Jump to content

AnneP

Tavamoderaatorid
  • Content count

    7,720
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    26

Everything posted by AnneP

  1. Photogalleries are now up at http://www.treningsforum.no/index.php?mode=gallery&id=136
  2. Jeremy Potvin (MP) and Candrea Judd-Adams take the top honors at the IFBB Grand Prix held yday. For the complete results and photogalleries, please visit http://contests.npcnewsonline.com/contests/2016/ifbb_grand_prix/ TOP 5 // WPD 1. Candrea Judd-Adams 2. Jacklyn Abrams 3. La'Drissa Bonivel 4. Jennifer Jacques-Conn 5. Tonya Hooker TOP 5 // Men's physique 1. Jeremy Potvin 2. Tristan Murray 3. Jeremy Coleman 4. Arya Saffaie 5. Andre Smith
  3. TOP 6 results // by www.treningsforum.no Athletic Fitness Damer -165cm 1. Susanne Soydan 2. Ida Oline Talåsen 3. Silje Bjørnstad 4. Trine Toften 5. Linn Sundblom 6. Ann Kristin Johansen Athletic Fitness Damer +165cm 1. Elisabeth Støland 2. Anette Bunde 3. Maren Kallhovd 4. Ruth Mydland 5. Ane Bjur Athletic Fitness Damer Overall 1. Susanne Soydan 2. Elisabeth Støland Athletic Fitness Herrer -178cm 1. Ronny Gudmestad 2. Sigurd Steen 3. Morten Rasmussen 4. Jonathen Labjugt 5. Fredrick Bentzen 6. Morten Telstø Athletic Fitness Herrer +178cm 1. Christian Egner 2. Simen Brenna 3. Martin Trolldalen-Nystrøm 4. Henning Jacobsen 5. Espen Orre 6. Eirik Kindsbækken Athletic Fitness Herrer Overall 1.Ronny Gudmestad 2. Christian Egner Classic Bodybuilding -180cm 1. Tomas Kairys 2. Devidas Guzys 3. Radoslaw Smyk 4. Petter Ege 5. Ole Morten Dragseth 6. Auob Abasi Classic Bodybuilding +180cm 1. Gedvydas Narkevicius 2. Svajunas Misiura 3. Martynas Lukasevicius 4. Paulius Berzinskas 5. Christian Martinussen 6. Stian Kristoffer Solgård Classic Bodybuilding Overall 1. Tomas Kairys 2. Gedvydas Narkevicius Womens Physique Open class 1. Ariell Rosenblad 2. Mari Wedde Engelsvoll 3. Alda Ósk Hauksdottir 4. Jasmina Blagojevic 5. Marita Louise Strømmen Mens Bodybuilding -85kg 1. Andre Thesen 2. Mariusz Ciupak 3. Keywan Nabi 4. Wilson da Silva 5. Lukasz Kmuk Mens Bodybuilding -95kg 1. Ott Kiivikas 2. Krysztof Skryplonek 3. Ramunas Rimidys 4. Rasmus Rasmussen Bodybuilding +95kg 1. Deividas Dubinas 2. Piotr Sevcenko 3. Jonathan Fogelberg 4. Alexander Bekken 5. Robin Ljungsberg Bodybuilding Overall 1. Ott Kiivikas 2. Deividas Dubinas 3. Andre Thesen Bodybuilding Mixed Pairs 1. Ariell Rosenbald & Andre Thesen Womens Fitness Open class 1. Tina Madeleine Larsen 2. Karoline Wiik Mens Fitness Open class 1. Eirik Thingstad Haralds Gym 2. Hans Erik Hornell Powergym Athletic BodyFitness -163cm 1. Veronica Bødker 