Jump to content

Atsco

Kasutajad
  • Sisu loend

    3
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Kogukonna Reputatsioon

0 Neutraalne

Atsco

  • Tase
    Vaatleja
  1. Mind ajab naerma,kuidas mõningad inimesed kardavad neid tervislikke toiduasendajaid,ning ka see Jokeri väike nali ei möödunud ilma,et keegi oleks sõna võtnud proteiinipulbrite vastu.Samas hämmastas mind veidike Oldmani suhtumine,sest tema peaks ju ikka kursis olema sellega,mis asi see vadakupulber on.Sest on ju vadaku näol tegemist KÕIGE KÕRGEMA BIOLOOGILISE VÄÄRTUSEGA TOIDUVALGUGA,mida saadaksegi piimast ja mille inimene siiani oma lollusest lihtsalt minema viskas.Ise kasutan jõusaalis käima hakkamisest saadik kogu aeg just neid proteiinijooke,sest mulle need lihtsalt MAITSEVAD.Rohkem,kui igapäevane kodujuustu närimine(paar karpi nädalas kugistan alla,aga eriti lugu ei pea),kohupiima vastu on mul allergia,ning ega liha ei jaksa ka 5 korda päevas õgida.Muna söön,kuid mõõdukalt,ning koos kollastega.Loomulikult ei puudu minu toidulaualt ka väherasvased juustud jt. valgurikkad,ning võimaluse korral väherasvased tooted.Samas närin ka vahel,kui isu tuleb,jupi rasvast suitsuvorsti vms.Et loomse rasva isu üle pea ei kasvaks.Päevase puudujääva valgukoguse saan aga maitsvatest proteiinijookidest,süües sinna kõrvale puuvilju vms.Segan vadakut piimaga,vajadusel panen maltodekstriini(maisisuhkrut) ja glükoosi hulka ja...näm-näm.Pole just kõige parem variant,aga väherasvane piim pidavat siiski piisavalt imendumist aeglustama,nii et mulle sobib täiega.Kaseiin ju tunduvalt kallim ja pole ka maitsete vahel nii palju valida.Olen varunud endale kuskil 10 erinevat maitseversiooni,nii et 2 korda päevas samat jooki jooma ei pea.Hankisin ka korraliku blendri,kus on võimalik teinekord tervislikku magustoitu valmistada.Segades erinevaid pulbreid erinevate jogurtitega, või Hapsiga,ning lisades sinna juurde ka jääd saab selliseid maitseelamusi,et...Ja minu jaoks on oluline,et toidulaud ei oleks igav ja üksluine.Tänu nendel blendri koksidele söön ma viimasel ajal jäätist vist korra kvartalis.Rohkem meeldetuletuseks,et asi pole seda väärt ja et ise saab poole parema maitseelamuse endale valmistada.Samas väldin tõelist keemiat,kuid ei mõista ka hukka neid,kes seda tarbivad.Igaühe oma asi,mida ta teeb.Ning ka liigset valgu tarbimist ei pea ma oluliseks,aga kui palju on liig,peab igaüks ise ära tundma.Ja kuna seljavigastuse tõttu pean endale arstide soovitusel veidike lihasmassi kasvatama,siis päris niisama jõusaalis vehkimas käia pole mul ju ka mõtet.Valku on vaja ja kuidas keegi endale vajaliku normi täis saab,on igaühe enda asi.Lisan siia juurde ka ühe lingi eesti keelse artikliga,mis EI OLE kirjutatud toidulisandite tootjate poolt!Ja infi vadaku kohta on netis küllaga. http://luup.postimees.ee/luup/99/18/eesti1.shtm
