Jump to content

maximus89

Kasutajad
 • Content count

  1,049
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by maximus89

 1. Olümpia tõstmine

  Ma ise kasutan ülakehapäeval rinnalevõtmist kesknärvisüsteemi ettevalmistamiseks.Kuna sellised plahvatuslikud harjutused kaasavad peamiselt II tüüpi lihaskiude, siis on ka järgnevate harjutuste ajal tagatud II tüüpi kiirete motoorsete üksuste suurem kaasamine.
 2. Hõredad põlve kõhred ja treening

  Soovitaks tagakükki ja sirgete jalgadega jõutõmmet teha.Paljudel on see aidanud.Vältida tuleks jooksmist, hüppamist ja võimalik ka, et jalgrattasõitu.
 3. Biitseps

  Rätikuga lõuatõmbed: Ja jõud on siiski peamiselt närvisüsteemi efektiivsuse näitaja.Kõige suuremat jõudu njuutonites mõõdetult inimeste puhul rakendavad olümpiatasemel tõstjad rebimise teises faasis. Kõige kergem kaaluklass meestel on seal kuni 56kg ning nad tõstavad üle sajakiloseid raskusi pea kohale. Suurus määrab jõu?
 4. Biitseps

  Noo, kes natuke anatoomiat tunneb, teab, et õlavarre kakspealihase peamine funktsioon ei ole mitte käe kõverdamine üle küünarliigese vaid hoopis käsivarre supinatsioon.Käe kõverdamine küünarliigesest on hoopis brachialise funktsioon, biitseps on dünaamiline stabilisaator sellisel juhul.
 5. Biitseps

  Lõuatõmbed köie/rätikuga teevad ka kõige peenikesemad käed jämedaks.
 6. Pulss ja Süda

  Sa mõtled selle all seda, et süda lõi 84 lööki, aga pulss ise oli 92? See on võimatu, pulss saab olla madalam, kui südame löögisagedus - sellisel juhul, kui iga südamelöök ei tekita piisavat survet veresoontes ning lööb niisama tühja (patoloogiliselt hüpertofeerunud südamelihase ja klappide puudulikkuse korral). Aga vastupidine...võimatu.Võibolla sa lugesid kogemata pulsi puhul järeltukseid südamelöökideks?
 7. südame tugevdamine

  omega 3, konjugeeritud linoolhape ja DHA
 8. Trapets proportsioonist väljas

  Mul on parem õlg kõrgemal kui vasak; rinnalihased on erineva kujuga; vasak biitseps on suurem; parempoolsetel kõhulihastel on lihassegmendid kõrgemal ja vasakul näopoolel on juuksepiir natuke madalamal. Inimesed ei olegi sümmeetrilised.
 9. Kas raskusega või mitte?

  läheb üle muidugi, aga täisamplituud on rangluuni
 10. probleem

  Oled sa äkki proovinud hoida oma trennid normaalse pikkusega...nii 45-60 minutit?
 11. Kas raskusega või mitte?

  Sorry, minu viga Ma ajan alati abaluud, rangluud ja pahkluud segamini...muidugi, lõuatõmbeid võib alati tõmmata ka selja taha, siis pole probleemi abaluudeni tõmbamisega.
 12. Mis te arvate?

  Ma arvan, et see pole oluline, mida keegi siin arvab. Proovi järgi, kui ületreeningut ei tule, siis tee veel rohkem, uuri välja, kus su piir on, see aitab sul palju paremini oma treeningkoormust planeerida tulevikus. Kui on tunne, et ei viitsi trenni teha, motivatsiooni pole ning öösel magada ei saa, siis võta nädal vabaks, sa oled ületanud oma piiri.
 13. Kas raskusega või mitte?

  Vaata oma tehnika ka üle, õige lõuatõmme ei ole mitte nii, et lõug on üle kangi, vaid rinna ülaosa/abaluud puudutavad kangi.
 14. Ragisevad liigesed

  Glükoos on C6H12O6, glükoosamiin on C6H13NO5 - kaks erinevat ainet. Sellist ühendit nagu amiin ei ole olemas, amiinid on ainetegrupp. Ja kust glükoosamiin teab põlve minna? Ta ei teagi ning ta ei lähegi, hävinud kõhrkude ei taastu enam, glükoosamiin lihtsalt takistab selle edasist hävinemist. Ma lisaks veel, et liigeste raksumist võivad põhjustada väga mitmed erinevad tegurid, see ei tähenda kohe, et kõhr on kulunud.
 15. Küsimus harjutuste kohta