2. Therese Vilrik Brun 3. Janne Thostensen Krohn 4. Pia Jansson 5. Maria Kolby Sonstad 6. Marte Lian BodyFitness -168cm 1. Synnøve Birgitte Belden 2. Nina Elstad 3. Julie Siljan 4. Nora Skånøy 5. Anette Jonassen 6. Evy Therese Inselset BodyFitness +168cm 1. Gro Elisabeth Johansen 2. Nina Furseth 3. Linn Hanssen 4. Monica Smenes 5. Annie Grodaas 6. Elise Murbræck BodyFitness Overall 1. Veronica Bødker 2. Synnøve Birgitte Belden 3. Gro Elisabeth Johansen Bikini Fitness -160cm 1. Alexandra Nordhavn 2. Maureen Caramela 3. Trine Rathlau 4. Mimmi Pham 5. Aina Lisa Wilks 6. Synne Mari Jacobsen Myrbø Bikini Fitness -163cm 1. Bettina Bach 2. Line Elisabeth Karlsen 3. Anastasia Avetisova 4. Kicki Jepsen 5. Tina Stirling 6. Emelie Söder Bikini Fitness -166cm 1. Therese Oppsal 2. Silje Eriksen 3. Therese Arntzen Stokvik 4. Anne-Lill Saarento 5. Cassandra Lindstrøm 6. Irelin Schaldermose Bikini Fitness -169cm 1. Lisa-Mari Ingebrigtsen 2. Lottie Jonsson 3. Camilla Brahms 4. Alexandra Henandez 5. Susanne Meling 6. Annie Jeanette Rønneseth Bikini Fitness -172cm 1. Natalia Ejsmont 2. Mia Helene Hjertås 3. Malin Færøy 4. Margrete By 5. Eileen Kvale Røst 6. Malin Partenyi Bikini Fitness +172cm 1. Leslie Elise Eidaune 2. Sandra Bostrøm 3. Astrid Gravvold 4. Lena Haugen 5. Stine Nyjordet 6. Monja Wemaas Myrann Bikini Fitness Overall 1. Natalia Ejsmont 2. Leslie Elise Eidaune 3. Lisa-Mari Ingebrigtsen Mens Physique -174cm 1. Renatas Suleimanovas 2. Jose Bjargo 3. Alexander Ladsten 4. Dany Espinoza 5. Christoffer Larsen 6. Tom Kristian Hove Mens Physique -178cm 1. Eduardo Jaques Da Silva 2. Liudas Vaisieta 3. Patrick Rashid Kwarasey 4. Mohamed Hamad 5. Philippe Da Silva 6. Nicklas Öhrvall Mens Physique +178cm 1. Saulius Genutis 2. Uros Ljiljak 3. Bjørn Tore Justad 4. Ihsan Tanis 5. Peter Bendtsen 6. Kastriot Kopilliqi Mens Physique Overall 1. Renatas Suleimanovas 2. Eduardo Jaques Da Silva 3. Saulius Genutis
  4. Ott wins BB over all!
  5. Ott wins -95kg class! Congrats!
  6. Ott NOW on stage, free posing routines to follow immadiately // http://www.treningsforum.no/?action=media-live ...
  7. Lõuna-Eesti Karikavõistlused 2016

    Good luck everyone competing
  8. LIVE webcast today starting at 9.00 (10.00 in Estonian time) at http://www.treningsforum.no/?action=media-live
  9. This event taking place this weekend! Competitor lists are up at http://oslograndprix.com/registration/2016athletes.html Ott is also competing in BB up to 95kg:
  10. And the result lists from AC amateur Brazil are now online at IFBB.com // http://www.ifbb.com/wp-content/uploads/2016/04/2016-acb-results.pdf