  2. Minu arvates ei ole selles küll midagi halba,et keegi julgeb otse ja ausalt küsida,kuidas üks,või teine keelatud aine trenni tegemisele,või tervisele mõjub.Ning miks mitte ka siin foorumis.Sest just sportlaste seas on kõige rohkem levinud väärarusaam,et on olemas mingeid imerohte,mis aitavad ilma igasuguse pingutuseta ja tervist kahjustamata saavutada kiiresti häid tulemusi.Loomulikult on ka väga palju neid,keda see ei puuduta,kuid teatavasti on tippspordis olukord üsna õudne.Nii nagu arvutimaailmas on viiruse tegijad alati üks samm ees viirusetõrje tegijatest,on ka spordimaailmas nende ainete tootjad,mis edu tagavad,alati üks samm eest dopingukontrollijatest.See,mis täna lubatud,on homme keelatud,kuid homme on juba uus aine olemas,mida veel ei osata verest otsida jne,jne,jne.Ja tarbija eesmärk on alati üks:olla teistest parem,leida tunnustust,teiste heakskiitu jne.Ja seda oma tervise hinnaga.Nii et mõnigi nendest ainetest,mida täna saab ka siit Amazoni poest tellida,võib juba homme keelatud ainete nimekirjas olla,ning mida teevad need moraalijüngrid siis?Ja samas võib kanep olla homme Hollandi eeskujul ka meie riigis vabalt müügil.Ja eks ta ka õige oleks,sest see alkoholimonopol on tegelikult üsna haige.Sama hea,kui see,et tohiks müüa ainult kartulipudru,ning kõik teised pudrud keelataks ära.Ning kuna kartulipudrutootjate käes oleks sellisel juhul monopol,siis saaks ka igasugu "sõltumatuid uurimusi" tellida,ning teiste pudrude kahjulikust tõestada.Ning üks osa rahvast usuks ka seda pimesi.Sest inimkond on läbi ajaloo igasugu idiootsusi uskunud.Ja teisiti mõtlejaid kartnud ja vihanud.Samas olen üsna veendunud,et asjad ei ole nii lihtsalt must-valged.Kanep ei ole ei hea,ega paha.Sest asi on teistmoodi lihtne:mis sobib ühele,ei pruugi sobida teisele.Ühele meeldib karulipudru,teisele mannapudru jne.Ning mina arvan,et inimesel peaks olema endal õigus otsustada,mida ta sööb,või mis mõnuaineid ta tarbib.Kuid siis poleks ju narkareid,ning poleks,keda pimesi vihata Ise olin 17 aastat erinevate meelemürkide ori,kasutasin kõike keemiat,mida kätte sain,seega tean,mida räägin.Korduvad OD-d(üledoosid),enesetapukatsed(olin korduvalt koomas,viimane kord 4 päeva),mind on korduvalt tulistatud,pussitatud,olen pidanud ellujäämise nimel vastama samaga.Seega see,et ma elus olen ja siin praegu üldse kirjutan,on täielik ime.See on narkari tegelik elu.Kuid mina ei valinud seda elu 11 aastaselt tänavale sattudes ja mul oli vaja rohtu,mis aitas mul selle eluga toime tulla.Ja sealt algas sõltuvus.Algus liimi hingamine,õlu,lõpus amf,kanep,GHB,ectasy,heroiin jne.Ja tuhandeid liitreid õlut,viina,veini jne.kulus ka nende aastatega ära.Lisaks hunnikute viisi igasugu unerohte,antidepressante jne.Nüüd olen pea kuus aastat täiesti puhas(ei unerohte,ei suitsu jne),kuid tean,et selline ime sünnib aru harva,sest tegelen heategevuslikus korras sõltlaste abistamisega,ning tean seeläbi,et pääsevad vaid väga vähesed.VÄGA vähesed.Ja ega minagi pole pääsenud,lükkan vaid päeva kaupa õnnetust edasi.Nii et kuigi arvan,et igal ühel peaks endal olema õigust otsustada,mis