Jump to content

smack

Kasutajad
  • Sisu loend

    895
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by smack


  1. Tere, olen 19 a. noormees. Pikkust 170 cm ja kaalu 61 kg. Saalis olen käinud 6 kuud (kahjuks vaheaegadega erinevatel põhjustel). 3 kuud käisin trennis kasutades pärast trenni muscle+'i, kuid siis tuli paus vahele ning nüüd olen otsustanud jälle trenni minna.

    Küsimus on järgmine: Kui ma teen jõutrenni 1,5-2h ning pärast seda ujun u. 0,5-1h, kas siis peaksin võtma muscle+'i pärast jõutrenni või alles pärast ujumist?

    Teine küsimus oleks, kas 19 a. tohiks kasutada glutamiini(L-glutamiini) et saavutada paremaid tulemusi?

    http://fitshop.fitness.ee/aminohapped/0/re...e%20%28250g%29/ <---

    Tänud ette!

    Ma loodan, et sa ülejäänud ajast burgereid näost sisse ei aja...


  2. Kui sa teed ainult 80 kiloga ja muid raskeid jalgade harjutusi pole, siis võid nädalas lausa kaks korda teha. Aga, et me saaks parema pildi, siis oleks tore, kui postitaksid terve oma treeningkava siia.

    Igatahes korra nädalas võib julgelt teha, ei pea üldse muretsema.


  3. Kus maalt tõmmata piir, et vaat alates sellest tehakse õige tehnikaga. Suhtumine peaks olema selline, et pidevalt püüelda parema tehnika poole. Mida rohkem raskust lisada, seda enam löövad nõrkused välja. Inimestel ka eripära, kehaosad erineva pikkusega.

    Kui rääkida rekorditest, siis pole üldsegi mõtet tehnikast rääkida, eriti kui jutt käib kellegi palgast.


  4. Tere,

    Mõni siin laskespordiga ka tegeleb? Ehk soovib keegi oma teadmisi jagada sel alal või lugemismaterjali soovitada. Keskraamatukogu riiulid olid täidetud ainult laskmise ajalooga.

    Tervitades,

    smack


  5. Ma mainiks siin ära ka, miks jõutõmmet pole sprinterite treeningprogrammides näha. Point selles, et sprinteritel on juba varasemalt jõutõmmet piisavalt arendatud, et nad jõuaksid piisavalt suure raskusega rinnalevõtmist teha. Inimene ei jõua rebida rinnale 150 kilo, kui tal pole jõutõmme vähemalt 200 kilo. Rinnalevõtt on jõu-kiirus harjutus, jõutõmme aga jõu harjutus. Esimene eeldab teist. Point lihtsalt selles, et kui jõutõmbes saavutatkse juba korralik tase ja sa teed seda, siis järgmised 3...5 päeva on keha väsinud ja taastub sellest, ning sprindikiirus on oluliselt langenud.

    Rinnaltsurujatele midagi: jõutõmme arendab alaselga, mis vajalik hoidamaks surumises silda. Kuid vähe selles, arendab jõutõmme ka tagumisi õlalihaseid, keskmist ja alumist trapetsist, mis vägagi vajalik rinnalt surumises õlgade taga ja all hoidmiseks. See tagab teie õlgade tervise.

    Kükkijatele midagi: põlvahädade üks arvukaim põhjustaja on nõrk reie kakspealihas. Samuti Kui tahate sügavale kükkida, siis peab reiebiitseps tugev olema sh ka tuharalihastega.

    Jõutõmme lahendus nii paljulegi...ei jää muud üle kui et tehnika selgeks õppida ja ise harrastama hakata.

    Ma arvan, et säärte lõhkumisest ei päästa küll midagi. Pigem see just hea tunnusmärk, et kang jookseb mööda keha, mitte kehast eemal. Ma just täheldasin, et audenteses on kang ikka paljudel vere lahti võtnud.

