Jump to content

Smuki

Kasutajad
  • Sisu loend

    47
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Smuki postitused

  1. Velotrenazöör

    Kuna summa on täpsustamata, siis on üsna raske soovitada. Juhul, kui teemapüstitaja soovib kulutada (investeerida) kuni 3000 krooni, on valik üsna kitsas, kuigi, üldsegi mitte halb. Hea treeningu teeb ära ka just nimelt selle soodsamas hinnaklassis oleva trenazhööriga. Soodsa hinnaklassiga toote leiad kindlasti näiteks Kettleri nimeliste toodete seast. Kindlasti tuleks jälgida, et ostetaval isendil oleks märgitud piirkaal. Tean, et paljudel on selleks vaid 90kg. Kui raha natuke rohkem, võib vaadata juba ka veloergomeetreid, kus on võimalik valida näiteks "automaatne" koormus, kus sisestad oma pulsivahemiku ning ergomeeter lisab või kahandab ise koormust vastavalt sinu südamelöögi sagedusele, et see püsiks sinu poolt valitud vahemikus. Need maksumused algavad umbes 10000 kroonist. Samas kalorikulu ja südamelöögi sagedust näitavad need kõik. Siiski soovitaks eelistada pulsikella, kuna tulemused vähe täpsemad. Trenazhöörid ja muud taolised arvutavad ju kalorikulu iga seitsmenda väntamise ringi peale ühe kcal. Hoolimata sellest, kas sõtkud kõige madalamal- või kõrgemal koormusastmel. Kolmanda valikuna on veel spinninguratas, mille sõiduasend (tööasend) on vähe sportlikum ning madalam ning imiteerib ehtsa jalgratta sõiduasendit. Miinuseks oleks nende poolt tekitatav sumin, mis tuleneb takistust tekitavatest piduriklotsidest. Hinnaklass on sellistel alates 10000 krooni. Tublisti kallimad isendid on aga vaiksemad, kuna kasutavad teist tehnoloogiat hooratta takistamiseks. Ise eelistaksin spinninguratast, kuigi kodus on tavaline Kettler trenazhöör, mida ka talviti 3 korda nädalas kasutan. Edu!
  2. K: Kust osta kangi lõuatõmbeks?

    Mina saatsin Adrem Pärnu AS`le sellise joonise ja läksin 4 päeva hiljem järgi. Maksma läks 360.-. Värviti ilusti valgeks ja isegi plast otsanupud pandi külge. Tagant järgi arvan, et natuke pikem oleks võinud olla, aga ajab asja ära. Ilmselt valmistab sellise asja sama raha eest iga metallifirma!
  3. Toitainete kalorsus

    Sul on täiesti õigus, kui sõna "kalorid" vahetad "kilokalori" vastu!
  4. Ab Rocket

    Üks aktuaalne teema: Artikkel
  5. Palju seda jooma peab?

    Natuke lugemist
  6. Kael

    Olen näinud, et kaela treenitakse ka rihma abil, asetades see näiteks kuklast väheke kõrgemale ning seda siis kahe käega sikutades (nii, nagu triitsepsi harjutust tehes). Võimalik, et samuti saab ka küljele tõmmata.
  7. Selline mineraalvesi siis

    Mina arvan ka, et mineraalvees sisalduvate keemiliste ühendite nimekirja pole mõtet üle tähtsustada. Kui me võtame ette tavalise kraanivee keemilise koostise, saame ju samuti üsna pika nimekirja kõikvõimalikest ainetest. Teadaolevalt lisatakse mineraalveele teatud ühendeid, kuid nende imendumisvõimest seal juures ei räägita, sest see "ei müüks"! Jutt pärineb ühest huvitavast raadiosaatest, mida juhtusin umbes nädal tagasi kuulama. Samuti oldi seal seisukohal, et keskmine mineraalvesi ei erine niivõrd palju tavalisest kraaniveest, et seda treeningute ajal eelistada.
  8. Imelik jalavalu?

    See mulle üsna tuttav probleem. Eriti hetkel, kui olen ratta trenni jooksmisega asendanud. Mina olen seda võtnud, kui väikest "kukekannuse" probleemi. See on mõne aja pärast iseenesest mööduv nähtus. Usun, et ka teemaalgatajal sama probleem.
  9. Treeningvahendid

    Küsi ehituspoest kiilankrut, läbimõõduga vähemalt 8mm. See hoiab korralikult kinni!
  10. Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

    Ma küll ei arva, et üks pulsikell peaks tuhandeid maksma. Mõnel tuttaval on tuhandeid maksvad isendid, siis aga, kui võrdleme nende võimalusi, ei suuda me ühtki erinevust peale maksumuse leida. Mina olen oma PC9`ga SigmaSpordiga ülimalt rahul. Põhilised asjad, mida sealt vaatan ning treeningpäevikusse märgin, on protsendid pulsivahemikest, treeningu aeg, keskmine pulss, kalorikulu. Loomulikult jälgin pulssi ka sõiduajal. Isendiga ülimalt rahul. Rademarist ostsin 490 krooniga. Jalgratta lenksukinnitus ka kaasas ja puha! Loomulikult ka vöö, mis rinna ümber käib. Sigma-Sport pulsokad
  11. Jooks ~100kg kutile?

    Ei tea, mis hädad need siis olema peaks? Ei kasuta ratturipükse? Sadul odav ja ebakvaliteetne? Midagi enamat küll pakkuda ei oska!
  12. jooksmine...

