Jump to content

jricca

Kasutajad
  • Sisu loend

    0
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

jricca viimane päevavõit oli November 6 2019

jricca's oli kõige populaarsem sisu!

Kogukonna Reputatsioon

1 Neutraalne

jricca

  • Tase
    Vaatleja

Viimase Profiili Külastajad

836 profile views
  1. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    ma pole seda väitnud, kui olen, siis tsiteeri mind vastavalt. tead, kui maailmas on asjad arusaamatud, siis ei tasu rohkem pead vaevata ja võib edasi liikuda. sinult ma pole mingisugust abi oodanud, võid edasi liikuda.
  2. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    ma ei oska seda öelda.. kui me võtame uuringud aluseks, siis ilmselgelt tuleks kasvatada laps vegantoidul. nende uuringutega on nii, et valimis on väga erinevad inimsed. nt kui üks grupp valimist on segatoidulised, siis seal on kõike: ilmselt on ülekaalulisi, kes toituvad suuresti kiir- ja töödeldud toidust; samas on väga tervislikke segatoidulisi, kes söövad loomset mõõdukalt ning tegelevad spordiga; ilmselt on toitumishäirete käes vaevlejaid; leidub inimesi, kes muidu on eeskujulikud toitujad, aga nt sünnipäevadel, nädalavahetustel lasevad asjad lappama ja ahmivad sisse ükskõik mida. AGA samamoodi on veganite valimiga: inimesed, kes ajavad näpuga, mida, kuidas ja kui palju tarbivad; leidub n-ö rämpstoidust toituvaid veganeid; leidub vahepealseid; leidub samuti toitumishäirete käes vaevlevaid jne. ühesõnaga uuringud löövad info kokku ja võrdlevad keskmisi. kui sa kasvatad last nagu n-ö tavalist last, kes sööb vahel kommi, joob limpsi, sööb mõne burgeri ja friikad jne, aga kodus hoolitsed, et ninaesise toiteväärtus on kõrge, siis uuringud toetavad paratamatult vegantoitumist. ma ei taha siin pilti joonistada, et veganid elavad igavesti, nad ei ela, nad surevad erinevatesse haigustesse, talvel saavad nohu, vähk varitseb riskigruppe jne, aga kui võrrelda neid kahte kõrvuti tänapäeva toitumissedelitega, siis veganitel on tõenäolisemalt kvaliteetsem elu
  3. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    ilmselt ainuke väide, millega saab nõustuda. inimesed ei ole bioloogilised lihasööjad ehk karnivoorid, vaid omnivoorid. esimene mitmest sinu postituses esinevast valeväitest. teeme enne selgeks, kes on 'taimetoitlane'. nii, tehes endale selgeks mõisted, mida kasutame siinses lõimes, siis liigume edasi loogika juurde. mida tähendab "peaagu kõik"? "kõik" tähendab eesti keeles siinses kontekstis "kogu hulk" ehk 100%, "peaaegu kõik" on ilmselt mõni protsent madalam hulk. kas maailmas on mõni protsent vähem kui 100% taimetoitlasi? ei ole. pigem vastupidi, "peaaegu kõik" on segatoidulised või vegetaarlased. ma arvan, et keegi pole selliseid uuringuid teinud, kuna valim on niivõrd väike (vb leidub üksnes lihast toitujaid modernses ühiskonnas, dunno) või uuring oleks absurdne. aga sa võid need "kõik uuringud" välja tuua. tundub, et oled rohkem kursis kui mina. ma ei teagi, mismoodi sellele vastata.. kas sa põhikooli bioloogias oled käinud? või natukenegi lugenud toitumise kohta? ühesõnaga sinu küsimus on 'mida me saame juur- ja puuviljadest?'. ma üritan sind kurssi viia. aga pean mainima, et koolis peale pinginühkimise sa vist muud ei teinud. kasutan sinu harimiseks TAI ehk Tervise Arengu Instituudi infolehte toitumine.ee. toitumine.ee jätkab: sinu värvikas tekst jätkub järgmiselt: "tegelikult võetakse 12 alatoidetud last" - see kõlab nagu väide. kas see väide saab ka viited või tegu on üksnes sinu väljamõeldud näitega, millel pole reaalsusega mitte midagi pistmist? ühesõnaga, kui sa väidad midagi sellist, siis palun too viited oma teksti. thx xoxo ja oleme lõpusirgel... siinkohal alustan loogikaga. esialgu defineerime tänapäeva mõistes religiooni, ehkki seda on päris raske teha üheselt, aga võtame appi nt Sisekaitseakadeemia infolehe: nüüd tekib küsimus: miks inimesed hakkavad veganiteks ja mis on veganlus? kas veganluse keskmes on jõud, mida peetakse jumalikeks, pühadeks ja/või üleloomulikeks? kas tegu on fantastikaga? kas veganluses leidub üleloomulikke olendeid ja nähtusi? kas veganluses on müüdid ja riitused? kõlab nagu siin on mõningad põhjused, miks inimesed hakkavad veganiteks ehk veganluse põhimõtete järgijateks:
