Jump to content

Alfonze

Kasutajad
 • Content count

  539
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About Alfonze

 • Rank
  Tegija
 1. aasta treeningud

  Kusjuures hea idee, 8. mail olen vast isegi kohal, saabki proovida kuidas kulgeb, ehk teeks isegi 1:45 ära, mis on juba sinna 300 sisse:-P
 2. aasta treeningud

  Niih, aastaring jälle otsa saanud, paneks siia järjekordsed tegemised kirja, siis hea kunagi võrrelda, mida teinud jne. Sedakorda pisut teistsugused tegevused kui varasemalt (ajad arvutuslikud ja pigem alahinnatud): Ujumine 20km, 10h Sõudeergomeeter 250km, 20h Jooks 400km, 37h Jõusaal 140x, 140h Jalgratas 6030km (õues 5225km, ülejäänud rullidel, polnud päris täishooaeg) 203h Kokku umbes 410h Rattal 10x üle 100km ots, millest 1x 200km, tavatreening 2h kanti ja 60-70km. Jooks pikim 21,1km (poolmaraton) 2011 plaan, rattal koos rullidel veeremisega minimaalselt 7500km, kuid kui head ilmad ja kõik sujub siis rohkem. Tundides kogumaht vast palju enam ei suurene, sest ka muud elu vaja elada. Samuti plaan SEB jooksu raames septembris maraton alla 4h läbida.
 3. Kiire arvutus näitab (119,88/27,3), et umbes 4,4h mis on umbes 4h 24min :-P
 4. Lahe matk, see 35kmh eesmärk on mõnus kui üksi sõita:-) Mul miski 32kmh tuuri 106km oli just laupäeval, ühtpidi läks ludinal tagant tuulega, teistpidi oli paras rassimine see-eest. Pildil olev Addict on muidu popp pill, aga tundub, et sulle on see selgelt liiga väike raamisuurus, korraliku rattaasendi ja kõikide erinevate pikkuste jne. lihv võtab pikka aega, ei ole väga võimalik kellegi teise ratast lambist laenata. Isegi kui kõik asendiks vajalikud mõõdud on olemas, võib ratta geomeetria osutuda erinevaks ja asend tahab lihvi saada.
 5. Rattasõit

  Selles suhtes ongi clipless pedaal hea, et esiteks kingad kuhu need alla käivad on reeglina jäigemad kui tavaline toss ja teiseks alati on pedaal täpselt samas kohas jala all.
 6. Rattasõit

  Kui juba sõita a la 25km päevas ja seda veel MTB-ga (maanteerattal ei saa soojagi veel õieti selle maa peale:-P), siis sellise mahu juures soovitaks siiski clipless pedaale ja korralikke rattakingi (maakeeli pedaale, kuhu jalg käib vastava klambri abil kinni, ning jalats on jäiga tallaga), rääkimata rattapükstest. Uskumatu vahe tuleb sõidu effektiivsuses ja mugavuses. Kui ilmasi on, siis endalgi koguneb sinna 2-300km kanti per nädal ja kui puhkus vmt. siis veel enamgi. Krampide üle ei kurda, magneesium igapäevaselt sees ja rattapäevadel soolaga ka kokku ei hoia (mis ei tähenda, et liialdaks, aga 2-3gr rohkem kui tavapäeval ikka, rattatrenn siiski 2-4h pikk).
 7. kaloriarvuti küsimus

  Selline avastus siis: juust 10 % (100 g): - Kaloreid 206 Kcal, Rasva 10 g, Valku 40 g, Süsivesikuid 0 g, Kiudaineid 0 g Kusjuures sama asi ka juku juust 10% pakendil, see aga ei saa olla puht matemaatiliselt tõene, pakun, et valgukogusega on liialdatud. Loogika põhineb siis järgneval, et 1gr valku annab 4kcal, 1gr rasva annab 9kcal, mis oleks siis matemaatilise tehtena (40x4)+(10x9)=250kcal. Ei ole meeletult oluline vahe, aga kui dieedil olla ja tahaks täpselt arvestada, siis võib see toode täiesti menüüs olla, ning lükkab vähe segamini arvutuse... Seega, kas poleks võimalik ehitada miskit loogikaarvutust nendele kaloriarvuti kannetele, et vahesi ei tuleks nii suures plaanis?
 8. Küsitlus: trennide arv ja valgukogus

