Jump to content

AnitroK

Kasutajad
  • Sisu loend

    28
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

AnitroK

  • Tase
    Algaja
  1. Body attack

    uurisin millalgi pool aastat tagasi seda teemad LesMillsist ning nende vastus oli, et lähime 2 aasta jooksul Balti regiooni seda ei tooda. Kui analoogi tahad, siis Zelluloosis teeb Diana pühapäeviti Dance tundi, kus aegajalt ka attacki taoline tund toimub. Tema seda juba mingi ligemale 10 aastat teinud ja ennem seda, kui LesMill's seda levitama hakkas sama nime all
  2. 2 trenni päevas. Kui mõistlik?

    ma ei oska lindi osas kaasa rääkida, sest pole kunagi seal jooksun eesmärgiga trenni teha. Metsas (glehni pargis) joostes ikka mäge võttes tulistas pulss kohe 200 kanti. Siis esialgu sai kõndida mäest üles (sõna otseses mõttes). Aga oma tempos joostes olen pulsi kuskil 180 pealt alla noppinud 160 peale ja alla selle. Nüüd saab juba vabalt trenni teha nii, et paned pulsokale hoiatuse peale, kui üle 160 läheb ja seda hoiatust rakendab ta väga vähe. Ahjaa, täpsustuseks ka veel nii palju, et vahepeal teen ka sellist sprindi trenni, kus näiteks suusatadki 10km paaristõukeid nii kuidas torust tuleb. Pulsokas näitab vahepeal peaaegu ERROR, aga pole hullu. Sellist shokiteraapiat on ka vaja. Pärast kindlasti suuremas konsentratsioonis taastavat jooki. Siiski minu treening on pigem suusa maratonile suunatud ja ülakeha saab veits rohkem vatti kui jalad. Eks kui ma põhjalikumalt jooksma nüüd hakkan, siis räägime uuesti mu pulsist
  3. 2 trenni päevas. Kui mõistlik?

    Treenin ise ka praegu 2 korda päevas ja ka maratoni jaoks. Siiski suusa maratoni jaoks esialgu. Ja peale seda siis kohe võtab teatepulga üle jooksumaratoniks treenimine. 1 korra päevas teen BodyPump (see on mu töö) ja siis 2h kas suusatamist/jooksu/ujumist/jõusaali. Üritan 2 päeva järjest mitte ühte ja sama trenni teha, sest muidu lihas harjub selle ühe liigutusega ära ning areng pole nii hea. Pulsi olen ma saanud alla 160. Minu jaoks pulsi edu võti oli, mitte kilomeetrite järgi trenni tegemine vaid kella järgi. Ehk siis ma suusatan / jooksen 2h ja tempos, mis hoiab pulsi all. Vahet pole, kui ma olen rajal kõige aeglasem sportlane üldse, aga see töötab. Esialgu ma peaaegu kõndisin mööda jooksurada, et pulss all hoida aga nüüd oma tempos rahulikult treeningut teha 2h väikese joogipausiga peale 1 tundi pole enam mingi probleem. Ürita olla üle sellest, et teised on sust treeningu ajal kiiremad ning liigu oma eesmärkide suunas. See et sa jooksed kiiresti 10km ära, ei pruugi veel maratoniks piisata. Pigem on oluline treeningu ajaline pikkus. Vähemalt see on minu keha peal ära testitud moodus vastupidavust juurde saada ja pulssi allapoole suruda
  4. Tartu Maraton

