Jump to content

Sarge

Kasutajad
  • Sisu loend

    3 395
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    49

Koik Sarge postitused

  1. Ega monohüdraat ei pärsi sul rasvapõletust. Ma ise tarbisin kreatiin monohüdraati kenasti võistlusteni välja. King Of Spades ei teeks paha dieedi ajal. Hoiab naturaalselt testot veidi kõrgemal. Miks mitte kasutada võimalust? Võib-olla tõesti ei ole vaja kreatiini eraldi juurde võtta, kui ergutis on see juba olemas.
  2. Trenni mahust, sagedusest ja puhkusest?

    Siis sa ei ole küll jalgadele korralikult koormust andnud. Isiklikult ma ei jõua pärast jalatrenni näiteks ühtegi lõuatõmmet teha. Ainuke asi, mida teha tahaks, oleks kähku külma dušsi alla vedelema minna, sest süda on nii paha.
  3. Taavi Merisalu Blogi

    Hei! Annan endast märku vahepeal. Lihased kõik ülivalusad ja raske ennast liigutada. Kükis surin, sest 142,5kg 4x6 oli üliraske. Viiendat seeriat ei hakkanud tegemagi. Pärast seda veel 100kg eeskükki peale 4x8.... no, siis oli juba surm silme ees. Terve trenn lootsin, et kui ilusti lõpuni kestan, siis järgmine trenn peaks juba kergem olema. Kuigi raskused ei ole suured. Eile surumisel 110kg 4x5 + 1x6 kutsusin igaks juhuks kellegi taha, sest kang ei tundunud kerge. Muidu teen ilma julgestajata selle raskusega. Õnneks tehnika oli ilus ja tagumik ei liikunud. Järgmine nädal loodan vähemalt 5x6 teha, kui isegi mitte rohkem. Biitsepsile panin kolmandas harjutuses kogemata 10kg rohkem peale ehk Z-kangiga scotti pingil käsivarte kõverdamine. Oli plaanis 30kg teha, aga tegin 40kg x8, x7, x5. No, ei ole kerge kolmanda harjutusena sellist raskust liigutada. Viimane seeria jäi surnud punkti kang seisma 10 sekundiks ja sealt edasi ei liikunudki. Kui nüüd ühel kutil vaba aega tekib, siis saame Nõos rööbaspuude puki ka kitsamaks keevitada ja võib-olla hakkan raskustega ka suruma seal. Umbes 3 aastat tagasi sai 60kg 4x6 tehtud, aga kuna tegin liiga sügavale, siis rinnakusse lõi valu ja pärast seda ei ole eriti rööbaspuudel surumist teinud. Kuna ma niikuinii püramiidis üles ei lähe raskustega, siis Imre ja Oti raskusteni ma ei jõua. Aga kui saaks ära teha vana raskusega seeriaid, siis võiks juba rahul olla. Läks nüüd jutt pikaks, aga mõnus on jälle trenni teha. Veel mõnusam on liikuda, sest kõik kohad nii valusad. Tegin omale uue kava ka 2-1-2-1 süsteemis. Kõiki lihaseid ühe korra nädalas läbi. Olge tublid ja treenige targalt!
  4. Kui on tunne, et ei taastu trennist

    Palju kaloraaž on? On piisav, et taastuks ära treeningutest?
  5. Team OLIMP - Kert Kaljula

    Kurja... õlg ülikõva! (Y)
  6. Sviljari muutumine.

    Ülemisele rinnaosale suunatud harjutus on jalad kõrgemale asetatult kätekõverdused näiteks.
  7. Mul peab näts suus olema trennis. Samuti kui lähen korvpallis, jalgpallis või võrkpallis võistlustele pean nätsu närima. Tean, et M. Jordan ka enne mängu pidi alati arbuusi nätsu saama.
  8. Taavi Merisalu Blogi

    Hei Tervis ei ole veel kiita, aga mingit moodi saan trenni tehtud. Eile oli raskuste suhtes kerge jalatrenn, aga soorituse mõttes raske, sest jõudlust ei ole. Läksin raskustega natuke üles, et lihaseid ja närvisüsteemi ergutada. Läksin püramiidsüsteemis üles vähendades iga raskuse suurenemisega korduseid 140kg, 150kg, 160kg ja 170kg. 170kg oli korralik kokkuvõtmine, kuigi kuu tagasi oli see nagu tühi kang. Lõuna ajal sai käidud Raadio Elmaris ja mõnele küsimusele vastatud enda erialast, treeningutest ja toitumisest. Hakkas isegi meeldima ja võiks järgmine kordki minna, kui kutsutakse.
  9. Sellepärast peabki energiajooki purgist jooma! Mõni plastmassist anum ongi toidu säilitamiseks mõeldud. Ei tea, kas need ka mõjutavad. Kuskilt lugesin, et ainult need õhukesed plastmass topsid jms mõjutavad ehk kuhu näiteks soojaletis toitu pannakse.
  10. Kava

    Milleks 7-10 harjutust? Võid lihtsalt rohkem seeriaid teha. 5 harjutust ja igas harjutuses 5 tööseeriat näiteks.
  11. Kava

    Kükk, eeskükk, rumeenia tõmme, väljaasted, käärkükk, hack-kükk jne.
  12. Taavi Merisalu Blogi

