Jump to content

smack

Kasutajad
  • Sisu loend

    895
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by smack


  1. Teemat ajendas mind tõstatama see teema ja paljud varasemad sarnased.

    Ma olen olnud selle foorumi kasutaja pea viis aastat ja ma mõistan, et on teemasid, mis on muutunud tüütuks ja millele ei viitsi enam vastata. Õigustab see aga üleolevust ja teeb ülbus kedagi paremaks? Kahtlen selles. Ehk võtaks end kokku ja suunaks sellised teemaarendajad viisakalt otsingut kasutama või kui seda ei suuda, oleks lihtsalt vait?

    Ideid foorumi kasutjasõbralikumaks muutmisel?

    Ma pakun ühe idee: viisakas kasutaja saab fite ja ebaviisakalt võetakse ära?:D


  2. Kahtlemata saab siinkohal üldpildi ette, et siis oma vaistuga endale 5/3/1 põhimõtteid järgiv kava luua. Kes aga soovib detailideni teada kuidas Wendler ise asja näeb, sellel soovitan t-nation.com-is lugeda artiklit "How to build pure strength" või veel parem, otsida internetiavarustest seesama raamat pdf-kujul üles. Kes otsib, see leiab! Igatahes on mul hea meel, et on olemas Janar kelle artikleid ikka ja jälle oodata :D

    http://www.t-nation.com/free_online_articl...d_pure_strength

    Ei tohiks piratebayd siin vast propageerida, aga sealt leiab ntx Basic barbell strength-i ja Practical programming for starting stregth, autor Mark Rippetoe.

    Ehk leidub ka Jim Wndleri käsiraamatuid.


  3. Mis kell sa muidu magama lähed?

    Ja 2h enne magama minekut ei soovitata arvuti taga istuda, pidi mingi osa ajust üle stimuleerima.

    Ma ise täheldanud, et mida hiljem ma pärast 11 magama asun, seda kehvem on uni. Ei saa hommikul hästi üles jne.

    Ning arvuti kohta peab ka paika, ikka palju parem on magama jääda, kui pole ekraani passinud. Nüüdsest loen raamatut.


  4. Vägev üritus. Ise tegin selle kaasa mõned aastad tagasi ajaga 4 t. 12 min ning rännaku lõpus selgus tõsiasi, et mul oli varustust 3 kg rohkem kui vaja... Selles suhtes, et olengi kõvem ranger! Soovitan kindlasti kõigil proovida, aga kindlasti enne ikka harjutada ka natukene. :D

    Mitmenda koha said?


  5. No siin on selline topelteksitamine.

    Wendler rõhutab küll viimast seeriat ja seal pingutust, tsiteerin "the last set is what grows hair on your balls":D Aga samas rõhutab ka, et alati peaks 1-2 kordust varusse jätma selles seerias. Enda suhtes tuleb lihtsalt aus olla - mitte lõpetada liiga vara ja samas mitte lõpetada liiga hilja.

    Kahtlane, aga ma isegi peast mäletan seda lõiku artiklil- soovitas jah viimasel seerial maksimum anda. Eelnevatel seeriatel aga 1..2 kordust jätta reservi.


  6. 1,5x nädalas vähemalt peab treenima. Loomulikult, et iga päev ei saa treenida. Oleneb trenni intensiivsusest ja mahust.

    Kui teed ülekeha treeingut, siis tehaks 3x nädalas. Aga siis saab 3 suurt harjutust teha ühel päeval.

    Teed 2x nädalas kehaosa, üla-alakeha tüüpi kava, siis saad rohkem harjutusi teha, aga harvemini.

    Aga korra nädalas ei soovitata algajatel teha.


  7. Uurisin foorumis ringi ja ei leidnud ühtegi vastavat teemat. Samas leian et see vajaks arutelu ja üheselt mõistmist.

    Nimelt mismoodi keegi raskusi arvestab? Mismoodi peaks arvestama?

    Loen tihti et raskused on sellised ja sellised, kuid kuidas see number on saadud?

    Kang + kettad? või ainult kettad?... Olen täheldanud palju, et mitmed ei arvesta kangi sisse (nagu see ei kaalukski midagi) samas paljus ee kang kaalub? Jõusaalis vähemalt selles kus ise käin on mitu erineva raskusega kangi, millest ühelgi pole kaalu peal <_<

    Jalapress... Täna mõtlesin uurida palju jalapress ise kaalub, sest lükkad ju seda ka... avastasin, et 53kg on algraskus, seega 190 + 53 = 243kg on jalapressil peal...

    ... samas kui seda poleks kirjas, sisi kust krt tead palju see on... ja pressid väga erinevad + hõõrdumine (vanematel masinatel eriti).

    Kas selline asi ei peaks olema kuidagi paika pandud?

    Kas on vahet, kui sa teed 80 kiloga surumist või sajaga? Kui jah, siis ikka arvesta kang ka sisse:) Või oled kuulnud, et keegi tegi kükis rekordi 250 kiloga...hmm aga mis kangiga...


  8. Ma olengi need harjutused nüüdseks välja jätnud. Vaevalt mul esimestes seeriates raskeks läheb, kuigi siis on juba valu tunda. Tehnikat ma siin kirjeldada ei oska. Eks järgmine kord proovin uuesti ja annan teada, mida mu küünarnukid teevad. Igatahes z-kangiga on tunduvalt mugavam minu jaoks, aga siin saalis seda pole.

    Surumises pead õlad taha ja alla tõmbama, nii et rind tõuseb ette ja seda terve seeria vältel hoidma. Ja küünarnukid keha ligidal.


  9. Kui mul saalist ülekoormus oli, siis läks ~2h magama jäämiseks. Enne magama minekut tundisin, et närvisüsteem väga aktiveeritud ja iga liigutus tahtis väga plahvatuslik olla. Lahendus: vähem trenni.

    Aga selline lambist üles ärkamine ja raskelt magama jäämine viitab stressile ehk. Kui mul töövestlus oli, siis eelmine päev ei jäänud hästi magama ja ärkasin mitu korda öösel üles. Lahendus: vähem töövestlusi:D


  10. Nonii, viimased kaks nädalat on hakkanud vana õlatrauma uuesti kummitama <_< Eriti annab tunda close grip surumises ja rinna päeval lendamises. Tekkis küsimus kas õlaside aitab selle puhul ? Näiteks sellinne: http://epood.ariinfo24.ee/sport-ja-vaba-ae...c5c176d6993ef23

    Jõusaalis liigutamist segab ? Või oskab keegi midagi muud soovitada

    Esiteks mis treeningkava sul on ja teiseks, kas sa oskad üldse õiget tehnikat surumises? Arvatavasti lamad pingil ja nö surud lihtsalt ja kui all raskeks läheb, siis ajad veel küünarnukid laiali.

    Kolmandaks, kui valus on, siis ära tee.


  11. Kas see ongi normaalne, et kui teen 95 kiloga ilusasti 4x5 ära, siis nädal aega trennis ei saa käia ja nüüd järsku surun vaevu 90kg 4x5? Kas nädal aega ei peaks hoopis rohkem puhkust andma ja peaks hoopis rohkem jaksama?

    Rinnalt surumine läks samuti pärast nädalast jõusaalist eemalolekut kehvemaks.

    Nädal aega puhkust võid anda, kui sa oled selle ära teeninud:P Kui sa lambist teed nädala puhkust, siis mõistagi on tulemus kehvem. Vägagi sõltub ka tasemest.

×