  1-2 harjutust lihasele on piisav, kui sa teed iga seeria ja iga korduse kvaliteetselt.Tee üks baasharjutus ja olenevalt kavast kas veel üks baasharjutus, üks isoleeriv harjutus või üldse mittemidagi.Kui sa hakkad igale lihasele tegema üle kahe harjutuse, siis sul läheb maht liiga suureks või sa ei jõua lihtsalt kõiki lihaseid treenida nädalaga.Muidugi, kui lihasel on mitu pead ning kõiki neid korraga koormata osutub keeruliseks (nagu näiteks õla puhul), siis on parem igale peale eraldi üks harjutus teha.Kui lihasel on ainult üks pea või nendel peadel on väga sarnased funktsioonid (nagu näiteks biitsepsil), siis praktikas osutub nende isoleerimine raskeks ning ebaotstarbekaks.
 16. Ragisevad liigesed

  Võibolla glükoosamiin aitab, oleneb mis selle raksumise põhjuseks on.Kui valu ei ole, siis tõenäoliselt pole vaja muret tunda.
 17. Natuke edasijõudnu kava

  Kava ise pole midagi nii hull, et kohe soovitada pealehelt võtta, oleneb muidugi, mis sul need seeriad ja kordused seal on...kui see võtab sul 2 tundi aega, siis on see kava selgelt liiga pikk. Aga kuulitõuke jaoks teha klassikalist tõstmist ning variatsioone neist.Selliseljuhul tuleks sul kogu kava ümber teha, tavalised tõstmisharjutused tavalise tempoga annavad kuulitõukele minimaalselt juurde, kui üldse.
 18. Reg Parki kava

  Ükskõik missugune jõutõmbe variatsioon ei isoleeri reie nelipead/alaselga reie kakspealihasest.See, kui sa kuskilt leheküljelt loed, et sumo deadlift on quads/lower back ja romanian deadlift on hamstrings...see pole eriline argument.Seal on pigem mõeldud, et sumo jõutõmme paneb rohkem rõhku reie nelipeale ja alaseljale (sinule informatsiooniks, sellist lihast pole muideks olemas, on olemas selgroosirgestaja lihas, mis liigub mööda kogu selgroogu) ning sirgete jalgadega pigem reie kakspeale.Protsentuaalselt ei ole see erinevus oluliselt üle 20%.
 19. Reg Parki kava

  Kükk ja etteasted superseeriana? Sumo jõutõmme ja sirgete jalgadega jõutõmme superseeriana?? Superseeriate tegemisel peaks ikka mingi loogika olema - kas isoleeriv harjutus + baasharjutus ühele lihasele või baasharjutus + baasharjutus agonist-antagonist lihastepaarile.Aga baasharjutus + baasharjutus ühele ja samale lihasgrupile...
 20. Reg Parki kava

  Siis tasuks mõelda säärelihase prioritiseerimisele.Vahendid peaksid vastama eesmärgile, ei tasu võtta uut kava, kuna see "tundub lahe".
 21. Rinnalt Max raskuse surumine

  Närvisüsteem "ärkas üles".Max raskuse surumisel pole ainult oluline lihased ja liigesed soojaks saada vaid närvisüsteem ette valmistada.Sinu puhul valmistas see max raskuse üritamine närvisüsteemi ilusti ette.Oleks võinud paari minuti pärast uuesti 110kg üritada, ma usun, et oleks ära tulnud.
 22. Treeningkava

  Kumulatiivne tut kogu trenni jooksul on määravam, kui tut seeria jooksul.
 23. Teflon

  Teflon ise ei olegi otseselt toksiline.Väga suurel kuumusel hakkab ta küll lagunema mürgisteks ühenditeks, aga kodus sellist kuumust toidutegemisel naljalt kätte ei saa.Kui sa 1 gramm teflonit ära sööksid, siis see ei teeks midagi.Samas, 1 gramm asparataami ei teeks samuti midagi. Okay, jõuti juba ette minust.
 24. Nõuannet vaja.

  Kätekõverdustega sul ei tule õlad ettepoole, kätekõverdused, õige tehnikaga tehes muidugi, treenivad ka romblihast ja saaglihast.Õlad on enamikel jõusaalivendadel ees liigsest rinnalt surumisest.
 25. Kõhulihased...

  Rinnakorvi lähendamine vaagnaluule ei ole kõhulihastel sugugi ainuke funktsioon.Kui vaadata näiteks gümnaste, siis neil on tavaliselt kõige paremini arenenud kõhulihased.Kas nad teevad palju istessetõuse ja jalgade tõsteid? Ei. Kas nad teevad üldse kõhulihaste harjutusi? Ei tee. Kõhulihaste peamine funktsioon on keha stabiilsena hoidmine ja siseelundite kaitsmine, seega tuleks nende treenimisel ka rohkem tähelepanu pöörata nende funktsioonile. Ja alumised kõhulihased on tavaliselt "väiksemad" kuna seal allosas ei ole enamikel inimestel seda paksu sidekoelist osa, mis teeb kõhulihaste ülemise osa nii iseloomulikult segmenteerunuks.
×