Jump to content

wokie

Kasutajad
  • Sisu loend

    131
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik wokie postitused

  1. jõud ja rasvaprotsent

    Arvan küll, et südame treenimist ei tohi kõrvale jätta, seega see kord nädalas jooks teeb ainult head!
  2. SPARTA avamine 13.11.08

    Nagu ma aru olen saanud, siis esimene treening ajakirjade vahelt saadud kupongiga(hantlikujuline) on tasuta?
  3. Koolipoistele tasuta toitumiskava!

    Tundub ikka jah massikavana. Olen meeldivalt üllatunud, et minu praegune endapoolt kokkupandud toitumine vastab peaaegu täpselt sellele, mis eespool kirjeldatud. Ainuke vahe on see, et õhtul viimane söögikord on 200g kodujuustu. Ja parameetrid on ka samad
  4. Kuidas magate?

    1. Vanus? 18 Sugu? M 2. Milline eluviis? füüsiline 3. Pikalt tavaliselt magad? 8,5h 4. Oled selle tundide arvuga rahul? Jah 5. Kaua sooviksid magada? 8,5h sobib 6. Ümbritsev kodukeskkond? Linnaline 7. Kui, siis mis tegurid sind enim magamajäämisel häirivad? pereliikmete jutuajamine teises toas, televiisori heli 8. Millised on meeldivaimad magamistingimused? temperatuur pigem mitte kuigi soe, värske õhk(tuulutatud tuba), puhas voodipesu, kohev padi ja tekk 9. Mis on takistanud sind uinumast kõige tihedamini? pereliikmete vestlus, televiisor teises toas, väikse lapse nutt 10. Milline oled unisena? üritan säästa energiat, üpris passiivne 11. Milles töövõime langust unisena täheldad? suhtlen vähemaktiivsemalt, jõunäitajad langevad, raskem keskenduda 12. Millest otsid unepuuduse puhul abi? rahustav muusika, tee, taimne preparaat, mis lõõgatab
  5. valgupulber

    Tead, osta parem Rimist või mõnest muust suuremast toidupoest "Trauben Zucker". Need on samuti kiired süsivesikud ning 500grammi maksab ~19.00
  6. Abi tüdrukule

    Arvan ka, et alustuseks on 7 trenni kindlasti LIIGA PALJU. Loe siit lehelt artikleid toitumisest ning saad teada kõik, mis vaja. Oled tubli, et ennast käsile võtsid!
  7. Väike probleem nagu

    Aga kuidas sa toitud?
  8. Algaja vajab nõu

    Lendamine trenazöörile küljele- selle asemel võid teha hantlitega lendamist küljele, seisad hantlid käes, tõstad sirged käed kõrvale õlgade kõrgusele ja lased alla. Üks trenn koosnebki ainult nendest harjutustest, mis seal kavas kirjas. Valgukoguse võiksid tõsta 100 grammini päevas. Selle saad ilusti tavatoidust kätte ning toidulisandeid tarbida pole alguses (~1. aasta) vaja, kuna alguses on areng niigi kiire. Toitumise rolli ei tohi alahinnata, seega uuri siin artikleid ja hari ennast.
  9. Algaja vajab nõu

    Meenutad mulle mind ennast, aastaid tagasi. Kaal, vanus ja pikkus ka samad. Kui mina hakkasin jõusaalis käima, siis fitness.ee lehest ei teadnud ma midagi, kahjuks. Nii ma siis rassisin ~aastakese nii, et ei teadnud toitumisest midagi ning harjutuste tehnikast ka mitte. Siin lehel on suurepärane artiklite kogu, kust saab teada kõik mis vaja, et iseseisvalt treeninguid alustada. Muidugi on mugavam tellida treening- ja toitumiskava, kuid raha pole alati nii palju. 1 kord nädalas ujumine sobib täiesti. Kuna oled algaja, siis õigesti talitades hakkad peagi arenema! Mõned mõtted: Söö iga 3 tunni tagant Söö iga toidukord valku sisaldavaid toiduaineid, sest lihased vajavad kasvamiseks valku. Peale trenni tuleb kindlasti kõht täis süüa, et taastada energiavarud. (süsivesikud+ valk) Kui tahad tugevaks saada ja lihast kasvatada, ei saa jalgade treenimisest kõrvale vaadata! Kükk on väga raske harjutus, kuid annab palju jõudu ja massi. Kükki tee kindlasti. Venitada tuleb alati enne ja peale trenni. Põkiks ei minda kiirelt. Seda, kas kõhtu laiemaks saab treenida, ei oska ma öelda. Kui on veel küsimusi, siis küsi julgelt. Edu!
  10. Kiired küsimused

    Mina lisan 0,5dl trauben zuckerit ja 1dl valgupulbrit. Võib ka rohkem mõlemat. Ära hapupiimale suhkrut juurde lisa. Suhkrut on üldse mõistlik tarbida nii vähe, kui võimalik, soovitatavalt ainult pealt trenni.
  11. Kiired küsimused

    1. On soovitatav, sest treeningujärgselt on vaja kiireid süsivesikuid. 2. vahepalaks on norm. süüa neid talleggi snacke, kuigi need on päris soolased. Vähemalt saad sealt valgud kätte. Kodujuust on ka väga hea valik. Articut ei soovita niisama vahepalaks juua, sest sealt saad kiireid süsivesikuid. Kasuta pigem seda kohe peale trenni või osta Rimist "trauben Zucker". Need on väga odavad süsivesikud, (alla 20.- oli vist 0,5kg) pane neid trennijärgsesse valgusheiki.
  12. Kas toitun õigesti?

