Jump to content

smack

Kasutajad
  • Sisu loend

    895
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik smack postitused

  1. Mida arvate jõunäitajatest?

    See kõik on väga tore teadmine õpikust, aga mida see algajale ütleb? Kui sa tahad maksimaaljõudu arendada, siis peaks kõik harjutused selles kordusvahemikus tegema? Ei! Kas kordused 1..3 töötavad üldse algaja puhul? Ei! Kas sa treenid selga kordustega 1..3? Ei! Igatahes ma olen Archangeliga paljugi ühel meelel ja on terve hunnik tunnistatud ja kogenenuid välistreenereid, kes levitavad ka samu teadmisi. Tahad lihast ja jõudu, treeni 1h ja keskendu põhiliselt baasharjutusele. Ma ei tea kuidas te seal tippkulturismis treenite, aga iga keskmise inimese puhul see kehtib. Algaja käekäik võiks jõusaalis olla selline: alustad Mark Rippetoe kavaga, 3x nädalas ülekehatreening. Saad jõunäitajad üles ja massi ka. Oled seda piisavalt teinud, lähed üle üla- ja alakeha jaotusele, teed seega rohkem harjutusi ja lihasmass hakkab kohe vohama. Aga hakkad seal 50 kiloga 12 korduseid tegema, siis väga suureks ja tugevaks ei saa ju, tee aga 100 kilogrammiga 12 kordust ja lihast tuleb ikka küll:) Kes teab kedagi, kes on väga tugev, aga näeb väga kleenuke välja? Kõik jõutõstjad on massiivsed, kus küll nende lihasmass tuleb?
  2. Kuidas "ehmatada" keha

    Kas sa üritad arendada jõudu või lihasmassi, sest see pole jõukava ja loomulikult jäävad seega jõunäitajad toppama:)
  3. võitlemistrenni, kus põlvi pole vaja;)

    Ükskõik mis võistluskunstiga sa ei tegeleks, põlv on ikka lüli teiste osade vahel ja kõik see võimsus tuleb just jalgadest...
  4. Treeningkava - eesmärgiks jõud

    tegemist on pigem massikavaga, jõust on asi kaugel. Kui sa täiesti algaja, siis esimesed kuud võid sa ükskõik mida teha ja jõudu ja massi tuleb, aga sealt edasi.... Kui jõudu tahad arendada, siis on tähtis harjutuste kvaliteet: pead keskenduma vähestele harjutustele ja võimalikult tihti. Näiteks kava: http://www.builtfit.com/workouts/strength-and-powerlifting/mark-rippetoe-starting-strength Kindlasti mõtled, et nii vähe harjutusi ja tahad juurde toppida, aga kava töötab; väge effektiivne. See kava oli algselt üldse kolme harjutusega...
  5. Explosive Bodyweight training

    Hea kraam;) jään uusi videosid ootama...
  6. Dispelling the Glute Myth

    mis teile ütleb, kui nendes harjutustes töötab suurem hulk tuharalihaseid kui kükis või jõutõmbes? Ma usun, et kulturistid saaksid neid harjutusi tehes ka kasu, aga mis sa selle tuharaga ikka teed, kui see laval poseerimisel jääb trussikute alla peitu:D Ise kasutan neid harjutusi just tuhara aktiveerimiseks, kaua istudes jäävad tuharalihased nö unne. Paljud põlve- ja seljaprobleemid on muide tingitud just tuharalihastest ja ma usun, et kõik teavad, et kükis ja tõmbes tuleb ikka põhiline võimsus just sealt.
  7. Dispelling the Glute Myth

    Teadmiseks sulle, et tegemist on hinnatud ja kogenud treeneriga;) ja päris paljud treenerid on ühel arvamusel, et on paremad tuharaharjutused nagu näiteks glutebridge kui et kükk või jõutõmme. Mind huvitab, et kuidas sa tuharalihast aktiveerid? kas kükki ja jõutõmme tehes? Eriti geenius ei pea ka olema, et mõista kuidas tuharalihas töötab ja ütle kas sprindis edasi tõukamine meenutab rohkem jõutõmmet, kükki või näiteks glute bridget
  8. kodune treening (isetehtud kava)

    Kle kas sa leiad sealt kava koduse treeningu jaoks?????
  9. 5x5 workout

    Mark Rippetoe 3x5 kava on parem. Kuidas sa jõuad teha kükki 3 korda nädalas ja 5x5 iga kord ning üritad veel 2,5 kilo alati juurde panna???
  10. Personaaltreening

    Ma usun, et tavalisele kontoritöötajale sobibki selline treening märksa rohkem- funktsionaalne, vastupidavust arendav ja ei nõua erilist mobiilsust ning on samuti väga huvitav.
  11. Põlve piirkonnas joostes tekib valu

    No kui kindla aja tagant ütleb üles, ehk viga liigese õlituses. Praegu külmad ilmad ka väljas. ->omega-3 Muidu tüüpilised põlvehädad on tingitud lühenenud reie nelipealihasest ja nõrgast reie kakspealihasest võrreldes reie nelipealihasega. Samuti kinnine hüppeliiges ja aktiveerimata tuharalihased. Huvilistele veidi lugemist: http://www.t-nation.com/free_online_article/most_recent/straightforward_knee_rehab
  12. Täiskükk vs sügavkükk

