Jump to content

maximus89

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 049
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik maximus89 postitused

  1. Kodune treening

    45-60min korraliku intensiivsusega.Korraliku intensiivsuse all ma pean silmas sellist, et poole trenni pealt hakkab tekkima juba allaandmise tunne ning peale trenni on ikka korralikult higiseks võtnud, vastasel juhul see pole treening.Sageduse koha pealt: parem teha tihedamalt ja väiksema mahuga, kasvõi iga päev 30min.Ära arva, et kauem teha, annab paremad tulemused, siis sa tõenäoliselt vähendad tahtmatult treeningu intensiivsust, treeningu eesmärk on aga tekitada kehas mikrotraumasid.Pikk, aga väheintensiivne treening, nagu tänapäeval on paljudel kombeks teha, on ainult mõtetu stress ja koormus närvisüsteemile.Ühesõnaga, püüa treening viia maksimaalselt intensiivseks ja minimaalselt pikaks.
  2. Lemmik kehaosa .

    Ma oma kogemuste baasil olen täheldanud sellist seaduspärasust, et enamasti nendele naistele, kes ise on suuremad (=paksemad) jäävad rohkem silma laiaõlgsed, laiakaelalised ja jõuliste kätega meesterahvad.Kõhnematele neiudele jällegi paistavad olevat meeste puhul atraktiivsed hästi defineeritud 6-pack, rinnalihased, tagumik ja säärelihased.Sellel reeglil on muidugi palju erandeid, sest naiste puhul kipub meesideaal muutuma sarnaseks nende enda hetkel olemasolevale partnerile, st. nad kipuvad idealiseerima seda meest, kes neil juba olemas on.
  3. Raskeimad harjutused...

    Ise eelistan samuti olümpiatõsteid, palju raskemad kui kükk, jõutõmme või surumine.Lisaks on hästi rasked veel mitmed keharaskusega harjutused, nagu ühe käega kätekõverdused, jõutõus, kükk ühel jalal, lõuatõmbed rinnani, lõuatõmbed ühe käega.Muidugi üsna sarnane, aga tunduvalt raskem alternatiiv tavalisele jõutõmbele oleks seda suure kiviga teha.
  4. loomade multivitamiin

    Kas inimesel on ohutu võtta loomadele sööda sisse segamiseks mõeldud multivitamiini? Tekkis selline mõte, kuna see on kordades odavam. Kirjeldus: Kuiv, kontsentreeritud vitamiinide erisööt. Basic MULTI-vitamiini kasutatakse vitamiinlisandina eelkõige lihtmaolistele loomadele, kui selleks on erivajadus tekkinud. MULTI-vitamiin segatakse sööda hulka. Koostis: A-,B-,C-, D-, E-, ja K-vitamiinid koos pantoteenhappe, niatsiini, koliini, biotiini ja foolhappega. Analüütiliste koostisosade sisaldus Vitamiin A (retinoolatsetaat) 4000 IE/g Vitamiin D3(kolekaltsiferool) 800 IE/g Vitamiin E (alfa-tokoferoolatsetaat) 30 mg/g Vitamiin K3 2 mg/g Vitamiin B1 1,5 mg/g Vitamiin B2 3 mg/g Vitamiin B12 0,015 mg/g Vitamiin C 20 mg/g Pantoteenhape 6 mg/g Niatsiin 15 mg/g Koliin 80 mg/g Biotiin 0,15 mg/g Foolhape 0,4 mg/g Sest inimene on ju samuti lihtmaoline loom
  5. Mulle meeldivad sellised jõhkrad püssid eided
  6. Kartul vs Makaron

    Mina ei puutuks makarone 3-meetrise pulgaga ka mitte.Makaronid kuuluvad samasse toiduainetegruppi nagu sai, saiakesed ja muud jahutooted.Muidugi, kui sa oled alakaaluline ning rasva pole ollagi, siis eelista makarone.Kui eesmärgiks on midagi muud peale tühipalja (rasva)massi, siis kartulid.
  7. loomade multivitamiin

    Ei, ma jõudsin järeldusele, et ei tasu ära.Kott on liiga suur (3kg) ja ohutud kogused liiga väiksed (kuni pool grammi).Kuna enamik sellest 3-st kilost läheb raisku, siis tuleb apteegivitamiin ikkagi odavam.
  8. Kuidas ennast kaitsta koera eest.

    Ma ei lähtugi mingist põhimõttest, mul on kaugetelt esivanematelt päritud instinktid ja ma käitun nende järgi Kui kiskja mind taga ajab, siis asub tööle ellujäämisinstinkt Muul ajal ma lähtun paljunemis - ja jahiinstinktist.
  9. 15a paks neiu.

    Täpse definitsiooni järgi on see energiakogus, mille organism kulutab mõõduka temperatuuriga keskkonnas ning juhul, kui seedetegevust ei toimu.Võib ka öelda, energiakogus, mille organism kulutaks, kui sa vedeleksid kogu päeva voodis.
  10. Kuidas ennast kaitsta koera eest.

