Jump to content

külaline12345

Kasutajad
  • Sisu loend

    41
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

külaline12345

  • Tase
    Algaja
  1. Pikk vahe trennil

    Tere! Mul selline mure - olen muidu tegelenud aktiivselt spordiga ning ka jõusaaliga. Kuid erinevatel asjaoludel langes selle aastane kevad-suvine paus trennist, liigagi pikaks. Põhimõtteliselt ei teinud-ei liigutanud ma mitte midagi pea 5-6kuud. Läksin nüüd jõusaali ja teadsin sisimas et ei ole mõtet "üle panna" tuleb vaikselt hakata jälle liikuma õiges suunas. Kummalisel kombel trennis olles tundsin ennast päris efektiivselt ja hästi, loomulikult ei teinud samade raskustega millega võib-olla 7-8kuud tagasi kui trennis käisin, aga ei olnud ka tunnet et kõik päris läbi ja kadunud oleks. Peale trenni olin mõnusalt väsinud ja tundus et peab paari päeva pärast peale tegema ning kõik. Küll aga sain kuskil väikse külmetuse ka peale ja kogu ülakeha-rinnalihased-õlad kõik on täiesti uskumatult valusad. Mul pole varem sellist asja olnud. Eile õhtul ei saanud köhida-aevastada ega nuusata sest pähe lõi korralik valu ja kogu rindkere tulitas. Täna on küll natukene lihtsam ent väga-väga kange ja pinges ja valus on kõik. Kang mulle trennis peale ei kukkunud ja ma ei usu ka et päris mingi rebend kuskil on - ent kas oskate soovitada mida peaksin määrima-tegema? Aitäh
  2. Selja kohta küsimus

    Okei. Et ühesõnaga keeruline probleem ja täpselt raske aidata mingite kindlate harjutustega-suunamistega nagu aru saan? Ehk siis kokkuvõtvalt teha lihtsalt rohkem selja ja õla trenni ja jääda lootma, et küll asend "paika loksub" ??
  3. Selja kohta küsimus

    Hmm...jään ootama siis vastust.
  4. Selja kohta küsimus

    Okei...aga oskate täpsemat mõnda soovitust-harjutust öelda/näidata?
  5. Selja kohta küsimus

    Tere. Ei ole küll enam päris algaja, ent siiski küsin targematelt nõuandeid. Nimelt on aastaid olnud seljaga probleem(kukkusin kunagi atv-ga sõites päris korralikult) Olen aeg-ajalt külastanud erinevaid kiropraktikuid ja "kondiväänajaid" - kohati mured vähenevad, kohati pole nagu väga suurt vahet. Ühesõnaga nad on selgeks teinud ka selle, et valud tulevad kuna selgroog on kergelt kõver - pikkust on omajagu (194cm) ja lihased veidi nõrgad. Eriti suur probleem on see, et kuna ise olen arvanud et rinnatrenn on üsna eelis järjekorras(mis on veidi vale) siis tänu sellele ja ka üldisele keha hoiakule on keha õlgadest nagu liiga ette surutud - kui ma õigesti seletada oskaksin. Ühesõnaga täiesti sirges ja tavalises olekus võiksid/peaksid mu õlad vähemalt 4-5cm tagapool olema. Kiropraktik soovitaski pühenduda eriti just ülaselja ning trapetsi treeningule - et sellega balansseerib ära selle vale keha hoiaku. Jätkuvalt lihtsalt peamiselt rinnalihaste trenni tehes jäävad probleemid kestma. Olete selle jutuga nõus, kõlab loogiliselt? Ning kas oskate anda nõu heade ülaselja-trapetsi harjutuse jaoks? Vaatasin ka harjutustepangast, kuid millised neist eriti hästi võiksid mõjuda? Aitäh!
  6. Toitumine peale trenni

    Kui päris aus olla siis kindlasti kaalust juurde saada, vähemalt 5kg kuni isegi 10kg ent hea ja tore oleks seda muidugi lihaste arvelt juurde saada, mitte et kasvatan endale "palli" kõhtu ja olen rahul
  7. Toitumine peale trenni

