Jump to content

Parabool

Kasutajad
  • Sisu loend

    29
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Parabool

  • Tase
    Algaja
  1. Tere , Juhtus siis selline lugu , et ühel pühapäeva hommikul (kaks päeva tagasi) avastasin hüppeliigese pealt kahtlase paise . Kuna olin looduses ning jalg nagu liigesest ei valutanud , vaid see koht mis veidike punane oli ning õrnalt paistes , mõtlesin esmapilgul ,et olen mingi herilase või muu "looma" käest nõelata saanud . Nüüd paar päeva hiljem pole valu taandunud , mis on endiselt ikka väga terav . Joosta nagu saab , aga väga madalate jalatsidega(mis antud kohta ei puudu , ega riiva) , sest korvpallitossudega on valu äkilisi liigutusi tehes meeletu . Seda kohta katsudes on tunne nagu hõõruks mingit kummi , täpselt sama hääl on ka. Oskab siinsetest olijatest keegi midagi kommenteerida või on keegi midagi taolist kogenud?
  2. Valu viskel

    Kui visata mingit eset kõrgustesse on õla piirkonnas valu tunda , samuti avaldub see kaldpingil surumisel. Konkreetset vigastust nagu ei täheldaks , sest valu lõi lambist ühel päeval lumepalli visates(Õla liikuvus oli ka nagu piiratud imelikul moel, hästi ebamugav on visata , samas korvpalli mängida pole mingi probleem) . Hiljuti oli sama probleem vasaku õlaga , mis avaldus ka kaldpingil surumisel aga läks üle , kuna mul oli paus jõusaalist . On keegi sama valu ja ebamugavust kogenud ? Mis peaks tegema ? Arsti juurde vast tormata pole praegu vajadust , kuna ma seal käin viimasel ajal liiga tihti , vigastus vigastuse järel
  3. Rasvad – kahjulikud või kasulikud?

    emm mis asi on surrogaatjuust ? . Ise olen suur juustussõber , eelkõige kodu juustu näol mille tervislikusest ma olen teadlik aga lisaks ka tavaline juust + feta, sinihallitus ja mozarellad. Saan aru et surrogaatjuust ongi see kõige tavalisem ja odavam kollane juust mida poelettidelt leida võib .?
  4. Õlaprobleemid

    tänud gmaster! loodame et saab aidata
  5. Õlaprobleemid

    nojah , mul verevarustus ja kõik muu muidu tip-top olnud . Kui aktiivselt korvpalliga tegelesin sai koguaeg spordiarstide juures käidud ja kõik näidatajad olid enam kui head. Siis sain järsku põlvevigatuse omanikuks ja mõtlesin (eesti ühe parima spordiarstiga konsulteerides) , et hakkan vigastuse perioodil endale massi juurde tegema jõusaali näol . Ennem seda olin trenniga seoses umbes 2-3 aastat jõusaaliga tegelenud. Aga siis juhtus see totter lugu - peale seda kui mu põlve süst tehti, ei tohtinud ma joosta ega jalgadega tööd teha kaks nädalat - jõusaali võisin peale nädalast puhkust minna . Jõusaalis olles polnud võimalik kuidagi sooja teha , tegin küll käteringe jms ning siis viskasin kangile soojendusraskused peale ja tegin pikema seeria , mille keskel tundin hästi tervat valu õlas (piirkond rinna ja õla vahel). Muidu on mul korralik venitus ja soojendus alati päevakorras olnud aga tol hetkel lihtsalt ei saanud teha . Ei saa ka seda päeva taga nutta , et poleks pidanud üldse saali minema jne . Igatahes kui nüüd käteringe teha siis vasakus õlas käib väike ragin läbi ning mõnikord - eriti peale kossu trenni võib tunda ka väikest valu (kuigi olen neli kuud pausi teinud ning arstidelt igasuguseid soovitusi/ravi saanud) . Nüüd ei teagi mis teha , sest see vigastus mõjutab peaaegu kõiki jõusaalis tehtavaid harjutusi , isegi kui jalapressil teha ning käed pidemest kinni hoides surve all on , tuleb vaikselt tuim tunne esile ning vasaku käe veresooned tõusevad imelikult esile.
  6. Õlaprobleemid

    endal ka sama teema , sain nii pool aastat tagasi sama õla vigastuse , mis pole siiamaani üle läinud . Mul oli veel selline teema , et käsi läks tuimaks ja siniseks . Peale rippumist/venitamist käe/õla normaalsesse seisundisse , kuid siis enam polnud nii palju jõüudud vasakul poolel nagu tarvis . Olen abi otsinud spordiarstidest , pausi teinud jõusaalist 4 kuud aga abi pole . Üldse olen üks õnnetu inimene oma tervisega
  7. Südame kloppimine

