Jump to content

ronija

Kasutajad
  • Sisu loend

    227
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by ronija


  1. Tere,

    tegin ükspäev jõusaalis jalapressi 500 kiloga ja kaks päeva hiljem andsid põlved tunda.

    Niisama valus ei ole, aga kui kõndima hakata siis annab liiges ennast tunda, mitte just valuna,

    aga on tunda, et seisan liigeste peal.

    Üdiselt see mind väga ei sega, aga jalapäeva jätan praegu kavast välja ja sellise raskusega

    enam kindlasti ei tee.

    Oleksin tänulik soovituste eest kuidas toimida ja kas peaksin arsti juurde pöörduma.


  2. Vabandust, ajasin sõnad sassi - mõeldud oli ikka trapets.

    Ma tunnen ennast suhteliselt hästi, tunnen tulemusi kasvavat (Üldiselt iga nädal 5kg juurde raskustele), kõik tundub hea, aga päevad kus ma vähe magada saan tundub, et tahaks kangesti jooksmise või miski vahele jätta, et järgmine päev täie rammuga asja teha. Siinkohal on siiski konflikt - ma ei julge midagi vahele jätta, kardan laisaks minna.

    Kõrvaline küsimus juurde - ma sooviksin lõuatõmbed lisada treeningusse, kuid praegu ei jaksa neid teha, kuidas ma saaksin alustada nii, et aegamisi tuleks lõuatõmmeteks jõudu?


  3. Tere.

    Ma teen iga päev trenni, alustan kõhulihastega 4x15, siis ette kummardused raskusega seljal 4x15(aitas selja korda saada jooksmiseks, praegu u. 50kg), seejärel kätekõverdused 4x15, siis rinna surumine 4x10 (50kg), seejärel deltalihastele (parandus - trapetsile) õlakehitused sama raskusega 4x10.

    Pärast seda rutiini lähen teen soendust ja jooksen maha korraliku maa igapäev ja pärast jooksu jälle venitused ja soendus.

    Küsimus - Kas ma pingutan üle?

    Eriti huvitaks see jooksmine, kas ma sellega pingutan üle?

    Trenni teen niimoodi juba 3 kuud vähemalt.


  4. Kuid milline toitainete tasakaal oleks siis õige?

    Treeningkoormus, aeroobiline, 3-4 korda nädalas hommikuti jooksmist minimaalselt 30 minutit hoides südametööd 130 - 140 löögi juures minutis.

    Jõusaali 3 korda nädalas kergete raskustega kordused 10 - 15 tempoga 1\O\1.

    Ja kuidas keegi enda vajaliku kalorihulga rasvapõletamiseks arvutab?

    Toitaineid päeva peale on, 2,2 g proteiini keha kg kohta, 0,7 g rasvu keha kg kohta, 1,7 g süsivesikuid keha kg kohta.

    Ja miks seda kalorihulka veel 2,2 korrutada?


  5. Aga ma küsisin nõu dieedi kohta kuidas see rasvapõletamisele sobib..

    Treeningust ja selle intensiivsusest ma enne ei rääkinudki.

    Nagu ma ütlesin, et treening sama rada pidi aga tempoga 1\O\1 (vastavate raskustega 10 - 15 kordust 3-4 seeriat) ja suurtemate kordustega, ja aeroobiline trenn, alustuseks jooksmine, hommikuti ärgates tühja kõhuga 30 - 45 min. (tühja kõhuga, et põletada kaloreid kehast mitte seeditavast toidust)


  6. Lihaskadu minimaliseerimiseks teen jõusaalis trenni samat rada pidi aga tempoga 1\O\1 ja rohkemate kordustega kergemate raskustega. Rasvapõletus kestaks mul umbes 3-4 nädalat, vaevalt see üle 4 nädala läheb (siinkohal ma ei arva, et 4 nädalast piisaks 8 protsendini minemiseni), aga 4 nädalat siis lasen rasvapõletamisest kehal puhata ja teen massi või jõu trenni ja vastav dieet juurde ja mingiaeg siis jälle rasvapõletust, kui vaja.

    Ma ei usu, et ma peaks üle ideaalkaalu minema, et mõelda rasvapõletamisele.


  7. Tehtud trennist ja massidieetidest on kogunenud mingi hulk rasva, millest tahaks lahti saada. Ei ole ju vaja üleliia rasva ka minna.

    8% või veidikene alla selle oleks tore kui vastava dieedi juba käsile võtta.

    Seda kõike vaatamata kaalule (ennem trenniga alustamist kaalusin 69kg).