  11. Video of Roelly's guest posing ....
  12. Complete competitor lists // http://swedengrandprix.com/notified.html Bodybuilding -80 kg Raigo Kuusnõmm, Estonia Lukasz Kmuk, Poland Pierre Ågren, Team Power Eskilstuna Mats Ljung, MM Sports Team Fredrik Spång, Team Palmell Jonas Sleiman Delta Gym Vytautas Žylė, Oazis Lithuania Klaus Bjerg, Denmark Art Tosom, Denmark Bodybuilding -90 kg Ott Kiivikas, Reval - Sport-Estonia Niro de la Rua, Team Gymgrossisten Elit Adam Danie, JK Fitness Samuel Blomgren, Iron Stable Bodybuilding Krzysztof Skryplonek Poland Daniel Alritzson Team Proteinbolaget Alaa Tillo, Team Just Fit Saleem Wasi, Denmark Brian Bonde, Denmark Alexander Strøberg, Denmark Bodybuilding +90 kg Mohamad Kaddoura, Alex Fitness Tobias Jonasson, AL coaching Marcus Salomonsson, Kraftcentralen Markus Rinse, Team K.O. Store Jan Nordlund, Sussi's fitness Forever team Kevin Koxha, Team Haningehälsostudio Martin Göransson, Team MM Sports Ole Kristian Våga, Norway Wojciech Pieczaba, Poland Kamil Tanwic, Poland Mikael Gumse, Team Gumse Gym Piotr Ševčenko, VKFKS Lithuania Deividas Dubinas, Dubinas LT Lithuania Rasmus Charlie Sølvsten, Denmark Women´s Physique Johanna Indhage Team Justfit Mia Brobeck, Team Elitnutrition Regina Strid Musclezone Malmö Malou Holmström, XXXL Sweden Rosanna Scharin, Team Better Bodies Lisbeth Grape, Team Gymgrossisten Butik Anna K Björkman Wallin, Gnesta Gym Alexa Levevik Team Gumse Gym Semiran Dag, Eliteteam Bodysciense Betinna Virenfeldt, Denmark Jeanette Johansson, Team Swedish Supplements Body Fitness -163 cm Hanna Wetterlund, Team JF Athletes Linn Borgström, Team JF Athletes Elin Björkegren, AL Coaching Mirjam Trujillo, Team MM Sports Anna Bomar, Team Shapes Gym Anna Karlsson TC strong by sweden Pia Jansson, Team Swedish Supplements Carina Hallqvist, Team Elit Nutrition Alexandra Ljung, MM Sports Team Therese Vilrik Bruun, Team Masskinen Denmark Sarah Nordeke, Stell Nutrition Carina Isaksson, Team Better Bodies Susse Hougaard, Denmark Mette Kragelund, Denmark Therese Vilrik Bruun, Denmark Mette Daugaard, Denmark Body Fitness -168 cm Josefina Eriksson, Team Power Eskilstuna Hanna Wetterlund, Jfathletes Emelie Hilm, Växer Gym Emma Gustafson, Team Gumse Gym Jenni Torstensson, Muscle zone gym Sanphuong Sam, Team Elit Nutrition Emma Melin, Team Ironsport Jenni Torstensson, Team Musclezone Therese Sandin, TC Strong by Sweden Gea Taalvelt, Spa&Sport Spordiklubi Estonia Tatiyana Pudovkina, HC GYM Estonia Body Fitness +168 cm Elin Cannerbo, Edererathletes Jenny Packalén, Edererathletes Kathleen Franke, Team Bodyfight Maria Hasselmark, Team Better Bodies Josefin Kardell, MM Sports Team Sofia Eklund, Team Get Prepared Kristina Hansen, Denmark Bikini Fitness -163 cm Vanessa Kasumovic, Team MM Sports Annelie Damberg, Team Gym Grossisten Butik Sarah Svensson, Team Exhale Gym Sara Guess Olsson, Team MM Sports Sandra Solaric, Team Better Bodies Anna Bogs Struglics, Team K.O. Store Helena Tzimourtas, Team Chamoun Sara Larsson, Team Chamoun Frida Sharifi, Team K-O store Malin Lamberg, Team Chamoun Emelie Söder, Team Forever Fit by