    Mul seda esimest situatsiooni tuleb üsna tihti ette.Sõidan näiteks läbi pargi rattaga, peaaegu alati tuleb mingi väike nähvits taga ajama, mõni jookseb lausa ratta ette.Seal videos räägiti ka, et loomainstinkt ajab kiirestiliikuvaid objekte taga ajama ning neid saakloomaks pidama.Nüüd aitab, enam ma piduriklotse asjatult ei kuluta, vahest jookseb elevant ka ettevaatamatust lõvist või krokodillist üle.Lihtsalt niimoodi on suur oht, et ratas läheb kaheksaks.
  11. 15a paks neiu.

    Uhh, PAV Number on sul sama, mis seesama fitness.ee baasainevahetuse kalkulaator annab.Aga ilmselt mõtlesid sa puhkeoleku ainevahetust? Ja see siin arvutatakse iganenud valemi järgi, mis ei võta arvesse tänapäeval üha kasvavat ülekaalulisust.Ta on sobilik ainult madala rasvaprotsendi korral.Tänapäeval kasutatakse Katch-McArdle'i valemit, mis võtab arvesse ainult rasvavaba kehamassi.Valem oleks siis: 370+(21.6*rasvavaba kehamass) ning kogu päevase energiavajaduse saamiseks korrutatakse aktiivsuse tasemega, mis on number 1,2 ja 1,9 vahel, vastavalt inimese päevasele füüsilisele aktiivsusele. Mis antud juhul annaks tulemuseks midagi 1450 ja 1666 vahel.
  12. Kuidas ennast kaitsta koera eest.

    Selle teemaga seoses, mul tekkisid mõned küsimused, äkki keegi teadjam oskab vastata: Kui ma sõidan rattaga tänaval, riigimaal ja mingi väiksematsorti koer üritab mind taga ajada, jääb ratta alla, saab tõsiseid, tõenäoliselt surmaga lõppevaid vigastusi, aga mul jalgratas saab samuti kahjustada ning selle koera omanik on seal samas, kas mul on õigus neilt nõuda kahjustada saanud ratta remonditasu? Ning teine asi, kui ründab mingi suurem koer, samuti ütleme tänaval, riigimaal ning ma enesekaitseks ütleme löön talle telliskiviga pähe, mille tagajärjel ta saab tõsise ajukahjustuse ning omanik on sealsamas, kummale poolele selles olukorras juriidiliselt õigus jääb?
  13. Kuidas ennast kaitsta koera eest.

    Olin umbes 8-9 aastane, üksi metsavahel, tuli äkki üks suur koer, hüppas pikali, vaat et sama suur kui ma ise siis olin.Kohe mulle kõri kallale.Õnneks oli talvine aeg ja mul paksud riided seljas, pures mis ta pures, viltmantlist hambad läbi ei tulnud, lõpuks jättis asja sinnapaika ja läks minema
  14. 15a paks neiu.

    Ja see on küll puhas müüt, su keha põletas sul rasva siis ka, kui sa seda lauset trükkisid.
  15. 15a paks neiu.

    Endal sul on signatuuriks "Kui püstitada eesmärk, siis väljaspool reaalsuspiire." Natuke rohkem optimismi... Ma ei usu, et ta baasainevahetus nii suur on, tavalised kalkulaatorid annavad baasainevahetuse normaalkaalus oleva inimese kohta Ega see 80kg tal lihas ei ole, mis oleks energeetiliselt aktiivne kude, ülekaaluliste inimeste puhul minuteada tuleb arvestada nende rasvavaba massi rohkem.Muidugi ma ei arva, et tal nüüd päris ~60-kilose baasainevahetus on, aga ma usun, et ~1500kcal on tegelikule lähemal, kui 1650kcal.Ja isegi, kui 1500 on liiga väike arv, siis see tuleks katse-eksituse meetodil ajapikku välja.Niikuinii ei soovitata toitumises üleöö drastilisi muutusi teha.
  16. 15a paks neiu.

    15-aastase organism on natuke andestavam ka igasuguste möödalaskmiste suhtes, kui, ütleme 30-aastase oma.Kui võibolla 30-aastane ei saa endale enam lubada 20kg/poole aastaga, siis ma arvan, et sina peaks selle endale eesmärgiks võtma.No muidugi, sellise kaalulangusega muutub su organism toksilisemaks ja happelisemaks, lisatöö neerudele ja maksale.Rasvkoe lagundamisel nimelt vabaneb sealt ka igasuguseid toksilisi ühendeid ja raskematetalle.Samuti ma pakun, et su nahk ei jõua ennast pingule tõmmata selle ajaga.Antud juhul siiski ma leian, et võimalikud kiirest kaalulangetamisest tulenevad riskid on väiksemad, kui ülekaaluliseks jäämisest tulenevad riskid. 20kg/poole aastaga on reaalne 1000kcal päevase defitsiidi puhul.Ütleme siis 500kcal toitumisest ja 500kcal trennist.Sellisel juhul peaks kaal, välistades igasugused hormonaalsed defektid, langema 1kg/nädalas.Ma pakun, et kui sa sööksid ~1500kcal päevas, siis peaks see defitsiit saavutatud olema.Muidugi, 1500kcal päevas, jaotatuna 5 söögikorra peale, teeks üheks söögikorraks toidukoguse, mis on võrdne umbes klaasitäie kaerahalvestega Naeruväärselt väike kogus, aga piisavalt tugeva tahtejõu korral... Anyway, sellisel juhul muutub toiduainete valik äärmiselt tähtsaks, et keha saaks kätte kõik vajaliku.
  17. 15a paks neiu.

