Jump to content

Margus Silbaum

Kasutajad
  • Sisu loend

    290
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Margus Silbaum postitused

  1. Tallinn-Helsinki-Stockholm võistlus

    http://www.silbaum.net/voistlused/EJTLvoistlus.html
  2. Kihvt küsitlus ETV sport portaalis

    Kahju, et inimesed ei ole endale selgeks teinud mida üldse spordiks nimetada. Sellised küsimused kaotavad mõtte, kui natukenegi vaadata oma ninast kaugemale. Alljärgnev lause peaks paljudele sellistele küsimustele vastuse andma. Sport on tegevus, mis hõlmab füüsilist pingutust ja oskusi ning milles indiviid või võistkond võistlevad teise või teiste vastu. Loomulikult tuleb siin arvestada ka male, bridž, jne. vähest füüsilist, kuid suurt vaimset pingutust nõudvate aladega. Ehk, siis kulturism on ja jääb spordialaks.
  3. Tallinna-Tartu mnt. 41km liiklusõnnetus

    Sõitsin sel päeval Tartust Tallinna. Jõudsin Kosele vahetult peale liiklusõnnetust, kui kogu liiklus suunati läbi Kose. Soovin, et kõik läheb just nii nagu sa loodad. Kui saame kuidagi abiks olla, siis anna teada.
  4. kükk oli 260 http://www.powerlifting-ipf.com/worlds/worjun2008.htm
  5. IPF dopingu testid

    http://www.powerlifting-ipf.com/anti%20dop...er_official.htm
  6. 17.11 Rapla maakonna meistrivõistlused - Märjamaa

    Olen hetkel üles pannud ainult sellise protokolli kus on näha ainult sel võistlusel osalenud veteranide tulemusi kuid varsti panen üles ka täieliku protokolli.
  7. Kükk ja jõutõmme samal päeval?

    Täpsustav küsimus. Kas oled jõutõstja ja millisel tasemel?
  8. Oh milline nutt ja hala. Mees võta end kokku ja mõtle kui … kulturistid keelaksid grimmi ja lavataguse pumpamise ära ka see on naturaalne. … jalgratturid sõidaksid ratastega, millel puudub käiguvahetus ja mis kaaluvad 30kg. … vormel 1 tohiks kasutada ainult selliseid mootoreid, mis on seeriatootmises olevatel tänavaautodel näiteks Lada 06. … kergejõustiklased jookseksid paljajalu konarlikul liivasel staadioni ringil, nii nagu tüüpilised kooli staadionid on. Seda võrdlust võiks jätkata lõpmatult. Kui tahate teada, mis tähendab spordis naturaalsus ja alade loomulik areng siis lugege spordi ajalugu. Kui teil trenni kõrvalt selleks aega ei jää, siis nutke edasi. Austria MM-il toimunud kongressil pandi hääletusele surumissärkide muudatus kuid seda toetas 1/3 riikidest. Täpsem info hääletusest http://www.powerlifting-ipf.com/congress%2...ress%202007.pdf
  9. Surumissärkidest ...

    Pakun välja surumis reeglid mille alusel oleks võimalik välja selgitada parim suruja. Kogu surumine koosneks ainult rinnapealt üles surumisest. Nimelt tuleks kang asetada turva piiretele, mille kõrgus reguleeritakse nii, et kang oleks kontaktis rinnaga. Seejärel alustab tõstja surumist ilma kohtuniku käsklust ootamata. Saanud kangi sirgetele kätele tohib tõstja kangi langetada rinnale alles peale kohtuniku märguannet. See nulliks hoobilt ära nii särgiga surumise kui ka need „kõvad“ mehed kes suruvad ilma särgita kuid tohutu põrkega. Selline reegel muudaks muidugi rekordid olematuteks, kuid samas näitaks tegeliku jõu taset kõige paremini.
  10. Surumissärkidest ...

    Kaidol on väga õiged tähelepanekud esiteks igal spordialal on omad reeglid ja teiseks särgid ei suru ise midagi mees peab ka tasemel olema. Hea näide artikli autorilt tüüp, kes surub ilma 325kg surub särgiga 460 kg. See tulemus on muidugi dopingu liigas surutud.
  11. Kava Jõutõstmine

    Kava on natuke tasakaalust väljas. Kui tahad tugevaks surujaks saada, siis miks mitte, kuid kui eesmärk on kogusumma, siis tuleb kava muuta. Ja muutma peaks just selja ja jala osa. Ära mõtle siin kohe kükki ja tõmmet rohkem teha pigem mõtle selles suunas kuidas saaksid ühe hooaja jooksul võimalikult palju erinevaid jala ja selja harjutusi tehtud. Spets tõmbe ja küki trennid tõusevad päevakorda alles viimase kahe kuu jooksul enne võistlust kui on viimane aeg tehnikat lihvida. Üks asi veel, jälgi et koormus jaotuks 30-40 % surumisele ja ülejäänud 60-70% jalale ja seljale.
  12. Wilksi punktid on ju nihu.