  4. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    okei, said klaviatuuri kulutada, tore. teiseks, ära rohkem siia teemasse postita, ma ei oota seda väga. vegan.ee loojad on mu head tuttavad, tahad sappi ja solvangud loopida kellegi suunas, siis mine otsi mõni kommertsmeedia foorum, seal on sinusuguseid palju, ilmselt tunned end hästi endasuguste seas. ja tõsiselt, ära rohkem siia postita, sa ei tundu eriti arukas ega lugupidav võõraste inimeste suhtes. siin on teemasid küll ja küll, kus saad oma vahvaid kommentaare kirjutada
  5. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    see postitus on mul kavas, pildid on rohkem väärt kui soe hingeõhk, seega teen before ja after pildid asjast ja tekst juurde
  6. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    mulle tundub, et sa ei viinud end väga toitumisega kurssi, kui sa üksnes üht kapsast sõid.. juurikatega sa ei kasvatagi lihast. see on igale taimetoitlasele teada. kas sa endale toiteväärtuse mõiste või makrotoitained oled selgeks teinud? mida tähendavad süsivesikud, rasvad ja valgud? kas oskad sa neid lugeda tootepakendi pealt. mina tarbin valguallikatena sojavalku sojatoodetes (17.5 g/100g kohta) või kuivatatud sojakotlette (50g/100 g kohta), kikerhernejahu (28 g/100g kohta), mandleid (23g/100g kohta), kaerahelbeid (14g/100g kohta), maapähkleid (25g/100g kohta), kanepijahu (50g/100g kohta), hernejahu (25g/100g kohta), läätsesid (8g/100g kohta) jne. kui sa baastoiduainetena valgu saamiseks kasutad juurikaid, siis sa võidki sama hästi vett juua. jõusaal üksi ei kasvata mitte midagi, lihasekasvatus on natuke keerulisem protsess. aga kurb kuulda, et sa 12 aasta jooksul ei jõudnud sellest kapsast edasi. vegan.ee pakub suurepärast toitumisalast infot, ma toon siin välja parimate valguallikate tabeli:
  7. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    see kõik on tore ja äge, aga me kõik saame aru, et TGC ei ole midagi muud kui meelelahutus, mitte kollektiivne füsiloogia doktorikraadi väitekiri see on show. ma ei tea, ma loodan ikka, et maailmas on piisavalt arukad inimesed, kes ei tee elus ettetulevaid otsuseid puhtalt dokumentaalfilmide pealt, vaid teevad ise ka uurimustööd, olgu ükskõik, mis teema
  8. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    jep, ma tean, tänaseks olen tõstnud...
  9. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    ei ole, segatoiduliste suur viga on loomsete produktide ületarbimine. nt müriaad kardiovaskulaarseid haiguseid on tingitud just sellest. siin sooviks otsest viidet väitele. ma nüüd ei tea, mida kosta selle peale... okei? kas tema verenäitajad on muidu avalikult üleval kuskil? iseensest oleks ju huvitav võrrelda... "kaloraaž võib kergelt lõhki minna" puudutab väga-väga väikest osa sportlastest, kui puudutab loomulikult. aga, tunnistan südamerahuga, ma ei ole pädev süvitsi minema teemal "võistluskulturism vegantoitumisel", seega ma hetkel seda teemat ei puutuks, kuna võin ajada kelbast või keegi võib ajada mulle kelbast - nii ei saa keegi väga targemaks... ma olen hetkel suht vähe nühkinud saali, kas kunagi võtan mingi dieedi ette või mitte - seda ei oska öelda... kui võtan, siis saame mõlemad pealt vahtida, mis saab - või jällegi - ei saa. nii uuringud väidavad hehe ma toon need mõned välja ka, et kõik teaks, millest on jutt. veganid peavad võtma toidulisandina või rikastatud toitude näol kahte vitamiini meie kliimas: 1) D-vitamiin, kuna meie laiuskraadil on väga kehv seis päiksepaistega ja meie keha ei suuda D-vitamiini sünteesida ilma teatud intensiivuse päiksepaisteta. seda peavad võtma lisandina või rikastatud toidu näol kõik siinsel laiuskraadil elavad inimesed. 