Better Bodies Elvira Grönkvist Nyberg, MM Sports Team Carolina Rahm, Delta Gym Rebecca Wallman, Team Shape by Sharam Sofia Forsberg, Team Ironsport Cecilia Sköld, MM Sports Amelie Claesson, Team Elit Nutrition Kathleen Olsson, TC Srong by SWeden Anna Stålnacke, Team Tyngre Vanessa Kasumovic, MM Sports Team Fabiola Bustos, Team Flex Sweden Caroline Aspenskog BMR Sport Nutrition Sara Säwar Franzen, Team Fairing Regina Krukovskaja, Audentes Fitness Estonia Bikini Fitness -166 cm Emma Cederholm, Edererathletes Sara Jönsson Hammer Team Jenny Hovenberg, Team K.O store Julia Andersson, Team Svensk Sport Nutrition Kajsa Bengtsson, Team Golden Physique Julia Vivien, Team Nordiskt Kosttillskott Paulina Hermansson, One Day Crew Julia Volz Team Nordiskt Kosttillskott Nathalie Carlbrant, Team Fairing Frida Sjöström, Team Gymgrossisten Elite Anna Bose, Lessebos Styrkeklubb Camilla Just, The Just Effect Denmark Ann Sofie Gustavsen, Denmark Anja Sørensen, Denmark Stine Reitz, Denmark Karima Katja, Denmark Michelle Kicki Wagner, Denmark Zandra Dons, Denmark Trine Rathlau, Denmark Malin Kronmarker Team Steel nutrition Bikini Fitness -169 cm Jessica Holmström, Team svensktkosttillskott Elvira Pettersson, Team exhalegym Faye Corbett, Team Diamond Fitness Emma Johansson, Gladius Gym Josefina Kristiansen, Team Tillskottsbolaget Zana Rohani, Team Elit Nutrition Adrienne Daudi Team Svensk Sport Nutrition Marina Johansson, Team Kasra Nadja Nielsen, Team Elit Nutrition Weronica Liljeroth, Edererathletes Agne Kiviselg, Spa&Sport sportclub Estonia Julia Friberg, AL Coaching Jönköping Malin Embla Norrman Team Eedererathletes Ene Tomingas, My Fitness Estonia Andra Vagur, Spordikeskus Teras Estonia Helen Randmets, My Fitness Estonia Miriel Widerström, Örebro kraftsportsklubb Kristina Narbutaitytė, Pegasas Lithuania Sandra Rosendahl, Denmark Bettina Bach, Denmark Natasha Garder, Denmark Natacha Lange, Denmark Andra Vagur, Spordiklubi Teras Estonia Bikini Fitness +169 cm Lee Sheldon Huggler, Team Gymgrossisten Butik Göteborg Tina Leinonen Team MM Sports Lina Kroon, TC strong by sweden Saynaz Mokhtari Therese larsson, Team MM Sports Michaela Svangren, Team Ironsport Maria Regen, Team Svensk Sport Nutrition Johanna Sonesson, Team Scitec Nutrition Josefin Jensen, XXXl Sweden Michelle Korén, Team JF Athletes Ronja Rungberg, TC Strong By Sweden Julia Falkman, Team Elit Nutrition Linn Strand, Gladius Gym Frida Paulsen Stern Workout Empire Kirke Kirt, TÜ ASK Estonia Mya Lindahl, Delta Gym Diana Stankejeva, Oazis Lithuania Julie Speich, Denmark Nathalie Buhl, Denmark Camille Wagner Denmark Classic Bodybuilding -180 cm Jens Hartler, Edererathletes Sebastian Andersson, Team MM Sports Dennis Andersson, Team MM Sports Tomas Jakobsson, Team Chamoun Calle Bolund, Team Tyngre Jan Linde, Team Ironsport Peep Reinart, Sparta SK Estonia Jimmie Carpman, Team Elit Nutrition Richard Bjuvhage, Team Sisu Nutrition Johan Boström, Team Fitnessbutiken Alingsås Nicodemus Nilsson, Nordic Sports Nutrition Siim Savisaar, TÜ ASK Estonia Patrik Kasra, Midland active Ahmad Seyar Jahani, Team Elit Nutrition