    Mõnele võib olla jääb arusaamatuks mis on lähteasend. Kui sirgelt seista kangi juures ja ülalt alla vaadata, siis ei pea kang vastu sääri olema. Kang peab säärtest eemal olema. Kui sa kummardud alla, haarad kangist paned selja õigesse asendist, surud kõhu välja ja pingule, pigistad õlad tagant kokku ja alla, vaat nüüd peab kang kehaga kokku puutuma.

    http://www.youtube.com/user/smittydiesel#p...h/3/1nRRlk6264I


  6. Tagasi artikli juurde

    [em]...ehk õige keha ja puusade asend jõutõmbel. Mu treener ütleb, et jõutõmbe lähteasendis peaksid tõmbaja puusad olema madalas asendis põlvede tasapinnast allpool ehk sisuliselt on põlvede ja puusade suhe sama, mis küki korral. Tõmbe lähteasendis ja alguses peaks kang olema vastu sääri. Hetkel on olukord selline, et mu sääre esiosad on marraskil ja kärnas. Tahaksin teada, kas teen jõutõmmet ikka õigesti?[/em]Jõutõmme ei ole kükk. Kuigi küki ja jõutõmbe asendid on sarnased, ei ole jõutõmme siiski päris üheselt kükk.Kükk: puusad?


  7. Kükki, surumisi ja muid jõuharjutusi tee 3x5 nagu kord ja kohus. Tempo on võimalikult kiire surumisfaasis, kükis ntx ülestulek ja alla laskmine kontrollitult, mitte ei kukuta alla.

    Rinnalevõtmist, svungimist ja muid plahvatuslikke jõuharjutusi tee 5x3. Rinnalevõtmisel võimaluse korral kang maha kukutada, mitte alla lasta.

    Kusjuures see link, mis andsin, seal on westside for skinny bastard part 2. Kui vaatad westside for skinny bastard part 3, siis seal on üla-alakeha 4p nädalas. Paremal on menüü, kus saad valida.


  8. Matjusm andis muidu head nõu, aga kui sul on väga tihti kossutrenn ja vabu päevi ei jätkugi, siis ehk üla-alakeha ehk liiga palju.

    http://www.defrancostraining.com/articles/...ards-part2.html

    Seal lingis on ülakeha, alakeha, ülakeha. Koormust veidike vähem.

    Monday, A.M. — Energy System Training (change of direction focus)

    Monday, P.M. — Max Effort Upper Body Lifting

    Tuesday — Lower Body Lifting

    Wednesday— Energy System Training (linear speed focus)

    Thursday — Repetition Upper Body Lifting

    Friday — Strongman Conditioning or Sport-specific Drills

    Saturday — OFF or light aerobic recovery workout (walk, jog)

    Sunday — OFF

    Energy system trainingut ära pane tähele, loe seda kui sinu kossutrenni.

    Aga kui sa valid ikka 4 päeva üla-alakeha, siis soovitan teha nagu matjusm soovitas.


  9. Kui te tahate kaalu langeta ükskõik mille arvelt, siis pole jah enne ja pärast trenni mõtet süüa. Aga mis jamate, siis pole üldse mõtet süüa. Ole päev ilma söögita ja näed kuidas kaal langeb:)

    Aga kui te tahate rasvaprotsenti langetada ja samal ajal lihast hoida, siis peaks ikka toitumise hoole alla võtma. Kindlasti kohe peal trenni esimesel võimalusel süüa. Ja enne trenni tuleb samuti süüa, ega jah 30 min enne süüa pole kõige targem- täis kõhuga pole hea trenni teha. Enne aeglaselt imenduvaid süsivesikuid ja pärast kiireid.


  10. 5 kordusega sul ei olegi lihased järgmisel päeval valusad. Samuti ei teki sellist põlevat tunnet lihastas, kui seeriaid teed. Kui sa tahad, et 3x5 oleks edukas, siis pead just väljuma saalist erksana, mitte läbipekstuna. Kõige paremini areneb jõud minu arust, kui sa tunned, et raskus on kerge. Iga kord paned veidi raskust juurde, aga raskus ei tohiks tunduda väga raske, lömastav.


