Jump to content

PulseR

Kasutajad
 • Content count

  201
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by PulseR


 1. Kuna mul endal elukaaslane on taimetoitlane, siis on teema minu jaoks päris aktuualne.

  Oleme leidnud lihtsa ja küllaltki maitsva lahenduse spaghetti bologneseses. Koostisosadeks siis loomulikult spagetid, tomatikaste, sibul, maitseained. Traditsioonilise hakkliga oleme asendanud soja hakklihamassiga (müüakse kõikides suuremates poodides, kroonides maksis pakk nii 16 EEK).


 2. Suhteliselt nukker olukord ikka.

  Ma ei mõista, kuidas ei ole võimalik, et korteri omanik võtab ühendust poliseiga, kes füüsilise jõuga lihtsalt tõstab elanikud tänavale.

  Ise ilmselt talitaks niimoodi, et maksaks mõnele kandile ja las lähevad külla "soliidsele" perekonnale. Tuleb ilmselt odavam kui minna kohtusse ja tasuda riigilõivu.


 3. Kui ma Pärnu olen sattunud, siis olen ikka käinud Maispordis. Seal juba aastaid käinud ning seega tekkinud kodune tunne. Treeningvahendeid on seal küllaga ja tasemel aparatuur ka.

  Nüüd jaanuari kuus sattusin taaskord Pärnu korra ja otsustasin käia ära Pärnu Spordihalli jõusaalis. Ühekorrapilet 50.- oli küll soodne võrreldes Maispordi ühekorra piletiga õhtusel ajal (vist 80.-), aga pettumus oli väga suur. Tekitaks hämmingut et terve jõusaali peale leidsin ma kaks 2.5kg ketast? Kui ma teen kükkides püramiidi, siis on päris suur vahe kui kas panen kangile 110kg asemel juurde 115kg või siis 120kg? Viie kiloseid ja raskemaid oli seal küll ja veel. Samuti polnud seal tavalisi raskustega kange... Trenazöörid olid küll uued, aga tundusid olevat mingi odavama otsa tooted. Väga ebamugavad igatahes.

  Mis seal oli hea, oli surumispinkide rohkus. Oli flat ja positiivse ja negatiivse kaldega. Esmapilgul vaatasin et oh, nii palju masinaid, millega aeroobset teha. Siis kui rattale peale istusin, selgus, et minul, 192cm pikal mehel on võimatu seal midagi teha ilma et põlved vastu aparatuuri ei käiks...

  Olen käinud kesklinna Kimberis ja see on olnud väga hea kogemus (Y) aga paraku ma ei mõsita miks selline jama sinna Spordihalli kokku keerati. Viib veits mainet alla. Aga see on muidugi ainult minu arvamus.


 4. Kindel koht on Rocca Al Mare Prisma market.

  Olen näinud Trauben-Zuckerit Konsumis ja viimasel ajal ka Co-Marketis. Konsumist oli hind vast 17.50.Tegemist punaka karbiga, kus on peal inimese figuur.

  Aga jah, nagu juba öeldud, trennijärgne jook 30g valku ja 60g süsivesikuid on optimaalne


 5. Mul aitas paar aastat tagasi väga hästi jalgade suurust vähendada jooksmine (õige toitumisega).Aga see jalgade suuruse vähendamine toimus eelkõige rasva arvelt.

  Samas kui üldiselt vaadata jooksjaid (pikamaa), siis nende jalad just lihaselisusega silma ei paista. Pigem on peenemapoolsemad ja väga väikese rasvaprotsendiga. Kui võrrelda pikamaajooksjaid ja tantsijaid pelgalt väljanägemise arvelt, siis võib öelda küll, et tantsijate jalad on suuremad.

  Ehk siis minu soovitus oleks toitumine korrastada ja oma harrastusjooksuga aktiivsemalt tegeleda :)


 6. No paljudes kohtades on teemaks tulnud, et parem oleks mitte segada loomset ja taimset valku kokku (märkimisväärsetes kogustes). Lihtsalt väike nõuanne.