Johnny Grape,Team Tyngre Classic Bodybuilding +180 cm Gerhard Marcher, Edererathletes David Sundqvist, Exhale Gym Erik Svantesson, Gymgrossisten butik Calle Ekman, Gymgrossisten butik Göteborg David Losell, Landskrona kraftsportsklubb Rikard Zaar, Team Gumse Gym Monir Hejazi, Team shape by Sharam Torbjörn Swedin, Team Kasra Jannick Weisschnur, Olympic Hamburg Germany Fredrik Ström, Team Better Bodies Henrik Kjellsson, Team Ironhouse Pontus Kerstis, Bjurhovda Atletklubb Thony Sundgren, Team Fitnessbutiken Alingsås Mohamad Baker Aziz, Denmark Men´s Physique -178 cm Marcoci Tazvan Florin, Romanian Simran Singh, Edererathletes Josef Balevasi, BMR Sports Nutrition Nikola Rushiti Team Proteinbutiken Shahin Daneshgari Nejad, Team Golden physique Tuomas Viitala, Team Ironhouse Gym Christian Foxberg, Nordicwellness Ahmed Mohammed, Team Shape by Sharam Henrik Otterström, MM Sports Team Yosef Halim , MM Sports Team Robert Silva, MM Sports Team Daniel Skowronski, Body Science Team Kert Kaljula, Sparta SK Estonia Leo Steen, Team Chamoun Mohamed Ali, Fit N Fight Ahmed Abdelhafez, Team Elit Nutrition Redir Nerway, Delta Gym Mohamed Ali, Team BMR Sport Nutrition Henrik Vu, Team K.O. Store Law Shala, Workout Empire Atif Agic, Team Elitnutrition Issa Hussein, Danmark Alexander Ladsten, Norway Daniel Djurdjevic, Team Workout Empire Ali Torkniman, Team Better Version Per Robertsson, Team Shape by Sharam Mohamed Hamad, Team Larsen physique Denmark Hashim Youshaa, Denmark Faizan Sakhi, Denmark Men´s Physique -182 cm John Nyström, Team K.O store Robin Olsson, Team Better Bodies John Nyström, FearlessFitness Anders Toresson, Team MM Sports Anton Stenberg, TEAM K.O. Store Edin Vidjen, Team Musclezone Dusko Komso, Team Power Eskilstuna Aurélien Daudi, Team Svensk Sport Nutrition Pierre Ericsson, Delta Gym Isak Netzler, Edererathletes Islam Ali, Elit Nutrition Kevin Vega, Lynx Multisport Team, Göteborg Peter Bendtsen, Denmark Men´s Physique +182 cm Jonatan Ohlén, Gymgrossisten butik Göteborg Jonas Barkman, Team Tillskottsbolaget Jussi Ojakangas, Team Fairing Daniel Nilsson, Hammer Team Rasmus Sjöberg-Madsen, Team inshape Jimmy Törnetoft, Team MM Sports Robert Cret, Team Gymkostbutiken Aso Ramazani, Team Proteinbolaget Fredrik Hjert, Team MM Sports Christian Nissen, Team Musclezone Kuido Jõgisalu, Spa&Sport Pärnu Estonia Marcus Grönroos, Team Tyngre Michael Hafström, Team Steel Nutrition Rafi Ohanes, Team ProteinExperten Dino Cordic, Team Mm Sports Hans Hiiuväin, Fittest Klubi Estonia Christian Nissen, Team Musclezone
  13. IFBB.com introduces all the divisions in IFBB at: http://www.ifbb.com/our-disciplines/
  14. Kaliber Open 2016

