Jump to content

smack

Kasutajad
  • Sisu loend

    895
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by smack


  1. Minule on suureks mõistatuseks järgnev isend:

    Tuleb jõusaali kükke tegema. Ning varustust on oi kui palju:

    - Kindad

    - Randmesidemed

    - Põlvesidemed/soojendused

    - Tõstevöö (kuigi see on nii lõdvalt peal et tema funktsioon on puhtalt kosmeetiline)

    - Šeiker koos värvilise joogiga seal sees

    Kuid mis on mehel jalas? Suure paksu pehme tallaga tossud, sellised kus iga astumisega tald ligi sentimeetri jagu kokku tõmbub.

    Ma ei saa aru miks on investeeritud nii palju igasugusesse mõttetusse pudi-pädisse kuid kõige elementaarsem ja praktilisem, korralik treeningjalanõu, on unarusse jäetud.

    Pisasjad saab ajapikku soetatud(kingitud) ükshaaval vastavalt vajadusele ja need ei maksa ka nii meeletult, et takistaks ostmast. Samuti saab mujal neid kasutada.

    Korralikult tõstejalatsid on aga suur investeering. Ja nendega vast metsas jooksmas ei käi :)


  2. Ega crossfiti harjutustel enesel viga pole, tegemist on nn funktsionaalsete harjutustega, mille treeningu tulemus kandub paljudele spordialadele üle. Probleem tekib siis, kui teha tehniliselt väga keerulist harjutust(sh suure raskusega) hingetuks, mille tulemusena ei suudeta lihaste jõumomentidega tasakaalustada kangi raskuskiirendusest tekkivaid jõumomente. Kõik koormuse läheb üle sidemetele jm, mis taastuvad oluliselt kauem. Kui järjepidevalt nii (hooletult) treenida, ebapiisava taastumisega, siis lõpuks ületatakse vastavate kudede tugevuspiir. Lõpptulemuseks on midagi katki, aga just tänu tehniliselt ebakorrektse sooritamise tõttu.
    Kuna aga crossfit soosib sellist treeningut, kus maksimaalse võistlustulemuse saavutamiseks, tuleb teha tehniliselt keerulisi harjutusi suutlikuse piirini, siis on nad kõik saatanast :D

    • Upvote 1

  3. First world problem :D

    Aga tegelikult on Arturil väga geniaalne konstruktsioon seina peal, sellest peab ta ainult ise rääkima.

    Kuna minul on hetkel medalite ja karikate suhe enam-vähem üks ühele, siis minu lahendus on selline:

    post-20384-0-30625700-1328547411.jpg

    Kus nüüd on kollektsioon :D

    Päris kõvasti sööb ikka ruumi....tunnen kaasa teile:P


  4. Las ma saan õigesti aru, sa teed lõuatõmbeid, seejärel teed sama harjutust ainult trenazööril. Ning nö horisontaaltõmmetele teed otsa horisontaaltõmbeid. Kui sa esimest teed korralikult, siis sa vaevu jõuad teha seated rowd- või bent over row-d, kuna küllaltki sarnased lihased töötavad. Kõigil harjutsel töötab maksimaalse koormusega selja ümarlihas, kui ma nimega ei eksi ja kuna see saab kõige suurema koormuse, siis väsib ära ja takistab sul kenasti sooritamast seated rowd ja bent over rowd, mis on just mõeldud trapetsi treenimiseks. Ja seega sut trapets kannatab.


  5. Kusjuures üks lollim asi on mitte venitada ja nimelt tuleks erilist rõhku panna rectus femorise ja hip-flexori venitamisele. Mõlema venitamine on põlve ja selja tervise huvides ning eriti veel kui keegi tahab kunagi kõrgele hüppata või sügavale kükkida.


  6. Ma ei oskagi eesti keeles vastata. Igatahes hetkel teen esmaspäeval rolloutse(anti extension), kolmapäev pallof press või renegade row(anti rotation) ja reede siis farmeri kõndi(anti lateral flexion). Ja vahel vabadel päevadel veidi staatilisi harjutusi nagu front plank, side plank ja L-sit.