    Mul ka vist sama teema (algas 4 päeva tagasi), süda klopib , neelamisraskused nagu oleks mingi klimp koguaeg kurgus . Mul ainutl see teema , et ma pole kaua aega korraliku trennid teinud seoses vigastusega ja nüüd esmaspäeval käisin üle pika aja taas kossu mängimas ja seal tundsin et ei jõua kohe üldse . Samas on mul unehäired juba pikemat aega vaevanud . Vähkren voodis oma paar tundi ennem kui magama jään . Süda on mul terve elu korras olnud , algul mõtlesin et ei ole võimalik - süda hakkab pange panema. Aga süda klopib samamoodi magamaminnes ja päeval ka isegi , vahel lööb isegi niukse valuliku tunde siss (mitte terava) aga sama tunne oli mul ka siis kui mul rinnalihase vigastus oli . Et vb ming lihaspinge vms? , igatahes jõutrenni ma pole juba kolm kuud teinud . Südame kontrollis käisin 3 kuud tagasi ning ei olnud midagi viga (pole kunagi olnudki). Et siis äkki on tegu selle sama ärevusega ? kuigi ei ütleks et endal stressirohke elu oleks ,vaba aega palju jne .
  8. nõustun sinuga täielikult , ise endal juba aastad põlved läbi (kõhr kulunud). Arstlikus komisjonis ei tehtud sellest väljagi , anti pikendust selle jaoks et raviks oma põlvesi , aga mida ma ravin kui kõhr ei taastu . Siis käsisin uuringutel kus lõpuks puust ja punasest ette tehti et kõhrel on suur kahjustus ning läbi selle saan loodetavasti ajateenistusest vabastuse. Ärge nüüd arvake et ma paaniliselt kõrvale proovin hiiilida vms . Lihtsalt ei taha ennast seal veelrohkem sandistada nagu korvpall ja muud asjad seda juba 10 aastat teinud on.
  9. tere, tegin siin 4 kuulise massiperioodi ja nüüd oleks aeg rasvaprotsenti alandama hakata kui massiperioodil nägi toitumiskava välja selline: Hommiku : 100g Neljaviljahelbeid ; 180g tuunikalakonserv(millest tuunikala 135g); 0,3 L joogijogurtit , 150 g rasvavaba kodujuustu. Lõuna: 500g pelmeene , 0,5L piima , 300g kohupiimakreem , 200g leiba , 2 banaani Õhtul: 200g seavälisfilee sinki ; 150g rasvavabakodujuustu , 100 g leiba; 0,3 l jogurtit , 100 g makrat. Peale trenni manustan 100% Whey proteeiini 1,5 annust - valku 35g Siis kuidas peaks toituma rasvaprotsendi alandamise käigus st eriti tähtis on just hommikusöök , et kas jätta välja puder jne . Olen 198 cm pikk ja 102 kilo Kui kiiresti üldse rasvaprotsent 13% pealt ütleme 10 % peale läheb ? kui õigesti toituda ja trenni teha
  10. Põlveprobleemid

    keegi oskab õelda kui kauaks arst teile glykosamiinikuuri määras !?
  11. Treenimine vigastusega.

    mine gunnar männiku juurde !
  12. Kas peale mingite tablettide nagu siin teistes teemades välja toodud on , pole muul moel võimalik rasvaprotsenti alandada massiperioodi ajal. Teen 4-5 korda nädalas jõusaalis trenni + 2-3 korda jooksen või sõidaan rattaga peale trenni umbes 30-40 minti
  13. vere valgumine

    mul selline küsimus , et kui rinda teen või selga ntx ploki tõmbed kukla taha, siis vasak käsi läheb siniseks mingi periood ,nagu veri valguks käes laiali .Mingit valu ega midagi ei ole , lihtsalt väga imelik , siis kui rippu jään või venitan siis läheb normiks tagasi , aga muidu käin ringi üks käsi sinine/lilla teine normaalne Millest selline asi tingitud võib olla ?
  14. Olukord selline - Hetkel on vigastus ,mis ei luba mul joosta mai lõpuni . Kuna mängin aktiivselt korvpalli ning hooaeg on nüüd minu jaoks läbi , siis tahaks sellest vigastuse perioodist maksimaalselt kasu lõigata ja seda jõusaali ehk täpsemalt massilisamise näol. Muidu korvpalli kõrvalt on saadud ikka korralikult ka jõusaalis rassitud ning tarvitan ka valgupulbreid , seda eelkõige taastumise puhul ja et saada vajalik valgukogus kätte . Olen 198 cm pikk ja optimaalne kaal 96 . Aga viimasel ajal ei taha enam tavatoidu ja lisandi kõrvalt lihasmassi juurde tulla .Lihtsalt ei suuda nii palju süüa . Siit tekibki siis nüüd see põhiküsimus , et kas peaks hakkama kreatiini tarvitama ? Ise olen kreatiini suhtes väga skeptiline olnud. Septembris hakkab uus hooaeg ja tahaks seda vahepealset aega ära kasutada ning kui septembris kreatiini tarvitamise pooleli ja jõusaali tahaplaanile jätan , keskendudes kossule on oht paksuks minna - lihas kaob ära ? Andke nõu kuidas sellises olukorras kõige parem tegutseda on
  15. WHEY 8100

    kas keegi on seda tarbinud ? Soovitate?
×