  4 jõusaalitrenni 150-200 gr päevas valku (jõusaalipäevadel see 200 kanti number)
 9. Mai Maser vastab küsimustele

  Jah, pole hullu isegi. Valguvajadus (suure koormuse juures kuni 115gr päevas, khmm, kas see kehtib ka karmilt treeniva 120kg+ jõusaalihundi puhul...) ja süsikatest tulenev päevane energia (55-60%, paksusele kalduvate isikute puhul mingist madalast rasvaprotsendist pole mõtet unistada selle juures) on muidugi vaieldavad, aga eks igaühel omad tõekspidamised. Samuti ei maini ta rasvade tähtsust piisavalt, just heade rasvade kohapealt. Samas kui olla selline harju keskmise ainevahetusega inimene ja kogused kontrolli all hoida, siis on ju selline loogika täiesti ok.
 10. Fitshop Sparta: "Vedel kuld"

  Mis nende alumiste lühikeste hind on?
 11. Söök enne trenni..

  Midagi kerget on jogurt või võileib??? Parem ikka miski kohupiim või kodujuust vmt. Head pikad valgud ja pole liigset süsikat vastu õhtut, eriti kui hommikul niiehknaa süsivesikurikas. Ja otseloomulikult peab õhtul sööma.
 12. Kaalulangetus

  Tee jah korralikult trenni ja umbes 20a-selt hakka vaatama dieetimise poole, sul ei ole ülekaalulisusele kalduvust ka, keha väljaarenemine alles käib, trenn peaks andma igati hea tulemuse. Ja veelkord, miski ei tule üleöö, katsu elustiiliks harjutada korralik valgurikas ja kvaliteetne toidulaud, ning trenn.
 13. Mai Maser vastab küsimustele

  OK, minu viga, ajasin ühe teise nn. teadlasega, keda teles nägin segamini, Maseri asju olen ainult lugenud, kokku ei viinud nägu ja juttu. Siiski on tegu suht valguvaese ja pigem taimetoitlusele kalduva teemaga, mis ilmselgelt ei ole mõistlik vähegi sportlikumat keha soovivale inimesele. Tavainimesele toimib saledana hoidmiseks loomulikult iga madalakaloriline toidulaud, selleks ei pea sugugi toitumisteadlane olema, et sellele järeldusele jõuda. Loomulikult on mineraalide ja vitamiinide kättesaamine oluline jne, aga kui olla suht lahja söögi peal, siis pole probleemi ka need kätte saada. Enamus inimesi on siiski suht saiadieedil ja pole neil ka häda midagi (no ilmselgelt on palju asju puudu, aga hing ju sees), nädalas süüakse korra heal juhul miskit värsket ja seegi puuvili.
 14. Mai Maser vastab küsimustele

  Niipalju kui mina olen aru saanud, kaldub ta standard püramiidile ja süsikad mega olulisel kohal. Ta ise ka paras püramiid, niiet pole imestada...
 15. Kaalulangetus

  Kui oled meesterahvas ja 187 pikkuse juure 76kg, siis oled juba paras kõrsik valmis ju... Milleks veel 10kg alla võtta, siis juba alakaalus ju, praegune peaks olema igasugu BMI-de keskel. Ja kirjuta oma "korras" toitumisest lähemalt, olen 100% kindel, et ei ole korras, kui eesmärk on ennast alakaaluliseks näljutada, muidu sa ju ei küsiks... Lihase ehitamine sellise toidu juures ilmselt samaaegselt võimatu. Tögamine tögamiseks, aga tegelikult, ära muretse oma kaalu pärast, söö korralikult ja tee trenni, kui kasv ilusti paigas ja puberteet läbi, siis hakka vaatama alles mida vormida soovid.
×