    Kellel on plaanis siit rahvast Tartu Maratonile minna 15. veebruar või kes on varasemalt käinud? Väga teretulnud oleks kommentaarid ettevalmistusest ja energia kogumisest sellele üritusele. Lisaks siis mis "dopingut" soovitate rajale kaasa võtta, et jõud otsa ei saaks selle 5 tunni jooksul? Ja äkki on veel midagi, mida kogenumad oskavad soovitada, mille peale ise võibolla ei tule. Kuna esimest korda on plaanis sinna minna, siis igasugune nõu on teretulnud. Enda treeningutest nii palju, et viimased 2 kuud olen püüdnud süstemaatiliselt päevas 2-3 tundi trenni teha ja nädalas 1 vaba päeva võtta. Tund aega olen ma tööalaselt aeroobikaga hõivatud ja peale seda siis aja peale 2 tundi kas suusatamist või ujumist teinud. Vahetevahel ka jõusaali ära eksinud. Sellisel juhul teinud pigem ülakeha, (selg, triitseps,) kuna jutub käivad, et teine pool maratonist peaks paaristõugetega läbitav olema. Igal juhul olen tänulik hüva nõu eest!
  5. BodyBump

    Annab ikka massi. Muidugi mitte nii kiiresti kui jõusaal, aga siiski. Lihas pigem sitkem. Tean rääkida enda näitel. Oluline on muidugi raskused, mida kasutad.
  6. Põlveprobleemid

    Mis pinnase peal jooksed? Soovitav metsaradade või muru peal. Kõva pinnas on täielik põlve tapja. BP kükkide ajal vähenda raskust kangil ning vaata tehnika üle, kas ikka kükitad ilusasti tahapoole, mitte otse alla, liigutades põlve ettepoole. Väljaastete ajal ära kasuta step-pinki vaid tee harjutusi ma peal ja vähenda liigutuse amplituuti. Sama moodi ka vaata raskused üle, mida kasutad. Soovitan ka nagu Toivo 295 sulle, et kasutada mõnda liigesetoitu.
  7. Millimallikad!

    Eile Valli baaris sai ka kohatud millimallikat. See küll kõrvetas
  8. 19a neiu trimmi

    Kuidas sulle aeroobika meeldib? Proovi näiteks BodyPump trenni, kus on ühendatud jõud, vastupidavus ning rasvapõletus. Naisterahvastel paljudel pole püsivust ainult jõutrenni teha. Seega BP on alternatiiv hoogsamale jõutreeningule. Saad oma lihaseid voolida ning samas ebasobivatest kohtadest rasva põletada.
  9. Jooks ~100kg kutile?

    kindlasti ära jookse kõva pinnasega teel. Kui kehakaal niigi mõjub liigestele, siis kindlasti kasuta metsaradasid (suusarajad) või jookse mööda muru. See natukenegi pehmendab põrutust. Oluline on ka, mis sul jalas on. Kui on liiga kitsa liistuga jooksujalanud, siis hakkavad väga lihtsalt jala võlvi peale. Olen ise seda kogenud. Jooksujalats peab hea olema
  10. Milline saal

    www.zelluloos.ee
  11. Kas Zelluloos spordiklubi on normaalne?

    Nad praegu parandavad seda naise riietusruumi värki, kuna sealt see vesi alla meeste riietusruumi tuligi. Loodetavasti saavad riietusruumid varsti korda ja mõnus trenn saab jätkuda.
  12. Rulluisud

    Omal on Salomonid ja väga rahul. Natukene jäigema raamigia ning laagrid vahetasin ABEC titan vastu ära, kus on 1 kuul rohkem laagris, kui tavalistel. Väga hästi lippavad
  13. Trenni kellaaeg

    2 korda nädalas hommikuti 7:30 BodyPumpi ja pärast väga hea olla + mõnikord ka ujumist ennem tööd. Sõltub inimesest. Ma varajane ning peale trenni akut tühjaks ei tõmba vaid saab edasi kontorisse minna
  14. õlgade laius

    Mul oli sama probleem, et õlgadest kiitsakas. Tänu sellele hakkasin väga suurt rõhku panema harjutustel õlgadele ja seljale. Näiteks kaldpinnal surudes tõstsid kaldpinna nurka võrreldes sõpradega. Muidugi raskused ka kergemad sellel juhul, aga lihased ju erinevad. Väga soovitan ka ujuda nagu SHOXi soovitas. Vaheldus jõusaalist aga tulemus väga hea. Tulemusega ise olen rahul
  15. vot siis. Peab ka sellised ära proovima, äkki tõesti annam selline lahendus sõidule juurde
×