  8. Kuidas selline söögikava rasvaprotsendi langetamiseks tundub:

    Kaal: 80kg

    Pikkus:187,5cm

    Vanus:20

    Kava arvestatud 6-7 söögikorraks päevas.

    Päevase toidu kalorihulk: umbes 1770 kalorit

    Umbkaudne kalorite allikate jaotus : 40% proteiini 30% süsivesikuid 30% rasvu

    Päevane toiduhulk söögikordadeks jagamata:

    152,6 92% proteiini shake (MAITO) ( 561,6cal 140,4g proteiini)

    4,3spl oliiviõli (515,6cal 57,28g rasvu)

    2 konservi tuunikala vees (70cal 12g proteiini 1g rasvu)

    2,2 suurt kartulit (498cal 11g proteiini 113,5g süsivesikuid)

    1 kanarind (41cal 8g proteiini 1g rasvu)

    4 keskmist tomatit (96cal 4g proteiini 20g süsivesikuid)

    Kokkuvõte: 176,9g proteiini (707,6cal) 59,28 rasvu (533,52cal) 133,5g süsivesikuid (534cal)

    Kõrvale maksimaalselt 6 viilu leiba, herned, mais. (millegi arvelt arvatavasti)

    Kokku: 1775,12 cal

    Kalori hulga arvutasin naelades: 80kg x indeks 0,45 x kaloriindeks 10 = 1770cal

    Aeroobilise treeningu kohta võiks samuti keegi soovitusi anda.


  9. Tere!

    Selline asi.

    Umbes aasta aega tagasi kevadel kavatsesin jookmisega tegelema hakata.

    Juhtus aga nii, et pärast kahte päeva jooksmist ütles alaselg "EI!"

    Valu alaseljas andis tunda siis kui kolmandal päeval jooksma läksin,

    tagantjärgi mõeldes imestan üldse, et suutsin sama teelõigu sellise valuga

    läbi joosta.

    Olgu. Läksin ortopeedi juurde, kes samas oli ka küropraktik.

    Sai paar korda mul konte ragistatud, soovitatud liigeserohtu ja määratud

    mõningad harjutused seljale. Õigus jah, kõik tulenes sellest, et nii

    perearst -esimesena- kui ka ortopeed pakkusid välja, et alaselja lihased

    ei ole küllalt vastupidavad või midagi selletaolist. Tollal kaalusin umbes 69 kilo.

    Vahepeal sai hakatud jõudu tegema ja seljale panin kenakesti rõhku, seda liialt piinamata.

    Töö tõttu ei saanud pikemalt trenniga tegeleda - väsimus jne.

    Nüüd kurvema asja poole. On kenakesti aasta vähemalt möödas ja suure plaanisin

    suure innuga nüüd uuesti jooksmise käsile võtta. Juhtus aga sama ilus lugu, et

    pärast kahte päeva jooksmas käimist - mis muideks oli vägagi mõnus - ütles selg

    jälle üles. Kolmandal päeval jälle sama jama, alaselg ei kannata ühtegi jooksusammu tegemmist.

    Sedapuhku ma ennast tahtejõuga piinama ei hakanud ja jätsin kolmandal päeval jooksmata.

    Kaal 80kg.

    Oleks meeldiv teada kas kellelgi midagi samalaadset olnud, kuidas sellest probleemist jagu saada

    ja mida soovitaks.

    Aitäh.


  10. Ära tee sirge seljaga, sa pead keha kõverdama, et kõhulihased kokku tõmbuks.

    Proovi niimoodi et heida sellili, kõverda jalat põlvest, ja kõverda ennast, nagu tõstaks kere ainult et painutad mitte sirge seljaga ja sa tunned juba väheste kordustega kuidas kõhulihased tulitavad, umbes nagu see harjutus harjutustepangas mida ott teeb jalad seinal, aga jalad maas, proovi seda jalad seinal asja ka, see on samamoodi hea.

    Mul oli sama viga, et selg oli sirge kui ma varemalt tegin, suurem osa pingest langes alaseljale.


  11. Päris huvitav toode tundub olevat. Keegi oskab kommenteerida?

    Herc

    [Koelbel] 410.00EEK

    Pilt suuremalt

    Herc – muskleid juurde – rasva vähemaks

    Herc, toidu asendaja! Herc on süsivesikute-proteiinikombinatsioon koos vitamiinide ja mineraalainetega kõigile, kes soovivad endale rasvavabaid lihaseid!