    Tundub, et me oleme samu artikleid lugenud :D

    Paar head linki:

    http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/21st_century_core_training_1

    http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/the_contreras_files_volume_i&cr=

    http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/the_contreras_files_volume_ii&cr=

    http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/to_crunch_or_not_to_crunch&cr=


  7. Mõned mõtted kellelegi nõu andmisest siin foorumis. Kui keegi küsib nõu, siis pea alati tuleb mitu vastust(erinevad vastajad erineva nõuga), ehk siis igaüks tuleb nö oma kommikotiga ja hakkab kommi jagama. Kellel aga kõige ahvatlevam kommipaber, selle valib mõistagi teema algataja, teadmata kas komm ümbrise all sama maitsev on. Peab siis enda nõu tegema kuidagi kõige ahvatlevamaks. Eks me kõik nõuandjad oleme siin müügimehed, müüme 0 hinnaga nõu.

    Ma ise täheldanud, et kui väga neutraaselt mingit infot edasi anda, siis väga ei tõmba tähelepanu. Tuleb vist kuidagi sisesatda teistele, et jah see kõige õigem, see garanteerib sulle tulemuse, võta mind kuulda, mul parimad kogemused ja teadmised jne. Sest pange tähele, kui nõuandja on mõni tuntud tegelane, siis on nagu mingine garantii tema nõul olemas.

    Päris teemasse ei lähe, aga veidi mõtteainet...


  8. Mul oli siin mingi väike idee taga küll, aga pean tunnistama et eks ta on vägagi vaieldav ja kõikvõimalikel juhtudel ei pea paika. Küki teemas ei ole mõtet selle üle arutleda.

    Sa oled pooleldi õigel teel- enne õlgade treenimist ei tasu tõesti triitsepsit treenida, aga seda sellepärast, kuna õlad on suuremad lihased ja seega triitsepsi eelnev väsitamine takistab sul maksimaalseid raskusi kasutada õlgade treenimisel. Aga triitseps töötab küll õlgade treenimisel: kui sa hakkad mõtlema, mis hoiab üles surumisel küünarvart vertikaalselt või mis üldse stabiliseerib küünarliigest...


  9. Mardna sõnul pole tavatreenijal siiski valgujooki vaja. "Toidulisandid tulevad mängu sellisel juhul, kui treeningmaht on juba selline, et tavatoiduga pole võimalik ära katta mikro- ja makroelementide ning energiavajadust, sest toidukogus muutuks liiga suureks," rääkis ta.

    Ka MyFitnessi spordiklubide treener ja rühmatreeningute koordinaator Eva Ottas ei soovita tavatreenijale valgupreparaate.

    "Ma olen ise näinud nii palju naisi, kes on valgupulbrite ja nende jookidega oma keha ära rikkunud," märkis ta, lisades, et kui eesmärgiks pole lihaste kasvatamine, pole ka lisavalku vaja.

    Kohe pärast trenni soovitab Ottas energiavarusid taastada pigem mõne puuvilja, jogurti või lahja spordijoogiga. Muid toidulisandeid ja valgusegusid võiks aga tarbida vaid kokkuleppel jõusaalitreeneri või toitumisspetsialistiga, kes tunneb täpselt inimese treeningplaani ja toitumist.

