Jump to content

Raivo_S

Kasutajad
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutraalne

About Raivo_S

 • Rank
  Vaatleja
 • Birthday 06/01/1988

Profiili informatsioon

 • Sugu
  m
 1. Vajaks abi makrodega.

  Tere. Tänan sind asjaliku ja sisuka kommentaari eest. Reljeeftsükli võtsin kava nimetusest, vaata linki. http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/4/25
 2. Vajaks abi makrodega.

  Tänan, Sarge, selle põhjaliku vastuse eest. Viisin sisse muudatused. Vähendasin valgu kogust ja suurendasin süskarid ja rasvu. Hetkel püüan hoida makrode proportsiooni Carb 30%, Fat 40%, Protein 30%. Sedasi valkude päevane kogus ca 200g. Ja suurendasin Kcal 2700-ni. Kuna tundus, et 1kg nädalas on veidi kiire kaalulangus (parandage mind, kui eksin). Jah, see kehatüüpide asi tundub veidi imelik. Kuigi mingi tõepõhi võib neil all olla, ei paista see olevat väga oluline. Kui vaadata profesionaalseid sportlasi, siis igal alal (jalgpall, tõstmine, jooksjad) on nad kõik sarnase kehaehitusega. Tõstjad ühesugused, jalgpallurid üksteisega kehalt sarnased jne. Kindlasti ei ole nad kõik sama kehatüübiga. Treeningu mahtu hetkel muutma ei hakkaks. Praegune kava annab hea fiilingu ning ühe treeningpäeva teen ära ca 2h-ga. Seega ei ole vaja palju aega kulutada jõukas. Teen topeltseeriaid (erinevatele lihasgruppidele paraleelselt) pluss 1-2min paus seeriate vahele. Jätan ära lõpust selle 30min kardio, ja teen selleasemel venitusharjutusi+saun. Hea tunne jõukast ära minna, kui käed/jalad rammestunud. Igaljuhul tagasiside eest tänulik. Kui kellelgi midagi tarka öelda või juhtnööre lisada, siis loeksin huviga. Olen selles valdkonnas väga roheline veel. Tänan.
 3. Vajaks abi makrodega.

  Tere Alustasin just hiljuti treeningutega ning eesmärk oleks muuta keha kompositsiooni. Ehk siis kasvatada lihast ja toonust ning samal ajal põletada rasvu. Sooviks selle eesmärgi poole püüelda ikka tervislikult ja ohutult. Sellega seoses olen hakanud ka toitumist jälgima ja kohendama ja siin tekkiski mul mure. Ma olena 32 aastane mees ja kaalun 120kg ja olen 185cm pikk. Olen otsinud välja kõikvõimalikud kalorikalkulaatorid, mida hr. Google annab ning nende keskmise tulemuse järgi peaksin tarbima päevajooksul ca 2500-2700kcal. Võtsin eesmärgiks 2600kcal (ei taha ka liiga vähe süüa, et keha säästu rešiimi ei läheks). Olen sirvinud läbi ka väga paljud fitnessi ja bodybuilderi portaalid ning palju räägitakse (ka teaduslikku materjali) kolmest eri kehatüübist (ectomorph, mesoporph, endomorph) ning makrode mõju neile on erinev. Neist kolmest oleksin mina siis pigem nn Endomorph. Vastavalt sellele soovitakse minu makrode tasakaalu järgnevalt. Carbs 25%, Fat 35%, Protein 40%. Lugedes ka muud infot, tundub vähemalt valkude osakaal enamvähem klappivat. Soovitatakse süüa ca 2-2,5g/kg valku, et lihas saaks areneda ja kasvada kaalu langetamise ajal. Siit tekib ka minu probleem. Minu kaalu juures peaksin sööma ca 260g valku päevas. Abimehena kasutan ka MyFitness Pal äppi makrode ja kalorite jälgimiseks. Ma olen küll võimekas mees, kuid üritades tervislikult toituda, ei ole ma füüsiliselt võimeline ära sööma 260g valku päevas, lisaks rasvadele ja süsikatele. Päeva lõpuks saan küll rasvad ja süsikad täis, kuid valgud heal juhul kolmandiku vajalikust ja siis olen ka lõhki minemas. Kuigi üritan päeva peale jagada 4-5 söögikorda aga raske on peale süüa, kui kõht eelmisest korrast veel täis. Ja kui mõelda veel toidu mitmekesistamise peale ja mikrotoitainete peale siis tundub see missioon suht võimatu. põhilised valguallikad praegu on kohupiim, juust, kanarind, lõhe, tuunikala, veiseliha, kodujuust, skyr. Enamuses neist saavad ka ennem rasvad täis, seega palju süüa ei saa. Küsimus, kas olen midagi kuskil valesti arvutanud. Kuna kaalun 120kg ja rasvaprotsent võib-olla ca 36 kanti. Kas peaksin päevase kaloraaši arvestama oma soovkaaluga (ca 90kg)? Kuid siis on oht, et kalori defitsiit läheks liiga suureks ja keha säästu rešiimile? Sooviks heasse vormi saada ilma toidulisanditeta ja puhtalt toitumise korda seadmisega ja trenniga. Lisaks veel, et alkoholi ei joo ja suitsu ei tee. PS! Olgu öeldud ka, et trenni teen ca 4-6x nädalas siit võetud kava järgi. Hetkel reljeeftsükkel hiljem vahetan jõutsüklile ja siis jälle tagasi. Kava on selline: http://www.fitness.ee/treeningkavad/1/4/25 Nooremana see kava toimis ja olin elu parimas vormis. Kuid siis olid ka elustiil veidi teistsugune. Igasugused kommentaarid ja tark nõu on teretulnud. Ehk saan selle kelgu kenasti ree peale. Parimat.
×