    Tere! Käisin eelnevalt jõusaalis õhtuti peale tööd, ent tundsin et kuidagi ei olnud asi õige ennem trenni ja peale trenni toitumise mõttes. Vahest läksin liiga tühja kõhuga trenni ja oli kehv enesetunne ja jõuetu olek, siis peale trenni viskasin räige seaprae sisse 7-8ajal ja õhtul teleka ees igasugust muud magusat veel peale. Vahepeal läksin liiga täis kõhuga trenni jne Nüüd sain tööl asjad paremini räägitud ja prooviksin sellist lähenemist et söön hommikul ca 9st ära ja läheks 11-pool 12 trenni, siis ei ole kõht ei liiga täis ega ka liiga tühi. Küsimus on nüüd selles, et mida peale trenni süüa võiksin? Fakt on see, et kõht on siis päris tühi. Õhtusöök oleks arvatavasti 18:30-19:30 vahel. Kas võiksin peale trenni ca 12:30-13:00 süüa mingi korraliku prae/lõunasöögi ja 3-4ajal mingi vahepala, või pigem peale trenni mingit kohupiima-kodujuustu-valku, ning siis hoopis 3-4ajal lõunasöögi? Kuidas Teie soovitaksite? Aitäh
  8. Rinnalt surumise mure

    Võib-olla numbrite poolest tundub tõesti ideaalne kooslus olevat ainuke mure, et selle kooslusega on jõuvarud üsna nukrad - nagu eelnevaltki siin mainiti, et 50kiloga rinda teha üsna häbiväärne - ega seal 85kilo sees väga erilist lihast märgata pole Aga kas sain siis ikkagi õigesti asjast aru? " Ehk siis oletame et paar päeva tagasi tegin jõusaalis kangiga rinnale 55kiloga 4seeriat ja igas seerias 10kordust, siis oleks parem tõsta küll raskust, ehk näiteks 57.5 või isegi 60kg, teha ikka 4seeriat, aga näiteks 4-6kordust, sain õigesti aru? Ma just ise teadsin ja arvasin, et tuleb ikka pingutada niipalju kui "torust tuleb", et just see kasvatab lihast rohkem. NB! Mida "baasharjutuste" all täpsemalt silmas pidasid?"
  9. Rinnalt surumise mure

    Enda arust üritan toituda küll piisavalt. Mitte enam traditsiooniline 3x päevas, vaid sõprade-tuttavate-teie soovitusel ikka rohkem süüa, ka vahepalasi jne. Vanus 26, pikkus 193cm, kaal 85kg Eesmärk olekski tegelikult praeguse trenniga saada juurde kaalu. Eelkõige küll lihaste arvelt, kuid ka puhtalt niisama. Tahaks olla seal 90-95kg vahel Aga jah just see rinnalt surumise teema on kõige rohkem kannatanud. Saan aru muidugi et need pausid ei ole head olnud, kuid see ongi imelik, et kui teisi harjutusi teen, triitsepsile, õlale, või isegi rinnale hantlitega lendamist jne - siis seal ei kannata tavaliselt jõuvarud niipalju, kui just rinnalt surumisel. Sellepärast küsisingi, et äkki on mingi spetsiaanle viga või trikk asjal juures. Ehk siis oletame et paar päeva tagasi tegin jõusaalis kangiga rinnale 55kiloga 4seeriat ja igas seerias 10kordust, siis oleks parem tõsta küll raskust, ehk näiteks 57.5 või isegi 60kg, teha ikka 4seeriat, aga näiteks 4-6kordust, sain õigesti aru? Ma just ise teadsin ja arvasin, et tuleb ikka pingutada niipalju kui "torust tuleb", et just see kasvatab lihast rohkem. NB! Mida "baasharjutuste" all täpsemalt silmas pidasid?
  10. Rinnalt surumise mure

