Jump to content

salver

Kasutajad
  • Sisu loend

    257
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik salver postitused

  1. Uriin Vs tervis....

    ma tean, et mõni niisutab uriiniga nägu Pidavat mõjuma tervistavalt.
  2. vajaks vähe abi.

    kus sa siis trenni teha tahaksid ja saad, kui sa saali ega ka koju ei jõua? ...ja kätekõverduste kohta on ka häid soovitusi, olenevalt, mida saavutada tahad.
  3. Hommikune treening ja toitumine

    jõusaalis soovitaks ka käia....jõutreening stimuleerib samuti rasvade põletamist.
  4. Hommikune treening ja toitumine

    ainult minu arvamus: sa muretsed liigselt hommikuse söögi pärast, mina nii palju ei muretseks, pigem tuleks tähelepanu pöörata just toitumisele päeva teises pooles, siis kui sa trenni ei tee. Ma kevadel harrastasin ka hommikujooksu (sa pole märkinud, millist treeningut kasutad, kuid sinu kehakaalu juures joosta ei soovitaks, eriti keel nii kaua). Mulle mõjus jällegi paremini tühja kõhuga jooksmine (siin on jällegi vastakaid arvamusi). Pärast seda sõin alles hommikusöögi (puder, 2 viilu leiba, 2 muna, juustu, mahl, jogurt, kohupiim), selline toekam.
  5. Hamburger

    kuidas küll inimesed ei mõista, et kahjulikkus ei peitu toiduaines endas vaid selle koguses, mida sisse süüakse. Igasugune kasulik asi muutub üle teatud piiri tarbides kahjulikuks ehk toksiliseks. Need, kes ei tegele tippvõistlusspordiga vaid tahavad olla lihtsalt heas vormis ja tunda elust rõõmu, mina kaasaarvatud; ei pea ju koguaeg, päevast-päeva mõtlema ja vaagima ja arvutama oma k...di kaloreid....mul on päeva jooksul vaja hulga olulisematele asjadele mõelda (loomulikult on mul ka juba sisse juurdunud vastav korrapärane ja mitmekesine toitumisstiil).... see nn tervislik toitumine on kui elustiil, mis seisneb osalt ka selles, et kui mul pole aega midagi "head ja tervislikku" kokku keeta, siis mitte ma ei lähe kiirtoiduputkasse ja ei osta omale suurt maxiburgerit vaid joon hoopis poest ostetud jogurtit ja närin miskit kuivatatud puuvilja v müslibatooni kõrvale - ajab ju kiirel hetkel asja ära.
  6. UUS TOODE MAAILMA

    mul kah igav on variant ju teha ka nii, et on üks pikk põhivarras, mille pikkus on võrdne kangi pikkusega läbimõõduga "mis iganes nendel tõstekangidel on". Mõlemasse otsa pannakse astmelised torujupid, mille pikkus on sobilik ja käepärane hantli jaoks ning läbimõõt selline, et teda saaks põhivarda otsa lükata. Niimoodi peaks kang välja nägema siis.
  7. UUS TOODE MAAILMA

    olgem loomingulisemad. 160/2 ei pea ilmtingimata 2*80 tähendama. Samuti ei pea ühenduskoht kangi keskel paiknema. Aga jah, selline kang suht mõtetu "vidin". Lõhnab kuidagi USA nn toodangu järele. Seal tahetakse alatasa mitu asja ühte sokutada. Prooviks ehk jalgrattast ja vokist ka 2 in 1 teha
  8. majoneesi joomisest

    toitumise teema peaks ikka olema PIGEM lapsevanemate kohustus ja ülesanne kõigepealt endale selgeks teha ja siis läbi selle suunata juba lapsi. Kool võiks muidugi siin abistada, mitte aga kandma peamist rolli. Laps saab ju toiduraha enamasti vanematelt ning toidumenüü kodus on ka peamiselt vanemate vastutada. Süüakse ju seda, mida vanemad ostavad või valmistavad.
  9. pärast algajate kava?