  Kui sa oled fitness.ee liige ja sulle tuleb iga nädal meilile Fitness.ee uudiskiri, siis kui ma nüüd ei eksi, nende kirjade lõpus peaks olema miski selline, kui "nädala retsept".

  Otsisin kiiruga ühe välja oma meilboxist:

  Seda peaks ise ka proovima :)

  Tänud retsepti eest.


 7. Aga sul on siin suurepärane võimalus jagada oma kogemusi,kuidas SINA 150kg pealt end normaalkaalu viisid, :)

  Olen kindel,et kümned kaasvoorumlased loevad huviga su tarku ja asjalikke nõuandeid ja märkusi.

  -----

  btw,see jura seal TV3's polegi veel siis lõppenud?!?!

  Mis ma öelda tahan, on et inimesed lähevad saatesse, teevad trenni küll, aga toitumine on tõenäoliselt jätkuvalt väga sassis..

  Mis mõttega minna kuhugi, kui sa ei anna endast 100%

  150kg inimene peaks ikka rohkem kaotama nädalaga kui ainult 0.5...päris kindlasti kohe


 8. Täiesti hämmastav on ikka näha 150kg inimesi, kes lähevad saatesse, mille peamine eesmärk on kaalust alla võtmine, teevad nädal aega trenni ja siis võtavad maha 0.5 kg nädalas..

  Mingis saates üks tädike isegi võttis juurde mingi kilo.

  Inimesed teevad end lolliks lihtsalt.


 9. Mis mõttes toimivad koos? Kaltsiumit ja magneesiumit koos võtta küll ei soovitata, kuna kaltsium takistab magneesiumi imendumist.

  Nalja teed?

  Kaltsiumit ja magneesiumit soovitakse JUST koos võtta kuna magneesium soodustab kaltsiumi imendumist :D

  Ei tea miks muidu müüakse tablette, kus mõlemad koos on?


 10. Ma ei näe väga mõtet vitamiine tablettidena süüa, toidust peaks kõik kätte saama ju?

  Ise võtan talvel aint D vitamiini, mis hoiab mind tervena

  Ole nüüd. Kui tegeleda aktiivselt spordiga siis soovitaksin kindlasti tarbida ka vitamiini tablette. Ise kasutan kalaõli D-vitamiini eesmärgil, lisaks võtan tableti kujul Kaltsiumit ja Magneesiumit. Olen proovinud erinevaid variante tarvitamisel, ning olen märganud, et et vitamiine tarbides on taastumine kiirem ja söömine paremini kontrolli - eriti oli see märgatav siis kui võrdlesin kaltsiumi ja magneesiumi tarbimise perioode ja mittetarbimise perioode.

  Kui ma ei võtnud vitamiine, siis taastumine oli kehv ja pidevalt oli söögiisu, samas jälgin toitumist väga hoolega.

  Kindlasti on olenevalt inimesest mõjud erinevad, aga oma kogemustel soovitaksin kindlasti tarbida.

  Lisaks:

  "Omadused

  Kaltsium on luustiku tähtsaim mineraal, mis on vajalik luustiku ülesehitamiseks. Piisav kaltsiumi saamine on oluline igas eas. Kaltsium on vajalik vere hüübimiseks, lihaskontraktsioonideks ja närviimpulsside ülekandeks.

  Magneesium on oluline mineraalaine luustikule, lihastele, pehmetele kudedele, veresoonkonna elunditele ja närvisüsteemile. Rakus toimib magneesium vähemalt 300 ensüümprotsessis osaledes energiaainevahetuses ning valkude ja nukleiinhapete moodustumises. Samuti toimib magneesium lihas- ja närvirakkude ülekandemehhanismides ning organismi kaitsevõime tagamises.