    Mina omletti aedviljadega või müslit piimaga.
  13. Kas toitun õigesti?

    Ma mõtlesin, kas valmistad putru piima või veega, sest tahtsin teada, kas hommikusöögiga valku ka saad ikka. Pudru kõrvale võiks süüa nt. muna, kodujuustu, võileiba juustu/singiga.
  14. Kas toitun õigesti?

    Tundub täiesti sobilik kava sulle. Arvan ka, et 5 päeva nädalas võib-olla ei sobi sulle lihtsalt. Proovi jah seda uut kava (4päevane),hommikune shake jäta ära, söö selle asemel tavatoitu veidi. Hommikul võiksid lisaks veidi valgurikast sööki süüa. Või teed putru piimaga?
  15. Kreatiin

    Usun, et võib koos manustada iga proteiiniga. Soovitan sellist varianti: enne trenni: 2,5g kreatiini segatuna 5g süsivesikutega Peale trenni: Hera80, süsivesikud ning 2,5g kreatiini. Trennivabadel päevadel piisaks tavatoidust.
  16. Tervist, leidsin sellise huvitava kava, mis lisab nii massi kui ka jõudu. http://stronglifts.com/stronglifts-5x5-beg...aining-program/ Kuna suve lõpuni on mu kooli jõusaal suletud, siis pean kasutama Pirita velotreki jõusaali, kus kükki saab teha ainult smithi masinaga. Kuna see kava on üles ehitatud vabade raskustega kükile, siis tean jääb mul smithi masinal kükkides suur arengupotentsiaal kasutamata. Arvutasin välja, et suve lõpuni jõuan teha 19 trenni, 3 korda nädalas, millest iga trenn sisaldab kükki. Peale suve saan jätkata treeninguid kooli jõusaalis, kus saan edasi jätkata vabade raskustega. Olen kuulnud, et kui teha pikka aega smithi masinal trenni, siis võivad sellest tekkida liigeseprobleemid, justnimelt põlvedel, kuna kangi trajektoor on kontrollitud smithi poolt ning kuluvad ainult ühed ja samad liigesed. Kas 19 trenni on juba pikk aeg, et võin juba selle ajaga tõsiselt enda põlvedele viga teha? Küki tehnika on mul õige, kuid olen lugenud, et väga paljud laidavad smithi masinat maha. Olen arvestanud sellega, et peale suve vabade raskustega kükkides, ei saa ma panna kangile sama raskust, mis on smithil kükkides, aga see pole hullu. Ette tänades, Wokie
  17. See on iseenesest väga hea idee, kuid Pirita velotreki jõusaalis sellist asja kahjuks võimalik teha ei ole.
  18. Jah, õlgade valu oli juba järgmiseks trenniks peaaegu kadunud. Tekkis uus probleem: kui ma oma eesküki seeria ära teen, siis on mul raskusi kangi põrandale saamisega. Nimelt ei ole jõusaalis kükipuuri ega mingit muud kohta, kuhu kang asetada. Muret teeb just see hetk, kui kangi õlgadelt põlvini langetan, sest kuna raskus juba piisavalt suur, siis käib see hooga ning mõjub seljale koormavalt.
  19. Keha areng!?

    Kasutan samuti seda stronglifts-i kava ning pean mainima, et mõjub hästi, treenib keha proportsioonis. Soovitan
  20. Jõusaal Viimsi kandis?

    Spa kuukaart oli klubikaardi omanikule 700.-, teistele oli vist 800.-
  21. Jõusaal Viimsi kandis?

    Velotreki saali miinuseks on see, et seal ei saa kükki teha vabade raskustega. Muidu pole vigagi, smithi masin, lamades surumise pink, rinna liblika masin, biitsa pukk, selja plokk (T-kang), teises ruumis on veel sõudeergomeeter, stepper, jooksulint, kõhulihaste pink, alaselja pink ja oli vist ratas ka.
  22. Jõusaal Viimsi kandis?

    Viimsi kooli jõusaal on suvel suletud kahjuks, üle jääb siis Viimsi Spa jõusaal, kus abivalmid treenerid. Pirital on TOP Spa jõusaal, kuid ei tea, kas seal treenereid leidub. Ise käin Pirital velotreki saalis, sest see mulle kõige taskukohasem.220.- kuukaart, kuid seal treenerit ei ole.
  23. Selge, aitäh! EDIT: Saabusin trennist just ning tegin eeskükke. Hakkas täitsa meeldima, ainuke probleem on see, et ranne ja küünarnukid pole veel harjunud ning nii nad siis veidi tegid valu peale seda harjutust. Seega tuletan ka teistele meelde, et raskust peavad kandma ÕLAD, mitte käed. Ootan järgmist korda juba.
  24. Ma ei usu, et täiesti nullist hiljem alustama pean, kuid elan Viimsis ning Pirita velotreki saal on kõige taskukohasem. Selle kava kohta on mul selline küsimus, et kuidas sa eelmisest trennist ära taastud? Tegin esimese trenni (reedel) sobiva raskusega 5x5 kükki, jaksasin täpselt 5x5 ära teha, kuid jalad on esmaspäeval ikka valusad. Kas tasub ikka esmaspäeval uuesti teha, või võib-olla alustasin liiga raske raskusega? Ehk siis oleks pidanud valima sellise raskuse, millega teen kergelt 5x5? Kuigi kui 3 korda nädalas kükki teha, siis on paratamatu, et tuleb järgmine trenn teha valusate jalgadega. Võimalik, et teen hoopis need 19 trenni eeskükki, aga eks näis, sest ei tea, kui suurt raskust ma õlgadel veel kanda suudan. Ette tänades!
×