    Wilks'i konf. tabel on välja arvutatud edetabelite alusel. Mis on ka kõige õigem. Kui võistluste parim selgitataks välja kehakaalu ja tulemuse jagamisel oleksid võitjad ainult kergetes kaaludes. Näiteks 2006 aasta lamades surumise MM -60kg meeste võitja surus 3,73 korda oma kehakaalust rohkem ja +125 võitja surus „ainult” 2,24 korda üle oma kehakaalu. Wilks’i punktide järgi sai 60 kg mees 190 punkti ja +125 mees 189 punkti. Kui nüüd arvestada kehakaalude peale tulemused ümber siis saaksime järgnevad tulemused 60 kg mees oleks pidanud suruma 222,5 kg asemel 132,5 kg ja raskekaalu mees 342,5 kg asemel 570 kg. Kui nüüd natuke mõelda kui palju on maailmas mehi kes on surunud -60 kg klassis 132,5 kg siis saame vastuseks numbri mille suurusjärk on sadades. Ja raskekaalus 570 kg suruda pole reaalne isegi neil koomikutel kes 20 erinevas keemia liigas võistlevad. Sama näite saab tuua ka jõutõste MM kohta. Paar nädalat tagasi Norras sai 60 kilone mees kogusummas kokku 12,35 kehakaalu mis tähendab raskekaalu võitja 144,8 kilose kehakaalu juures natuke alla 1800 kilost kogusummat. Kuid tegelikult sai raskekaalu võitja kogusummaks ainult 1070 kg.
  13. Ütlus, et abivahendid sportis rikuvad spordi ilu on ikka väga suhteline. Arvan isiklikult, et kõik on kinni ikka mõtlemises. Kujutage endale ette situatsiooni kus, te olete oma tavalise tänavasõidu Ford Focusega ralli stardis ja teie kõrval stardib Marko Märtin Ford Focusega millesse on investeeritud tavaliselt miljoneid. Mis te arvate mis juhtub. Ütlen ette ära, mitte kui midagi ei juhtu. Või kui, siis ainult see, et teie ja teie sõbrad peaksid seda ebaausaks. Kuid publikul oleks jumala po..... . Täpselt sama "ebaausat" sporti oleme näinud ka mõnel olümpial, kus mõni paljasjalgne jooksja üritab konkureerida ülejäänud naelikuid kasutavate sportlastega. Ja kas me nuriseme? Ei nurise. Sama loogikat kasutades küsiksin siis nii, kas jõutõstjatele läheb korda, et mõni saalis käia surub 150kiloga 10 kordust. Ei lähe, sest selle selli rekord jääb tavaliselt 180 ja 200 kilo vahele. Uskuge mind see ei ole jõutõstjate silmis eriti suur saavutus. Kui siis ainult poisikeste silmis. Kuid kui me vaatame asja teise külje pealt, siis võib olla on selle sama 10 korduse suruja eesmärk hoopiski kulturismiga seotud ja sel juhul ei mõtle me temast enam kui mõtetust surujast vaid kui hea füüsilisega kulturistist. Lõpetuseks ütles sama mida siin Kaido juba mainis meie varustus kasutamine on seotud reeglitega. Ja kui sulle need reeglid ei peaks meeldima, siis on sul ju alati võimalus korralda Kapa Kohila maailmameistrivõistlused 10 korduse surujatele NB! ILMA SÄRKITETA.
  14. Doping

    Aryan88 arvan, et said minust natuke valesti aru. Ma tõesti ei tahtnud oma jutuga toitumisest rõhutada seda, et edu saavutakse ainult juhul kui öist valku tarbid. Tahtsin tegelikult tuua näiteid sellest, kui palju on pisiasju mida tavategijad peavad mitte millegiks. Selline suhtumine on minu arust just kõige ohtlikum, sest just nende samade pisiasjade pärast tavaliselt areng seiskub. Ja kuna oma mõistus midagi välja ei suuda mõelda, siis loomulikult tuleb siin appi sõber "keemik". Treeningkava jutt minu arust päris mõtetu polnud, kuna olen tänu sellisele suhtumisele MM-ilt ka medali ära toonud. Kuid kindlasti oled ka sina midagi märkimisväärset oma " tühjaks tõmbamisega" saavutanud.
  15. Doping