2) B-12 vitamiin, kuna ei loomad ega taimed ei ole võimelised B-12 sünteesima, millest tulenevalt on kohustuslik tarbida vitamiine või rikastatud toite. ma arvan, et ma teen kunagi eraldi postituse valkudest, millised on parimad allikad, missuguseid tooteid osta jne.
  10. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    vale kui sa loed mu postitust - mida loodan, et sa tegid - siis mu väljatoodud uuringud ei sisalda ainuüksi sinu poolt värvika toidusedeliga kitsast demograafilist segmenti. uuringud viidi läbi USAs, Kanadas ja Ühendkuningriikides. veganite tervisenäitajad pole ainult segatoidulistega võrreldes paremad, vaid ka 1) poolvegetaarlastega (söövad 1x nädalas punast liha, linnu- kui ka kalaliha ning muna ja piimatooteid), 2) pesko-vegetaarlastega (söövad kalaliha ning muna ja piimatooteid) ja 3) lakto-ovo-vegetaarlasega (söövad muna ja piimatooteid) võrreldes. kui nõnda toitutakse igapäevaselt, siis kindlasti. WHO on singi kategoriseerinud inimesele vähkitekitavaks. kordamine on tarkuse ema:
  11. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    "Wrong: The Research on the Benefits of Non-Meat Diets Is Vast and Well-Established." gladiaatorite teema on saanud mujaltki kriitikat, aga ma saan aru, miks käsitlus kajastust leiab, kuna film järgib teatud narratiivi: peategelase põhjus hakata uurima taimetoitlust sai gladiaatoritest alguse. gladiaatorid võisid isegi veganid olla või süüa üksnes liha, mul on ausalt öeldes suva, kuna mitmetuhande aastate taguse ajaga paralleele luua ja võtta need paralleelid mingiks eeskujuks ning omistada väärtus läbi ipso facto pole nkn väga pädev argument. tänapäevane teadus, eetika, kultuur on küll süntees ajaloost, aga väita mingi argumendiga, et kunagi tehti midagi nii või ei tehtud nii, seega peame praegu ka tegema nõnda või ei pea tegema, on suht lamp. kas taimetoitlus on vast and well-established? Academy of Nutrition and Dietetics, mis koondab enda alla üle 70 000 liikme ja on maailma suurim toitumisasjatundjaid koondav org, on järgmisel seisukohal: riiklikes toitumissoovitustes on taimetoitlus saanud poolehoiu ka nt USAs, Kanadas, Austraalias, Põhjamaades, Soomes ja UKs. kui rääkida teadusuuringutest, mis toetavad tervislikel kaalutustel pigem vegantoitumist, siis siit saab rohkelt viidatud infot: http://vegan.ee/veganlusest/pohjused/tervis/. kaks uuringut on infograafikutena välja toodud: Wrong: There Are a Host of Deadly Toxins, Inherent to All Animal Products, That Are Highly Dangerous. Like as Dangerous as Cigarettes. WHO ehk World Health Organization on ÜRO juures tegutsev rahvusvaheline tervishoiuorganisatsioon, mille eesmärk on inimeste tervise tagamine ja võitlus haiguste vastu. WHO tegi QA pärast nimetamist red meat'i arvatavasti inimesele kantserogeen, mõned nopped:
  12. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    Angelo, tänan video eest! aga esimeste sekunditega ütleb tüüp, et keegi soovitas tal seda vaadata ja ta ei kavatse kategooriliselt seda vaadata, seega.. mis on sinu postituse idee? sorry et ma veic bias, aga kui tüüp teeb video millestki, millega ta pole tutvunudki ja USA lipp uhkelt seina pääle löödud, siis eeemm.. mul on väike eelarvamus inimese intelligentsuse ja argumenteerimise taseme osas sry ei vaadanud väga aga kui sa soovid millegi üle arutleda, siis ma olen valmis keskustellu astuma