    Istudes jalgade kõverdamine on mõeldud täpselt samale lihasele, mis kõverdamine istudes. Vahet ju pole, mis asendis sa seda teed, reie tagumine lihas töötab igal juhul peamiselt (juhul muidugi, kui harjutus on tehniliselt õigesti sooritatud). Nelipealihasele (reie eesmine osa) mõeldud harjutuse nimi on jalgade (reite) sirutamine. Tehke omale mõisted selgeks, enne kui soovitama hakkate.
  10. Vend Vähi treeningkava

    kui kaua on kaua???
  11. see kulturismi võistluste võitjate ennustamine on nagu missivõistlustelgi. Publiku lemmik võib olla totaalne vastand zhürii arvamusele. Pakun siis, et Ott tuleb esimese viie hulka, ehk siis 5.
  12. ENNUSTA JA VÕIDA!!! Põhjamaade MV

    Ott Kiivikas 1. Marek Kalmus 1. Imre Vähi 1 Argo Vaible 3 Nii optimistlikku varianti pole siiani kellegil olnud Seega, kas põrun täielikult või teebki Eesti koondis puhta töö Edu!
  13. jooksmine talvel

    Olen ka viimased aastad aktiivselt jooksmisega tegelenud, peamiselt iseseisvalt, kuulates loomulikult ka targemate nõuandeid. Maryjane kirjeldas 90% ulatuses minu enda jooksuriietust talvel . Erinevus ainult selles, et jalanõuna kasutan aastaläbi samu jooksutosse, mis siiani pole talvel häirivalt mõjunud (märkimisväärset tugijala tagasiandmist pole täheldanud). Jooksen enamasti lumisel pinnasel, mitte jäisel. Viimasel talvel, kui lund oli konstantselt vaid 3-4 nädalat, kasutasin selle aja suusatamisele. Tore vaheldus jooksmisele. Selleks, et mingisugused hingamisteede põletiku nähud ilmneksid, tuleb ikka enda kohta üsna intensiivselt joosta. Kusjuures mina pole kordagi selle 3 aasta jooksul nohusse või kurguvalu kätte langenud. Distants kuskil (talvel) 10km ja kestvus jääb 40-50min vahele. Joosta tuleks nii, et hingeldama ei hakkaks, vastasel korral võivad Oldman'i poolt mainitud stsenaariumid küll tõeks osutuda. Muidugi hea oleks kuulda jooksuspetsialisti kommentaare selle kohta, kas ja kuidas hingamine ja selle sagedus erinevad sooja ja külma ilma korral.
  14. kui pika aja jooksul sa tahad 1kg rasva juurde tekitada v maha võtta?
  15. Kuidas joosta

    üldiselt on ikka nii, et "proffidest" foorumikasutajad siin sellistel teemadel küll abi ei küsi ning sellepärast on teemaalgataja suhtes mõtetu ja kasutu anda infot selle kohta, kuidas sportlased treenivad. Ja tipptasemel jooksjate treening on tavaharjutaja jaoks kõike muud kui rahulik. Soovitan ka lugeda/otsida/uurida siin foorumis.
  16. hantlid vs. kang

    mis ajast kõrgust kraadides mõõdetakse?
  17. Õige suund?

    Üldiselt soovitatakse kavasid vahetada 2 kuu tagant, aga keegi ei keela ka seda tihedamini teha. Mõni vahetab igal treeningkorral harjutusi ja treenib lihaseid erinevas järjekorras. Isegi olen mõnikord teind nii, et kui peaks olema selja päev aga lailihas veits kange ja valus eelmisest korrast, võtan ette hoopis rinna, mis rohkem ornungis. Siin faoorumi kavade juures on ka soovitused, kui mitu korda nädals tuleks kava läbi teha, samuti iga kava lõpus soovitused aeroobse treeningu kohta. Kui see ujumine on selline rahulik ja pulssi kõrgele ei aja, on see küll omal kohal. Toitumiskava koostaja koha pealt on küll raske soovitusi jagada. Ühte teisele eelistades on vaja enne läbi proovida erinevad kavad ja testida neid sarnastes olukordades, mille järel saab alles objektiivse hinnangu anda. Eks sa vist sisetunde järgi pead otsustama, kelle valid. Muidugi kulturistide enda kogemused maksavad ka midagi
  18. Õlalihaste massi treening.

