Jump to content

Kang08

Kasutajad
 • Content count

  759
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Kang08 last won the day on December 10 2015

Kang08 had the most liked content!

Community Reputation

97 Tasub teda kuulata

About Kang08

 • Rank
  Tegija
 • Birthday 12/17/1987

Profiili informatsioon

 • Sugu
  Male
 1. 16-aastasena suured raskused

  Hirmude koha pealt - müüdid ja jama. Trenni koha pealt - mis on sinu eesmärk? Aeg-ajalt võib kasutada ka suuremaid raskuseid,aga ära lange äärmustesse,et ainult suured või väiksed raskused.Erinevatel intensiivsustel on kõigil oma koht treeningus.Tähtis on progresseerumine raskustes-kordustes.Nii näed,et arened.Näiteks kui praegu tunned,et harjutustel jääb suur varu,siis lisa raskust,sest hetkel on kordused kõrged nagu aru saan.Siis töötad kordused uuesti üles ja lisad uuesti raskust.See eelnev näide on üks variant.Või siis kasutad teatud perioodil veidike suuremaid raskusi ja madalamaid kordusi,teinekord jällegi langetad raskust ja teed pikemaid seeriaid.Ning läbi aja püüad oma eelnevaid kordusi-raskusi ületada erinevatel intensiivsustel.
 2. uus kava (skeptik)

  Kava on yks asi.Teine asi on toitumine.Kui v2idad,et areng seisab,siis toitumine oleks ehk esimene asi mis yle vaadata.
 3. uus kava (skeptik)

  Kas see sinu "jalapäeva" jalaosa yldse higiseks ka ajab ? See tundub rohkem triitsapäev,kus ajad jala eelnevalt kergelt soojaks. Isiklikult panustaks ka rohkem vabaraskusega baasharjutustele ....
 4. kaloraaž

  Ok,kõige lihtsamalt vastates-soovitades......täpset kaloraazi ei mõista sulle keegi siin grammi pealt öelda. Lisa trennile - just jõutrennile koormust ja hoia kaloraaz sama.Progresseeru trennides. Hoia seda joont mingi perioodi vältel,ma usun mingi muutus peaks toimuma. Ja kui nendel tingimustel ei toimu,siis tuleb toitumisega mängida.
 5. kaloraaž

  Püüa progresseeruda.Olgu siis kordused,raskused etc.Kordused lähevad liialt kõrgeks lisad raskust... Baasharjutuste kasutamine oleks ka hea idee....näiteks kükk,väljaasted,jõutõmme etc.
 6. Ühesõnaga triitseps :)

  Treeningmahu,raskuste ja treeningsagedusega tuleb mängida. Tee tihedamalt(mitu x ndl,lisa mõni seeria triitsa näiteks siia-sinna),mängi raskuste ja mahtudega eelkõige oma tähtsamatel baasharjutustel (näiteks dipid).Püüa progresseeruda milleski nädalast nädalasse,olgu siis kordused,raskused,parem tehnika etc. Ja btw,see kui kangeks su triits jääb pole näitaja,pigem mõõda progressi kordustes,raskustes etc.
 7. kaloraaž

  Kuidas see jõutreening välja näeb? Progresseeruva suunaga raskustes-kordustes nädalast-nädalasse.Kavas baasharjutused etc.Või siis lihtsalt sama koormusega seda-teist?
 8. Miks kaal ei lange?

  Ära hoia neid müüte elus! Rohelist võiks ikka süüa ja vahest kardiot teha,aga puhtalt salatit süües ja kardiot vihtudes ei tule asjast head nahka.
 9. Lihtsalt mõtted,aga antud juhul tundub,et sa ei tea kohati mille pärast sa konkreetselt mingit lisandit sööd.Lihtsalt "rohkem on uhkem" vms.Usu mind,sinu progressi võti ei lasu niivõrd toidulisandites.Eriti kui vaadata sinu treeningstaazi,mis on alles päris väike. Siinkohal soovitaks lihtsalt pisut lugeda ja uurida.Oma toidulauda analüüsida - millest on puudu,millest mitte,millise lisandi kasutegur on antud juhul sinule parim etc.Basics ühesõnaga...
 10. Trenni mahust, sagedusest ja puhkusest?