    Tervist! Minul on selline mure. Olen käinud jõusaalis juba mitu-mitu aastat ja üsna regulaarselt. Vahepeal tuleb muidugi ka neid perioode, kus jääb ca nädal või isegi kuu vahele, kuid üldiselt ikka 2-4x nädalas. Nüüd oli suvel jälle pikem paus, ent alustasin septembri keskpaigast uuesti ja kuni tänaseni olen suutnud väga korralikult käia. Mul on aga mure rinnalt surumisega. Ma teen tavaliselt rinnale 4-5erinevat harjutust, iga harjutusega ca 10-15kordust, 1x nädalas koos triitsepsiga ning ikka üsna max raskustega, kuid väga aeglaselt ja kehvasti tuleb mul jõudu juurde just sellel kõige tavalisemal harjutusel - pikali olles kangi surumisel. Väga tihti vaatan, et minust 2x peenikesemad vennad teevad seal 60-70kg seeriat, kui mina vahest rabelen ikka oma 50-55kiloga Milles võib asi olla? Kas konkreetset harjutust silmas pidades tuleks arendada mingeid spetsiifilisemaid asju, või on mingi kindel harjutuste-seeriate hulk, kuidas seda parandada? Näiteks kui eelmisel aastal sain umbes 3-4kuud väga korralikult käia, siis jõudsin lõpuks ka sinnani, et tegin 70-72.5kiloga seeriaid, ehk juba 8-9kordust, nüüd oli suvi poolik ja lihtsalt jõudu üldse ei ole, kuid ainult konkreetse harjutusega. Kui teen teisi variante - hantlitega lendamist jne, siis oleks nagu jõudu küll. Samamoodi on rinnalihaste kasv väga-väga aeglane ja kesine Loodan, et tekst liiga segane polnud, aga äkki oskate nõu anda? Aitäh
  11. Rinnalt surumine

    Tervist! Minul on selline mure. Olen käinud jõusaalis juba mitu-mitu aastat ja üsna regulaarselt. Vahepeal tuleb muidugi ka neid perioode, kus jääb ca nädal või isegi kuu vahele, kuid üldiselt ikka 2-4x nädalas. Nüüd oli suvel jälle pikem paus, ent alustasin septembri keskpaigast uuesti ja kuni tänaseni olen suutnud väga korralikult käia. Mul on aga mure rinnalt surumisega. Ma teen tavaliselt rinnale 4-5erinevat harjutust, iga harjutusega ca 10-15kordust, 1x nädalas koos triitsepsiga ning ikka üsna max raskustega, kuid väga aeglaselt ja kehvasti tuleb mul jõudu juurde just sellel kõige tavalisemal harjutusel - pikali olles kangi surumisel. Väga tihti vaatan, et minust 2x peenikesemad vennad teevad seal 60-70kg seeriat, kui mina vahest rabelen ikka oma 50-55kiloga Milles võib asi olla? Kas konkreetset harjutust silmas pidades tuleks arendada mingeid spetsiifilisemaid asju, või on mingi kindel harjutuste-seeriate hulk, kuidas seda parandada? Näiteks kui eelmisel aastal sain umbes 3-4kuud väga korralikult käia, siis jõudsin lõpuks ka sinnani, et tegin 70-72.5kiloga seeriaid, ehk juba 8-9kordust, nüüd oli suvi poolik ja lihtsalt jõudu üldse ei ole, kuid ainult konkreetse harjutusega. Kui teen teisi variante - hantlitega lendamist jne, siis oleks nagu jõudu küll. Samamoodi on rinnalihaste kasv väga-väga aeglane ja kesine Loodan, et tekst liiga segane polnud, aga äkki oskate nõu anda? Aitäh
  12. Lihase venitus/rebend

