ise tunnetan suurepäraselt, et kui kang langetada rinna alasoale saab alaosa ka rohkem vatti. NB! Väidetavalt on neg. kaldega pink väga ohtlik õlaliigestele, nii et ettevaatust, eriti suurete raskustega!
×