ainega ta ennast tohterdab,otsustasin ka väheke tutvustada selle narkarite maailma "köögipoolt".Sest kui see nö. sõltlasegeen on veres,siis pole kellegil pääsu piinarikka surma eest.Kas siis läbi alkoholi,või unerohtude,või kanepi,vahet pole.Või et isegi on,sest narkarid lähevad kiiremini,seega peavad vähem piinlema.Surnuks joomine võtab aga aastakümmneid aega.Ja siis öeldakse matustel,et suri südamepuudulikusesse,maks ei pidanud vastu vms.Teada värk Kadunukesest pole ju ilus halba rääkida.Nii et kui ikka mingi hirm on ees,pole mõtet enda peal igasugu katsetusi teha,kui aga on valmis ka tagajärgede eest vastutama,siis edu savu tirimisel!Pikema aja vältel teeb ka see narkots peast üsna soojaks(detailid pole olulised),sest süütuid mõnuaineid pole olemas.Ise olen mingi 2-3 korda korraliku õiega sõna otses mõttes jala pealt ära kukkunud,seega väita,et kanep pole narkots...ja ma pole oma tutvusrinkonnas ainuke,kellega see juhtunud on.Nii et igal asjal on oma hind,joogiga järmine päev kohe pohma,savuga pikema aja vältel aeglane nüristumine,paranoiad jne.Samas ei tee normaalsele inimesele paar õlut ja paar piibutäit savu nädalas ka midagi.Teine asi on reguraalselt tarbimine söögiisu,või une saavutamiseks.Iseenesest mõistetav,et asi viib ju sõltuvuseni ja siis pole ju vahet,kas on tegemist unerohtudega,savuga,alkoholiga vms.Lihtsalt ilma enam ei saada magada ja ongi kogu lugu.Aga võõrutus on alati väga-väga ebameeldiv tegevus.Nädalate viisi magamata,hääled peas jne.Seega ei soovita mis tahes aineid tarbida une leidmiseks.Varem,või hiljem maksab see kurjalt kätte.Ise piinlesin kuskil 2 aastat,ning siiani kummitavad mind aegajalt minevikuvarjud ja hirmud.Ravimitega on loomulikult teine asi siis,kui on tegemist mingi raske haigusega vms.Kuid ka arstid kirjutavad tänapäeval üsna heldelt välja igasugu ravimeid,mis tekitavad sõltuvust.Farmaatsiatehaste müügitöö vili.Miljardibussiness.Seega tasub ka retseptiravimite puhul ettevaatlik olla ja neid endale niisama mitte välja lasta kirjutada.Oli ju ka heroiin alles hiljuti ravimite nimekirjas. PS.Kui õhtul ei tule und,on päeval midagi valesti tehtud.Näiteks kas liiga vähe,või usutavasti liiga palju füüsilist koormust.Aga kui paljud meist on nõus sellega,et siis tuleb lihtsalt treeningkoormust vähendada?Lihtsam on ju piip läita,tina panna,unerohtu tarbida,sest vaja on teha kõvasti trenni ja olla suur!Samas ei vaja üks enesekindel mees pidevat teistele tõestamist,et ta on kõva jne.Pole vaja ei suurt autot,suuri lihased vms,sest ega meelerahu nendes asjades ei peitu.Treening ise peab naudingut ja lõõgastust pakkuma,ning hea une kindlustama.Ning kas meditatsioon,hingamisharjutused ja teised vaimsed treeningud on siis memmekate jaoks?Või äkki hoopis keskmisest väheke targemate jaoks?Minul aitas selle tulemuseni jõuda maapealses põrgus ära käimine,võibolla saab mõni selle postituse lugeja abi minu kogemusest ja ei pea seal ise ära käima!
  3. Jõusaaal ja kanep!

