Jump to content

vutt

Kasutajad
  • Sisu loend

    3
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

vutt

  • Tase
    Vaatleja
  1. HIIT, intervalltreening

    Väike follow-up algajatele, kes seda foorumit siin loevad. Ütleme nii, et jooksmise puhul peab ikka mingi baasvorm olema. Igaljuhul, kui sõudeergomeetril pean ma 15-16min. sessiooni 1min. täiskoormus ja 1-1.30 puhkust ilusti vastu, siis jooksmisel vabas looduses kipub pilt mustaks minema. Tõsi jah, ega ma pole talvel jooksnud ka... PS! Niipalju on ikka HIIT-ist kasu olnud, et minust noorem tennisepartner tennises enam nii lihtsalt minu jooksutamise taktikaga edu ei saavuta. Kuigi jah tööd tuleb veel kõvasti teha...
  2. HIIT, intervalltreening

    Tänan jrx kiire vastuse eest. Too 85-95 on ikka % minu max pulsist. Vot sportlik/jõusaali baas, nagu sa mainisid, on suht nõrk. 3 nädalat on nüüd üsna tõsist andmist olnud, aga viimased 4a. on ainult 1-2 korda nädalas tennist mänginud, kuid see ka tihtipeale paaris (nõrk koormus). Oletan, et tennise jaoks võiks ju HIIT väga hea olla. Siiski mu eesmärk nr1 on oma 97kg kerest(pikkus 178) lahti saada. Hea teada, et HIIT jätkab rasvapõletamist ka peale trenni st. justnagu jõutreening. Ütled, et tühja kõhu peale ei soovitaks, aga ma just mõtlesin nii kevade poole alustada hommiku kiirkõnni/jooksudega. Hommikul aga ei soovitatud eriti midagi süüa, siis rasvaküpsetus effekt suurem. Olen sõudmisergomeetriga asja korra teinud. Kätel hiljem selline mõnus tunne nagu oleks raskusi tõstnud. (siit ka mu oletus, et asi raua tõstmisega sarnane) Jooksuga ei saa ju kätele midagi. Krt. tundub, et suvel peaks ikka vähemalt korra nädalas jõusaali külastama hakkama. Kasvõi nädalavahetusel, kus taxid soodsamad...
  3. HIIT, intervalltreening

    Küsimus oleks siis High Intensity Interval Training-u kohta, kehakaalu võimalikult efektiivse alandamise kontekstis. 30a mees olen. Olen nüüd mõnda aega surfanud temaatilisi artikleid otsides aga täit selgust pole ikka. Tegemist siis hea odava viisiga välitingimustes natuke rohkem teha võrreldes stabiilse 60-70'se koormusega fat-burn aeroobse treeninguga, millega keha ruttu kipub ära harjuma. HIIT-i näide: 5-10 min soojendust 30-60 sek 90% või rohkem koormusega 60-90 sek taastumist kerge intensiivsusega seda kõike siis u. 8-10 korda 5 min cool own Kuna selle treeningu käigus lähen lühikesteks perioodideks anaeroobsesse tsooni (85-95) oma pulsiga, siis kas see kompenseerib mingil määral nn. "raua tõstmis" treeninguid. Põhjus majanduslik. Spordiklubi raha võiks vähemalt mittetalve perioodil siis kokku hoida, samas kodus aga nii peent tehnikat ei ole. Kui suurt rolli mängib "raua tõstmine" üldse kaalust alla võtmise kontekstis. Mitu protsenti ma efektiivsuses kaotan, kui vahetan asja näit HIIT-i vastu. Kui üldse nii küsida saab? Kas lihas kasvab 90+ tsoonis lidudes? Või on HIIT-i ainuke võlu aja kokku hoidmises. PS! Toitumise stiili olen ma juba kardinaalselt muutnud...
×