    Mis seal vahet on, kumb arendab paremini, kui on valus, siis ära tee. Pead leidma harjutuse, kus pole valus.
  13. YouTube videod

  14. PREhabilitatsiooni teemaline seminar (29. okt)

    Tundub huvitav. Oleks tore, kui teema algataja oskaks paari sõnaga semnari läbi viijat kirjelda. Mis taustaga hr. Murutalu on- kõrgharidus, kogemus treenerina?
  15. Siin pildil on ainult üks viga- nooruk arvab, et toidulisandid teevad töö tema eest:) Jääb alati eksisteerima kaks poolt, ühed kes arvavad, et toidulisandeid tuleks vältida ja teised, kes just soosivad tarbimist. Ise kuulun esimesse leeri! Ma ei näe mingit vajadust, miks sellises eas peaks toidulisandeid kasutama, nende effekt on vähene. Parem kulutagu see raha nautraalsesse toitumisse, kuna see on ikkagi põhialus. Noortele tuleks sisestada trenni kui tervislikku eluviisi, mitte massi-jõu kasvatamist kõigi võimalike vahenditega. Kui toitumine paigas ja ikka tekib mingist ainest puudus, siis investeerigu vastavasse toidulisandisse.
  16. Lihast suuremaks

    Paar ülekeha harjutust jõusaalis ja nendes pidevalt vähehaaval raskusi juurde panna ja piisavalt kodus mugida....
  17. Kas oled annetanud kodutute loomade heaks?

    Ei ole, aga andsin eile ühe eurose väga vanale naisterahvale, kellel polnud raha, et süüa osta:(
  18. Enda kombineeritud treeningkava

    Ma ei mõista, miks nii palju harjutusi on vaja, kui saab ka palju vähemaga ja palju effektiivsemalt...
  19. Kükk ja jõutõmme samal päeval

    Algaja võib täiesti vabalt kord nädalas jõutõmmet teha. Ning ntx kükk ja rumeenia jõutõmme ühele päevale sobivad ka väga hästi.
  20. Audenteses tunduvad treenerid vägagi kompetentsed olevat, seda muidugi kõrvaltvaates, ise pole palkanud või kellegi nõu küsinud.
  21. Kükk on minul ntx andnud kiirendusele kõvasti juurde, selles ma olen kõik üle trumbanud, aga seda ainult 10..20 meetrit. Mingi hetk jäin kõigest maha:D Aga naturaalselt hakkas sprint välja tulema, kui tegin ekstra tuhara ja reiakakspealihase harjutusi. Ei osanud lihtaslt seda horisontaalset tõuget teha. Aga eks nimesed ole erinevad ka, mõni õpib ühtemoodi paremini kui teine. Pealegist kui sul lihaselastsushea, siis hea jõudu teha, aga kui pole, siis vaja just sprinti ja muid hüppeharjutusi teha. Mida jõukavades ei ole näha, on harjutused, mis sihivad just seda horisontaalset tõuget, ehk nö sprinterite harjutused. Jõutõmme ja rinnalevõtt pole päris sama. Harjutsed nagu hip thrust ja glute bridge tuleks teha. Samuti ühel jala harjutused, mis simuleerivad rohkem sprinti. Isa ma ntx tunnen, et kükki tuleks rohkem arendada, sest kui sprindis esimese tõuke teen ja teisele jalale maandun, siis reielihas lihtsalt karjub nõrkusest. Keskmisel jõusaaliisal pole ka seda aega võtta, et kiirendusi joosta ja pikemaid etappe ning veel tehnikat harjutada. Ma ise hetkel keskendun massile ja jõule ning mingi hetk kavatsen rohkem sprindiga tegelada. Hüppeliiges ka veidi haige.... Kellel meil on üldse treener või keegi haritum/kogenum kõrval, kes saaks tehnikat hinnata ja nõu anda?
  22. Ma arvan, et võime ühele arvamusele jõuda, et tippspordis läbi lüüa, peab sul juba keha mõõdud jm omadused soodustatud olema:) Ebasoodsa kehaehitusega kõrgesse liigasse vast ei jõua. Ja vaevalt, et nö valgete treenerid on lollimad kui mustade treenerid:)
  23. Tõesti arvad, et valged ainult keskenduvad raskejõustikule ja mustad jooksutehnikale? See ikka eriti lame jutt...ja veel see jutt kehatüübist. Sa nagu oleks üldistusi teinud selle foorumi inimeste põhjal ja nendest, keda trennis näinud. Enamus nö sprinterid siin tõesti tegelevad raskejõustikuga ja selle kõrvalt arendavad sprinti.
  24. http://www.t-nation.com/free_online_articl...sport_by_blacks
  25. raskustega jooksmine

    halb liigesetle:) Aga seljakoti või selle raskusvestiga võid kõndidaja kiires tempos, hea rasvapõletus; parim enne hommikusööki
×