    Istusin 17 aastat erinevate meelemürkide otsas(olen kasutanud kõike,alates liimi hingamisest,kuni vanemas eas ka heroiini ära proovinud) ja võin enda(ja ka teiste endasusugste) kogemuste baasil väita,et sõltlasele pole vahet,kas ta maandab oma pingeid alkoholi,kanepi,heroiini,retseptiga ostetud rahustite,vms. abil.Igaljuhul on tegemist abi otsimisega täiesti valest kohast.Tuleks hakata kohe tegelema sellega,kust need pinged tekkivad,mitte sellega,millise uimastiga nendest vabaneda oleks õigem ja targem.Mürk on mürk ja kes harjub juba noorest peast oma probleeme lahendama mis tahes aine abil,on teel maapealsesse põrgu.Aga sinna jõudmiseks võib kuluda aastaid...Ise panin omast arust ikka kõvasti pidu,olin nö. nalja ja napsi mees,ega löönud risti ette ka teiste ainete ees.Viimased 5-6 aastat elasin maapealses põrgus,istusin pidevalt haiglas,tegin enesetapukatseid jne.sest sain aru,et ilma aineteta elada ei suuda,kuid endist viisi jätkata ka enam ei tahtnud,sest "pidu" oli läbi.Aineid läks vaja ainult selleks,et ennast inimväärselt tunda.Orjus.Peale igat tsükklit vandusin endale,et kõik,enam ei laksa ma midagi,kuid juba paar päeva hiljem jätkasin sealt,kus asi pooleli oli jäänud.Sest mega paha oli olla koguaeg...Olin alustanud seda elu tänavale sattudes 11 aastaselt,seega ei osanud ma ka arvata,et võib kuidagi teisiti elada.Ja uut tsükklit alustasin ma tihti just kanepiga,või ghb-ga,sest arvasin,et need pole ju mingid "kõvad" narkootikumid.Paljudes riikides lubatud ainete nimekirjas jne.Samas võin öelda,et olen saanud kanepist 2 üledoosi(kaotasin suitsetamisel teadvuse,kukkusin krampides pikali) ja ghb-st 3 korda pildituna maha kukkunud.Ja ma pole oma tutvusrindkonnas ainuke,kellega seda on juhtunud.Kui ikka korralikku ja puhast kraami tarbida,võib ka nendest "süütutest" ainetest otsad anda,nii et...Nüüdseks olen üle 5 aasta olnud täiesti puhas(ei tarvita alkoholi,rahusteid,ei suitseta ka enam jne.)Ning selja taha vaadates tundub see elu,mida elasin,üks õudusunenägu.Tean ka seda,et vaid vähesed pääsevad.Siin juures tahaksin südamest tänada ka Fitness.ee tegijaid,kirjutajaid,sest kuna peale 4 aastat kaineks olemist avastasin,et olin muutunud söögisõltlaseks,ning rämedalt kaalus juurde võtnud,hakkasin siit foorumitest teadmisi "neelama" ja vähehaaval trenni tegema.Pidevalt küll igasugu ületreeningutega jama(pole ju hrjunud ennast liigutama) jne,kuid olen saanud nagu uue elumõtte sellisest tervislikust toitumisest ja saalis käimisest.Nii et thanks!Samas tundsin ka vajadust oma kogemusi jagada,sest nii mõnigi noor spordihuviline võib sellest kanepi teemast siin väga valesti aru saada ja proovima minna.Kui ikka sisetunne ütleb,et asi pole õige,siis ei tasu ka proovida.Loomulikult on meie keskel ka neid,kes saavad vähemalt esialgu oma eluga ilusti koos kanepi ja korgijoogiga hakkama,kuid siiski ei soovita ma kellegil seda riski võtta ja seda kellegi eeskujul proovima hakata.Ja vahet ju pole,kas näit. steroidid,või amfetamiin vms.Point on ju sama:keemia abil saada kellekski,kelleks pole määratud saada,ning hiljem tuleb selle eest valusalt maksta!Ise tegin kunagi amfi abil karjääri(sain amfist lisa energiat,et rohkem tööd teha,ning see tundus hea õigustusena selle mürgi tarbimiseks),nii et tean,millest räägin.Kaineks saamise hetkest olin kuskil 2 aastat depressioonis,võitlesin enesetapu mõtetega jne.kuna amfi tarvitamine oli löönud kehakeemia nii segamini ja loomulikul moel mingit kaifi,või rõõmu tunda oli võimatu.Keha ei tootnud enam endorfiine jne.Nii et sellise kuntsliku "meeleolu tõstmise","töövõime parandamise" jne. eest mis tahes ainete abil tuleb igaljuhul tulevikus lõivu maksta.Ja see on oi-oi-oi,kui valus...Samas näen ka siinsetes foorumites mõtetut hirmu puhaste proteiini(valgu)pulbrite ja süsivesikute ees.Kehale peab ikka normaalseks toimimiseks ja taastumiseks vajalikke aineid andma ja kui ikka hommikust õhtuni ei jaksa kohupiima, kodujuustu,kanafileed,puhast suhkrut jne. õgida,siis on need "toidud" väga meeldivaks vahelduseks.Nii et tänana veelkord kõiki Fitness.ee foorumi tegijaid ja oma kogemuste jagajaid!Edu kõigile!
×