  Magneesium aitab hoida lihased pingeta ennetades lihaskrampe. Magneesiumi peetakse looduslikuks närve rahustavaks aineks. Õhtul võetuna aitab magneesium soodustada uinumist ning ning leevendada "rahutute jalgade" sündroomi.

  Kaltsium ja magneesium toimivad sageli koos. Õige kaltsiumi-magneesiumi suhe on tervise seisukohast väga oluline. "


 11. Ma kleebin teile siia mõned parimad pärlid... :D

  Normid igapäevases elus:

  valk - 1gr/kg ( Teie kaalu järgi )

  rasv - 0.5gr/kg (Teie kaalu järgi)

  süsivesikud - 3.7-4gr/kg (Teie kaalu järgi)

  Kõige räigem tundub mulle nende rasva norm... St nende arvates peaks üks 60 kg ne tütarlaps sööma kuni 1570 kcal... 30 g rasva, 60 g valku ja kuni 240 g süsivesikuid

  veel kleebin...

  Toit kõrgema GI´ga ei imendu kiiresti – rasva moodustamine

  Toit madalama GI´ga imendub ja organism produtseerib energiat

  Need ülaltoodud read on küll vinge olemusega vaimusünnitis... :D

  :P

  Väga õudne ikka.. :D


 12. Käisin apteegis, palusin 2 pakki põdrakanepit, anti kätte... tulin koju ja loen paki peal kirjas Islandi käokõrv :D ...

  Islandi käokõrv siis põdrakanepi teine nimetus või tõmmati lihtsalt pe*se mul lohku?

  Huuh. apteegimutid tegid külma :D


 13. Leidsin sellise artikli:

  "If Your Goal is Improving Overall Health

  To improve overall health, it really doesn't matter if you lift weights first or do endurance training first. In fact, you can do both at the same time with interval training or circuit training routines or you can alternate weight lifting and endurance days if you prefer"

  "If Your Goal is Increasing Cardiovascular Endurance

  In order to build and maintain cardiovascular endurance, you should perform endurance exercise first, when you have plenty of energy for long-distance exercise. Add resistance exercises 2 to 3 times a week, either after or separate from the endurance work in order to develop muscular strength and reduce your risk of injury. Lifting prior to running is not recommended because you increase your risk of injury due to muscle fatigue."

  "If Your Goal is Increasing Muscle Size and Strength

  Increasing muscle size can best be accomplished by lifting weights first when the body's main source of energy for muscle contraction (glycogen) is high. If you do a hard cardio workout before lifting, you deplete glycogen, which makes the workout ineffective. "

  "If Your Goal is Burning Calories for Fat Loss

  If your primary goal is to burn as many calories as you can in a single session, it's probably best to do cardio first and lift weights next. There isn't any magic behind this; it's simply easier for most people to burn more calories per exercise session when they do cardio first. However, almost any combination of burning more calories while eating fewer will result in fat loss. "

  ...

  http://sportsmedicine.about.com/od/trainin...erciseOrder.htm

  Selle artikli järgi siis on soovitused sõltuvalt eesmärgist.

  Samas kui Sa räägid, et on võimalus teha aeroobne ja jõutreening eraldi, siis mina soovitaks kindlasti kasutada seda varianti, kuna nii on mõlemad treeningud efektiivsemad. :D


 14. Ma mäletan küll ca 10a tagasi oli minuarust küll rohkem lund, maja uksest hommikul välja tulles oli lumi peaaegult et vööni, liialdamata.

  Mul on ka ikka meeles lapsepõlvest talv, kus võisin hangede vahel nii käia, et peanupp ei paistnud ka välja. Sai ehitatud suuri suuri lumelosse ja asju mille kõrgus küündis kindlasti üle 2 meetri.

  Aga ju siis see tundumus, et kunagi oli rohkem lund, on suhteline ja enda mõistuse ja mälestuste vili, kui asjapulgad väidavad et praegu on suurim lumeuputus.

×