  Ilma promomata üht või teist.Mõlemad lähenemised töötavad.Lihtsalt ei saa öelda,et "lihasgrupp nädalas" oleks parem.Kõige alus on ikka "total volume" ehk nädalane treeningmaht ja sellest taastumine.
 11. Trenni mahust, sagedusest ja puhkusest?

  See,et ta üle päeva sama kava teeb pole küll teab mis probleem.Antud juhul on vaieldav pigem tema harjutuste valik,intensiivsus,järjekord etc.Selles suhtes uue kava valimine võiks tulla kaalumisele juhul, kui teemaalgatajal on mingi tõsisem eesmärk.Kui tõsisemat eesmärki pole ja ainult veri liikuma vaja ajada/kaloreid põletada,siis andku tuld.Taastumise kohta küsiti ka - individuaalne.Kui ei taastu,siis toitumine üle käia,lisa puhkepäev,koormust maha etc.Kuigi vaevalt,et selle antud "kava" juures probleeme tekib. Ja üks asi veel teemaalgataja.Selle "kangi kitsalt lõua alla tõmbed" cost-benefit suhe on päris väike,ole ettevaatlik,et endale viga ei tee.Parem viska see harjutus üldse minema sealt.Veel parem - võta mingi asjalikum "kava".Soovitus lihtsalt
 12. Konstruktiivset tagasisidet kavale

  Et sa tundud algaja,siis ehk pisut tuleb ka sellise kompotiga siia-sinna juurde,aga puhtalt jõunäitajate parandamiseks on kõvasti paremaid variante.Reaalsuses on see paras pudru-kapsad.Kükk näiteks tõmbab ilmselgelt rihmaks kui teda päeva lõppu teha ja horisontaalses surumises on loogiline,et käsi väriseb kui eelnevalt kaldega surumisega kurnata jne.Küki puhul sul seal eelnevalt isegi igasugune pudipadi nagu alaselg,biits.....jalapressiga ka tõmbad ribadeks ja siis kükk .Ma isiklikult teeks raskemad baasharjutused eespool.Ei veel enam,ma võtaks mingi asjalikuma kava. Isiklikult soovitaks "Candito linear programm" vms too nimi oli.Uuri netis ringi,asjalikke programme on tegelikult palju,pole vaja ratast leiutada.
 13. Kaalus juurde

  Süüa ei jõua,siis joo kaloreid sisse.Rohkem variante pole.Tarbi rohkem.Suurenda pisut oma kõiki söögikordi - kõige lihtsam lähenemine.
 14. Mida juurde lisada?

  Keskendu vähem pisiasjadele.Kui oled kava valinud,siis pole mõtet seda iga nädala-paari tagant vahetada.Vali üks kava välja ja progresseeru.Kui mingi pikema perioodi tagant asi enam ei tööta,siis vaheta kava ja progresseeru jälle.Tee trenni,söö ja puhka.Lihtne värk. Kui tahad mahukamat kava,siis ma soovitaks ICF 5x5 või Candito linear program.Võta Google lahti,neid variante on tegelikult veel.Võid ka siit lehelt tööriistade alt mõne krabada,sellest sinu omaloomingust kindlasti loogilisemad. Ja SiimMe,SS on just rohkem algajatele mõeldud programm. "Our target market is very broad and includes beginning young people who want to get bigger, older people who lost their strength, people who need to get stronger to get out of pain, and people in manual labor,” says Rippetoe"
 15. Mida juurde lisada?

  Keegi sulle midagi kardinaalselt valesti pole soovitanud.Tundud algaja,sinu füüsilised parameetrid tunduvad tagasihoidlikud.Antud juhul oleks ehk tark põhja laduda ja kaloreid peale anda.Selle sinu kava töömaht lihasgrupi kohta on minimaalne.Kokkuvõtvalt - lihtsam on mõni toimiv kava ligi võtta ja hagu anda.
×