  11. Ei osanud valida ja ei valinud. Ei osanud valida seetõttu, et minu arust "võta üks ja viska teist", kõik poliitikud on korrumpeerunud, valetavad ja keerutavad ning on omakasupüüdlikud. Võibolla kohe mitte algul (juhul kui tegu on väga algaja poliitikuga), aga üsna varsti see muutub. Võib tõmmata ka paralleele kulturismiga. Algul võib ju nö. ilma keemiata punnitada ja üritada, aga "tegijaks" ilma kangema kraamita ei saa, seda ka mitte Eesti mastaabis. :)

    Ma tõmban paralleele 3ndale näitele, kõik inimesed on valelikud ja rahaahend, algul küll töökad ja heatahtlikud, aga küll aeg koha kätte näitab.

    Minu arust võiks selle teema juba sulgeda....


  12. Või polnud trennieelne toidukord piisavalt hea, et anda kogu treeninguks vajalikku energiat :)

    Jep, ma olin just lisamas seda oma eelmisele postitusele:)

    Eks kindlasti ole inimesed erinevad ja mõne keha ei taha nii palju sooja. Aga kui ikka minna suurtele raskustele ja madalatele kordustele, siis soojendus tuleks hoolega üle vaadata. VÕib olla jah kui sul plaan teha 12 kordust, siis palju sa ikka teed sooja.


  13. Jah, nii palju sooja saab teha inimene, kes saab lubada 5x nädalas jõusaalis käia. Kui ma teeks igale lihasgrupile nii palju sooja(saan käia 3x nädalas jõusaalis), siis läheks mu trennid 1,5-2 tunnisteks ja see oleks juba väga mõttetu.

    Ma teen nii palju sooja ning käin 3 nädalas trennis ja harva läheb üle 1,5h:) Point selles, et ülekehatrennis pole palju harjutusi.

    Kui sa teed üla-alakeha, siis ei pea kogu keha soojaks tegema, vaid vastava poole.

    Ma mäletan, kui alustasin jõusaalis käimist ning soojendus piirduse õla-, randme-, põlve-, puusa- ja hüppeliigeringidga; oi kuidas soojendus oli vaevarikas. Kui juba nii vähene soojendus käib ülepea, siis mida sul üldse asja kangi tõstma. Muidugi ei tohiks soojendusega üle pingutada, aga minimaalse koguse peaks jõduma ilma pisema vaevata teha. Kas soojendus on piisav? Seda tunned, kui astud tööseerja raskuse alla ja kui kang tundub liiga raske, siis ei olnud piisav soojendus. Aga kui päev oli s..t või ei viitsinud eriti süüa, või läksid hilja magama või ei maganud piisavalt, siis pole vahet kui palju sooja teed, raske on ikka.


  14. Homme täidan ära küsimustiku. Mis mulje aga see jättis; kui ma paremini ei teaks, siis see meentuab lühikokkuvõtet kellegile, kes soovib spordiga tegelema hakata. Suht treeningu A&O-d on küsitud.


  15. Huvitav, et see mõnele nii hinge läheb, kui keegi valima ei lähe, või pooldab Keskerakonda. - kohe oled riigireetur???

    Inimeste vaba valik nagu Aless ütles. VALI KEDA TAHAD ja MITTE VALIMINE ON KA VALIK!

    Mitte valimine on tõesti ka valik, aga mõtle hoolikalt, mis sa sellega valid. Iga asi on millegi arvelt, alati.


  16. Kas see mitte nii pole, et alati tuleb halvimast parim valida:D

    Ise olen alati kas Juhan Partsi või Mart Laari valinud, kuna just usaldan neid:)))

    Kui teemalgatajal on probleem, et pole kedagi valida, siis võid alati ise riigikokku kandideerida.

    Aga enda valimisõigusest äraütlemine on nagu enda kodakondusest äraütlemine. Mine juba siis välismaale, ela saal, ehk on parem elu ja paremad valikud:)


  17. Ega siin pole aega enam palju jäänud, täna õhtuni vaid. Ise valisin eile ja nagu arvata võib, siis kindlasti mitte Edgarit B) IRL sai minu hääle.

    Eks ma pean ka enda traditsiooni jätkama, 6-ndal TTÜ-sse ja IRL-ile häält andma:)

    Kas sa ta ikka sisse kutsusid...? :P Enne valimisi nad on jah ukse taga nagu jumalasulased, aga niipea kui valimispäev ära kukub, pole neist enam kippu ega kõppu...

    Ega kommikott nii mahukas ka pole, komme jagub ainult valimispäevani:D

×