    Tere kõigile. Eile õhtul peale pallitrenni tegin tavalist kõhulihase harjutust. Rippudes korvirõnga küljes, tõstsin jalgu üles. Tegin seda 10x ja 11da korda oli kuidagi väga raske saavutada, käis õrn valu läbi, tekkis nagu üleüldine nõrkus korra ja libisesin sealt alla. Mingit suurt valu ei olnud,seega ei osanud midagi üle pabistada. Pärast koju jõudes kõht natuke valutas, arvasin et see tuleb tühjast kõhust - sõin natuke ja valu natuke taandus. Öösel sain hästi magada ja kõik tundus ok, hommikul ärgates kõht valutas päris korralikult. Sõin hommikust, võtsin tunniajase vahega ka kõhuvalu vastu no-spa tabletti (kuna arvasin terve aja et tegemist tavalise kõhuvaluga-viirusega,või et oleks midagi halba söönud) kuigi valu oli selline teravam ja nagu sügavamal lihases-soolikates sees. Pärast paari tunni möödumist ei kannatanud enam üldse olla, läksin traumapunkti kontrolli. Kahtlustati ka pimesoolt, kuid kuna veres puudusid põletiku näitajad ja ka palavikku ei olnud, siis kirurg seostas seda rohkem selle sama kõhulihase venituse/rebendiga. Mainin ära, et valu on pigem nagu alakõhus ja pigem enda parema poole peal(sellep kahtlustatigi alguses ka pimesoolt) valu oli selline ühtlane, kohati andis natuke teravamalt tunda ja mõneks sekundiks kadus ka ära. Käin aktiivselt ka jõusaalis 3-4x nädalas ja teen koguaeg trenni lõpus intensiivselt kõhulihaseid, varem pole kunagi ühtegi lihase rebendit või venitust olnud, seega ma ei tea, kas ka kirurg õigesti arvab ja räägib. Igatahes soovitati lihtsalt puhata ja igaksjuhuks võtta ka 3x päevas tavalist ibumaxi nädalane kuur, et vältida põletikku ja et see parandab nö lihast rebendi puhul. Tahtsingi targematelt küsida, kas on Teil tulnud ette sarnaseid asju just nt kõhulihase puhul - venitust/rebendit? Kas asi kõlab loogiliselt ja kas on ka mingeid täiendavaid asju mida tuleks teha,ette võtta et kiiremini paraneda või kuidas "paranemine" üldse siinkohal toimib? Arsti sõnul võiks kõike teha, kui seda lihast ei kasutaks ja suudaks teda mitte koormata - kuid kuidas saab jõusaalis muid lihaseid treenida või korvpalli mängida, ilma et kõhulihast üldse ei koormaks ? Aitäh!
  13. Raske trenn ilma soojenduseta

    Tere. Lugesin antud postitust, ning kuna olen ka selline pooleldi algaja veel, siis tahaksin oma teadmisi täiendada. Loen siin staatilisest ja dünaamilisest venitusest nii jõutrenni alguses, kui lõpus. Kas saaks palun keegi selgitada, mis tähendab staatiline venitamine ja mis dünaamiline, millised venituse liigid neisse kuuluvad ja mis vahe neil on ? aitäh
  14. Seeriad-Kordused

    Tere Oleks selline küsimus, et kui eesmärgiks on lihasmassi suurendamine, kas oleks soovituslik teha harjutusi nii, et ühes seerias teeks kordusi rohkem, ehk siis veidike väiksema raskusega, või just kordusi vähem suurema raskusega. St et kas oleks tarvlik teha näiteks pigem 8korduse asemel 12-13kordust või piisab ka 6-8kordust? Ei oska võib-olla ennast kõige paremini väljendada, toon igaksjuhuks ühe konkreetse näite ka: oletame, et alustan rinnalihase treenimist tavalise surumisega, et siis olekski valida, kas teen näiteks 50kiloga 4seeriat ja igas 10kordust, või teen näiteks 55kiloga 4seeriat ja igas 8kordust , või üleüldse 3mas variant, et tõsta iga seeria tagant raskust? Milline oleks parim viis just lihase kasvatamiseks? Aitäh!
  15. Kaalust juurde

    Tere. Esiteks aitäh seniste nõuannete ja vastuste eest. Kuid kirjutan natuke veel ja loodan teie kõigi abile ja nõule. A) Kas minusugune(194cm pikk, 82kg , 25a) vana võiks ka päevas mitu valgujooki/sheiki juua? Annaks see reaalselt ka midagi juurde, või pigem peaks igasugust erinevat liha selle joogi asemel sisse viskama ? Oletame , et mul on 3 suuremat söögikorda päevas. Kella 9aeg hommikusöök, 12-13 vahel lõunasöök , 18-19.30trenn ja peale seda alati valgujook, 20-21ajal õhtusöök Mis oleksid kõige paremad variandid sinna suurtemate söögikordade vahele ja ka ennem trenni(eesmärgiks endiselt kaalu suurendamine ja lihaste kasvatamine) Millal peaksin pöörama tähelepanu puuviljadele - banaanid-õunad-apelsinid jne , millal kohupiima-jogurtit ?
×