    Kas jõutõstmist on võimalik teha ilma dopinguta? Arvan et on. Küsimusele, kuidas olen ma suutnud oma tulemused rahvusvalisele tasemele tõsta ilma keemiata, vastan edukuse võti peitub suhtumises ja analüüsivõimes. Toon siin mõne näite. Üks tähtsamaid asju on loomulikult toitumine. Mis vahet siis on minu toitumisel võrreldes tavalise jõutõstjaga. Ainult see vahe, et esiteks kulutan iga kuu toidule 4500-5500 kr ja uskuge selle raha eest saan ma lubada miinimum menüüd. Olen täpselt välja arvestanud mida endale sisse ajan kogu ööpäeva jooksul. Nimelt üheksal korral ööpäevas söön ma täpselt seda mida minu organism vajab taastumiseks. Kindlasti on kohe väga suur erinevus minu ja ülejäänud "seltskonna" vahel selles, et pean kinni päevakavast. Väidan, et 99,9% tõstjatele tundub ülemõistuse raske minna magama kell 22:00 ja tõustes kell 1:00, et sisse juua öine valk. Ja lõplikult tõusta kell 5:00, et siis jällegi süüa. Ja kogu seda menüüd ja päevakava järgida 365 päeval aastas. Kui enamus sportlasi teab, mis on valk, siis tavaliselt vitamiini jutu peale osatakse öelda ainult möhh, jne. Toitumisest võiks rääkida lõpmatuseni, kuid sellel pikemalt ma peatuma ei hakka. Läheme siis edasi näiteks treeninguga. Jällegi pean kurbusega tõdema, et kui hakkan lahti seletama oma treening kava ,siis kiilub enamusel kuulajatest mõistus kinni. Küsite miks? Sest need kavad mille alusel teevad enamus tõstjad trenni ei kõlba minu arust sellistele sportlastele, kes soovivad kunagi ka tippu jõuda. Need kavad sobivad ainult sellisele seltskonnale, kes ei taha üksteisest erineda. Ja kahjuks sellest ei saa paljud aru. Minu kindel seisukoht on, et kava tuleb teha iga sportlase jaoks eraldi, mis arvestab just selle sportlase hetke olukorra ja plaanidega. Kuid, kui soovite "toota" terve hulga ühesuguse tasemega jõutõstjat, siis palun internetis liigub väga palju "huvitavat" infot treeningu kohta. Kavad on muidugi toredad asjad, kuid soorituste tehnika on see mida naljalt ilma treeneri juhendamiseta ei õpi. Ja kui teie eesmärgid on suured, siis teadke, et see treener, kes teid juhendab peab olema ikka väga hea. Selleks ei sobi absoluutsel inimene, kes pole näinud kuidas tõstavad maailma parimad tõstjad. Miks? Ainult selle pärast, et tänapäeval jõutõstmises kasutatavad trikood ja sidemed annavad tõstjale väga suurt tuge. Ja kui treener ei saa aru miks ühe firma särgiga surutakse teistmoodi, kui teise firma tehtud särgiga, siis kahjuks kajastub see teadmatus ka teie rekordis. Ja loomulikult on kogu kava kõrg tasemel ülesehitatud just sellele teadmisele millise varustusega sa võistled. Näiteks võin tuua siin surumise. See kuidas peavad treenima end sportlased, kes kasutavad näiteks Titani surumis särke on ikka väga väga erinev sellest, kuidas peaks treenima end sportlane, kes surub ilma särgita. Kogu selle jutu mõte on selles, et enne kui valite keemia kasutage kõik lubatud vahendid ära. Ja te näete, et saab ka puhtalt teha suuri tegusi. Ütlen otse välja mõtte, mis kindlasti paljudele ei meeldi, kuid mis minu arvates on nii. Nimelt inimene valib keemia ainult sel juhul, kui ta kolm ajurakku ja tal pole analüüsivõimet. Ja lõpetuseks, kas olete kunagi mõelnud sellele, kui tugev olite te näiteks 8 või 12 aastaselt enne seda, kui te treenigutega alustasite. Kas olite oma eakaaslastest 2 või isegi 3 korda tugevamad? Kui jah siis teadke, et ainult sel juhul on teil väga suur võimalus jõuda maailmarekorditeni. Ülejäänud seltskond võtku omale teadmiseks, et ilma geneetiliste eelduste te seda ei saavuta. Kuid jah, kui teete aastaid arukalt ja ennast ohverdades trenni, siis võite hea õnne korral tulla ka maailmameistriks.
×