Jump to content

smack

Kasutajad
  • Sisu loend

    895
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by smack


  1. Tere,koostasin endale kava.Esmaspäev:Rind 3harjutust 3x6,Triitseps 2harjutust 3x6.Teisipäev:Selg 3harjutust 3x6,Biitseps 3harjutust 3x6.Kolmap,Neljap puhkan.Reede Õlad,Jalad.Võimalus on käia ainult 2päeva järjest siis 2vaba jne..Soov on Lihasmassi kasvatada.Mis arvate sellest kavast ise olen mõelnud et õlad ja jalad tuleks panna näiteks teisipäevaks,Või siis lisada kõikidele gruppidele +1harjutus juurde.

    Miks biitsepsile 3 harjutust, aga triitsepsile 2, kuigi triitseps on suurem lihas kui biitseps. Ja miks sa lähemalt ei kirjuta, mis jalgadele teed.

    Võid kava ka kaheks jaotada - esimesel päeval üla-, teisel alakeha. Sellisel juhul 2 esimest trenni teed max raskustega, järgmisel kahel korral ca 25% kergemate raskustega.

    Üla-alakeha kava on minu arust palju mõistlikum.


  2. Tere!

    Olen 14. aastane poiss, ning mõtlesin alustada jõusaaliga muidugi väiksel määral.

    Elan maakohas kus pole erilisi jõusaali võimalusi kuid teatud asjad ikka on olemas.

    Kuna tegelen Korvpalli ja Kergejõustikuga siis arvan ,et jalgadele pole väga suurt koormust vaja, võibolla mõni harjutus ainult

    aga tahaksin kindlasti midagi alaseljale ja põlvedele kuna üsna tihti alaselg valutab

    põlved ka vahel, aga arvan ,et see tingitud pigem kasvuperioodist.

    Tahaksin 3päevast treeningkava nädalas. Esmp, Kolmp. Reede

    Oleksin väga tänulik kui keegi aitaks kava koostada.

    Kas kergejõustikutreener ei oska sind aidata?


  3. Endal viskasid ka teised treeningkavad kopa ette ja liikusin baasharjutustele põhineva kava peale. Pole sest ajast saati tagasi vaadand. Kava muidu selline:

    Surumised:

    Lamades surumine

    Kükk

    Kaldega pingil hantlitega surumine

    Seistes surumine kangiga / Tõukamine

    Hantel käes säärele surumine

    Rööbaspuud

    Kõhulihased (vali endale sobivaim, ise teen midagi sellist)

    Tõmbamised:

    Jõutõmme

    Sirgetel jalgadel jõutõmme / Good Morningid

    Lõuatõmbed alt / pealthaardes

    T-kangiga sõudmine

    Hantlite tõstmine lõuani

    Biitsepstõste kangi / hantlitega

    Õlgade kehitused / See asi

    (Kaldkriipsu taga olevat harjutust teen teisel päeval)

    Algul surumised, siis tõmbamised, päev puhkust, jälle surumised-tõmbamised ja siis kaks päeva puhkust. Seejärel uuesti. Üritasin enne rinnalevõttu kuhugi mahutada, kuid neid enne jõutõmmet tehes võtavad jõudu vähemaks. Võid proovida ka jaotada kolme päeva peale (kasvõi teha näiteks neli korda nädalas trenni, aga lihtsalt iga nädal kordub üks trennipäev kaks korda nädala jooksul) jaotades kava nii: surumised-tõmbamised-jalad, siis oleks võimalik ka rinnalevõtt kuhugi sisse pista ;).

    Ma soovitan sul kas teha ülekeha trennid: E, K, R ja palju vähem harjutusi.

    Teine variant oleks üla ja alakeha trennid:E-alakeha, T-ülakeha, N-alakeha, R- ülakeha.

    Sa ei saa raskusi juurde panna esmaspäeval kükile ja siis kohe järgmine päev jõutõmbele. Närvisüsteem ei pea vastu.


  4. Jumalanna staatust ei olekski vaja. Piisab võrdväärsusest...

    Mehed kujutavad ette, et nemad võivad olla karistamatult rumalad ja laisad, kuid võim peab ikka nende olema. Ma tahan ka vahest laisk ja rumal olla... ja samas, kui ma seda ei ole, vajan ma võimu enda võimete teostamiseks.

    Vaevalt, et "Jumalanna" sildike fitness.ee s rahuldaks minu vajadusi....pigem ma ootaks muutusi Eesti ühiskonnas. Kui kategooria mehi tahavad käituda nagu tibid (minugi pärast...võrdõiguslikkus ennekõige), siis peaksid nad ka võimust loobuma.

    Väga võimalik, et see on ka nn kodunemise küsimus.

    Mina olen jälle lahtise kangiga enamiku ajast teinud... ja smithi kasutamine peale pikka (mhm...ma usun oma aastakest 20) vaba raskusega kükkimist...oli tõesti häiriv.

    Vaba raskusega liikumine on hea tehnika puhul kehaomasem, loomulikum. Smith sunnib sulle peale oma trajektoori.

    Smith on mees, kelles käes on võim, aga vabaraskuse puhul on sinu käes võim?;)


  5. Küsimus veel selle kava kohta: http://www.t-nation.com/free_online_articl...a_novice_you_do

    Kas tõesti piisab ainult kolmest seeriast ja viiest kordusest? Kuidagi väheseks jääb, sest trenn saab tehtud vähem, kui tunniga ning ei tunne end väga väsinuna.