  13. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    just lõpetasin selle aasta ühe kõige oodatuma filmi vaatamise - "The Game Changers" (2019). IMdb lühikirjeldus on järgmine: A UFC fighter's world is turned upside down when he discovers an elite group of world-renowned athletes and scientists who prove that everything he had been taught about protein was a lie. dokumentaalfilmis teeb kõigi teiste seas üles astumise ei keegi muu kui ilmselt kulturismi kõige suurem nimi - Arnold Schwarzenegger, kes keelitab inimesi mitte sööma liha! filmi loomisele aitas kaasa ka veel James Cameron, kultusfilmide nagu "Titanic" (1997), "Avatar" (2009) ja "Terminaator 2: Judgment Day" (1991) üks loojatest. IMdb pikem kirjeldus kogu filmile: The Game Changers is a new film executive produced by James Cameron, Arnold Schwarzenegger and Jackie Chan that documents the explosive rise of plant-based eating in professional sports, mixing real-time, groundbreaking science with cinematic stories of struggle and triumph. The film features some of the strongest, fastest and toughest athletes on the planet - and it's backed by them too - with additional EPs including Formula One champion Lewis Hamilton, top-ranked tennis player Novak Djokovic, and nine-time NBA All-Star Chris Paul. Directed by Oscar®-winner Louie Psihoyos, The Game Changers follows the story of James Wilks - elite Special Forces trainer and winner of The Ultimate Fighter - as he travels the world on a quest for the truth about meat, protein, and strength. Showcasing elite athletes, special ops soldiers, and visionary scientists. Wilks' journey exposes outdated myths about food that not only affect human performance, but the health of the entire global population. hope ya enjoy!
  14. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    vegan is still alive! tüübid, suurepärane uudis - eelmine kuu sai aasta saali! YEAH BUDDY! LIGHT WEIGHT BABY! mul on veel meeles tundmus suurest motist, kuidas pidin siia kõvasti poste tegema hakkama. järjepidevus on olnud fantastiline! paras seiklus on olnud... ma läksin saali tuti-luti... aga praegu tagasi vaadates sellele ajale siis nagu fuuuuuuuuck ma varem saali tee ei leidnud. ülivinge on olnud! aga-aga, what next? pmst ütleme nii, et algus sai juba vale tehtud. neid jõmmipiltide ja kilode-settide-reppide blogisid on nii palju, et nu mille(Matri)x? (NB tänavu on "Matrixi" 20 aasta juubel) toidublogisid on sitax... trennivideosid on sitax... fitnesssSSSssSSsss influencereid on sitax... mida annab siin üldse leiutada? kas on üldse vaja? tundub rohkem nagu ego rahuldamise koht, kui yo-yo premium entertainment. sest mille järele üldse inimesed tänapäeval janulevad kui mitte entertainmenti? "That make sens?" a et kuidas saalis läheb? nu tänks küsimast! saalis on laadna... lahe, kuidas tunned omad halvad geneetilised soodumused ära, samas jälle head ka. 2 tunnisest trennist on saanud mission "In&out", heal päeval 50 min crunchidega. ma olen õppinud toitumisest rohkem kui oma eelneva 5 aasta veganina elatud aasta jooksul. ja believe me, p(õ)mst veganlus on kõige kõrgema keskmise tasemega toitumisalase informeeritusega n-ö toitumispraktika fo' sho! aga olen veel õppinud lihaste tööst, anaboolsest ja kataboolsest protsessist, aeroobsest ja anaeroobsest treeningust, lihaste ületaastumisperioodist, naised million-different-variations-for-squats, never too late to start ja muud jutud... anyway, pange ikka hullu
  15. Vegani teekond suuremaks saamiseks

    Ma ei saa neid viimaseid kahte pilti kustutada "Muuda" valiku viisil ja ma ei viitsi uuesti seda kõike üle teha. Sorry! NB! Kui mõni mode loeb seda, siis võiks need ära kustutada..
×