    See anoreksia oli jah naljaga mõeldud, ära võta südamesse Anyway, räägitakse, et 20 kilo aastaga ei ole reaalne, tegelikult 1kg/nädalas on veel võimalik kaotada tervist kahjustamata, kui ollakse suures ülekaalus.Ma usun, et kui sa kõvasti pingutad, siis see 20kg on võimalik kaotada isegi poole aastaga.Muidugi sa võiksid sinna blogisse selle toitumiskava samuti üles panna, kui sa ta kätte oled saanud.Siis saaks aimu kui suure kaloridefitsiidiga see on. Kui nüüd puhtteoreetiliselt võtta: 1 gramm inimese rasvkudet sisaldab ~7kcal; kui sa oled iga päev näiteks 500kcal defitsiidis, siis TEOREETILISELT peab su keha võtma rasvkoest ütleme nii 470kcal, ülejäänud 30 kcal on glükogeen ja lihaskude.See teeks 67 grammi kaalulangust päevas, nädalaga juba peaaegu pool kilo.See on midagi mille poole sihtida.
  18. 15a paks neiu.

    Ma julgen kahtlustada, et see toitumiskava, mis sulle tehakse, on üsna väikese kaloridefitsiidiga ning ilma treeninguta ei anna soovitud tulemust.Sellist asja on siin ennegi nähtud Aga kui baas on juba all ning keha kasvavate koormustega harjunud, siis parim rasvapõletaja on teaduslike uuringute järgi nö. Tabata protokoll.Praegu ei ole mõtet seda muidugi veel proovida, sul süda ilmselt ei peaks vastu, aga paari kuu pärast, kes teab... Muidugi, kiireim kaalulangetaja (mitte tingimata rasvapõletaja, aga kaalulangetaja) on vana hea anoreksia
  19. loomade multivitamiin

    Tooraine on A-,B-,C-, D-, E-, ja K-vitamiinid koos pantoteenhappe, niatsiini, koliini, biotiini ja foolhappega.Ma ei usu, et loomale mõeldud näiteks A-vitamiin on erinev, kui inimesele mõeldud.Valmistamistingimused peaksid ikka euronõuetele vastama, muidu ei tohiks sellist kaupa üldse müüa.
  20. loomade multivitamiin

    See sisaldab üsna ebaproportsionaalses koguses E-vitamiini.Ma kardan, et selle üledoosi võib saada küll.Sümptomid olevat verejooks ja nõgeslööve.Samas mis need mehele ikka teevad.
  21. loomade multivitamiin

    Okay, pärast mõningaid arvutusi jõudsin ma järeldusele, et pool grammi on suurim normaalne päevane kogus inimesele.Kuna kott on 3-kilone, siis peaks sellest päris kauaks jätkuma Muidugi säilivusaeg on 18 kuud, niiet enamik läheks mul raisku lihtsalt. Noorloomadele, isegi ~80kg vasikale mõeldud kogus on ca. 20 korda suurem, kui tervishoiuameti poolt inimestele soovitatav maksimaalne doos.
  22. loomade multivitamiin

    Heaküll, ma proovin järgi, ei tea kas ma peaks võtma vasikale (kuni 100kg) või ponile mõeldud koguse
  23. loomade multivitamiin

    No loomatoit muidugi, see sisaldab esiteks oma 50% laktoosi ning 10% tuhka.Sellist kogust laktoosi suudavad väga vähesed inimesed seedida.Ennem oleks võinud ikka koostist uurida Aga ma mõtlen kuidas lood vitamiinidega on, need tuhka ja laktoosi ei sisalda, aga äkki on mingi muu nüanss mida peaks arvestama?
  24. Surm pärast Methoxy kasutamist?!?!

    Kreatiini puhul oli mul kõrvalmõjuks mõttetu raha tuulde loopimine.St. ma ei märganud mingeid muutusi, ainult platseeboefekt.
  25. Kamajahu

    Ma kahtlen kas kamajahu on täiuslik valguallikas, see sisaldab ainult taimseid valke ju, peamiselt gluteeni No vitamiinid-mineraalaineid küll, aga puu- ja juurviljadest saab neid ikkagi rohkem ning ei tule lisaks suurt kogust tärklist.
×