    Herc´iga tunnete, kuidas teie lihased kasvavad ja rasvkude kaob! Herc varustab teid sihipäraselt kõigi vajalike komponentidega. Asendage oma tavapärane toitumine Herc´iga. Kombinatsioonis sportliku aktiivsusega väheneb rasvasisaldus teie kehas silmnähtavalt. Teie musklid suurenevad! Herc on jõu-toit, milles sisaldub kõik vajalik, mida keha vajab. Tähtsaid ülesehitus- ja energiasäästuprotsesse juhitakse ja optimeeritakse kompleksse mikrotoitainevalemiga.

    Vitamiinid: A,B,C,D,E. Mineraalid: Kaltsium, raud, magneesium,fosfor. Aminohapped: isoleutsiin, leutsiin, methioniin, penülaliin, treoniin, trüptofaan, valin, arginiin, tsüstein, histidiin, türosiin, alaniin, aspargiin-happed, glutamiinhapped, glütsiin, proliin, seriin.

    Kasutamine: Toode muskulatuuri vormimiseks! Jaotage 2 portsionit kogu päeva peale.

    Eripära: Maksimaalne muskulatuuri ülesehitus ja vormiminekoos samaaegse jõutreeninguga!

    Valmistamine: 1 portsion = 4 supilusikat (75 g) pulbrit põhjalikult mikserdada 330 ml vees, rasvavabas piimas ( 1,5 % rasva) või kalorivaeses puuviljamahlas.

    Pidage meeles: Jooge dieedi ajal piisavalt vett, teed või teisi magustamata jooke.

    1 veega segatud portsion sisaldab: kalorid: 428 kcal / 1810 kJ, valgud: 34 g, Süsivesikud: 56 g, sealhulgas suhkur: 51,4 g, rasv: 7,3 g

    Suurus: 1100g


  12. pool aastat treeninud koguaeg ja tulemused küll suured pole.

    surmine rinnalt : 36kg - 47.5kg

    biits : 20-32cm

    kaal eriti tõusnud pole ( 4 kilo ) (69)

    pikkus on mingi 187.

    olen küll söönud normaalsemalt kui varem ( lays, coca etc asendatud kohupiim , jogurtid , erinevad lihad ( looma , sea , kala, sink.. )aga kõhul on ikka mingi krdi kiht peal ja sittagi ei paista :) vahepeal oleks peagu alla andnud aga teen edasi veel

    triits on ka näha natuke , mitte nagu varem. B)

    mõtlen et proovin paar kuud no1te ja vaatan siis tulemusi uuesti :rolleyes::)

    Äkki oled hardgainer?

    Mul rasvap6letuseks ka siin kavad ja asjad.


  13. Bonus #4: Program Tracker Software

    Siint tuli mõte küsida kuidas te oma treeningpäevikut peate? Ise hakkasin paberi peale kirja panema treeningkava juurde, et ei peaks mõtlema mis raskustega eelmine kord sai harjutust sooritatud ja mitmenda korduse juures tuli suutlikuse piir, et saaks jälgida arengut. Kuu ajaga on juba enamus paberid ära kadunud.

    Äkki keegi kasutab või oskab õelda mõnda sarnast programmi (soovitavalt vabavara) ?

    Ma sellest raamatust saanud väga head valmis kavad kuhu enda tulemused ja asjad märkida.


  14. Mina ntks alustan rinnalt surumist 8x52kg :rolleyes:

    Kunagi tegin nii et yks kang oli ja nööridega m6lemal pool 3 telliskivi vist :) l6puks oli neli, telliskivi kaalub ca 2,5 - 3 kg ma pakun, niiet max ca 20 kg ja see t6mbas läbi B)


  15. M6ttetu. Keel on arusaadav väga m6ttetu selle kallal nokkida. Vaidlus kujuneb v6istluseks vm. Rääkige asjast muidu tundub asi 6hutamisena.

    Kykid ja värgid lähevad täppi kyll. Olen lugenud paljudest kohtadest, et ei pea tegema pidevalt k6hulihaseid, et tuua sixpack nähtavale. Velotrenazöör ntks täiesti sobiv. Paned 45 minutit hoiad sydametempo 130 - 140 ( 140 ideaalne ) ja kaotad rasva kenasti. Yle selle siis juba vastupidavustrenn. Loomulikult dieet included.


  16. Jah lehekylje nime on muudetud.

    Ses m6ttes, et ega ma päris kuu pealt kukkunud ka pole :)

    Ma ei julgekski vb proovida selliseid nurgataguseid asju kui mul endal ka vähe teadmisi ei oleks :)

    Tuleb pekki siis tapan ta ära (peki) :rolleyes:B)

×