    Paljajalu joostes võib vigastada kanna ja päka vahel olevaid kudesid ja kõõluseid. Samuti võib tekkida "kukekannus", kuna ei ole põrutust leevendavat jalatsi talda. Selline on minu ja mõne tuttava kogemus.
  13. Velotrenažöör või crosstrainer?

    Punu, sa pead silmas ikka crosstrainer`it, mitte ergomeetrit!?
  14. Velotrenažöör või crosstrainer?

    Üsna raske on soovitada, kuna ei tea konkreetse inimese füüsilisest vormist mitte kui midagi. Mina soovitan sellel inimesel korra või paar jõusaali külastada, vastavaid agregaate proovida ning seejärel oma eelistused paika panna. Ilmselt kõige adekvaatsem viis sobivuse välja selgitamiseks. Kui aga pakub huvi, milline vahe on trenazhööril ja ergomeetril, siis võite lugeda alljärgnevast kirjast, mis mulle saadeti samasuguse küsimuse peale: ------------------------ Tervist! Velotrenažööril on üldreegilna koormuse reguleerimine manuaalne ning ta ei ole võimeline kuvama jõudlust vattides (W). Seletan lühidalt, mida need terminid tähendavad. Automaatse koormuse reguleerimise korral on võimalik ergomeeter panna hoidma Teie poolt ettemääratud pulsisagedust - näiteks soovite treenida pulsiga 120, et olla rasvapõletusrežiimis või hoida konstantset pulssi 160, et teha kardiotreeningut südame tugevdamiseks. Kui nüüd koormust peaks manuaalselt reguleerima, siis tuleks ise kogu aeg panna koormust juurde või vähemaks, liikuda kiiremini või aeglasemalt, et olla õiges pulsivahemikus. Ergomeeter reguleerib koormust ise ning hoiab pulsi Teie poolt määratud sagedusel seeläbi. Samuti on võimalik treenida ka kindla töökoormusega (W). Mis puutub jõudluse kuvamisse, siis jõudluse kuvamine ehk tehtava töö näitamine vattides on üks paremaid indikaatoreid, kui suure koormusega Te tegelikult treenite. Oletame, et treenite crosstraineril koormusastmel 5 - nüüd sõltub puhtalt Teie enda tempost masinal kui suur on tegelikult see koormus, mis Teile rakendub. Ergomeetri puhul on väga hästi näha, kui suurt tööd Teie keha reaalselt teeb. Seega puudub võimalus ka ennast niiöelda "petta", et treenite suure koormusega, kuid tegelikult efekton madal, kuna tempo on aeglane. Võimalusel soovitaksin kindlasti valida ergomeeter, kui soovite aga lihtsat seadet ning ei nõua seadmelt mitmekülgsust, siis sobib väga hästi niisama enda liigutamiseks ka velotrenažöör. Loodetavasti saite oodatud vastuse. Kui midagi jäi lahtiseks, andke palun teada. Parimat, Renar Lukman www.treenikodus.ee -------------------------- Edu!
  15. Odavad velotrenažöörid

    Mina julgen seda Halensi poolt pakutavat isendit soovitada küll, kui sooviks on rattasõit koduseinte vahel. Mitte küll sama toodet, kuid ühte teist olen kunagi ühes jõusaalis proovinud. Nimetatud isendi plussideks, võrreldes tavapäraste velotrenadega on sellel tootel sõiduasend vähe sportlikum, mis sarnaneb tavapärase jalgratta sõidu asendile. Suuremaks miinuseks on ilmselt see, et tegemist on "piduri" takistusega (nii vähemalt tundub). Analoogsel trenal, mida mina olen kasutanud, oli see viga, et selle pidurisüsteemi pinge muutub iga lühikese aja tagant ning siis on vaja seda jälle reguleerida sõiduajal, et soovitud koormust säilitada. Aga võibolla antud trenal on selles osas juba parandusi tehtud. Kuna 2 kuud tagasi Halens seda toodet ei pakkunud, ostsin ise omale koju ühe klassikalise veloergomeetri. Tänasel päeval oleksin kindlasti just selle toote ostnud.
  16. parim harjutus tuhara treenimiseks

    Kui ma nüüd meenutan, siis on tuharalihased eriti valusad peale kükke, mida olen väikese raskusega teinud (suur korduste arv). Teised harjutused tunduvad üsna vähe efektiivsed.
  17. Kirjandus

    Ka mina lisaks omalt poolt ühe väärtusliku raamatu: Kulturism Kõigile http://www.atlex.ee/show_book.php?bid=25&type=book
  18. Seda olen varemgi kuulnud, et piip ja sigarid on lausa soovitatavad. Aga sigareti tarbimise puhul olen kuulnud/lugenud kahjulikkusest, mis mõjutab vaid aeroobset tööd. Kuna aeroobne töö nõuab intensiivsemat hapniku transportimist lihastesse, siis kopsu seintele ladestuv tõrv on just see, mis nimetatud protsessi takistab.
  19. jalgrattasõit ei tee ju saledaks..

    Sõidan üle päeva ratast, nii ca 50km. Ja 105 kilost sai kahe kuuga 91kg, olen tulemusega väga rahul. No ok, rasvasest toidust loobusin ja 3 nädalat sõin CLA`d ka.
×