    Photos, results and videos available at http://www.treningsforum.no/php/art.php?id=3970 Athletic Fitness - Herrer -178cm 1. Sigurd Steen 2. Ronny Gudmestad 3. Morten Telstø 4. Jonathan Labugt 5. Daniel Eide 6. Mikael Andresen Athletic Fitness - Herrer +178cm 1. Espen Høitomt Orre 2. Erik Kindsbækken 3. Ole Junior Myren 4. Magnus Bergquist 5. Odd Einar Rønningsgrind Athletic Fitness Overall - Herrer 1. Espen Høitomt Orre 2. Sigurd Steen Athletic Fitness - Damer -165cm 1. Susanne Søydan 2. Marithe Kleiva 3. Jannike Tørø 4. Ingrid Vikingstad Athletic Fitness - Damer +165cm 1. Elisabeth Støland 2. Anette Bunde 3. Maren Kallhovd Athletic Fitness Overall - Damer 1. Elisabeth Støland 2. Susanne Søydan Classic Bodybuilding -180cm 1. Aoub Abasi 2. Lars Aunemo 3. Christian Olsen 4. Jonas Sørgjerd 5. Yilmaz Dusunceli 6. Kim L. Jung Arntsen Classic Bodybuilding +180cm 1. Deimantas Sladkevicius Classic Bodybuilding Overall 1. Deimantas Sladkevicius 2. Aoub Abasi Mens Fitness Åpen 1. Hans Erik Hornell Bodyfitness -163cm 1. Maria Kolby Sonstad 2. Heidrun Ertså 3. Tanya Tveit 4. Marte Lian 5. May-Britt Fløan Øie 6. Veronica Myhra Vambsal Bodyfitness -168cm 1. Synnøve Birgitte Belden 2. Nora Skånøy Bodyfitness +168cm 1. Linn Hanssen 2. Elise Murbræck 3. Annie Grodaas 4. Monica Smenes 5. Linda Teikari Bodyfitness Overall 1. Maria Kolby Sonstad 2. Synnøve Birgitte Belden 3. Linn Hanssen Men's Physique -174cm 1. Dennis Johansen 2. Alexander Ladsten 3. Tom Kristian Hove 4. Martin Busch 5. Kim Söderberg 6. Tor Arne Schei Men's Physique -178cm 1. Patrick Rashid Kwarasey 2. Eduardo Jasques Da Silva 3. Øyvind Seim 4. Sebastian Haugan 5. Lasse Telnes 6. Eivind Marstein Men's Physique +178cm 1. Bjørn Tore Justad 2. Martin Ruste 3. Lars Petter Einarsen 4. Janis Klanins 5. Kim Johnny Falk 6. Hassan Zeitun Men's Physique Overall 1. Dennis Johansen 2. Patrick Rashid Kwarasey 3. Bjørn Tore Justad Bodybuilding -90kg 1. Aleander Rydgren 2. Christian Martinussen Bodybuilding +90kg 1. Jan Král 2. Robin Ljungsberg 3. Espen Moe Bodybuilding Overall 1. Alexander Rydgren 2. Jan Král Bikinifitness -160cm 1. Aina Lisa Wilks 2. Mimmi Pham 3. Synne Marie Jacobsen 4. Jasmin Kjus 5. Oda Elise Roli 6. Monica Tømmerstrand Bikinifitness -163cm 1. Sarah T. Barø 2. Elma Tharaldsen 3. Kristine Andersen Bikinifitness -166cm 1. Therese Opsahl 2. Line Elisabeth Karlsen 3. Karianne Stien Bentzen Ramberg 4. Anne-Lill Saarento 5. Bena Hattrem Pedersen 6. Maja Kristine Falmar Bikinifitness -169cm 1. Lottie Jonsson 2. Elise Marie Andreassen 3. Camilla Brahms 4. Irelin Schaldemose 5. Wenche Wallem 6. Ingrid Helene Halvorsen Bikinifitness -172cm 1. Mia Helene Hjertås 2. Malin Partenyi 3. Malin Færøy 4. Eilin Kvaale Røst 5. Margrete By 6. Sunniva Slåtten Bikinifitness +172cm 1. Leslie Elise Eidsaune 2. Astrid Gravvold 3. Monja Wenaas Myrann 4. Sandra Bostrøm 5. Lene Haugen 6. Christine Faxvaag Bikinifitness Overall 1. Therese Opsahl 2. Leslie Elise Eidsaune 3. Aina Lisa Wilks Bikini fitness over all winner Therese Opsahl MP over all winner Dennis Johansen
  15. Team-andro.com videos are now uploaded at http://clips.team-andro.com/gvideos.php?urlkey=loadedcup2016&gid=252 Ott's prejudging // http://clips.team-andro.com/watch/f133d7c9fd42d30b4332/prejudging-men-up-to-90kg-loaded-cup-2016 Siim's finals // http://clips.team-andro.com/watch/2278bd1e0392f4493a3e/classic-bodybuilding-up-to-180cm-final-loaded-cup-2016 Andra's finals http://clips.team-andro.com/watch/3951f43aeb5b6b76dab0/final-bikini-fitness-up-to-169cm-loaded-cup-2016
×