    Nu nu kohe peaksid valgu kummardajad röökima hakkama siin!?:D


  10. Ise rebin veidi sangpommi trenni lõpus, saab vastupidavust ja stimuleerida kasvuhormooni tootmist. Põhitrenn on aga vabal päeval trepil sprint. Ja igal võimalusel eelistan jalgsi käimist ühistranspordi asemel:)


  11. Noh sa võid ju teha lõputult istesse tõuse ja ennast halliks mõeldes otsida uusi asendeid jne , et mingit koormust lihasele saada ning loota , et sellest ka mingit kasu tõuseb . Võibolla tõusebki , aga kindlasti mitte niipalju , kui lisaraskusega suhteliselt madalate kordustega . Lisaks sellele on esimene variant aja raiskamine , muidugi kui sa ei kuulu selle 1 % hulka kes kaifib kõhulihaste treenimist (isiklik arvamus , mingeid kilomeetriseid uuringuid ei hakka välja tooma). Nagu öeldud , kõhulihas on lihtsalt lihas nagu iga teinegi .

    Mõtteainet: paljudes harjutustes peab kõhusirglihas töötama staatiliselt , mis ideed kannab siis endas tema veel eraldi staatiline piinamine?

    Fakt on ka see , et soliidsete raskustega baasharjutused panustavad sinu kõhulihase arengusse tunduvalt enam , kui lõputud istessetõusud , dragon flyd ja muud mambo-tšambod...

    Ja mis puutub geenidesse siis kuskilt lugesin hea tsitaadi , mis kõlas umbes nii : " Geenidel on omadus paraneda vastavalt sellele , kui palju sa vaeva näed ja tööd teed.."

    See , et lihaste düsbalanss on kole asi mida tuleb vältida ei tohiks kellelegi üllatus olla . Lihtsaim viis selleks lihaste antagonistidele samaväärset tähelepanu pöörata (pluss venitamised ja muu teema)

    Lõpetuseks ma ütleks pigem nii : kõhulihasel on erinevates liigutustes erinev funksioon, seega oleks mõtekas seda võimalikult mitmekesiselt treenida... nii lisaraskusega, kui keharaskusega, kui tõesti vahel ka staatiliselt. :huh:

    all good...no bad feelings..

    Kõik need treenerid, kes varem arvasid, et ainult baasharjutustest piisab kõhule, on meelt muutunud;)


  12. gmaster juba selja kohta kirjutas, lisan veel, et kui sa tahad jõutõmmet hästi sooritada, siis pead ikka kõhtu ka juurde tegema. Samuti kui tahad sprindiga tegeleda, isegi surumisel läheb kõhtu vaja:) Põhimõtteliselt kõht on su keha keskosas, kui see koht on nõrk, siis kõik on nõrk- vaata kui keti nõrgimat lüli! Ja ma usun, et sa oled nõus, et treenitud kõhulihased paistavad rohkem madala rasvaprotsendiga välja kui treenimata...


  13. Jaan Loko raamatust "Kulturism I"

    Sarkoplasmaatiline hüpertroofia on lihaskiudude paksenemine eelkõige sarkoplasma mahu suurenemise arvel. See hüpertroofia tüüp kujuneb sarkoplasmavalkude ja lihaskiudude ainevahetuse reservide (glükogeen, kreatiinfosfaat jt.) mahu suurenemise arvel. Ka kapillaaride arvu märgatav suurenemine treeningu tulemusena võib esile kutsuda lihaste mõningase paksenemise.

    Müofibrillaarse hüpertroofia korral suureneb müofibrillide arv ja maht. Suureneb lihaskiudude kontraktsiooniaparaat ning müofibrillide paiknemise tihedus lihaskius. Selline lihase hüpertroofia viib olulisele lihase maksimaaljõu suurenemisele.

    Hüpertroofia tüübi eelisarengu määrab lihastöö iseloom. Kestvad dünaamilised harjutused suhteliselt väikse vastupanuga stimuleerivad peamiselt sarkoplasmaatilist, suure lihaspingega harjutused (vastupanu üle 70 % maksimaalsest) aga müofibrillaarset hüpertroofiat.

    Sa võiksid mdiagi oma sõnadega ka kirjutada:) ja midagi millest oleks kellelegi kasu...

    Lihasmasi kasvu saad piirata, kui piirad toitumist ja lisad vastupidavustreeninguid. Aga eks mõlemad veidi pärsivad ka jõu arengut:)

×