    hantlite asemel võib lendamist ka plokil teha, ühe käega korraga
  19. Kindad

    seeriate vahel soovitatakse tõstevöö maha võtta, kinnaste puhul ei oma küll tähtsust. Mina hoian neid kogu treeningu ajal käes. Tegelikult iga harjutuse, kus kasutatakse käsi, puhul on mugav kindaid kasutada (harjumuse asi). Pesemisega on nagu iga teisegi riideeseme puhul....
  20. ma pole küll spetsialist kavasid soovitama, aga mina sellise kava järgi lihasmassi ei kasvata.... Jagan oma kava tavaliselt kolmeks nii, et suuremad lihasgrupid (rind, selg, jalad) oleksid eraldi päevadel. Ja see ainult pool tõde - toitumine on siiski see, mis meie lihased kasvama paneb. Lihtsalt tähelepanek: Sul on mõlemal päeval "hantlite lennutamine küljele". Miks?
  21. noore inimese puhul, kes alles algaja, on mõistmatus/teadmatus täiesti normaalne. Kuid seda enam ei peaks ta muretsema selle pärast, et 30min jooksu pärast jõusaalitreeningut miskitviisi lihaskasvu oluliselt pidurdaks. See nn. "aeroobne treening" pärast jõusaali pole tingimata mõeldud eraldi treeninguna. Selle eesmärgiks võib olla ka lõdvestav/taastumist parandav tegevus. Ja pulss ei pea olema aeroobses tsoonis. Võib ka madalam olla (massikava puhul siis nt). Ja kestvus ei pea ka 30min olema. Aga ära jätta seda kindlasti ei tasuks, parem tee madala intensiivsusega. Kõik oleneb, mis treeningut sa veel teed, kui vana sa oled, eelnev treeningkogemus jne.
  22. söök enne trenni

    parem see shoks ära süüa, kui et tühja kõhuga trenni minna. ja see 2,5h enne trenni söömine pole mingi reegel..... mina söön nt 3h (suur/toekas eine) v 2h (kerge eine) enne jooksma minekut. Selleks ajaks on toit maost kadund, hea kerge joosta. Sama ka enne jõusaali.....kui kõht läheb trenni ajal nii tühjaks, et segab treeningut, siis edaspidi tuleks trennieelset söögiaega nihutada hilisemaks v siis süüa rohkem. Ja treeningu ajal pole vaja süüa midagi (vihjan algajatele), kui siis ainult nt spordijooki juua (treeningu kestvus on ka siin määrav). Ise tarbin Spartakiaadi ja super enesetunne on. Toitumis- ja treeningualaseid nõuandeid ei saa võtta üks-üheselt, et keegi kuskil kirjutas/ütles ja et nii ongi. Praktiseerige ise ja katsetage, kuidas teile sobib. Keegi ei saa 100% väita, et see ühele või teisele sobib. Treeningut aeroobses tsoonis meeldib mulle aga just alustada tühja kõhuga, sest olen avastanud, et nii on töövõime suurim (insuliini tase veres on normilähedane). See on omane aga isiklikult mulle, võibolla ka mõnele teisele ja kindlasti ei tasu seda puhta kullana võtta. EDU
  23. kreatiin gaseeritud veega?

    olulisem gaseeritud v gaseerimata veest on kreatiini kasulikkuse juures süsivesikute sisaldus. Kui gaseeritud vesi meeldib ja mulksuma kõhus ei hakka - palun väga. Isiklikult ei soovita ja ise ka ei tarbi.
  24. mesi

    nagu iga asjaga..... ülemäära tarbides muutub igasugune tervislik toitaine kahjulikuks.....söön ise ka mett ohtrasti....ikka seda õiget, tarumett. Koos meega läheb ka ca 1 päts saia v siis pool pätsi leiba päevas....nt eile pärast sügisjooksu, kella 16.00 ajal sõin terve saia ja mõned viilakad leiba meega ja muud ei sööndki enam sel päeval. Aga ma kuulun ka nende "õnnelike" hulka, kes võivad "patustada" üsna tihti ilma, et mass liigselt suureneks.
  25. Kramp või liigesevalu ?

    Mida arst diagnoosis? Mul on rattasõiduga nii juhtunud, aga põhjus oli väheses vedeliku tarbimises ja kramp lõi säärde sõidu ajal, mitte järgmisel päeval. No ja paar päeva andis ikka tunda küll. Xdream'i ajal on ka korra kanuus krambi jalga löönd aga see oli ajutine ja mõne min pärast polnud miskit tunda enam
×