    Hei! Head uut aastat kõigile! Minu aasta algas kohe hea uudisega, kui üle pika aja internetti jõudes EPF lehelt vaatasin jõutõstmise Eesti koondislasi. Minu poolt lähevad 4 inimest EMile ja varusse jäi ka 4 inimest. Nüüd ei ole muud kui puhkused puhatud, siis trenni lammutama. Aega ei ole palju jäänud, vaid umbes 10 trenni igale lihasgrupile. Homme hakkan treeningplaane välja mõtlema. Kavad on juba kätte jagatud, aga raskuste plaan on ka vaja paika panna. Endale teen täna õhtul uue kava ja seekord jagan keha neljaks ehk 2-1-2-1 süsteemis. Iga lihasgruppi teen kord nädalas. Ülejärgmine nädal hakkan ka lisandeid tarvitama: KreatiinBeta-alaniinWhey3Malto6Workout IntraWorkout ShockBCAA tabletidTreenige targalt ja olge tublid!
  13. Taavi Merisalu Blogi

    Hei Ongi jälle üks aasta möödas. Mida vanemaks saan, seda kiiremini hakkavad aastad minema - kurb. Treeningute poolest on see olnud mul kõige kehvem aasta üldse. Aga võistlustulemuste poolest parim! Sai ise tuldud Eesti absoluutseks meistriks ning lisaks veel õpilaste poolt jõutõstmises 3 absoluutset tiitlit + 1 absoluudi medal. Öeldakse, et õigel treeneril ongi õpilased tublimad kui treener ise. Aasta alguses suutsin hankida mononukleoosi ning sellest väljatulek võttis juba veerand aastast. Peaaegu teine veerand aastast olin Norras, kus ei ole see trenni tegemine ikka see, mis olla võiks. Kolmas veerand + veel peale olin võistlusdieedil. Ning neljas veerand läks õpilaste ettevalmistamisele võistlusteks (mitte, et kogu aeg ettevalmistus ei käi ) ning puhkamisele. Sel aastal sai valmis omanimeline koduleht www.taavimerisalu.ee. Aasta alguses proovin seda natuke täiendada ja oma õpilaste lühitutvustused üles panna. Kõigest olen juba blogis jooksvalt rääkinud, et ei oskagi midagi juurde öelda. Kokkuvõttes annaksin tubli 4 sellele aastale. Lõpp hea - kõik hea! Soovin kõigile meeldejäävat aastavahetust ja head uut aastat! Olge tublid ja treenige targalt!
  14. Taavi Merisalu Blogi

    Hei! Peaks ka vahepeal märku andma endast. Kui kõik lammutavad jõusaalis ja teevad uusi rekordeid, siis mina olen täielikult võõrandunud sellest. Vahepeal olen ujumas käinud, võrkpalli mänginud ja korvpalli kergelt peale visanud. Jõutrennidega alustan umbes jaanuari teisest nädalast. Toitumist samuti ei ole üles märkinud, aga valik on ikka korralik ja vahekorrad enam-vähem paigas. Söön hetkel 3x päevas ja kõhu söön nö parajalt täis ehk lõpetan söömise enne kui tekib täiskõhutunne. Lasen maol puhata, sest kõht vahepeal ikka streigib ja valutab korralikult. Võistlusdieet ei ole tervist edendav, vaid pigem vastupidi. Eile sai aga heategu tehtud ja käisime verd annetamas. Usun, et 3-4 kuu pärast jälle. Perekond Eesti absoluutsed meistrid oma verevarusid loovutamas. Ja osa TÜ ASKi perekonnast. Kel vähegi võimalik, siis minge ja loovutage verd! Ise loodan muidugi, et minu verd ei ole kunagi kellelegi vaja, aga kui peaks minema, siis saan vähemalt kellegi elu päästetud. Ilusat vana-aasta lõppu!
  15. Taavi Merisalu Blogi

    Kaunist jõuluaega kõigile!
  16. Taavi Merisalu Blogi

    Hei Täna käisin päeval sulgpalli mängimas ja homme teen full-body treeningu ning siis mõned puhkepäevad koos sugulastega. Plaanitud on juba ühine jooks ja ujumine. Ehk sporti ikka teeme, aga jõusaali ei lähe. Just käis ka Valio päkapikk külas ja tõi mulle kui toitumis-ja treeningkavade koostajale proovida Valio uusi kohupiimakreeme. Kui kõik saab maitstud, siis kindlasti panen siia ka väikese tagasiside. Nii uhket torni ei ole kui Silvaril, aga suu saab kreemiseks küll. Häid saabuvaid pühi ja püsige terved!
  17. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Kui iga trenn lisaks teha 4 seeriat biitsa, siis tuleks 12 seeriat nädalas juurde. Käte trenn ka veel juurde ca 8-12 seeriat ja kokku tuleks 20-24 seeriat. Mõned seeriad juurde ja ongi jalatrenni maht olemas ilma sääre trennita.
  18. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Ega ma siis seda kuude kaupa tegema ei hakkaks. Pigem 1-2 nädalat. Ma teen biitsepsit piinlikult puhta tehnikaga.
  19. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Lisan juurde lihtsalt ja jätan biitsa päeva alles.
  20. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Mina kavatsen trenni lõppu teha mõned seeriad.
  21. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Uuel aastal isegi plaanis tegema hakata mingi periood iga päev biitsepsit.
  22. Kuido Jõgisalu FAST Team

    Kurja, kõigil käed nii jämedad, et peab ka vist Pärnu käsi kasvatama tulema.
  23. Silvar Rückenberg

    Ma arvan, et täna on Reporter ka kohapeal asja jäädvustamas. Sellist asja küll iga päev ei näe!
×