    Vabandan, kui millestki valesti aru saan ;)

    See kava tahab pidevalt raskuste lisamist. Kodus ei ole sellist võimalust. 3x5 on tööseeriad, sellele eelneb ka soojendusseeriad. Puhkepausid 3...5 min. Jõusaal on effektiivseim, kui saad 45 miniga ära.


  6. Ma olen näinud inimesi smithi masinal tegemas 3 varianti kükki, kui neid üldse nimetada kükiks:

    1. paneb jalad liiga kaugele kangist, vabaraskusega lihtsalt kukuks ümber,

    2. paneb jalad liiga lähedale, kannad tõusevad maast lahti.

    3. Ei suuda piisavalt sügavale lasta

    Ma arvan, et ükskõik kui kogenematu oled ja näed sellist pilti eemalt, on selgesti mõistetav, et kaua liigesed nii vastu ei pea.

    Kui kellegil on vähegi huvi funktsionaalsuse vastu, siis hoidke masinatest eemale.


  7. Kõigepealt tuleb põletik välja ravida, mine spordiarsti juurde, kes määrab ravi, ilmselt ka füsioteraapia.

    Kui enam valu pole, siis lülitad treeningkavasse randmepainutused kangiga nii alt- kui pealthaardes ja hakkad küünarvarrelihaseid ka treenima.

    Pärast põletiku ravimist ja enne treeninguga asumist tuleks lihase venivus taastada?


  8. Tere!

    Vajaksin abi vertikaalse hüppe suurendamiseks peamiselt kodus. Internet on küll paksult täis igasuguseid kavasid ja harjutusi aga kuidas ma tean, mis toimib kõige efektiivsemalt? Väga suur takistus on ka see, et ma ei saa käia jõusaalis, kodus on mul vaid hantlid ja sangpomm.

    Olen igasuguseid harjutusi ja asju proovinud aga nüüd mõtlesin ma, et küsiksin asja asjatundjatelt, ma olen üsna kindel, et siin foorumis keegi ikka seda jagab.

    Ma väga palun igasuguseid soovitusi, kavasi jne, mis on teie peal toiminud ja mida võib usaldada.

    Tänan.

    Kodus vast saad teha lihtsalt üles hüppamist ja sangpommiga või hantliga rinnale võtmist(clean & jerk) ning rebimist(snatch).

    Aga kui kükis pole jõudu taga, siis eelmiste harjutuste effektiivsus on piiratud.


  9. Põhimõtteliselt nõus.

    Ütleks isegi veel rohkem - kui raskus õlgadel,hakkavad tööle refleksid ja keha valib ise optimaalse asendi,et mitte ümber kukkuda;no juhul,kui raskus liiga suur ei ole muidugi.

    Ja vaat siis tulebki häda, et see automaatne asend kangi all on optimaalne mitte ümberkukkumiseks aga mitte alati optimaalne liigestele.


  10. mis sa soovitad siis? aga kas mu mõte on muidu õige? et asi on selle kohta painduvuses?

    Hüppeliigese venitamiseks on selline variant olemas, et paned mõlema päka alla mingi raamatu või puupulga ja viid põlved üle varvaste ja nii ntx 10 korda. Aga ma ainult sellega ei piirduks ja soovitan sul laiema asendi võtta. Siis pole see hüppeliigese venivus ka nii suureks probleemiks.


  11. Alusta äkki sellest, et võta kükki alumine asend sisse. Kõigepealt istu põrandale maha ning mine sealt allolevasse küki asendisse. Et seal mugav oleks, pead kindlasti varbad rohkem väljapoole sirutama. Nüüd sealt tõuse üles ja mine alla tagasi. Esialgu see pulk seljal unusta ära. Hoia käed ees, et tasakaalu hoida. Jalad kindlasti laiemalt

    Praegu on sul raskuskese liiga taga. Kui sa jalad asetad laiemalt, siis tood jalad raskuskeskmele lähemale. Ära kindlasti unusta, et varbad peavad alati samas suunas olema, mis põlvedki.

    Muidugi teine variant on, et teed sama asendiga, aga siis pead laskma põlved üle varvaste ja nii juba kaua ei küki, kuna suur koormus läheb põlvedele.


  12. Eks neil ektomprfidel ole jah selline kalduvus karta, et lihasmass tahab iga hinna eest jalga lasta. Eks ta ole tõsi kah, aga mitte nii tõsi, kui sa kardad. Korralikult süüa. Trennis paar suurt harjutust, ntx http://startingstrength.wikia.com/wiki/FAQ:The_Program. Ja õigel ajal magama(hiljemalt 11) ja piisavalt magada(~9h oleks ideaalne). Ja ma ei sööks vahetult enne magamaminekut. Ja see lihasmass hakkab kergemini vohama, kui saad vanemaks ja seega rohkem testosterooni su keha vallutab.

    Kõige tähtsamad toidud on hommikusöök, enne trenni ja pärast trenni. Ektomorfil vaja kõvasti süsivesikuid. Soovitatavalt puu- ja aedviljad.

    Näed tasuta saad suht asjaliku käsiraamatu:

    http://musclegainingsecrets.com/massbuildingsins_signup.html


  13. Mul selline probleem, et ei oska endale valida toidulisandeid. Treenin end jõusaalis 4 korda nädalas, hetkel olen järjest käinud umbes 2 kuud, enne seda oli 6 kuud pausi. Tahaks osta toidulisandeid kuid ei tea millist :D sooviksin midagi mis taasataks ja samas kasvatab lihasmassi.

    Ette tänades

    Lihasmassi kasvatab söök, treening, söök, puhkamine ja söök. Ning taastavad söök, lõdvestamine ja magamine.

×